Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogos a büntetés? (gyalogos) fórum

Jogos a büntetés? (gyalogos) (tudásbázis kérdés)

17. emagdi (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2015. jan. 17. 16:49

az a baj, hogy gyalogosként jól látja az ember az autókat, és azt hiszi, hogy ő is látszik :(

kerékpáros szintén.

egyébként sok kerékpáros szerintem nem tudja, hogy nem tekerhet át a zebrán (vagyis akkor nincs elsőbbsége) :((.. sokuknak még világítása sincs, nemhogy jól látható világítás, de semmilyen, még egy fényvisszaverő sem :S... öngyilkosjelöltek :S (csak az a baj, hogy ha valaki elüti őket, akkor az autós életét is tönkreteszik, nemcsak a sajátjukat)

16. Regin_a (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 17. 16:36

Volt eset hogy fellebbeztem és kivédtem a rendőri büntetést, tehát nem mindig jogos


Ez esetben biza jogos volt

Amit a valódi gyalogos nem tud, azt leiták itt lejebb, hogy autóbol nehéz észrevenni a sötétruhás gyalogost


A kerékpárosrol nem is beszélek amikor áthajt a zebrán

Volt vitám ilyenböl, még "ki is száltam" az autóbol amikor ő kezdett pofázni.

15. emagdi
2015. jan. 16. 23:54

huhh, hát a büntetés az egy dolog, azt még az ember kifizeti, bosszankodik, aztán ennyi.

de abba gondolj bele, hogy minden nap veszélyezteted a saját testi épséged, az életed! (az autóst is persze)


egyrészt az autósok között is nagyon sokan vannak, akik agyatlanul tapossák a gázt, vagy csak éppen akkor meggondolatlanul gyorshajtanak, esetleg épp nem figyelnek, vagy esetleg épp nem annyira fog jól a fék, vagy épp rosszak az útviszonyok és hosszabb a féktáv, mint máskor.... arról nem is beszélve, hogy sötétedéskor és sötétben egy gyalogost egész egyszerűen NEM lehet látni, még gyakran a kivilágított városi utakon sem, mert csak egy fekete folt, amit csak akkor veszel észre, amikor már elmentél mellette. Ráadásul télen nagy divat tiszta feketébe v sötét ruhákba öltözni. Akin nincs fényvisszaverő, az nem látszik, vagy csak nagyon nehezen.


Szóval szerintem a rendőri büntetéstől függetlenül ne rohangáljatok át az úton, mert baj lehet belőle.

A cég, vagy akár ti is közösen kérvényezhetnétek az önkormányzattól, hogy jelöljön ki egy gyalogos átkelőt számotokra, tekintve, hogy nagy a forgalom az úttesten, ott a buszmegálló, de nincs kijelölve gyalogátkelő.

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 3. - Idi29)
2015. jan. 16. 22:44
Az azért nincs messze
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Idi29)
2015. jan. 16. 22:43
Ez egy gyalogos felüljáró egyébként?
12. ZéGyé (válaszként erre: 9. - D6c8b265ad)
2015. jan. 15. 18:31
Szerintem épp ideje volt. /Ha jól gondolom, egy helyen lakunk. :)/ Én sokat közlekedek gyalog, de autóval is, és rémálom, amit a gyalogosok nagy része csinál. Nem 150 métert, két métert nem mennek arrébb a zebra kedvéért. És hiába a közvilágítás, és azt gondolja jól látható, de nem. És főleg az idősebbekre jellemző, hogy szét sem néznek. Mondjuk mióta jogsim van, sokkal rendesebb gyalogos vagyok.
11. kleeri
2015. jan. 15. 18:29
én ismerősöm a zebrán ment át gyalog, igaz piros volt, egy ötezresre büntették
2015. jan. 15. 18:24
Nah, most jól bekevredtem. :D
2015. jan. 15. 18:20

Nálunk a rendőrök épp ma álltak rá a rendőrök a témára, a mert több halálos kimenetelű gyalogos gázolás történt a múlt hónapban, főleg a figyelmetlenül útra lépés miatt.

Volt is pár nagy felháborodás, mikor odalépett a rendőr. :D

2015. jan. 15. 18:18

Ha nincs a közelben k.gyalogos átkelőhely akkor lakott területen belül,főútvonalon csak a kereszteződésben.

Ha nem főút vagy az,de lak.területen kívül van akkor bárhol.

Nem tudom a 150 méter az közelnek számít-e de szerintem igen.

2015. jan. 15. 18:17
Minket minden nap megbüntethetne, 4 sávos főútvonalon "rohangálunk" át a buszmegállóba a munkahelyemmel szemben. A legközelebbi gyalogátkelő kb. 2 kilométerre van.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 15. 18:06
Egyébként meg, tökmindegy mit írunk le, ha a rendőr megbüntetett, nyilván jogosan tette,
2015. jan. 15. 18:04
Jogos. A kreszt mindenkinek be kellene tartani. Elég nagy katyvasz van a közlekedésben. :(
2015. jan. 15. 17:55
Szerintem igen - nincs kijelölt átkelôhely, ergo tiltott helyen mégy át és veszélyezteted a gépkocsik közlekedését.
2015. jan. 15. 17:54
Kb. 150 méterre lehet.
2. syria (válaszként erre: 1. - Idi29)
2015. jan. 15. 17:53
Relatív: mi az a közel? Fittnek 200 méter semmi, nem annyira fittnek 10 méter is sok.
2015. jan. 15. 17:50
Ha felüljáró aljánál -ahol már a szalagkorlátnak vége van- az úttesten megyek át, és a közelben nincs kijelölt gyalogosátkelőhely jogosan büntetett meg a rendőr?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook