Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi-pénzügyi SOS! Mit tehetek? fórum

Jogi-pénzügyi SOS! Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

18. Mayalina (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2010. jún. 8. 13:53

Azért, mert ha nem lépek ki, akkor még munkanélkülit sem fogok kapni.

Egyébként sincs értelme bent maradni.

A tesóm gondoskodott róla, hogy még a közelébe se legyen kedvem menni...

17. b2076ec79b (válaszként erre: 16. - Mayalina)
2010. jún. 7. 16:46
Miért lépnél ki a kft-ből ha semmit nem kapsz belőle? Utána már nem is fogsz!!
2010. jún. 5. 15:19

Csakhogy nekem a kft-ből 14.-éig ki kellene lépnem. Különben még munkanélkülit sem fogok kapni.

Szóval ha ezek után vizslatnak, akkor már csak a lakásom marad, semmi egyebem nincs. :-(

15. xti_
2010. jún. 5. 12:59
de a lakásodat veszik el utoljára, előbb megnézik, mi egyebed van még. annál is inkább, mivel az ingatlanok elárverezését most nagyon megszigorították.
14. Mayalina (válaszként erre: 13. - Xti_)
2010. jún. 5. 08:02
Sajna nem így van. A bank max a lakásomat veheti el, mivel egy szimpla személyi hitel, nem pedig a vállalkozás által felvett hitel.
13. xti_ (válaszként erre: 12. - Mayalina)
2010. jún. 4. 22:14
értetsd meg vele, hogy ha nem fizeted a hitelt, a bank elviheti pl. az árukészletet, mert az üzlet felerészben a tiéd most még, ezért jobb, ha rendezitek.
2010. jún. 4. 22:04

A gáz az, hogy ő úgy gondolja, én hagytam cserben, holott ő esett nekem, és utána én hiába próbáltam szép szóval elmagyarázni neki a szitut, meg sem hallotta, a leveleimet el sem olvasta. Tudomást sem akar venni rólam.

Egyébként a vita annyiról szólt, hogy szerinte brutto x összeget kell kitermelnie a boltnak ahhoz, hoyg elevickéljünk, szerintem meg netto y összeget. A kettő között 300eFt különbség van.

Mivel nem hagyta végigmondani a mondandómat, így esélyt sem adott, hogy megértse, hogy azért kell nettoval számolni, mert nem minden kiadásunknakn van áfája, ráadásul az első hónapban még egyikünknek sem kellett járulékkal számolnia, plusz én minimál bérrel számoltam magunknak, ő ennek a duplájával.


A 1,5 mFt-ot az induló ktg-ekre vettem fel. Ezt át is beszéltük. De ő azt várja tőlem, hogy a további kiadásait is fizessem.

Nyílvánvaló, hogy neki esze ágában sincs átvenni a hitelt. Hogy érjem el, hogy mégis megtegye?

11. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Mayalina)
2010. jún. 4. 16:18

Értem.

Olyan viszont nincs, hogy ki vagy fúrva! Amíg nem rendeződik a jogi viszony, pontosan ugyanolyan jogaid vannak, mint neki, hiszen 50%-ban tied a cég. Ugyanúgy rendelkezel a pénzzel, bankszámlával árukészlettel..stbstb.

Ha ezt nem érti, akkor lehet akár így is jogi útra terelni, vagy pedig szépen kifizet, átruházod a részed és vége. Választhat... Szerintem.

2010. jún. 3. 18:09

500 eFt volt a törzstőke, a maradék 1mFt berendezésre és árura kellett.

Bevétel ne msok van, de sajna én lényegében kifúródtam onnan.

Szóval szót érteni nem tudunk, a tesóm fizetni nem akar, annyi bevétel meg még nem keletkezik, hogy mindent fedezzen.

9. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - B2076ec79b)
2010. jún. 3. 13:58
Utánaolvastam, látom, hogy már elég 500.000 is... Lassan már 5000Ft-al KFT-t lehet csinálni, azért ez vicc...
8. b2076ec79b (válaszként erre: 7. - Xti_)
2010. jún. 3. 13:55
KFT-hez? Mióta? :) Én még ott tartok, hogy 1 millió :)
7. xti_ (válaszként erre: 6. - B2076ec79b)
2010. jún. 3. 13:40
már 500 ezer is elég
6. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2010. jún. 3. 11:59

Egyelőre akkor a cég fele még a tied nem?

Fizesd a bevételből a hiteled, amíg nem veszi át. Persze a jogos részeden felül. Nem tudom van-e bevételetek.... De ha pénzt nem is kapsz konkrétan a cégből, a hiteled fizesd onnan, ne saját zsebből!


Egyébként m zárójelben mondom elég már egy millió ft törzstőke egy kft-nek... Nem kellett volna 3, ezt az ügyvédetek igazán mondhatta volna :(

2010. jún. 3. 11:21
Látom, nem tud tanácsot adni senki.. :-(
2010. jún. 1. 16:52
van egy ügyvéd, aki anno segített létrehozni a vállalkozást. Őt kértem meg, hogy esetleg segytsen ezt rendezni, de ő is hiába hívja tesómat, nem veszi fel neki, az üzenetkre nem reagál.
3. nedi
2010. jún. 1. 16:49

Szia.

Esetleg ügyvédet nem akarsz bevonni?

Szerintem ingyenes jogi segítők is vannak.

2010. jún. 1. 16:44

Sziasztok!



a sztori a következő:


testvéremmel márc 18.-án egy kft.-t hoztunk létre, melyeben mindketten ügyvezetők voltunk 50-50%-ban. Én 1,5 mFt személyi kölcsönt vettem fel, hogy a vállalkozás céljaként az üzletünket meg tudjuk nyitni. Meg is nyitottuk a tervezett időpontban de kibékíthetetlen ellentétek léptek fel közöttünk.


Abban sikerült (nagy nehezen) megállapodnunk, hogy ápr 30-cal én kilépek a vállalkozásból, ő meg átveszi a hitelemet.


Csakhogy nem tesz lépéseket, az én kezdeményezésemre nem reagál, abszolute passzív.


A hitelt törleszteni kell, így jobb híján a saját megtakarított kis pénzemből befizettem a köv részletet, hogy nehogy bar listára kerüjek, vagy nehogy ráterheljék a lakásomra.


A munkahelyemen az üzlet miatt felmondtam.


Most se munka, se üzlet, a tesóm nem akarja rendezni az ügyet.


Mit tehetek?


A hitelszámlámról az üzlet számlájára utaltam a kiadásokra szánt összegeket, melyeket számlákkal alá is tudok támasztani.


Szülőkre nem számíthatunk...


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

2010. jún. 1. 16:44
Jogi-pénzügyi SOS!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook