Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogos, ha a férjem azt mondja, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok finomakat főzni? fórum

Jogos, ha a férjem azt mondja, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudok finomakat főzni? (beszélgetős fórum)


104. 66112ea05a (válaszként erre: 100. - Globus)
2014. márc. 10. 10:27
Mindent meglehet tanulni, csak akarni kell. Engem is otthon kizavartak a konyhából, az anyukám sosem engedte, hogy főzzek. 25 évesen-még család nélkül-azt sem tudtam, mi az hogy rántás, de vettem a fáradságot, és kérdeztem. Nem szégyeltem. Kérdeztem, és addig mentem, míg meg nem tanultam és sikerült, mert akartam, pedig csak 2 db lábosom volt, amivel indultam.
103. globus (válaszként erre: 101. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 10:26
Bizony, most te is megmondtad. Most mehetsz vissza puceválni a tűzhelyt, ha már ilyen tökéletes vagy.
2014. márc. 10. 10:24
gondoskodott
101. 66112ea05a (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2014. márc. 10. 10:24

Jah, és a dokinő, simán megengedhette volna magának a bejárónőt, mégis a családjáról ő gondposkodott, és nem egyszer mikor beszélgettem vele, mesélte, hogy nem egy elfuserált anyukát kellett helyre raknia szavakkal, hogy kapjon a fejéhez, hogy milyen nem törődöm, és koszos.

Ő bizony megmondta a kis betegei anyukájának a véleményét.És bizony igaza volt.

100. globus (válaszként erre: 94. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 10:24
Neked elgurult a gyógyszered. Nem arról van szó, hogy nem képes felemelni a seggét, hanem hogy a férjnek nem ízlik az étel. Biztosan meg fog tanulni, esetleg több idő szükséges, mint másnak, a sárba döngöléstől nem megy gyorsabban.
99. kriszta773 (válaszként erre: 95. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 10:24
ez szerintem már abszolút nem tartozik a fórumindító problémájához, én nem olvastam tőle, bár lehet, figyelmetlen vagyok, hogy otthon nyakig ér a kupi, miközben ő a plasztikai sebésznél héderel :)
98. Érdekes73 (válaszként erre: 96. - Érdekes73)
2014. márc. 10. 10:23
Vagy vannak kifőzdék stb...
97. kriszta773 (válaszként erre: 94. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 10:23

szerintem nem várható el, mert bár én nem tudom elképzelni, hogy valaki ennyire béna legyen a konyhában, de ha nem megy neki a főzés, azt nem tudod erőltetni. mint ahogy egy férfitől sem várhatod el alanyi jogon, hogy értsen a villanyszereléshez, a háztartási készülékek javításához stb.

ha valaki ennyi idős korában sem tud sütni-főzni, azzal mégis mit tudsz kezdeni? :) mert előfordul, hogy a főzési tanulás kezdetén elront ételeket, vagy később is becsúszik egy-két baki, és nem úgy sikerül, ahogy szeretné, de ha mindent elszúr és az ehetetlen kategóriába esik, akkor ott elmondható, hogy abszolút nincs érzéke hozzá


szerintem a világon nemcsak egy helyről lehet ételt rendelni, és biztosan van millió hely, ahol rossz a kaja és millió hely, ahol jó. nem hiszem, hogy ezen kellene múlnia egy házasságban, bár én azt sem hiszem el, hogy valaki ennyire béna legyen, mert biztos akadna pár egyszerű étel, amit meg tudna csinálni, plusz ha anyuka telefonos segítséget nyújt, talán személyesen is besegíthetne :)

96. Érdekes73 (válaszként erre: 94. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 10:22
Rengeteg cégtől lehet rendelni ki lehet próbálni melyik mit tud :)Még mindig olcsóbb mint a kukának főzni...
95. 66112ea05a (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2014. márc. 10. 10:21

"akkor szerváljon magának egy szakácsnőt vagy bejárónőt, egy házasság"


Milyen "igényes" ember az, aki otthon van, és a családjára, otthonára amiben él, nem igényes a tisztaságra és egyebekre?

Az ilyen hiába húzza magára a legdivatosabb, legdrágább cuccot, az hiába plasztikáztatja magát, mert ha valaki betéved az otthonába egyszerűen lesajnálja, és szörnyülködik. Voltam ilyen családnál, ahol a Gucci figyelt minden honnan, mindenben, mégis olyan dzsuva mocsok és szétszórtság volt, hogy az ember kifordult.

94. 66112ea05a (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2014. márc. 10. 10:18

Már ne is haragudj, de ha valaki családot alapít, akkor elvárható a minimum. Mit képzeltek ti, de most őszintén? Egyenjogúság?:DD Húzzon el melózni, annyit mint az ura, aztán lehet pampogni. Bár még akkor sem. Mert ha egy 3 gyerekes, doktornő(Isten nyugosztalja, mert meghalt már szegény) tudott, minden rendelési idő után hazamenve a három kiskorú gyerekének másnapra friss ételt főzni, úgy, hogy sokszor este 9-kor esett haza, akkor szerintem egy 38 éves, otthonlévő nőci is megtudja emelni a s.ggét.Ami elvileg kutya kötelessége.


Rendeltél már ételt? én egyszer próbáltam, 1 hónapig. Landolt a kukába. Ehetetlen. Még a "Norbis" is, abból meg kóstoltam.

93. Érdekes73 (válaszként erre: 91. - Kriszta773)
2014. márc. 10. 10:17
Van az a kategória amikor már tényleg felesleges eröltetni :) Sokan nem mesterszakácsok ( én se )mégse a kukának kotyvasztanak...
92. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Aaaabbbb)
2014. márc. 10. 10:14

Azert ez izlesek es pofonok. Megkostolod, mikor fozol? Ha a ferjed vagy a gyerekeid eleve finnyasabbak, az meg nem jelenti azt, hogy ehetetlen, csak nekik az.


Nagy vonalakban inkabb azt mondanam, hogy ne hasznalj tul sok fuszert, ha ez van, inkabb csak sot esxleveskockat es a sozasnal figyelj oda a mennyisegekre, amik a "koztudatban" normalis sozasnak minosulnek. Ne azt nezd, hogy a mesterszakacsok csak ugy kabera beledobalnak egy kis sot, nekik mar a kezukben van!:)


Ezek a mennyisegek, amiket kovethetsz:

300 g hushoz, 300-400 g zoldseghez mindig 1 leveskocka kell, ha porkoltet, fott zoldsegeket csinalsz.


A tesztahoz mindig minden 10 deka tesztara szamolj 1 liter fozovizet es ebbe 1 teaskanal nagyszemu so kell.


Rizshez, rizottohoz 18-20deka rizshez kell 1 egesz leveskocka.


Ebbol kitunt, hogy kell egy konyhai merleg es nagyon fontos egy konyhai timer. Nyilvan a fozesi idok sem mennek, de ha beallitod a timert es szigoruan ahhoz igazodsz, nem ronthatod el.


Tesztanal "al dente" azt jelenti, hogy a zacskon levo fozesi idot masodpercre be kell tartani. A viz pedig vegig lobogva forrjon! Lobogo forro viz (liereket kiszamolni a mennyiseghez) so bele, teszta bele, timer azonnal beallit, teszra kever, otthagy, szuro mar a mosogatoba keszitve. Amikor a timer csorog, nem otthagyni, hanem azonnal leszurni es a szosszal elkeverni! Ezek aprosagok de nincs rosszabb mint egy csirizes, elsozott vagy sotlan teszta.


Ugyanez vonatkozik a zoldsegekre, husokra. Ha nem vagy biztos a sajat izlelobimboidban, kovesd a mertekegysegeket. Toltott kaposztanal, ragunal szinten ervenyes a 30deka hus/1 leveskocka szabalya. Plusz ragunal meg minden 300g paradicsom passata-hoz tenni kell egy masik leveskockat.


A rizottokba mindig husleveskocka, a halas etelekbe ha nincs halaszlekocka, kituno a zoldsegleveskocka de meg veletlenul sem a husleveskocka!

91. kriszta773 (válaszként erre: 88. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 10:14

akkor szerváljon magának egy szakácsnőt vagy bejárónőt, egy házasság (jobb esetben) nem azért köttetik, hogy anyuci után legyen egy újabb nő, aki kiszolgálja :)

ha valaki ennyire antitalentum a konyhában, nem kell erőltetni, biztosan vannak más erényei. ételt lehet rendelni is, még mindig olcsóbb, mint folyton kidobálni, ami nem sikerült

90. 66112ea05a (válaszként erre: 73. - Bártfai Andrea)
2014. márc. 10. 10:13
Már megbocsáss, de egy 38 éves nőnek ezért szólni kell?:D Nem tizen, huszonéves kölök, hanem meglett középkorú emberről beszélünk, akinek a háta mögött gyerek van, akinek példát is(kaján kívül) kéne tudnia adni. Milyen példát lát az a kis kölök?
2014. márc. 10. 10:10
minimum
88. 66112ea05a (válaszként erre: 68. - Bözsi néni)
2014. márc. 10. 10:10
A pasi nem paraszt, hanem tök igaza van. Egész nap húzza az igát, jogos, hogy elvárja, hogy a másik ember, aki otthon kotlik egy tányér ehető(!) meleg ételt tegyen elé.Ha már megkeresi a rávalót, és eltartja a másik embert, akkor ez a mjinimum. Teccik tudni?:D
87. 66112ea05a (válaszként erre: 67. - Bözsi néni)
2014. márc. 10. 10:09
Bözsike nénike, nem gyöpös az, aki szavakkal fenéken billent egy elkapatott, elkényeztetett, lusta 38 éves nőt, aki gyereknek képzeli magát, holott, már gyereke van.Ha egy szülő elfuserálja a gyerekét, akkor én ammondó vagyok, az embertársainak kell/kéne felnyitni az illető szemét, hogy kapjon a fejéhez egy családanya. Hogy mi is a dolga, ha otthon van és más keresi a pénzt, amiből él.
86. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Aaaabbbb)
2014. márc. 10. 10:01
Kukába ? Azért az durva.
2014. márc. 10. 09:57

Sziasztok!


Én sajnálom a fórum indítót,és kitartást kívánok!


Először is mindenkinek van olyan ,ami nem megy elsőre,se másodikra,esetleg sokadikra sem.


Egy pasinál is lehet ilyen!


Hogy tudsz neki segíteni?


Elmondod milyen béna,bezzeg a szomszéd Pistikének elsőre sikerült,vagy bátorítod,hogy menni fog ez.


A főzésnél pl senki sem születik ezzel a tudással,és jó pap (szakácsnő-szakács )is holtig tanul.


Pl elcseszted a kaját ,eszünk melegszendvicset,virslit,sűltkrumplit stb-stb.


Én pl apukámtól tanultam főzni (anyu is ,ő is jól főz) eljött párszor,együtt főztünk.


A másik ,hogy szépen fogsz egy füzetet ,és a saját


szájízed szerinti részletességgel leírod,mit pontosan hogy kell csinálni,természetesen egy olyan valaki diktálja ,aki jól tudja.


A másik,hogy vannak olyan szakácskönyvek (szakácskönyv kétbalkezeseknek pl),ami az alapoktól (pl krumpli főzés,tejmelegítés,tésztákat hogy mennyi ideig) részletes,szájbarágós stílusban leírja ,mit,hogyan kell csinálni

2014. márc. 10. 09:01
Nálunk is tud a párom, de azért csücskös lenne, ha ő munka után kisköténykében odaállna a gáztűzhely elé:))) Nem is várnám el tőle.Dolgozik,mint egy ló. Nekem az elég,hogy amikor van kedve, akkor neki áll. Az már segítség. Pl. hétvégén.
83. vacsa (válaszként erre: 58. - 66112ea05a)
2014. márc. 10. 08:57

Aztán miért nem?

A férjem ugyanolyan jól főz mint én. Hagyjuk már ezt hogy kinek mit KELL csinálni.

2014. márc. 10. 08:44
h ezt mondja rad. :D
2014. márc. 10. 08:44
szerintem szemetseg.
2014. márc. 10. 08:41

Ilyen tapló férj mellett nem is lehet ellazulni.

Anyuka sem nagy tudományt adhatott át a lányának, ha üveges borsóból főzte a borsólevest, ettől függetlenül meg lehet tanulni főzni, sőt, azt hiszem, alapszinten illik is.

Csak a férj stílusa elég lelombozó, sőt megalázó.

2014. márc. 10. 08:33
Nem mindenki úgy születik,hogy már az anyja hasában megtanul főzni.De kitartó gyakorlással és egy kis segítséggel olyan kajákat lehet rittyenteni,hogy csak na:)Kívánom neked minél előbb sikerüljön ezt elsajátítanod.És meglásd a végén élvezni fogod te magad is.Az anyaságnak ehhez nincs köze.
2014. márc. 10. 07:14

Nyilván moshatnának, vasalhatnának és horgolhatnának is helyettünk, ha az a cél, hogy a nemeket összemossuk, és minden férfi töketlen legyen. De amíg nem várják el tőlünk, hogy a kocsit mi szervizeljük, és a tönkrement csaptelepet mi cseréljük le, addig mindenki maradjon a kaptafájánál.

Tény, hogy a stílusán van mit csiszolni, hogy finoman fogalmazzak, de az elvárása szerintem jogos.

A férfi nyugodtan beállhat segíteni a háztartásban, ha van ideje és kedve, de nem hinném, hogy egy családfenntartó feladata az otthon ülő felesége helyett elvégezni a napi rutint.

Nem tudom, hogy fordított esetben - amikor egy nő melózik és férje ül otthon akár kényszerből - ne háborogna itt bármelyikünk, hogy legalább a házimunkát elvégezhetné, amíg mi hordjuk haza a pénzt.

77. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - Aaaabbbb)
2014. márc. 10. 07:02

Ezt nem mondanám. Vannak jó receptes oldalak a neten, kis gyakorlás és belejössz.

Amikor összekerültünk a férjemmel, max. teát tudtam főzni :P Azóta már szinte mindent megfőzök.

2014. márc. 10. 06:49
Nem,egyáltalán NEM.
2014. márc. 10. 04:11
nem,de szakacskonyvbol megtudsz tanulni fozni!csak fel a fejjel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook