Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosult lehet-e a férjem a rehabilitációs járadékra, ha volt őstermelői bevétele? fórum

Jogosult lehet-e a férjem a rehabilitációs járadékra, ha volt őstermelői bevétele? (tudásbázis kérdés)

5. paki1968 (válaszként erre: 4. - Kristo_f)
2013. júl. 20. 15:10
Köszönöm!Eddig én is eljutottam,de nem tudom,miért csinálnak APEH ellenőrzést.Ott van neki nemleges nyilatkozata.A munkaügyi központban azt mondták munkanélküli segélyre csak akkor jogosult.amennyiben nem kap semmit a rehabtól-ha az őstermelői bevétele nem éri el a 600000 ft-ot.mert ha igen,akkor már van jövedelme szerintük.Mert hát ha a bevétel 750000 ft,akkor abból még lejönnek a ktg-ek és akkor már nem sok marad,de abból meg lehet élni.Ezért gondoltam,hogy ha ennek néznek utána,akkor nem fog kapni semmit mert elérte a 600000-t?Amikor még csak a szociális járadékra volt jogosult,addig nem kaphatta meg,amíg az őstermelőit le nem adta,és nem létesített új munkaviszony és azt meg nem szüntette.De ha ezzel is így van,ki fogja 2-3 napra alkalmazni?
4. kristo_f (válaszként erre: 3. - Paki1968)
2013. júl. 19. 22:14

Nem tudok

de a trv. azt mondja


"Kinek nem állapítható meg a rehabilitációs járadék?

Rehabilitációs járadékra nem jogosult az, aki

-öregségi nyugdíjban, előrehozott öregségi nyugdíjban, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjban, korkedvezményes nyugdíjban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban,

- bányásznyugdíjban, korengedményes nyugdíjban, egyes művészeti tevékenységet folytatók öregségi nyugdíjában, szolgálati nyugdíjban, az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló törvény alapján járó öregségi nyugdíjban, polgármester öregségi nyugdíjában vagy közszolgálati járadékában,

- terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, táppénzben, baleseti táppénzben,

- munkanélküliség esetére járó ellátásban,

- átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, bányász dolgozók egészségkárosodási járadékában, rokkantsági járadékban"


Ha ezekbe nem esik bele, márpedig nem, akkor kaphat

[link]

2013. júl. 19. 17:22
Senki nem tud segíteni?
2013. júl. 19. 13:53
Jogosult lehet-e a férjem a rehabilitációs járadékra,ha volt őstermelői bevétele?Most volt felülvizsgálaton egy hónapja.Ekkor járt le a 3 éves rehabilitációja.Ma bent volt az illetékes NYUFIG-nál érdeklődni.ahol azt a választ adták neki,hogy még nem tudnak semmit,mert vissza van az ellenőrzés az APEH-nál.Az idén őstermelői nemleges nyilatkozattételünk volt.Kaphat ettől függetlenül rehabilitációs járadékot,vagy ez miatt elutasítják?
2013. júl. 19. 13:50
Rehabilitációs járadék-őstermelői bevétel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook