Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi tanácsot kérnék-fontos fórum

Jogi tanácsot kérnék-fontos (beszélgetős fórum)

1 2
32. dianka
2011. ápr. 1. 20:20

Tisztelt Szakértő!

Jelenleg Gyeden vagyok második gyermekemmel előreláthatólag 2012 év végiig (mikor betölti második életévét). A munkáltatómnak jogában áll-e ez idő alatt, vagy a gyed lejártát követően visszasorolni alacsonyabb státuszba/mun­kakörbe és ezáltal alacsonyabb bérosztályba? Például F -ből E-be? Van főiskolai és felsőfokú szakképesítésem is ugyan azon szakterületen.

Még ami fontos lehet, hogy a munkahelyem egyházi fenntartású intézmény. Jelenleg milyen védettséget add a Gyed és azt követően a gyes Gyes? Gyes mellett most hány órában lehet munkát vállalni?


Előre is köszönöm

31. 409f3dc117 (válaszként erre: 30. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 21:33

Nincs mit, szívesen.

Nyugodt napokat nektek! Remélem megoldódik a dolog mindenféle jogi herce-hurca nélkül.

30. mandulacska2 (válaszként erre: 29. - 409f3dc117)
2011. márc. 8. 21:28

Nem jött vissza onnan válasz, mert rossz volt a mail cím, de majd személyesen megkeresem őket. Viszont egy ügyvédtől a jogi fórumról, vagy másik szakértői honlapról jött vissza azonnal, és ő is azt mondta, amit te, hogy ha pert indít, hivatkozhatunk arra, hogy ő sem tartotta el kiskorúként, meg hogy az anyagi problémája önhibájából ered,mivel alkoholizmusa miatt tart itt. Úgyhogy tényleg nagyon köszönöm.


Szép estét, sokat segítettél nekem.

29. 409f3dc117 (válaszként erre: 28. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 21:22

már az öt éven túl vagyok, még az államvizsgám van hátra, másoddiploma.



Jól tetted, hogy írtál nekik, ott szerintem hátha kapsz pontosabb választ, sok sikert nektek!

2011. márc. 8. 21:18

Köszönöm szépen. Te ügyvéd/jogász vagy, vagy joghallgató? írtam most a Nép Ügyvédjének is, hátha az válaszol.


Köszönöm még egyszer a segítséget.

27. 409f3dc117 (válaszként erre: 24. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 21:08

ezt így nehéz megmondani, a bíróság az összes körülmény figyelembe vételével szokott dönteni, ezt így nehéz megítélni.


Ami információkat itt megosztottál, azok alapján az anyja,mint szülő nem teljesítette anno kötelezettségeit, így nincs joga bármit is követelni.

De ez csak egy szösszenet abból, amit ilyen ügyekben a bíró vizsgál. Mindent vizsgálnak férjed körülményeit, kiadásait-bevételeit, van-e gyereke felesége... mert a törvény szerint van egy sorrend, akikről gondoskodni kell: gyerek- házastárs- szülő. Szóval a szülő az utolsó a sorban....és ha nem futja rá a keret, akkor nem futja....

Ezen kívül az anyja bevételét, szociális körülményeit stb... és nyilván azt is, hogy milyen a kapcsolat, ebben az esetben érdemtelenséget.

26. mandulacska2 (válaszként erre: 25. - 409f3dc117)
2011. márc. 8. 21:04
Hát nem tudom. A lakás, amiben élnek, az korábban az élettársé volt, de mivel nem tudták fizetni a számlákat, egy csomó tartozásuk volt, és már mindent kikapcsoltak, az élettárs fia megvette a lakást. így ő simán kidobná a férjem anyját a lakásból.
25. 409f3dc117 (válaszként erre: 21. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 21:01

és anyagilag is támogatná a fia?

Amúgy ha az anyjának nincs köze az élettársa lakásához, simán kidobhatja, de benneteket tutti nem tudnak kötelezni eltartásra, mert nem olyanok a körülmények.

Tényleg nincs félnivalótok.



De ha gondolod minden héten van a bíróságon panasznap, ott készségesen válaszolnak a kérdéseidre, vagy a jogi segítségnyújtó szolgálatnál. Ezeken a helyeken nem kell fizetned, ingyen adnak jogi tanácsot elméletileg. Szerintem ott minden kérdésedre tudnának válaszolni.


De az én meglátásom az, hogy ez a dolog nem fog oda kerülni.

2011. márc. 8. 20:59
Ja még annyit, hogy az anya , amikor átadta, vagyis inkább elküldte az apjához a férjemet, mert elvileg láthatósági hétvégére ment hozzá, egy levéllel a kezében küldte (a férjem azt se tudta , mi áll benne), amiben azt írta, hogy innentől kezdve a férjem apja gondoskodjon a gyerekről, neki van új albérlete, nem tud gondoskodni a fiáról, nem is vár senkire, idézve "neki így alakult". Ez tekinthető annak, hogy lemondott a fiáról?
2011. márc. 8. 20:55
Azért köszönöm a válaszod/válaszokat. Te ügyvéd vagy jogász vagy? Vagy joghallgató? Ha esetleg van még valaki, aki szintén illetékes ilyenben, vagy járt már hasonló cipőben, akkor nagyon hálás lennék.
2011. márc. 8. 20:53
Abban reménykedek még, hogy felébredve alkoholos delíriumából,nem emlékszik erre az egészre. De utána is zaklat. Már mondtam a férjemnek, hogy tiltsa le a telefonját, változtassa meg a telefonszámát. Szerintem most már mindenképp meg kell tennie ezt.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 20. - 409f3dc117)
2011. márc. 8. 20:52
Hát abban biztos vagyok, hogy nem. Viszont az élettárs fia jólszituált értelmiségi, ő esetleg adna egy pár "jó ötletet" az apjának.
2011. márc. 8. 20:47

Ha nem tudja a címed számod nem is tud zaklatni.


Amúgy tudomásom szerint az önkormányzat nem foglakozik ilyesmivel.


Ha meg akarná tudni a lakcímedet akkor a lakcímnyilvántartó hivatalhoz kellene fordulnia az adatok kiadásáért, ami szintén illeték köteles.


De gondolod, hogy egy alkoholista anyuci ennyire képzett lenne a jogi dolgokban?:))

19. mandulacska2 (válaszként erre: 18. - 409f3dc117)
2011. márc. 8. 20:40
Jelen esetben hogyan lehet azt megoldani, hogy ne zaklassanak (telefonon, lakcímen). Az élettárs talán egyszer volt a házunk előtt (panel), nem tudom , mennyire emlékszik a címünket. Az anya meg legutoljára akkor volt nálunk, amikor részegen idehoztuk, mert betört a feje, és nem volt hova vinnünk. Ő nem hiszem emlékszik erre. Viszont önkormányzatnál kiadják az adatainkat?
18. 409f3dc117 (válaszként erre: 17. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 20:35

Ahhoz Neki kéne Benneteket beperelni, ő lenne a felperes, a költségeket mindaddig neki kellene viselnie, amíg a ti pervesztességeteket meg nem állapítják.


Nem hinném, hogy ők nyakukba vennének egy pert.


Szerintem ne aggódj, úgysem lenne jogos a követelésük, főleg mert neki 18 éves koráig nevelni kellett volna a saját gyerekét.... és ez sem történt meg.

2011. márc. 8. 20:30
És ehhez perre kell menni? Nekünk kellene fizetni a pert? Az élettárs nem kötelezhető arra, hogy ő tartsa el? Nincs élettársi szerzősés, de már 12-13 éve együtt élnek, a férjem anyjának rokkantnyugdija közös bankszámlára megy, ami az élettársáé.
2011. márc. 8. 20:26
Szóval ha tudjátok bizonyítani, hogy ő sem nevelte méltó módon a fiát, akkor nem nagyon van mitől félnetek...
2011. márc. 8. 20:25

a házasságról, a családról és a gyámságról

60. § (1) Rokonaival szemben, az alábbi rendelkezésekben meghatározott körben, az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja és akinek tartásra kötelezhető házastársa sincs.

(3) Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált.

(4) A gyermek a szülő érdemtelenségére általában nem hivatkozhat, ha a szülő tartási, gondozási és nevelési kötelességének eleget tett.

61. § (1) A tartásra jogosultat rokonai közül elsősorban leszármazói kötelesek eltartani.

(2) A mostohagyermek akkor köteles eltartani tartásra rászoruló mostohaszülőjét, ha a mostohaszülő az ő eltartásáról hosszabb időn át gondoskodott.

65. § (1) A kötelezett a tartás teljesítéseképpen köteles anyagi viszonyaihoz képest a jogosultat mindazzal ellátni, ami annak a megélhetéséhez szükséges. A leszármazó és a testvér eltartása a nevelés és a szükséges taníttatás költségének viselésére is kiterjed.

(2) A tartási kötelezettség kiterjed az öreg koránál fogva vagy egyébként is tehetetlen és gondozásra szoruló rokonnal kapcsolatos gondozás költségeire, illetőleg az azzal kapcsolatos szolgáltatáso­kra is.

66. § (1) Nem köteles mást eltartani, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné. E szabály alól a törvény kivételt tehet.

A tartást a kötelezett – választása szerint – saját háztartásában természetben vagy havonként pénzben szolgáltathatja. A jogosult kérheti, hogy a kötelezett a tartást pénzben szolgáltassa. A bíróság a felek viszonyainak figyelembevételével a tartás más módját is meghatározhatja.

68. § (1) A tartási követelés hat hónapra visszamenőleg, valamint a jövőre nézve érvényesíthető.


és


Csjt. 66. § (1) Nem köteles mást eltartani, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné. E szabály alól a törvény kivételt tehet.108

(2) Ha a tartásra köteles ez alól mentesül, a rá eső tartás a vele egy sorban álló kötelezettre, ilyenek hiányában pedig a sorban utána következő kötelezettekre hárul.

(3) A tartást a kötelezett – választása szerint – saját háztartásában természetben vagy havonként pénzben szolgáltathatja. A jogosult kérheti, hogy a kötelezett a tartást pénzben szolgáltassa. A bíróság a felek viszonyainak figyelembevételével a tartás más módját is meghatározhatja.

2011. márc. 8. 20:21

Szülőtartással kapcsolatban van egy cikk:


[link]

2011. márc. 8. 20:16

Szia a Család jogi törvény szerint a gyermeknek kell eltartani a jogosultat (szülőtartás), a gyermek érdemtelenségre nem hivatkozhat.

Viszont ha pereskedésre kerülne sor, a bíróság mérlegel, és a saját gyerek élet körülményeit nem érheti hátrány....

12. 6499553a2c (válaszként erre: 11. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 20:14
Nem is várható el.Nem teheted tönkre a saját életed más miatt.
11. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - 6499553a2c)
2011. márc. 8. 20:10
Jaj, köszönöm szépen. Mert már rettegünk, hogy mi lesz. Egyszer mikuláskor voltunk így ,mert az élettársa Miklós, és beivott Miklós nap alkalmából , összevesztek, valahogy beverte az anyja a fejét részegen , és utána megint ki akarta dobni. Nálunk volt a 1,5-es lakásban 2 hétig. Már most karácsony előtt is fenyegetőzött, persze részegen, hogy kidobja, innentől mienk a pálya. Aztán mégse. Most megint. Ezt már nem lehet elviselni. Gyereket szeretnénk, nyakunkon a lakáshitel, bírjuk fizetni, de azt már nem bírnánk, hogy külön otthont vagy albérletet+kaját fizessünk neki. Hozzánk meg semmiképpen nem kerülhet.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 6. - 6f4ed91892)
2011. márc. 8. 20:07
29
2011. márc. 8. 20:05
8. 6499553a2c (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 20:04
Szia,én ugyan nem vagyok jogász.Szerintem ha nem nevelte csak 14 éves koráig,képzelem addig is hogyan akkor nem kötelezhetik,hogy eltartsa.Felnőtt ember.Mi apósommal voltunk igy aki aki ott hagyta a családját aztán 25 év múlva került elő.Nem köteleztek bennünket,pedig hajléktalan volt.Mikor meghalt még a temetés megtérítésére sem.
2011. márc. 8. 20:04
2011. márc. 8. 20:03
Hány éves a fiú?
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2011. márc. 8. 20:02
nem
4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2011. márc. 8. 20:02
az hol van? Itt a hoxán?
2011. márc. 8. 20:01
A jogi fórumon választ kaphatsz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook