Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jól tisztító mosógél, ki milyet használ? fórum

Jól tisztító mosógél, ki milyet használ? (beszélgetős fórum)


2020. febr. 5. 13:36
Verner vagy Softlan öblítőt használik. Puha és illatos ruhák!
2020. febr. 5. 13:35
Ja és Verney vagy Softlan
19. Ramcsika (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. febr. 5. 13:32
Igen jó az illata, és minősége is szuper. Van olyan mint a nálunk kapható Ariel, de lehet jobb is.
2020. febr. 5. 07:31
Persil mosógél, Silán öblítő
17. globus (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. febr. 4. 09:16
Pontosan így van. Nemrég mostam egy idős néni ruháit, aki otthon mosóport használ. Én folyékonyat, teljesen megélénkültek a ruhák színei, mert a por bizony bennük marad, nem öblítődik ki rendesen. Valamint sokkal puhábbak is folyékonnyal mosva.
16. globus (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. febr. 4. 09:14
A színes ruhákhoz való nem annyira illatos. Pontosabban erős illata van, de inkább vegyszeres, mint finom, nem szabad túladagolni.
2020. febr. 4. 09:09

Nekem kintről hozzák a folyékony mosószert(ariel),jobb mint ami itthon van.

Én egy fajtát hasznàlok színeshez meg fehérhez egyaránt.

Színeseket 40fokon a fehéreket 60 fokon minimum 1,5 órás programmal.

2020. febr. 4. 06:37

Frosch vagy Ecover gel,plusz egy evőkanál szóda a színesekhez,a fehérekhez egy evőkanál oxigénes fehérítő,drogériákban lehet kapni.

20-30 fokon soha nem lesz maradéktalanul tiszta semmi,színesek 40 fok,fehérek 60 fok.

Én nem használok csak környezetbarát mosószert,a bőrünknek is sokkal jobb és a környezetünket is kíméljük vele.

2020. febr. 4. 05:59

Bonux és Tomi.

Nekem ez a kettő mosógél vált be.

12. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. febr. 4. 04:51
Müllerben német minőségi cuccok vannak. Dolgoztam ott, merem állítani, mert sokmindent kipróbáltam. :)
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Ramcsika)
2020. febr. 3. 19:41

Gondoltam, hogy kipróbálom az Omo-t is, de még nem tettem meg.

Jó illata is van?


Szerintem inkább adjunk ki több pénzt a mosószerre, minthogy a ruhát kelljen kidobni.

10. Ramcsika (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. febr. 3. 19:38
Egyetértek abban, hogy Ausztriában vagy Németországból vásárolt mosószer sokkal jobb mint az itthoni. Kipróbáltam! Én évet óta Omo-val mosok. Nekem ez jött be legjobban. Mióta a Lidl-ben lehet néha kapni, azóta az ára is nagyon jó. Előtte ahol tudtam vásárolni nagyon drága volt.kb 2,5 szerese. A ruhák tényleg foktmentesek és hófehérrek.
2020. febr. 3. 19:24

Amióta bejöttek ezek a folyékony mosógélek és kapszulák, azóta próbálkozok velük, de sajnos nekem egyik sem jön be. A fehér ruháim elszíneződtek, külön folttisztítót kellett használom, illetve fehérítőt, a fiúk fehér ingeinek a nyakát külön szappanozni kellett, stb., ráadásul a kapszulák takonyhoz hasonló csomókban rajta maradt a ruhákon, illetve lerakódtak a mosógépembe, lefolyókban és és minden mosásnál csatornaszagú volt az egész lakás.


Próbáltam többféle mosóport is, de ugye a tomi nagyon gáz és a legtöbb szintén. Az aldis, lidls mosóporok a mosópor adagolót teljesen tönkre tették, és fakultak a színes ruhák.


Ezek miatt elkezdtem ariel és persil mosóport használni, silán öblítővel. Az összes fehér ing újra fehér lett, nem kell külön sikálnom a nyakát, hónalját, a gépem és a lefolyó nem büdös.


Én csak univerzálisat veszek, azaz nem veszek külön színes és fehér mosóport.


És nem mellesleg jó illata is van a ruháknak, és nem csak akkor, amikor kiteregetem, hanem akkor is, amikor kiveszem a szekrényből és felveszem.


A rövid programok nem jók, mert akkor nem biztos, hogy feloldódik, annak ellenére, hogy azt írják rá, hogy 30 fokon is tökéletes. Ez nem igaz. Illetve, hiába van lehetőség az 1 órás programnál 40 fokot állítani, akkor sem melegíti fel a gép a vizet annyira, mert nincs rá ideje, azaz jó, ha 20 fokos vízzel mos a gép és nem is csoda, hogy a ruhákba marad a mosópor.


Tehát, kell a hosszabb program. Ezen nem lehet spórolni.


Valamint, nem mindegy, hogy hol vesszük a mosószert és öblítőt. Kínainál nem szabad. Én általában pennyben veszek, mert ott tuti, hogy megfelelő a minősége.

A legjobb viszont az lenne, ha Ausztriából szereznénk be, mert ott sokkal jobbak a mosószerek.

8. rabankari (válaszként erre: 7. - Rabankari)
2020. febr. 3. 18:34
*Kisfiam pólói
2020. febr. 3. 18:34
Fehér ruhákhoz Lidl saját márkás Formil folyékony (zöld kupakos) mosószert használom.30 fokon,áztatás nélkül hófehérek a fehér pólói.Előtte rengeteget szenvedtem az étel foltokkal.Mivel ez ennyire bevált a lila kupakosat,ami színes ruhákhoz való is előszeretettel használom.
6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. febr. 3. 17:14

Nekem a Müller saját márkásai (Blink) váltak be.

Színeshez folyékony, mivel a por a sötét ruhákon (főleg, ha rövid a mosás) néha ottmarad.

Fehérhez a por. Illetve nekem fehérhez a Weisser Riese vált be (szintén Müllerben, vagy Ausztriában kapható)

A kapszulák a rövidebb mosásoknál nem mindig oldódnak tökéletesen fel.

Mosódió, szóda, stb. felejtős. Ne menjünk már vissza az időben.

5. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2020. febr. 3. 17:06

Nyugodtan használd fehérekhez. Párom melós ingjeinek a nyaka vastagon koszos szokott lenni. Már próbáltam mindent. Marhaepeszappan, wanish szappan, folyékony wanish, caola szappan, fehérítős domestos, Aldis fehérítő. Semmi nem vitte ki, hiába sikáltam őket körömkefêvel. :@

Vettem ezt. Kiázott belőle. Ragyogó fehérek! :)

2020. febr. 3. 16:48

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Epresturmix, ezzel a DM-es termékkel én is szemezgettem már, így biztos ki fogom próbálni a fehérekhez! Nekem az a baj, hogy a mi ruháink is csak izzadtak lennének, de a gyerekeknek néha ahogy kinéz... :). Sár, kaja, festék, minden :).


Fat Black Pussycat de érdekes, pont fordítva gondolnám, hogy Angliában veszel jobbat, mert ide csak a selejt jut és ezt értem tisztítószerre, kajára meg úgy általában sokmindenre...

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. febr. 3. 16:42

Szerintem az Aldis jo. Meg a DM-esek is.

Nekem a Persil mosokapszula tok jol bejott, Angliaban megugyanazt vettem, de nem mosott ugyanugy :/

2020. febr. 3. 14:44

Fehérekhez ezt. A wanishnêl milliószor jobb! Nem kell belőle sok.


[link]

Van ebből színes ruhákra is. Azt nem próbáltam.


Lenor vagy Ariel mosógêlt szoktunk venni, mikor melyik akciós. A mi ruháink (az utcai) max izzadtak, de foltosak nem, így megfelel.


Volt kapszulám is. Nem szeretem. A mosóport sem.

2020. febr. 3. 14:33

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ki milyen mosószert használ? Eddigi tapasztalataim a következők:

- mosódió, hozzá szóda, trisó: nem jött be, barnás réteget hagy a ruhán, nem mos szépen

- mosókapszula (Persil, Ariel, többféle típusban): nem adja azt a tisztítóhatást, amit szeretnék, kevés a mennyiség, ha meg kettesével-hármasával dobálom bele kész pazarlás

- mosópor (Ariel, Persil): mintha a Persil jobb lett volna, csak zavaró, hogy néha bennemaradt a por a ruhában, pedig soha nem teszek sokat és nem tömöm meg a gépet

- mosógél (Ariel, Persil, Formil, Tandil): vegyesek a tapasztalataim, gyengébbnek érzem, mint a mosópor, most épp az Aldis Tandilt tesztelem, nem mondom, hogy rossz, de azért nem is csúcs


Az hozzátartozik a történethez, hogy van 2 kicsi gyerekem (4 és 2 évesek), akik miatt fejtörést okoz ez a mosás-folttisztítás kérdéskör.


Köszönöm előre is a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook