Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogi segítség terhességgel kapcsolatban fórum

Jogi segítség terhességgel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
7. mimiko70 (válaszként erre: 4. - Sziszi0528)
2016. aug. 15. 08:14
Köszön a segítséget utána járok és leírom mert jelenleg a munkaszerződés nem áll rendelkezésre,vagyis nem láttam még. 15 hetes terhes
6. mimiko70 (válaszként erre: 3. - Klarisszima)
2016. aug. 15. 08:10
Köszönöm hirtelen nem tudom de megnézem.
5. syria (válaszként erre: 2. - Mimiko70)
2016. aug. 15. 08:10
Minden attól függ, milyen munkaszerződést írtak alá.
2016. aug. 15. 08:09

Ha elmúlt 12 hetes terhes, akkor a doki fel tudja venni táppénzre. Hamarabb csak akkor, ha veszélyeztetett vagy indokolt (ha meg lehet vele beszélni, akár "indokolt" is lehet).


Amennyiben határozott idejű munkaszerződése van, úgy vigyázni kell, mert csak addig lehet táppénzen, ameddig eredetileg szól a szerződése (megszűnt az ún. passzív táppénz). Ha határozatlan a munkaszerződése, akkor nincs semmi gáz, szülésig maradhat táppénzen és kap CSED-et, GYED-et, mindent, mert biztosítva van.


Írd már meg légyszíves, hogy milyen szerződése van, mert akkor jobban tudnék segíteni. Én is nemrég szültem, nekem is ki kellett matekolnom, végigjártam az OEP-től kezdve mindent, hogy ne maradjak pénz nélkül. Meg munkajogi kérdéseknek is alaposan utánajártam (plusz tanultam is). Szóval ha írsz róla bővebben (hány hetes terhes, milyen munkaszerződése van) tudok segíteni!

2016. aug. 15. 07:49

Szerződése mit ír? Határozott, vagy határozatlan idejű a munkaszerződés?

Ha határozatlan, akkor jó, elmegy szépen táppénzre. Még mindig jobb, mintha kirúgták volna.

2016. aug. 15. 07:31
Sziasztok.A lányom babát vár pultosként dolgozik .Ma közölték vele ,hogy nem kell bemennie többet dolgozni mert felvettek más lányt a helyére. Nem rúgták ki ,továbbra is állományban van .A kérdésem az lenne hogy most mi a teendő?Most kell elmennie táppénzre?vagy hogy fog jövedelemhez jutni?Mert ha nem dolgozik nincs napi pénz sem.
2016. aug. 15. 07:26
Jogi segítség terhességgel kapcsolatban
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook