Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogosan szóltam rá anyósomra, vagy eltúloztam? fórum

Jogosan szóltam rá anyósomra, vagy eltúloztam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jan. 7. 11:51

Igen ez így igaz,állítólag én tündér anyós vagyok még tündéribb nagymami,remélem íg is marad,


és bízom benne hogy a kis unokám is "tündér"lesz!

60. szafaripók (válaszként erre: 56. - 7a3a05277b)
2014. jan. 7. 11:48

Na igen. Bár gondolom, azért a fejét is védték valamivel... Remélem legalábbis...

Nem akarom én azt mondani, hogy jó ötlet volt, ha a hagyományos értelemben vett koncertre vitték...

De a SYMÁban azért más is szokott lenni.

Ahogy anyósból úgy szülőből is van "néhány" nem követendő példa, nekem az előbbiből jócskán kijutott...:(

2014. jan. 7. 11:17
Iza,Szafaripók köszönöm Nektek!
2014. jan. 7. 11:17

Én csak annyit kérdeztem,ki vigyáz a babára? Mondták,hogy viszik,mert mindenhova viszik Magukkal.

Akkor kérdeztem,hogy ez jó ötlet? Igen,ez a válasz,tehát a döntést meghagyom nekik,azt tudják,bármikor szívesen vigyázok Rá,én azt szeretném,ha kettesbe mennének.Jó a kapcsolat,csak velük kell lenni,ez az álláspontjuk.

57. 7a3a05277b (válaszként erre: 52. - Csehild)
2014. jan. 7. 11:07
nézd, a gyereknek nem tesz jót, azonban te mást nem tehetsz ez esetben, mint "csendben megkérdezed". A saját gyerekéért mindenki maga felel, majd maga számol el a lelkiismeretével, amíg nem direkt bántalmazásról van szó.
56. 7a3a05277b (válaszként erre: 55. - Szafaripók)
2014. jan. 7. 11:03

A hallása valóban nem. A kutacsa azonban nyitott és csak egy vékony lebeny védi az agyát a külvilág ingereitől.


Túlzott ingerek=tanulási és viselkedési zavarok a későbbiekben.

55. szafaripók (válaszként erre: 54. - Csehild)
2014. jan. 7. 10:56

És jó a viszonyotok? Csak mert ha igen, akkor kellett volna MEGBESZÉLNI velük, felajánlani, hogy addig akár te vigyázol a gyerekre. Nem BELEDUMÁLNI, mit hogy kell csinálni. Sok anyós/nagymama/rokon/bárki ezt a különbséget nem érzi.

Szerintem az, hogy valaki magában tartja a véleményét, ugyanúgy nem tesz jót a kapcsolatnak, mint az, ha folyton beledumál. Az, hogy normális emberként normális hangnemben elmondja esetleg a véleményét egyáltalán nem támadólag, még jól is jöhet a szülőnek, mert esetleg olyan szempontból világít meg dolgokat, amire ők nem gondoltak.

De a döntés az övék!

Amúgy amennyire én tudom, 4 hónapos kora előtt a gyerkőc hallása még korántsem olyan éles....

54. csehild (válaszként erre: 53. - Szafaripók)
2014. jan. 7. 10:13
Gospel,zajos, poros, aztán Orfeum este
53. szafaripók (válaszként erre: 52. - Csehild)
2014. jan. 7. 10:07
Milyen koncert volt? Honnan tudod, mennyire hangos?
2014. jan. 7. 09:56
Kedves Fórumozók! Én egy anyós vagyok,aki nem szól bele a menye hog neveli az unokáját,de csendben megkérdezem,biztos jó az unokámnak,ha 3 hónaposan mindenféle hangos esti Syma csarnoki koncertekre elviszik?szerintük igen,szerintem nagyon nem,vagy elmaradott vagyok?
51. szafaripók (válaszként erre: 48. - Cicakaktusz)
2014. jan. 5. 14:12

:)))))))))

Petőfi csak tudott valamit...:))))

2014. jan. 5. 13:22
Koszonom mindenkinek a hozzaszolast!
49. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 48. - Cicakaktusz)
2014. jan. 2. 23:21
:))
48. cicakaktusz (válaszként erre: 46. - Szafaripók)
2014. jan. 2. 22:44

Petőfi Sándor: Ezrivel terem a fán a meggy


Részlet:

"Három ízben volt már félig holt,

Jajj, Istenem, be jó kedvem volt!

De az ördög sosem vitte el,

Oly rossz, hogy még az ördögnek sem kell!"

47. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 46. - Szafaripók)
2014. jan. 2. 22:29
Nekem van egy érzésem, hogy szándékosan provokál, úgyhogy próbálom tartani a mérgemet, nehogymáá jól érezze magát :)
46. szafaripók (válaszként erre: 45. - Ee1dc9ba06)
2014. jan. 2. 22:07

Az enyémet is szívesen kinyúvasztanám. De örökké fog élni, az ördög is sírva küldené vissza...:)

Egy darabig az ember küzd: próbál jóban lenni vele, aztán rájön, hogy feleslegesen pazarolta el az energiáit, mert akármit is tehet, jó soha nem lesz.

És az enyém is próbálgatja a határokat rendesen... de nem fog nyerni!:)

45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2014. jan. 2. 21:56
Akkor te az én anyósomat már kinyúvasztottad volna :)))) Most tényleg csak viszonyítottam, mert az enyém aztán feszegeti a pofonládát rendesen, ez a sztori ahhoz képest semmi, amit ő csinál. Még nem szóltam rá, illetve konkrét dologért nem, csak úgy általánosságban beszélgettünk, hogy nem mindig értek vele egyet.
44. szafaripók (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 2. 21:50

Én is tuti szóltam volna, hogy ezt azért ne csinálja már. "Kevesebbért" is rászóltam már, meg is sértődött, de a gyereked az első, a SZÜLEI nevelési elvei, gondolatai, csak utána jöhet valahol nagyi lelki világa...

Mit reagált egyébként? (Nem olvastam végig a fórumot...)

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 2. 21:44
Ugyan, ez egy nagyon piti dolog volt. Nyilvánvaló, hogy kedveskedni akart anyósod, az ő világában még valóban a "férfi" az úr a házban. Azt hiszem, ezért kár volt rászólni.
42. Kmeli
2014. jan. 2. 15:51
Nem biztos,hogy egy 7 hónapos baba ezt még felfogja,bár ki tudja,állítólag a tudatalattijába már egy ekkora (sőt kisebb)gyereknek is bele lehet "ültetni" dolgokat. Mondjuk azt szajkózni egy gyereknek hogy törjön-zúzzon.......hát nem tudom....érdekes.... Majd ha nagyobb lesz a gyerkőc és valóban ezt csinálná anyósodnál,nem tudom,mennyire tetszene neki.Nem tudom,milyen gyakran,vagy milyen stílusban csinálja ezt az anyósod,de biztosan idegesítő lehet,ha túlzásba viszi. Lehet hogy én is rászóltam volna.
2014. jan. 2. 14:29
Èn is rászóltam volna,hozzánk anyosom azert se jon nagyon mert nem birja ki h ne szoljon bele a gyereknevelesbe es tudja h en ezt nem turom el senkitol..apukamra is raszoltam tegnap amikor a 4 evesemnek olyat mondott ami szerintem nem a gyereknek valo
2014. jan. 1. 20:13
Ez megint egy érbevágó téma
39. M0ncsa (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 20:01
A gyerek nem hulye, tudja, hol mit szabad. Ha anyosod arra tanitja, hogy nala o az ur a hazban, es torhet-zuzhat, nala ugy fog viselkedni. Otthon (nalatok) meg ugy, ahogy ti elvarjatok. Anyosod hulyesege legyen az o baja :)
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 18:05

A férjed úr lett a házban, tőr-zúz???? ..mert gondolom neki is mondogatta a nagymama.

Normál esetben nem kellene ezen megharagudni az anyósodnak, mondjuk nem mindegy a hangsúly, az milyen éllel mondtad.

37. GreenAngel (válaszként erre: 20. - 27c72ee00a)
2014. jan. 1. 18:00

Igen es hozza teszi ... Lesz itt majd dirr durr . Csii-csatt ( a pofonra celoz amit majd kap erte tolem) es, hogy anagyapja is ilyen volt :)


Ezek a dolgok elegge zavarnak...

36. GreenAngel (válaszként erre: 28. - JanaW)
2014. jan. 1. 17:58
Volt, hogynem tetszett. Pl amikor a kisfiam hasfajos volt, akkor hangoztatta, hogy azert sir annyit mert " szokni kell ezt a gonosz, csunya vilagot"... Ez sem tetszett, de nem szoltam. Szeretnem ha a fiam az elet szep oldalat nezne akkor is, ha nehez az elet.
35. GreenAngel (válaszként erre: 28. - JanaW)
2014. jan. 1. 17:55
Felig nevetve mondtam es el is vicceltuk a ferjemmel, de lattam a szemen, hogy vette a lapot es utolag bantott is a dolog.
34. GreenAngel (válaszként erre: 33. - 66429b468f)
2014. jan. 1. 17:54
A sajat ferje, es a ferjem testvereinek a termeszetebol indult ki....(eleg akaratosak es kemenyfejuek-de ez nem azt jelenti, hogy az en fiam is olyan lesz )
2014. jan. 1. 17:48
Meglátásom szerint az egyedem-begyedem-tengertánc, vagy a csiga-biga-gyere-ki sem értelmesebb, mint a-ki-az-úr-a-házban; az elôbbikért gondolom nem szólt volna; hogy miért ezt mondta? Nem tudom. Ettôl eltekintve még nem szükségszerû valakinek az épelméjûségét kétségbe vonni. Ha nagyon belegondolunk, valóban a kisgyermek a fônök a házban. Bár megkérdeztem volna - talán -, hogy miért pont ezt mondja.
32. manó2000 (válaszként erre: 1. - GreenAngel)
2014. jan. 1. 17:34

Szia!


Szerintem jól tetted, hogy szóltál. Én is szólok, ha valami nem tetszik. Persze finoman és nem bántóan.

Jobb, ha az elején tisztázódik, mintha összegyűlnek ezek a dolgok benned, aztán később csattan.

Mondjuk még nem veszi igazán a kicsi ennyi idősen, de a miheztartás végett jobb szólni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook