Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jók ezek a hasfogók? mikor fognak használni? fórum

Jók ezek a hasfogók? mikor fognak használni? (beszélgetős fórum)


1 2
31. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2013. aug. 17. 08:04
!
30. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Szüzann)
2013. aug. 17. 08:04
Aranyos volt az "érző emberek" kifejezésed+ :)
29. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Szüzann)
2013. aug. 17. 08:00
ÍHa a probiotikumok hatására 1-2 hét alatt sem múlik el, kérj beutalót gasztroenterológiára. Sajnos elég hosszú az előjegyzési idejük...
28. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Szüzann)
2013. aug. 17. 07:54
Mi az a 2 éve zéró laktózérzékenység?
27. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Szüzann)
2013. aug. 17. 07:53

A hetek óta tartó hasmenést ki kellene vizsgáltatni. A hasfogók hosszú távon nem hoznak megoldást, ráadásul nem szabad sokáig használni őket, mert felhalmozódnak a méreganyagok benned! Próbálj meg inkább valami probiotikumot szedni.

Egyébként az antibiotikum hasmenésnél nemhogy használ, de ront! Nem lehet, hogy attól alakult ki, hogy előtte antibiotikumot szedtél? Barátnőm járt így, de nála nagy nehezen a probiotikumok után helyreállt a rend.

2013. aug. 17. 07:48
Bocsánat, és nem vagyok gyerek, de nagy problémám van, és igg ugy látom érző emberekre leltem. 56 éves nő vagyok, 2 éve zéró laktóz érzékenységgel. Hetek óta tartó hasmenésem van, és semmi nem mulasztja el. Már szedtem két féle antibiotikumot, szenet, normix-ot stb. most 3 napig nem volt semmi, és most éjjel ujra kezdődött. A hasfogók mind laktózosak, amit én találtam. Esetleg tudna valaki segiteni, hogy melyikben nincs laktót??? Köszönöm.
2012. júl. 16. 17:46
Hogy van a gyermek? Mi lett a vizsgálat eredménye?
24. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 22:51
Mennyi idős a gyermek?
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Dzsina91)
2012. júl. 14. 22:46

[link]


Szia! A széklet tenyésztésből nem valószínű, hogy kimutatnak bármit is. Gasztroenterológiára vidd a gyereket, de minél előbb! Azok értenek hozzá, és minden vizsgálatot el tudnak végeztetni. Egyáltalán nem biztos, hogy lisztérzékeny,lehet más is. Mindenesetre kieséses alapon megpróbálhatod, hogy elhagyod a normál kenyereket. Ha változik a helyzet, akkor tényleg az, de ha nem, akkor vastag- v. vékonybél gyulladás bármilyen más okból. Még kipróbálhatod a laktózmentes termékeket is, hátha javul. Mindenesetre sokáig nem kísérleteznék ezzel, irány a gasztro!

2012. júl. 14. 08:35
sziasztok itt vagyok csak közben elvégeztettem a székletenyésztést igaz az eredmény még úton van mostmár nagyon kétségbe vagyok esve lisztérzékenységre gyanakszok mivel a kenyér az amit minden nap kap és a tünetek is arra utalnak a hasfogók abszult nem használtak semmit tegnap éjszaka véres híg széklete volt a kicsimnek.a kérdésem az volna h kukoricakenyér csak hétfön lesz vettem neki extrudált kukoricakenyeret de nem igazán izlik neki mit adhatnék neki enni? nem merek sima kenyeret adni neki h minél elöbb elmuljon a hasmenés
2012. júl. 10. 19:59
Elveszett a fórum indítója? Mi lett a gyermekkel azóta?
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - JudyTim)
2012. júl. 8. 12:28

Ebben a linkben tényleg nagyon jól össze van foglalva! Mindenképp gasztroenterológiára kellene vinni a gyereket! Ez az idő már nagyon hosszúnak tűnik.

A hosszútávú hasmenés legyalulja a bélbolyhokat, és mint írtad tényleg károsodik a bélfal, ami nagyon veszélyes lehet egy idő után.

19. JudyTim (válaszként erre: 7. - Dzsina91)
2012. júl. 8. 10:08

Sajnálom szegényt, biztosan nagyon kellemetlen. Ha a gyerekorvos nem lép tovább be kéne menni az ügyeletre és az ottani orvost kérni hogy székletvizsgálatot készítsen, mert több oka is lehet a hasmenésnek. Találtam egy linket, olvasd el, biztosan hasznos lesz, de semmi képen se hagyd annyiban a dolgot, mert komolyan károsodhat a bélfal és a gyermek betegebb lesz.

[link]

2012. júl. 7. 07:28

Gondolom, a gyógyszerésznek nem mondtad, hogy már 1 hónapja tart a hasmenés, mert akkor nem ajánlott volna széntablettát!

Lehet krónikus bélgyulladás, amit minél előbb ki kellene vizsgáltatni!

17. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Dzsina91)
2012. júl. 7. 07:24

Az is lehet, hogy pont annak valamilyen alkotóelemére allergiás!

Amíg kivizsgáltatod, kpróbálhatod, hogy elhagysz bizonyos ételeket, hogy változik-e a helyzet. Lehet laktóz v. lisztérzékenység is.

16. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2012. júl. 7. 07:21
bocs, gasztro..
15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Homern)
2012. júl. 7. 07:21
Minden mondatoddal egyetértek! 1 hét után már tovább kellett volna vizsgáltatni a gyermeket, és nem hasfogókat adni neki!
14. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Dzsina91)
2012. júl. 7. 07:20

Ha már egy hónapja tart a hasmenés, mindenképp a gaszroenterológiát ajánlanám! A széntablettát semmiképp ne szabad hosszú távon használni,mert nekünk azt mondta az orvos, hogy a méreganyagok felgyűlnek a szervezetben.

Lehet, hogy valamire tényleg allergiás a gyermek, és az okozza.

A 1 hétnél tovább tartó hasmenést mindenképp ki kell vizsgáltatni, ezt pedig itt a fórumon nem fogod tudni megoldani!

13. homern (válaszként erre: 11. - Dzsina91)
2012. júl. 6. 23:11

mennyi idős a gyerek,hogy instant levest és párizsit eszik már? ez a mi étrendünkben sem szerepel,pedig nem vagyunk már gyerekek a párommal,a lehető legrosszabb élelmiszerek :S


(amúgy lehet tejallergia,lisztérzékenység stb stb,ezt ki kellene vizsgáltatni,1 hónapos hasmenés már nem vicc,kiürülnek a tartalékai,nem kellene megvárni)

2012. júl. 6. 22:27

Huh,instant levest nagyon ne.... Akár szereti,akár nem. Smecta jó nagyon, réteget képez a sérült nyálkahártyán.

Legfontosabb az egészséges táplálkozás. Egy ideig a tejterméket is hanyagolni kellene.

11. dzsina91 (válaszként erre: 9. - Norci10)
2012. júl. 6. 21:37
köszi szépen a válaszod énis gondoltam az étel allergiára mert nagyon szereti ezt az instant (kínai) levest az meg ugyebár elég egéségtelen de abbol nagyon sokat eszik van h mást nemis akar enni én erre gondoltam h ettöl lehet
10. norci10 (válaszként erre: 8. - Dzsina91)
2012. júl. 6. 21:36
A tejtermék ilyenkor az egyik legrosszabb. Azt nagyon nem kéne neki adni.
9. norci10 (válaszként erre: 1. - Dzsina91)
2012. júl. 6. 21:34
Normaflore és smecta. Én 3-4×1/2-et adok a lányomnak (3 éves),kb. másfél nap,mire megfogja,de aznap még adom neki. A normaflore-t pedig még 2-3 napig. A smectában az a jó-szerintem-,hogy nem durván fogja meg a székletet,hasmenés elmúltával akár már másnap teljesen normális a széklete. Úgy tudom beadni,hogy kb. 15ml vízben oldom és a nurofen adagolójával a szájába nyomom,utána rá kortyolhat teát és közben együtt fúúúújozunk. :D Én azért ilyenkor kicsit diétáztatom,meg persze sok folyadék. De nálatok mi lehet az oka,hogy ennyire elhúzódik? Nem állhat vmi étel-allergia a háttérben? Jobbulást!
8. dzsina91 (válaszként erre: 6. - Sirga)
2012. júl. 6. 21:29
köszi hát sajna a diétába nincs benne mert ha eszik is vmit az tuti h a párizsi vagy a joghurt lehet h ezért nem mulik a hasmenés?
7. dzsina91 (válaszként erre: 4. - JudyTim)
2012. júl. 6. 21:28
sajnos mi már lassan 1 honapja szenvedünk a hasmenéstöl és már tényleg nem tudom h mivel tudnám helyre hozni
2012. júl. 6. 21:26
A legfontosabb a folyadékpótlás és a diéta. Mondjuk, nem tudom, mi okozza a problémát - ez nem derült ki -, de minden esetben ez az alap. Jobbulást!
2012. júl. 6. 21:22
Én a manómba nem tudtam soha belesajtolni a a smectát igaz én se tudom meginni.Ő bizmutot kapott ami bevált.Ez egy folyadék amit a patikába kevernek ki van ahol kérnek vényt nálunk pl soha nem kértek és elég gyorsan hatott pedig fiam kicsinek elég sűrűn volt hasmenéses.
4. JudyTim (válaszként erre: 1. - Dzsina91)
2012. júl. 6. 21:22

Szia, a Normaflor csak a bélflóra baktériumait pótolja, hogy nem menjen tönkre a bálfal. A Smecta pór pedig az elveszett ásványi anyagokat pótolja.

A mi gyerekdokink azt ajánlotta, hogy hasmenés esetén a legjobb csak pótolni a vízveszteséget, mert így hamarabb kiürülnek a kártevők a szervezetből. az én fiam 8 napig szenvedett hasmenéstől és magától meg is gyógyult. Azt evett és ivott ami jól esett neki.

3. dzsina91 (válaszként erre: 2. - Homern)
2012. júl. 6. 21:15
köszi akkor azt mondod h a smectának elkéne mulasztania a hasmenést? hasfájásra is jó?
2012. júl. 6. 21:12
smecta jó,lactiv baby-t adnék még mellé
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook