Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jól válni, rosszul tűrni - rosszul tűrni, jól válni? fórum

Jól válni, rosszul tűrni - rosszul tűrni, jól válni? (beszélgetős fórum)


28. 76c87e32e1 (válaszként erre: 26. - 1 apuka)
2015. nov. 13. 13:57

Pedig azt írtad le, hogy szereted, nyilván van benned sértettség. Ha ő baráti kapcsolatot szeretne fenntartani, azt valószínű nem úgy érti, hogy ezentúl együtt jártok majd kocsmázni, pasizni/nőzni.

Idővel, majd ha elmúlnak az érzések, és jön a te életedbe is más, akkor normálisan tudsz majd vele beszélni és kezelni a közös dolgokat. Nem bájcseverészni kell, hanem normálisan kommunikálni, sértettség és elvárások, szemrehányások nélkül. Ami nehéz egy válás után, de idővel alakul.

27. Zsófi2014 (válaszként erre: 24. - 1 apuka)
2015. nov. 13. 13:15
Ennyi! Jolcsinaltad, igazad van!
2015. nov. 11. 09:03

Kedves huszonöt. Éppen hogy a gyerek oldaláról nézem a dolgot, azért beszélek vele egyáltalán. Sértettség nincs, volt de már nincs. Csak. „ hidegen „ hagy, mint nő. Már nincs rám hatása, és ez fáj neki.

Egyébként az a véleményem a válás, szakítás után is bájcseverésző emberekről, hogy valami ott nem stimmel.

És ez nem érzelmi fejlettség vagy intellektualitás kérdése. /sem eq, sem tq/

25. 76c87e32e1 (válaszként erre: 24. - 1 apuka)
2015. nov. 11. 08:45

Megértem, hogy számodra nehéz, mert ő hagyott el és érzel iránta, de abban semmi rossz nincs, hogy baráti kapcsolatot szeretne fenntartani, ami a gyerek miatt is jó lenne. Ezt majd akkor tudod te is megtenni, ha már érzelmileg is lezártad, jön más az életedbe.


Jobb lenne ellenségeskedni? Szerettétek egymást, együtt éltetek, miért kéne meggyűlölni a másikat? Ha nem lenne a gyerek, mehetnétek jobbra, balra, lezárva a múltat. De ott a gyerek, akire tekintettel kell lenni, és normális kapcsolatot kialakítani. Neked is rá kellene gondolni elsősorban, az ő érdekeit nézni, nem a saját sértettségedet.

2015. nov. 11. 08:29

Érdekes válaszok jöttek.

Azóta megoldódott, kidobáltam a cuccait, a kommunikáció is a szükséges mértékben zajlik, és kb. egy, nem érdekel arcfelület tekint rá felőlem.

1 év eltelt a semmivel, igaz hogy még én sem találtam senkit, de ő sem. Mostanában veszem észre, hogy mivel nem foglalkozok vele, próbál dörzsölődni, kis erőfeszítéssel / részemről/ szerintem haza is jönne. Csakhogy már nem kell.

Persze, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem gondolkodtam el rajta.

De az alapigazság lebeg előttem, ha egyszer megtette, megteszi máskor is. Az életem pedig nem átjáróház. A gyereké főleg nem.

23. rinike (válaszként erre: 1. - 1 apuka)
2014. máj. 28. 12:13
Beszéljetek mindig a közös gyerekről. Más témát ne érintsetek. Így nem lesz kínos csend, de valaki számára kellemetlen beszélgetés sem.
2014. máj. 27. 17:33

Sziasztok!

Nem akarok okoskodni, de azért csak van valami oka, ha egy 40 éves nő menni akar és új életet szeretne.

Ugyan aki a gyerekről le tud mondani, az tényleg nem sokat ér! Keress te is új partnert és jobban fogod érezni magad! Ha újra férfiként tekint rád egy másik nő, megtalálod a magabiztosságodat!

Sok sikert!

2014. máj. 27. 12:54
Keress egy anyukának való ,kedes nőt millió szaladgál belőle,aki hálás lesz a ragaszkodásodért.Én családcentrikus vagyok ,de ha a férjem elhagyna egy percet se sírnék,pedig nagyon szeretem.Szedd össze magad,élj ,nem ér annyit az eész 10 év múlva örülni fogsz,hogy megszabadultál tőle.nem őt szereted már csupán az otthon melege hiányzik,amit nem csupán ő tud megadni.Ha meg azt látja rajtad ,hogy összetörtél szerintem annál jobban élvezi.Virulj ki lássa,hogy nélküle is boldog teljes életet tudsz élni
2014. máj. 27. 10:49
Ez majd alakul. Nem muszáj barátkozni, de egy minimális jó, emberi viszony kell hogy legyen, a gyerek miatt. De ez még korai.
19. 1 apuka (válaszként erre: 18. - Nefaria)
2014. máj. 27. 10:22

Barátság, csevegés sosem fog működni.

Önérzet is van a világon.

2014. máj. 26. 09:11

Én nem nagyon értem, hogy mi a gond, ami konkrétan zavar.


A cuccai, amit otthagyott? (merthogy rá és a szakításra emlékeztetnek?) Ez a könnyebbik: ha ő rest elvinni őket, akkor pakold össze neki, dobozokba, mondd, hogy jöjjön érte, vigye el (mivel elköltözött, gondolom, tudja hová vinni). Ha nem teszi, fel a padlásra, le a pincébe, vagy valahová elpakolni, ne legyenek a szemed előtt.


Ez is segíteni fog szerintem túllépni. Merthogy azt kéne, elfogadni, hogy ti egy családként már nem fogtok együtt élni, lezárni, "meggyászolni", felépülni és keresni mást.


Eltűnni sosem fog (remélem) az életedből, hisz a gyerek miatt egy életre össze vagytok kötve. Barátság, "csevegés" csak akkor fog működni, ha már kialakult az új életed neked is, elengedted, lezártad. Addig szerintem szorítkozz a muszáj-beszélgetésre (hányra jössz a gyerekért, ilyesmik), és ezt próbáld meg megbeszélni vele is, hogy ne erőltesse, neked még le kell zárnod, és ehhez idő kell.


Sok sikert.

17. forrest2010 (válaszként erre: 8. - 1 apuka)
2014. máj. 23. 03:58
Baccus ! megszívtad ! ha nem kellesz ! hát nem kellesz ! fusson a rosseb olyan szekér után ....milliónyi jobbnál jobb emberke szaladgál a földön ! egy életen át nem érdemes ez után az 1 után siránkozni !
16. jstefan (válaszként erre: 1. - 1 apuka)
2014. máj. 22. 21:50
Ne legyél ennyire lúzer!!!
15. 72497ec515 (válaszként erre: 12. - 1 apuka)
2014. máj. 22. 21:01
Kevés! Egy kapcsolathoz kettő ember kell egyedül te édeskevés vagy :(
2014. máj. 22. 17:16
figyelj, nem te vagy az első és utolsó akinek tönkremegy a házassága, kapcsolata. de legyen egy kis férfi büszkeséged is. meddíg vagy hajlandó gyötrődni miatta? adj meg a gyerekednek mindent, ő meg menjen oda akit kinézett magának. az ilyen nem érdemli meg hogy foglalkozzanak vele. ő éli az életét, te miért ne élnéd?
13. ina87
2014. máj. 22. 16:26
lehet még családod és boldog is lehetsz,de egy rossz házaság nem jo példa egy családra mert egy család a bolodgság és harmonia nem pedig h semmi kommunikácio és boldogtalanság
2014. máj. 22. 16:01
a család az első alapján gondolkodok, de látom hogy ez az életben kevés.
11. Vivvv
2014. máj. 22. 11:41
A volt párod egy komolytalan nőszemély. Nekem a leírásod alapján úgy tűnik, hülyíti a partnereit és képtelen az együttélésre. Kb. egy 14 éves tinilány szintjén lehet. Nagyon sajnálom hogy így alakult. Szerintem sem kell feltétlenül cseverészni. Én azt javasolnám, hogy lépj túl rajta minél hamarabb. Van pontosan ilyen felfogású közeli hozzátartozóm és hidd el, az ilyen emberek csak taposni, rombolni tudnak.
2014. máj. 22. 11:35
Lépj tovább rengeteg nő van még rajta kívül..
2014. máj. 22. 11:33
lehet tisztelni,de ezt a dologt lehet évekig huzni nyilván tul lehetne lépni de ahozz akarat is kell de aki szeret szevedni ananak lehet h igy is meg felel
8. 1 apuka (válaszként erre: 7. - Ina87)
2014. máj. 22. 11:31
mert szeretem, mert a gyerekünk anyja, mert a családomat jelenti.
7. ina87 (válaszként erre: 1. - 1 apuka)
2014. máj. 22. 11:02
dobáld ki a cucát és ves ennek véget,miért türöd ezt el mert szereted vagy mert félsz tul lépni,ha cseverészni szeretne akk nem férfi kell neki hanem egy barát.
6. 342402de6d (válaszként erre: 1. - 1 apuka)
2014. máj. 22. 08:27
Nem szeret.Szerinted mi a megoldás?
2014. máj. 22. 07:53
Ha imádsz szenvedni,akkor szenvedj!Vagy viselkedj férfiként és lépj tovább!
2014. máj. 22. 07:49
Engedd el, lépj tovább.
2014. máj. 22. 07:15
Nem baj az,hogy nem kommunikáltok,ha a gyerek rendben van,akkor nincs is nagyon miről,így neked is gyorsabban fog menni az,hogy túltedd magad rajta.
2014. máj. 22. 06:59
nem érdemel meg téged. lépj túl és keress olyat aki szeret.
2014. máj. 22. 06:53

Sziasztok.

Az élettársam, nő, elköltözött. Régen. A fél ház tele van a dolgaival még.

Kb, minden hónapban költözik, fél éve. Ez annyiszor tör engem össze. Reménykedek benne, hogy visszajön, és ezért húzza.

Mielőtt bárki szidna, nem voltam rossz a kapcsolatunkban. A mai napig azt mondja, minden rendben csak akar velem élni, 40 éves, és újat akar. Van egy kisfiunk. Az elhelyezés teljesen megoldott, egy hét itt, egy ott, ill. párszor már megkaptam, hogy neveljem fel én!

Amit szeretne az egy baráti kapcsolat, ahol békésen cseverészünk, aztán mindenki megy másfelé. Az első férjével is ezt csinálta, ha ezt akkor, 6 éve látom, akkor elmenekülök. Vele meg tudta tenni, az cseverészik mint egy hülye, én képtelen vagyok rá.

Ez nem érzelmi sivárság részemről.

Mivel ez nem kettőnk döntése volt, csak az övé, / egy szép napon minden előzmény nélkül bejelentette, hogy másnap elköltözik/ így érzelmileg érintett vagyok nagyon is, mondhatni kibabrált velem nagyon.

És igen, mivel szeretem így fél éve erről az egészről szól az életem, tudja hogy szeretem, azt is hogy érte, és amikor meglett a kisfiunk, akkor értük éltem.


Szóval nem tudok érintettség nélkül cseverészni, nem tudok jópofát vágni, nem tudok barát lenni.


Így viszont nem fogunk jó felé menni, már most van hogy egy-két hétig nem beszélünk. A gyereket elviszi reggel, én elhozom délután, és közben semmi kommunikáció másfél hétig.



Mi a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook