Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jöhet a második? Még nem! fórum

Jöhet a második? Még nem! (beszélgetős fórum)


29. sinkoneeszter (válaszként erre: 28. - Borbaszs)
2009. jún. 23. 14:09

Szia borbassz!

Korom miatt én sem várnék túl sokat a másodikra(fiam 2, én 32), de ha a pénzt nézed soha nem lenne több gyerek! Én egyke vagyok- rossz, nincs senkim az anyumon kívül(idős és beteges) tehát a fiammal nem akarok kiszúrni! Férjemék 3 fiú -ők szegények voltak, szószerint-ezért vonakodik a másodiktól is.Kersem a kompromisszumot a kettő lehetőség között!Nem lesz jobb az anyagi helyzet 5-10 év múlva sem, max rálehet nevelni a gyerkőcöket a sporolásra( nálam ez sajna nem így volt, most tanulom, hogy lehessen még egy babám)!!!!!!!!

2009. jún. 16. 20:34

Én azt mondom, hogy aki gyereket szeretne vállalni, és a mai világban úgy érzi, hogy bírni fogja "anyagilag" az vágjon bele!

Én már sajnos nem tehetem és nem a pénz vagy a korom miatt.

2009. jan. 20. 08:51

Sziasztok!

Már régen jártam erre! Azóta a második babánkat várjuk, aki júniusban érkezik!Kicsit korai? Lehet!De kibírjuk!!! :-)

26. a5e77950a3 (válaszként erre: 25. - Seryevi)
2008. júl. 21. 14:30
Szia!Szerintem még várj egy kicsit.Én most várom a harmadikat a fiam 2,5 éves ,de ad feladatot bőven,ha kisebb lenne tuti megőrítene!!!Bár valaki bevállalja a kis korkülönbséget,én direkt biztos nem tervezném így.A fiam 27 hónapig szopizott,alig bírtam elválasztani,és talán mostanában kezdi átaludni az éjszakákat.
2008. júl. 21. 14:11

Sziasztok!

Kisfiam 4hós és igen filózunk, jöjjön-e a tesó!Szívem szerint benne lennék! 36éves vagyok!Nem akarok sokat várni!Elváltam! Az előző páromtól nem lett gyermek, 4évet próbálkoztunk!Ricsike 4hónap után fogant meg a jelenlegi páromtól!Imádom őket!

24. bnedora (válaszként erre: 23. - Évke)
2008. ápr. 8. 13:35

Szia!

Köszönöm szépen:-))

23. Évke (válaszként erre: 22. - Bnedora)
2008. ápr. 8. 13:30
Gratulálok nekik!!!!
2008. ápr. 8. 08:52

Sziasztok!

Örömmel írom, hogy a fiaméknál jön a kistesó. Az ikrek 2 évesek lesznek majd. Remélem nem lesz semmi probléma a picivel és anyukájával, és egészségesen fog megszületni. Ő már egyedül van, kb. 10 cm, 8 hetes.


Mindenkinek nagyon boldog napokat kívánok, és jó egészséget!

2007. dec. 14. 14:01
Az én kislányom 6 éves volt, amikor megszületett a fiam. Nem bántam meg, hogy ekkora a korkülönbség köztük. Én újra így csinálnám!
2007. dec. 14. 11:04

Amennyiben az egészséged és az anyagi helyzeted megengedi, valamint ha szeretnétek ti is még babát, akkor szerintem jöhet a kistesó.

Igaz, a fiaméknak meg azt tanácsoltam, hogy várjanak még vele, mert az ikrek mégcsak 14 hónaposak. Jó lenne, ha egy kicsit önállóbbak lennének, és csak utána jönne az újabb baba. De ők tudják, ebbe nehéz beleszólni.

2007. dec. 8. 16:01

A korkülönbség teljesen mindegy, egy anya minden gyermekét ugyan úgy tudja szeretni.

A nagyobbra is ugyan olyan szeretet, és annyi idő jut mint a kicsire.

18. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Bubbaboo)
2007. nov. 15. 22:29
Gondolom, azért emlékszik rá, mert ez azért nem sűrűn fordult elő a prakszisában:)
2007. nov. 15. 22:27

Szia Gabi!

Tényleg szépséges a kisfiad! Ilyenen szerintem ne is filózz, hogy nem lesz rá elég időd! És akinek 4,5, vagy akár több gyereke is van! Annál jobbat nem tehetsz a fiaddal, mint hogy lesz neki testvére! :)) Akármikor. Ha most, akkor valószínű, azért kéne magadra kicsit jobban vigyáznod, de fiatal vagy és erős, bírnád. Apukám szülész-nőgyógyász, mesélte, hogy volt már, aki a 6 hetes kontrollra már egy újabb babócával érkezett :))

Az én kislányom most 9 hónapos, még szoptatom, még nem jött meg, de nem is védekezünk. Ha akar jönni, hát jöjjön a kistesó! Eddig még nem jelentkezett...

16. Évke (válaszként erre: 15. - Gabi0630)
2007. nov. 15. 22:18

:))))), gondoltam!

Nagyon édi ám a kisfiad!

15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Évke)
2007. nov. 15. 21:28
Igen, bocsi, tényleg elírtam! 12 hó akart lenni.
14. Évke (válaszként erre: 13. - LoLiNa)
2007. nov. 2. 22:23
Hát egyelőre választ nem kapunk Gabitól. Talán csak elírta, és 2 hónap helyett 12-t akart írni...:)
13. LoLiNa (válaszként erre: 12. - Évke)
2007. nov. 1. 05:25
az tényleg érdekes lehet :D
12. Évke
2007. okt. 31. 22:23
"Van ismerősöm ahol 2 hónap van a két gyerek között." És ezt hogy csinálta?!
2007. okt. 31. 15:05

Az én első két gyerekem közt 14 és fél hónap a különbség.

Szerintem, ha összejött a baba nyugodtan vállald, ha minden más feltételed adott hozzá.

Én utánuk 16 hónappal szültem császárral, és még egyszer simán szültem tavaly okt. 31-én.

Jutni fog időd minden gyermekedre, mert jutnia kell!!!!

Tapasztalat:)))

2007. okt. 30. 14:49
És azt nem tudjátok,hogy ez a barnafolyás mitől lehet? Már abba beletörödök,hogy ha lesz megtartom,csak félek ,hogya kisfiammal nem fogok tudni eleget foglakozni.
2007. okt. 30. 10:32

a HUGOM ÉS KÖZTEM IS ALIG 11 HÓNAP KÜLÖNBSÉG VAN :D

ÉN 81.10.04., Ő PEDIG 82.09.28.

Anyu azt mondja h náluk is ilyen "véletlen" jött össze a tesóm :)

8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 3a903e18a5)
2007. okt. 30. 10:10
A két pici között kevesebb mint 11 hónap a korkülömbség,szóval ne aggódj nem lesz baj.Ha teherbe estél,akkor bizony regenerálódtál annyira ,hogy ez megtörténhessen.
2007. okt. 30. 10:01
Már majdnem két hónapja nem szoptatok. És még semmi. Van egy kis barnafolyásom.Minimális.
6. gabi0630 (válaszként erre: 4. - 3a903e18a5)
2007. okt. 28. 20:57

Nincs két egyforma terhesség. Bízz benne, hogy a második nem lesz ilyen. Mást szerintem nem tehetsz.

Esetleg homeopátia?

2007. okt. 28. 20:55

Az biztos, hogy ha császárral szültél, akkor kell minimum 1 év a hegek miatt. Ha jól tudom, sima szülésnél nincs ilyen kikötés. Van ismerősöm ahol 2 hónap van a két gyerek között.

Mit tennék ha teherbe esnék? Egy biztos, nagyon megijednék, de mivel sose vetetnék el egy gyereket ( hacsak nincs élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenssége) így megtartanám. Az biztos, hogy nem lennék túl boldog. Egyrészt, mert ki akarnám élvezni az egyetlen gyerekem minden percét, amíg még kicsi. Viszont így tuti hogy lesz testvére. A terhesség és a szülés sajnos lutri, és nem mindig végződik jól. Hálát adok az égnek, hogy van egy egészséges kisfiam, bár ő beteg lett, műteni is kellett, és sajnos meg van rá az esély, hogy örökli a kistesó. És ha az ember figyelembe veszi az anyagiakat, a munkát, és a jó időpontra vár, akkor biztos, hogy sok gyerek nő fel egykén. Nem biztos, hogy én pl vállalkozom még egyre.Ami nem jó, mert szüksége van a gyereknek a ygerektársaságra, egy testvérre.

Ha tényleg testvér lesz, örülj neki, egyszerre túl leszel a nehezén, és a gyerekeid igazán jó tesók lehetnek, mert összenőnek ilyen kicsi korkülönbségnél.

Mikor hagytad abba a szoptatást? Mert nekem még abban a hónapban megjött. És ugyebár a fogamzóképességhez kell menzesz is

2007. okt. 28. 20:47
Ja,azt hozzá kell tennem,hogy nem is igazán a szülés volt nehéz,hanem a terhesség. Rengeteget hányytam,hónapokig kórházban volta infúzión,mire bírtam enni(23hét)Felmerült,hogy meg kell szakítani a terhességet.16kg-t fogytam.Félek attól is hogy ez meg ismétlődik. És akkor mi lesz a fiammal?
3. 3a903e18a5 (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2007. okt. 28. 20:45
Simán
2. gabi0630 (válaszként erre: 1. - 3a903e18a5)
2007. okt. 28. 20:42

Szia!


Császárral szültél vagy simán?

2007. okt. 28. 20:36
Sziasztok!Ti mit tennétek? A kisfiam október11-én volt 4hónapos.(Egy Tündér!) A sz eretkezés hevében a párom elfelejtette felhúzni a gumit és frankó belém élvezett. Már nem szoptatok,de a szülés óta még nem jött meg.Szerintetek ? Nem korai még? Ti mit tennétek,ha teherbe esnétek? Nem korai,a szervezetnek? Esetleg nincs káros hatással a babára nézve,hogy nem regenerálodott a méhem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook