Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Jógával fejleszthető az izomzat? fórum

Jógával fejleszthető az izomzat? (tudásbázis kérdés)


11. Karolinna (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2013. márc. 11. 19:50
Az egyáltalán nem probléma, ha valaki először a fizikai síkon találkozik a jógával (sőt!!!). A lélekre így is hat, indirekt módon is.:-) A légzőgyakorlat már a második szintje a jógának és biztos jó helyre jársz, ha rövid meditációkat is beillesztenek.:-)
2013. márc. 11. 19:45
Kimaradt, de ha a mandala jógastúdiót megnézed, ott biztosan van gerincjóga is. A másik előnye, hogy több oktató közül választhatsz és van ingyenes próbaóra. (A régi tagok/haladók biztosan tudják kihez érdemes menni, velük érdemes beszélgetni.)
9. Karolinna (válaszként erre: 7. - Kryssz)
2013. márc. 11. 19:38

Megnéztem az interneten a jógaközpontot, nekem nem igazán volt szimpatikus, nem tűnt túl színvonalasnak. Nehéz így ajánlani oktatót, mert nagyon fontos, hogy a közeledben legyen, BP.-en akár órákat is lehet utazgatni és ez megkeserítheti az odajárást.

Ha megírod akár privátban a kerületet könnyebben tudok segíteni (vagy akár belinkeled a honlapjukat). Emellett az is fontos lenne, hogy neked szimpatikus legyen az, aki vezeti. A helyedben kipróbálnák egy-két alkalommal több, a közeledben lévő helyet, biztosan megtalálod azt, ahol jól érzed magad és a hozzártést is "le lehet fogni" hamar. A legtöbb helyen vannak mintaórák is ingyenesen.

8. c9f9b53798 (válaszként erre: 5. - Karolinna)
2013. márc. 11. 09:24

Igazad van, ebben egyetértek, én magával az életfilozófiával (életstílussal) nem tudok azonosulni, emiatt számomra "csak" sport a jóga (az izmok fejlesztése és nyújtása), és a helyes légzéstechnika megismerése, mozgás közben működtetése. Emiatt is választottam a power-jógát.


Az alapok elsajátításához tényleg szükség van egy profi oktatóra, különösen, ha van szervi probléma. Én is szoktam mindenkinek mondani, hogy számos testhelyzet legalább ugyanannyi pozitívumot, mint negatívumot is tud okozni (fordított testhelyzetek, pajzsmirigyet stimuláló eke póz)... ha valakinek bármilyen egészségügyi problémája van, tehát előtte nem árt akár egy kivizsgálás sem.

7. kryssz (válaszként erre: 5. - Karolinna)
2013. márc. 11. 09:21
Tudsz esetleg ajánlati oktatót? Én az Ashram jógaközpontra gondoltam, az Budán is és Pesten is van, az oktatókat sajnos nem ismerem.
6. kryssz (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. márc. 11. 09:20
Egyelőre erre a gerincjógára gondoltam amit említettem - bár egy próbabérlettel gondoltam indítani,amivel kipróbálnék többféle jógatípust, aztán majd a tapasztalatok, ill. az oktató segítségével közösen kitalálnánk, hogy melyiket javasolja, ill. nekem melyik tetszett a legjobban.
5. Karolinna (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2013. márc. 11. 09:19

Az izomzatot nagyon szépen fejleszti a jóga és szépen formál is. (Ha megnézel pár jógázásról szóló videót, akkor látni fogod az eredményt.:-) Mivel a gerinceddel probléma van elsősorban egy nagyon jó jógaoktatót kellene keresned (jópár éves tapasztalatta9, mert szerintem sok a gyorstalpalón végezett oktató már.


Az is fontos, hogy a jóga nem sport, hanem életfilozófia, ha ez kimarad csak tornagyakorlat lesz belőle, de akkor már egy gyógytornász is lehet, hogy jobb.:-)

2013. márc. 11. 09:12
Még annyit, hogy nem mindegy a jóga melyik változatát fogod művelni, a power-jóga (dinamikus, erőjóga), ami igazán alakítja a testet, ellenben vannak olyan változatok (nem vagyok ezekben annyira jártas, mert én power-jógázom, és a végén van néhány perc lazulás, meditáció), amelyek inkább a meditációs technikákra, légzéstechnikákra helyezik a hangsúlyt.
2013. márc. 11. 09:10

Alakulni fogsz, fogyni nem (ha túlsúlyod van), tehát ha ideális a súlyod, akkor szépen formálja (nem izomtömeget növel, hanem szálkásít, ahogy írtad) a testet, illetve már a helyes testtartás miatt is elve változik az alak rövid időn belül.

Minél edzettebbé válsz, annál nehezebb gyakorlatokra leszel képes, vannak nagyon megterhelőek, amik igazán erősítik a testet (varjú póz, fejenállás pl.).

2013. márc. 11. 09:08
Fejleszthető vele az izomzat. A helyedben kardio edzést azért csapnék hozzá. Mivel a gerinceddel baj van, azért biciklizést vagy úszást.
2013. márc. 11. 09:04
Szeretnék elkezdeni jógázni - rendszeresen. Olvastam egy speciális gerincjógáról - mivel hát/derékfájós vagyok, ez a "terápia" tűnik a leginkább kivitelezhetőnek számomra. S gondoltam, összekötöm a kellemest a hasznossal, azonban nem tudom, hogy ezzel a fajta "sporttal" kiváltható-e egyéb testmozgás. Azt értem ezalatt, hogy ha jógázni fogok rendszeresen, akkor szerintetek nem kell mást mozognom, sportolnom, ezzel is maximálisan karban tartható a test, az izomzat, netán még szálkásodni, izmokat fejleszteni (persze csak kis mértékben) is lehet vele? Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook