Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogszerű-e ha vizsga letétele után nem soroltak át egy kategóriával feljebb? fórum

Jogszerű-e ha vizsga letétele után nem soroltak át egy kategóriával feljebb? (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 22. 07:08
Ha szükséges a munkádhoz, nem minden esetben sorolnak át.
26. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 25. - Ági05)
2009. nov. 22. 04:38

Bocs, de akkor most te össze-vissza beszélsz. Az első hozzászólásodban azt írtad, hogy azért nem tesz át a munkáltató felsőbb kategóriába, mert szerinte az adott munkakör ellátásához nem szükséges az a papiros. Most a második hsz-ben, pedig azt írod, hogy a munkáltató kötelezte a munkavállalót annak a papírnak a megszerzésére.

Ha nem szükséges, akkor nem kötelezhette. Ha kötelezte, akkor szükséges. Mi is az igazság?

25. Ági05 (válaszként erre: 12. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 21. 22:57

A saját munkahelyem példáját írtam le.Bár nem velem történt, de amikor olyan kolléga megkapja,akinek nem is kellett a végzettség a munkaköréhez, mert bocs,de nem tudom szebben leírni,jól nyal, a másik pedig nem kapja meg,pedig a munkáltató kötelezte a papírra,becsületesen dolgozik,akkor miről beszélünk?!

Természetesen nem mindig a munkáltató a hibás.Én ilyet nem is írtam.

24. Serry (válaszként erre: 23. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 20. 14:27

Ismerős tudom milyen érzés. Erre mondta anyós,hogy tagadjam le a két diplomám. Jó és akkor hogy magyarázom meg,hogy 1998 óta nem dolgozom? Azzal nem megy,hogy van két gyerekem.


Nehéz ügy az már tuti.


De hol a topic nyitó, mert így nehéz konkrét tanácsot adni. igaz mi jól elbeszélgetünk.

23. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 21. - Serry)
2009. nov. 20. 11:10
Az egyik munkakeresős topicban már leírtam egy esetet, ami két hete történt velem. Jelentkeztem egy jegyzőkönyvvezetői állásra a győri bíróságra. csak gépírástudást kértek. Az önéletrajzomból nem vettem ki (bár kivettem volna) a főiskolai végzettséget. Meg is érkezett az elutasító levél, hogy főiskolai végzettséggel ez a munkakör nem tölthető be. :((
22. Sünciné (válaszként erre: 21. - Serry)
2009. nov. 20. 10:37
Persze értem! Én teljesen egyetértek Veled! Ha nem kell a munkájához ( szerintem ) akkor nem köteles feljebb sorolni!
21. Serry (válaszként erre: 17. - Sünciné)
2009. nov. 20. 09:59

Amit leírtam az endoszkópos asszisztenssel valós. Van egy ismerősöm akit nem soroltak át a diploma megszerzése után,mert nem kell diploma a munkájához.

Megteheti, mert a bértábla nem azt mondja,hogy ha kell ha nem sorolja át a munkáltató. Hanem meghatározott munkakörhöz rendel egy besorolást és ott van,hogy ennél magasabb nem kell.

20. bebe82
2009. nov. 19. 22:01
mondjuk nem volna utolsó, ha a topicindító is hozzászólna a témához
19. Sünciné (válaszként erre: 18. - Bebe82)
2009. nov. 19. 21:47
Csak pédának írtam! Nálunk sem járt volna mindenkinek e a munkáltató adta! Ha valóban erről amiről beszélgetünk nem biztos, hogy feljebb kell kerülnie!
18. bebe82 (válaszként erre: 13. - Sünciné)
2009. nov. 19. 21:41

a nyelvpótlék az más, azzal semmiképp nem lehet magasabb kategóriába sorolni senkit.


amúgy meg szerintem a munkáltatón múlik, hogy elfogadja-e vagy sem. mármint hogy kell-e a papír a munkavégzéséhez.

17. Sünciné (válaszként erre: 15. - Szika)
2009. nov. 19. 21:40
Szerintem is így van! Ha nem kell a beosztásához akkor nem kötelesek feljebb sorolni!
2009. nov. 19. 21:39
Azért mi jól elbeszélgetünk, de még mindig nem tudjuk mire gondolt a topic nyitó!
15. szika
2009. nov. 19. 21:35

Ha ez köztisztviselői vagy közalkalmazotti bértábla szerinti átsorolás, akkor ebben az esetben kötelező a felsőfokú végzettségnek megfelelő átsorolás. Nem hagyhatja a munkáltató figyelmen kívül. Ha nem kell a munkavégzéséhez, legfeljebb képzettségi pótlék nem jár érte.


Ha belegondoltok.. ha akkor kerül a munkahelyre, és felsőfokú végzettsége van, akkor sem középfokúnak sorolják be. Az jogszerűtlen.

14. Serry
2009. nov. 19. 21:35

Szia!

Tehát közalkalmazott vagy és valamiből vizsgáztál. Amennyiiben az a vizsga nem feltélenükl szükséges a munkaköröd betöltéséhez nem kell feljebb soroljanak vagyis jogszerű. Mondok egy egyszerű eüs példát.

Pl gasztroenterológián vagy endoszkópos nővér ennek megfelelő okj képzettséggel. Aztán elmész diplomás ápolóira és sikeresen államvizsgázol megszerzed a diplomát. Mivel a munkakörhöz elegendő az alacsonyabb végzettség nem köteles a diplomádnak megfelelő kategóriába sorolni. Te pedig nem vagy köteles ezt elfogadni és felmondhatsz.

2009. nov. 19. 21:24
Nálunk a honvédségnél járt a nyelvpótlék! A tőrvény előírta, hogy csak annak jár akinek a munkájához szükséges és használja is! Ettől függetlenül mindenki megkapta akinek volt nyelvvizsgája!
12. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 11. - Ági05)
2009. nov. 19. 21:15
Azért a munkaadó védelmében is szólni kellene, megteszem én. Ha papír nélkül is ellátta ugyanazt a feladatot x összegért, akkor miért is kellene automatikusan x+y-t fizetni ugyanazért, csak mert egyik napról a másikra fellibent egy papirost? Persze, ha így többletmunkát is rá lehet bízni, akkor jár a többletfizetés, de egyébként miért is?
11. Ági05
2009. nov. 19. 21:11
Igen,sajnos a munkáltató megteheti,hogy azt mondja,nem szükséges ez a papír a munkakörödhöz,és nem sorol át.Akkor is meg szokták találni a kiskaput,ha kell a munkakörödhöz a végzettség.
10. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 9. - Kirani)
2009. nov. 19. 21:05
nekem is átfutott az agyamon ez a variáció, de mivel E/1-ben fogalmazott, gondoltam csak nem azonosul az autójával...
2009. nov. 19. 21:02
Én speciel autóra kötött felelősségbiztosításra gondoltam a címből :-). De valószínűleg Nektek van igazatok, csak az én agyam jár benzingőzre ;-).
2009. nov. 19. 21:02
Akkor sorolnak feljebb, amikor hivatalosan bemutatod a vizsga letételéről szóló, papirt, diplomát, stb...
2009. nov. 19. 20:52
Ez ilyet szeretem! Valaki nyit egy topicot, aztán eltünik!
2009. nov. 19. 20:42
szerintem függ attól, hogy az adott diploma kell-e egyáltalán a munkaköréhez. mert ha teljesen más, akkor nem kell feljebb sorolni. szerintem.
5. kezdőanyu (válaszként erre: 4. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 19. 20:20
Igen. Valószínűleg erről lehet szó...
2009. nov. 19. 20:19

Ez igazán poén. Hogyan lehet így topicot indítani?


Csak sejtem, hogy diplomát szerezhetett és a közalkalmazotti bértáblán akar többet kereső kategóriába kerülni...

2009. nov. 19. 20:17
Milyen vizsga? Milyen kategóri?
2009. nov. 19. 20:17

milyen vizsga hova feljebb

??????

2009. nov. 19. 20:12
Jogszerű-e ha vizsga letétele után nem soroltak át egy kategóriával feljebb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook