Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jön a tél, a macskák behúzódnak a lépcsőházba és telepisilik. Mivel lehet jól feltakarítani a beton padlót? Hogy lehet távol tartani őket? fórum

Jön a tél, a macskák behúzódnak a lépcsőházba és telepisilik. Mivel lehet jól feltakarítani a beton padlót? Hogy lehet távol tartani őket? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. MelisUK (válaszként erre: 32. - Emagdi)
2011. nov. 22. 21:07

Egy családnak van rajtunk kívül macskája, de a miénk mindig a lakáson belül van, félteném is kiengedni, meg nem is mer kimenni, igazi benti cica.

Azt a macskaalmot mikor megtelt kiürítették és alom nélkül vissza kitették, így felhoztam. Azóta sem oldódott meg a helyzet. Annyi, hogy inkább csak télen pisilnek be. Az önkormányzathoz végül nem fordultam, mert szeretem az állatokat, nem akarok rosszat nekik. Hamarosan lesz a lépcsőházunkban elől-hátul bejárati ajtó, remélem ezután nem lesznek macskák a lépcsőházban, végre tisztán tarthatom. :)

32. emagdi (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2010. nov. 22. 10:49

szerintem írj egy levelet az érintett gazdiknak, hogy reméled észrevették az új macskawc-t, amit nekik kellene takarítani.

egyébként nem sok remény van rá, hogy bármelyikük nekiáll tisztítani, biztos mindenki azt gondolja, hogy nem az ő macskája használja. :((

2010. nov. 22. 10:08
Levittem a földszintre egy macskawc-t antibakteriális alommal. Ha ezt sem fogják tisztán tartani a szomszédok és/vagy a macskák ettől függetlenül is fel fognak járni pisilni, akkor nincs más választás, hívom az önkormányzatot, hogy csináljanak valamit. Tegnap este tettem le, mára már van is bele wc-zve. :D
30. MelisUK (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2010. nov. 20. 10:39

Látnád az én macsim, ha megérzi a fogkrémet! :P Olyan borzasztó képet vág be, húzza vissza a fejét meg elrohan. :D Tök vicces.


Amúgy igen, az almostál lenne az egyik legjobb megoldás, még eddig nem vittem le, mert valahogy biztos vagyok benne, hogy nem lesz a tartalma cserélve és én nem vagyok hajlandó más macskáinak is almot venni, meg takarítani.

29. emagdi
2010. nov. 19. 14:09
egyébként egyetértek itt az alább kialakult megoldással, hogy ha nincs más, akkor ki kell rakni egy almosládát a cicáknak, és akkor tuti oda fognak menni. (nekik sem jó hogy nem tudják rendes helyen végezni a dolgukat)
28. emagdi (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2010. nov. 19. 14:07

az én macskám (az egyik legalábbis) imádja a menthol szagát, mindig rá kell lehelni fogmosás után :D (komolyan, jön, ha meghallja a fogkefét, és ott nyújtózik a mosógép tetején:))


szóval nem biztos hogy menthollal érdemes macskát riasztani

2010. nov. 19. 12:56

Felszedi a Domestos a pisi foltjait, de nem úgy, hogy szimplán felmosok vele, hanem előtte sűrűn be kell spriccelni vele és hagyni egy éjszakán át minimum. (Ilyen srpiccentős flakonba öntöttem.)

Aztán másnap felmosni a követ mindenhol és utána gyönyörű a padló mindenhol. A gond csak az, hogy múlt hétvégén feltakarítottam így, de ma újra kellett, mert megint minden csupa pisi volt...

2010. nov. 13. 18:26
Narancsszaggal, narancshájjal lehet őket elriasztani, ettől irtóznak.( az enyémek legalább is ).
25. MelisUK (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 13. 17:09
Azok a speciális riasztók sok ezer forintba kerülnek és csak nagyon rövid ideig működnek - sajnos.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - HajduM)
2010. nov. 13. 14:16

Húúú, az nagyon veszélyes. Egyik, mindent szétmar, mattítja a burkolatot, a másik veszélyes képzeld el, ha valakihez pl. kisgyermekhez ér.


Állatkereskedésben kapható speciális risztó.

23. kevian (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2010. nov. 13. 13:55

Szegény cicák!

Minek ilyen hanyag gazdinak macska?

Őket kéne lefényképezni és kitenni a szégyenfalra!

22. MelisUK (válaszként erre: 21. - Kevian)
2010. nov. 13. 13:51

Azt én is észrevettem, hogy vannak szagok, amiket nem szeretnek a macskák. Ilyen valóban a narancs, a citrom, a bármiféle mentolos illatok, a vietnámi balszamtól frászt kap az én cicám. :D

De az is sok pénz, hogy ilyen illóolajokkal mindig behintsem a földet. A mi szintünket illóolajozom, ezt se szereti az én cicám, de mindenhová nem fogok állandóan illatot tenni. Nem az én dolgom távol tartani őket. Megbeszélem a párommal, hogy teszek ki egy cicawc-t, remélem ő is benne lesz. Aztán ha azt se tartják majd tisztán és megint minden csupa pisi lesz, akkor készítek fényképeket meg felhívom az önkormányzatot, hogy csiáljanak valamit. Nekem az is megfelel, ha csinálnak ajtót mindkét oldalra, mert akkor legalább a macskák nem tudnak bejönni, kint maradnak.

21. kevian (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2010. nov. 13. 13:44

A domesztos szagát pedig nem szeretik a macskák. De amit igazán utálnak az a narancs illata. Viszont elég hülyén nézne ki a lépcsőház teli naranccsal.

Nem tűnik gonoszságnak ha szólsz a gazdiknak és ha nem törődnek vele, mehetnek a cicák a luxus menhelyre.

Egyébként én nagy cicabarát vagyok. Együtt nőttem fel az enyémeimmel. Akik közül az egyik már 19,5 éves. DE mindig tisztán tartottam őket és foglalkoztam velük.

2010. nov. 13. 13:42

Az Ottó katalógusban láttam régebben macska ellen -ami távol tartja- egy folyadékot. Kirakod olyan kis edényben, amből nem tudja meginni, de párolog. mondjuk egy lyukas tetjű műanyag doboz.

Aztán létezik macskamenta, ez a szabdban tartja őket távol.

A domestos és a hypo a legjobb a felmosáshoz. Még Az ecet is szóba jöhetne, de felmarja a csempe fugát, mint a SÓSAV.

a szódabikarbónás víz is eltünteti a szagokat.

Ezek mind jól használhatóak!!!!!

Máskülönben zárni kell a lépcsőház bejárati ajtaját.

19. MelisUK (válaszként erre: 18. - HajduM)
2010. nov. 13. 13:38

Köszi az ötletet. Sajnos azt nem tudom, hogy mi lehet itt a sósav megfelelője, mert még hipót se lehet kapni, csak fehérítőt, mint pl a Domestos. Most felmostam a követ fenyő illatú fertőtlenítővel, majd a kritikus területeket mégegyszer fehérítős forró vízzel. Sajnos a pisik körvonala így is ott fog maradni, mert mindig ugyanígy takarítom fel...

Gondoltam én is arra, hogy lehet, hogy valami savas dolog kéne, szóval ez a sósav dolog jónak tűnik. Kipróbálom az ecetet első körben, mert az van nekem itthon 20%-os. Hátha. :)

18. HajduM
2010. nov. 13. 12:51
Szerintem sósavval lehet eltüntetni, és kutyával távol tartani őket :))
17. pethoevi (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:49

Hát,akkor lehet,h az lenne a legjobb megoldás!Nem is néztem,h nem Mo-n vagy!:-)

Hirdesd meg őket,aztán had vigyék jó pénzért!:-))))

16. pethoevi (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:48
vááááááááá!
15. MelisUK (válaszként erre: 11. - Pethoevi)
2010. nov. 13. 12:45
Már arra gondoltam, hogy felhívom az önkormányzatot, hogy csináljanak valamit, eleve itt olyan szerződés van a lakásokra, hogy max 1 kutya vagy macska. Remélem elviszik a macskákat menhelyre. Nyugi, itt Skóciában nem rosszak a menhelyek, itt nem olcsó egy keverék macska sem, nincs ingyen. Biztos valaki meg fogja venni őket, az egyik egy gyönyörű skót rövidszőrű macska, vörös színű, a másik egy norvég erdei macska, foltos, sokszínű, a harmadik meg egy sima fekete rövid szőrű keverék.
14. MelisUK (válaszként erre: 10. - Tótágas)
2010. nov. 13. 12:43
Kétlem, hogy ez szimpla jelölés lenne, mert elkezd pisilni az egyik szinten, lecsurog a lépcsőn az alatta levő szintig...
13. pethoevi (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:40
homok is megteszi!ne költs rá!
12. Tótágas (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:40
ez jó ötlet...de a gazdinak kellene,nem???Szóljatok nekik.
11. pethoevi (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:39

hát totálisan megértelek...:-(((

De ennél jobb ötlet nekem sem jutott eszembe.

Nincs ismerősöd,akinek odaajándékozd szegényeket?Hátha ott törődnek is velük.:-(

10. Tótágas (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:38
Valaki beengedi őket?Mert maguktól nem tudnának bemenni.A macska ragadozóként,ha teheti csak olyan helyre végzi a dolgát ahol eltudja kaparni.Amit érezhettek az a kanmacska terület"jelölése",ami igen büdös tud lenni,de úgy tudom csak párzási időszakban jelölnek,és az most nincs.Ha mégis akkor hypóval,flóraszepttel kell felmosni és lehet kapni macskariasztó sprét is.
9. MelisUK (válaszként erre: 6. - Szasz23X)
2010. nov. 13. 12:38
Most én magam leviszek egyet, mert van egy fölösleges cicawc-m. Még nem egész egy éve élek itt, már a többi szomszéd évek óta orrol rájuk, a szembe szomszédom mondja, hogy már 28 éve itt lakik és az utolsó 10 évben ő az egyetlen, aki pl füvet nyír a kertben... Remélem, hogy nem nekem kell majd az almot cserélni, mert épp elég sok pénzbe van a saját macskámnak is az alom, sokkal drágább, mint a legdrágább macskakaják...
8. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:37
Egy jól megtermett kutyus??
7. MelisUK (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2010. nov. 13. 12:36

:)

Csak miért nekem kell a harmadik emeletről levinni a földszintre, miért nem bírják tisztán tartani őket... Minden szomszéd szídja őket, néha takarítanak is - csak néha, de a földszintit még sose láttam takarítani...

2010. nov. 13. 12:34
Macskatávoltartó spray erre nem jó, mert ott laknak... Szerintem is a homokosláda a megoldás, szólj a gazdájuknak, hogy tegye oda...
2010. nov. 13. 12:34

Ja, amúgy most sepertem fel a földet az egész lépcsőházban és megyek követ is mosni forralt vízzel és tisztítószerrel. Tegnap az egész lépcsőházat lefújtam hipó szerű fehérítővel egy spriccentős flakonból és hagytam, hogy beigya a padló, de nem jobb a talaj és újabb pisik is vannak újfent.

Felforrt az újabb adag vizem, egy szintet felmosok, majd jövök vissza új vízért és benézek ide is, remélem tudtok segíteni hasznos ötletekkel.

4. pethoevi (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2010. nov. 13. 12:34
egyre gondoltunk.:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook