Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosan vagyok szomorú? fórum

Jogosan vagyok szomorú? (beszélgetős fórum)


21. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 09:11

Nem, nem jogos a felháborodásod és a szomorúságod.

Ha barátilag csináltad, sőt vele együtt (márpedig azt írtad), akkor nem lenne szabad idegesítsen.

Ez olyan, mint az az ember, aki magát sajnáltatja, egy 10 éves házasság vége után, hogy mennyi energiát tett bele. Ilyenkor a gép előtt eltöltött kellemes percek eszedbe sem jutnak a barátoddal?

Tanultál belőle. Legközelebb, vagy viccből megcsinálod egy-egy barátodnak, amit kér, vagy számlásan, korrekten. Akkor nem lehetsz te sem szomorú és a másik fél sem elégedetlen. Összekeverted a haverságot a munkával! Vagy fogd fel viccesen, vagy munkaként nyújtsd be a számlát.

20. Channa* (válaszként erre: 17. - F.frezia)
2021. jan. 28. 08:52

Az informatikai tudáshoz nem elegendő elvégezni egy sulit.


Kell hozzá az affinitás is, illetve a folyamatos ismeretszerzés és gyakorlás.


Egy x évvel ezelőtt tanult informatikához kapcsolódó tudás, ma már nem ér semmit, a gyors változás miatt. Ezzel lépést kell tudni tartani.


Ja, és akinek vért izzadva kell vizsgáznia, annak sajnos nincs meg a kellő "kémia" az egyén és az informatika között;)

19. unom (válaszként erre: 15. - F.frezia)
2021. jan. 28. 06:58
A férfiak se azok. Csak több az önbizalmuk, míg egy nő arra koncentrál, amit nem tud, egy férfi arra amit tud. Így hitetik el azt, hogy minden műszaki dologhoz értenek.
18. Lávli* (válaszként erre: 17. - F.frezia)
2021. jan. 28. 06:51

Persze persze, igaz, csak mondjuk ha 2 informatikust nézünk pl, azonos végzettséggel, korral, habitussal, nagy valószínűséggel a férfi többet keres alapból, a nő meg fel van háborodva, hogy nem kap annyit, mint a férfi kolléga.

Na de hogyan várja el, ha saját magát is kevesebbnek ítéli meg?

17. f.frezia (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2021. jan. 28. 06:46

Ez igaz!


Bár hidd el, amit én valaha tudtam informatikából, most sehol sincs 😂


A bérek közti különbség meg nem csak nemek között van, sok mindentől függ, szakmától, tapasztalattól, határozottságtól, ki mit tudott kialkudni felvételkor, stb.

Mi 4-en dolgozunk együtt, nők, és mindannyian más bért kapunk.

16. Lávli* (válaszként erre: 15. - F.frezia)
2021. jan. 28. 06:27

Lehet, de nem tanulásról írt, hanem "szíve, lelke, legjobb munka, nő létére"..

Amit megtanultunk, azt már senki se veszi el :))


Aztán meg egyenlő megítélést és bért várunk el nő létünkre.

15. f.frezia (válaszként erre: 14. - Lávli*)
2021. jan. 28. 05:49

Szerintem úgy értette, hogy a nők többnyire nem egy informatikai zsenik, ami a férfiaknak kapásból megy, azt nekünk tanulni kell.. 😂


Én legalábbis mindig vért izzadtam a főiskolán, mikor informatikából és szoftverkezelésből vizsgázni kellett.

14. Lávli* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 05:09

"... Szívem és a lelkem beleadtam és a legjobb munkát igyekeztem csinálni. Nő létemre..."


???

Hogy mi???

???

Az, hogy nő vagy, nem jogosít fel arra, hogy sz@r munkát végezz.

Vagy szerinted de?

13. tulipán*** (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 00:33
Szerintem már nem akar terhelni, azért nem kér meg rá, hogy variáld át. Lehet, hogy akkor tetszett neki amikor csináltad, csak ő maga sem tudja pontosan mit akar és ezért változtat állandóan, vagy látta, hogy sok energiát fektetsz bele és nem akarta mondani, hogy nem az igazi .... ki tudja? Mindenesetre szerintem az is érthető, ha már nem akar a jelképes összegért tovább dolgoztatni. Elhiszem, hogy bánt, hogy potya órákat fektettél bele, de engedd el. Legalább tanultál valami újat is a procedúrában (az extra megoldásokat) amiket valószínúleg tudsz használni később. Te megtettél mindent, ő kifizet, mindkét fél teljesíte a kötelességét, ennyi. Ha neki nem felel meg a végeredmény az az ő gondja, neked meg ennnél nagyobb problémád az az életben ne adódjon.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Tulipán***)
2021. jan. 27. 23:29

Egész végig azt mondta, hogy tetszett neki az oldal és együtt szerkesztettem vele de később akkor is átszerkesztette. Segítségem még most is kéri ha elakad...

Inkább azért vagyok szomorú mert 50 óra munkám ment a "kukába" és sokat idegeskedtem és stresszeltem is mert extra kérései voltak amiket sokszor én sem ismertem, de utána olvastam és kérdeztem és nehezen de beállítottam és utána ez is törölve lett... Szívem és a lelkem beleadtam és a legjobb munkát igyekeztem csinálni. Nő létemre...

11. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 21:42
Szerintem jogosan vagy szomorú viszont ha nem tetszett neki, akkor miért ne szerkesztethette volna át? Szerintem már nem akart újra megkérni, hogy variáld át, ezért kért meg rá valaki mást, vagy nem akart megbántani, hogy nem tetszett neki a végeredmény. Ez is érthető, nincs benne szerintem semmi. Felkért, elvállaltad, kifizet, mégsem tetszett neki, átszerkesztteti. Szép volt tőled, hogy baráti alapon sokkal olcsóbban elvállaltad, de engedd el szerintem, ne szívd mellre a történteket.
10. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 21:38

Ha ez csak szivesseg volt, orulj, hogy nem nyaggat tovabb.

Tisztabb lett volna rendes arat kerni, es munkakent kezelni.

9. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 20:13
én inkább dühös lennék,mint szomorú,tényleg semmibe veszi a munkád,ráadasul még honorálni se honorálja,amit egyébként illene,még 1 jó barátnak is,mert 50 órás munka az nem piskóta....eztán messzire el is kerülném az ilyet.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 18:49

Felejtsd el! Ezen ne rágódj! Ilyen.

Ne is hozd szóba neki!

Majd ha ő szóba hozza, mond, hogy neked ahhoz már nincs közöd, az nem a te munkád már, így nem tudsz belenyúlni vagy fejleszteni rajta.

7. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 18:48

Ha kifizet rendesen, akkor ne foglalkozz vele.

Engem nem különösebben érdekelne.

Ha te megcsináltad azt amit kért, akkor?


Nem szabad baráti áron ilyeneket csinálni, mert aztán azt hiszik, hogy ez a meló semmit nem ér.


A fiam szokott weblapokat készíteni. Egy-egy ilyennel kb. 2 hetet dolgozik és 150-200 ezret kér érte. Attól függ, hogy ismerős vagy ismeretlen az illető...


Ha meg kérnéd rendesen az árát, akkor nem lenne kedve még valakinek kifizetnie ezt az összeget és százszor meggondolná, hogy bohócot csináljon másból. Ha a másik is ingyen csinálja neki, akkor csak kihasznál mindenkit.


Üzletben nincs barátság, csak akkor ha igazi barát.

6. cc7a88f96d (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 18:43
Én a szemébe mondanám,hogy egy bunkó,aki más napokon át tartó munkályát semmibe veszi.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Lávli*)
2021. jan. 27. 18:42
Úgyszintén. Erre mondjuk nagyon kénye is vagyok.
2021. jan. 27. 18:40

Perszehogy jogosan vagy szomorú.

Én akkor is már szomorú lennék, ha valaki összejárkálná a felmosott konyhámat, így nem tisztelve a munkámat.

2021. jan. 27. 18:39
Még nem. De akkor is csak egy jelképes összeg lenne... (barátság miatt)
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 18:37
És kifizetett?
2021. jan. 27. 18:31
Webszerkesztő vagyok és az egyik ismerősöm megkért hogy szerkesszem meg a weblapját és örömmel elvállaltam. Megvolt adva a dizájn és az elképzelés de mégsem tetszett neki mert más lett az elképzelés és ez mindig változott. Ez miatt 5 alkalommal kellett újra szerkesztenem az egész weblapot. Most pedig átszerkesztette az oldalakat a hátam mögött mert megint mást akart. Nekem ez rosszul esett mert az egész eddigi munkámnak annyi és nem ért hozzá de belenyúlt amikor 40-50 órákat is dolgoztam ezen és minden erőmet beletettem. Nem is mérges vagyok, hanem fájdalmat érzek a szívembe. Mintha nem értékelné és tisztelné a munkámat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook