Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogász vagy pontos információval rendelkezők válaszát várom elsődlegesen! fórum

Jogász vagy pontos információval rendelkezők válaszát várom elsődlegesen! (beszélgetős fórum)

29. nefaria (válaszként erre: 28. - 9f46eb6223)
2015. szept. 15. 15:31
Ja, úgy már más a helyzet, ha már van vh eljárás. Sajnos akkor ki kell várni ... érdemes néha "noszogatni" a végrehajtót. Sok sikert, remélem hamar visszakapod a házadat.
28. 9f46eb6223 (válaszként erre: 27. - Nefaria)
2015. szept. 15. 15:22
köszönöm szépen,igen ezt tudom,de nekem már végrehajtónál van az ügyem és ez sajnos egy hosszú folyamat és nem mehetek sajna még a zárat se cserélhetem le,mert neki vannak bent a házamban a cuccai.talán lesz valami már remélem hamarosan.Még egyszer köszönöm.
27. nefaria (válaszként erre: 26. - 9f46eb6223)
2015. szept. 15. 14:49

Na most már tudok jogszabályt idézni, gép előtt vagyok.


Ptk.

5:5. § [A birtokost megillető birtokvédelem]

(1) A birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom).

(ti. ez lenne a férjed)


5:6. § [Önhatalom]

(1) A tilos önhatalom ellen a birtokos - a birtok megvédéséhez szükséges mértékben - önhatalommal is felléphet.

(2) Az elveszett birtok visszaszerzése érdekében önhatalommal akkor lehet fellépni, ha a más birtokvédelmi eszköz igénybevételével járó időveszteség a birtokvédelmet meghiúsítaná.


Tehát magad is megpróbálhatod, ahogy írtam, de nem lehet kényszeríteni, bántani, fenyegetni estébé.


(pl. ha nincs otthon, bemész, gyorsan lecseréled a zárakat, az oké)


Ha ez nem megy, akkor:

5:7. § [Birtokper]

(1) Tilos önhatalom esetén a birtokos az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését kérheti a bíróságtól.

(2) A bíróság a birtokláshoz való jogosultság alapján dönt. A békés birtoklásban megzavart fél jogosultságát vélelmezni kell.

5:8. § [Birtokvédelem a tényleges birtoklási helyzet alapján]

(1) A birtokos egy éven belül a jegyzőtől is kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését.

(2) A jegyző elrendeli az eredeti birtokállapot helyreállítását és a birtoksértőt a birtoksértő magatartástól eltiltja; kivéve, ha nyilvánvaló, hogy az, aki birtokvédelmet kért, nem jogosult a birtoklásra vagy birtoklásának megzavarását tűrni volt köteles. A jegyző - kérelemre - jogosult a hasznok, a károk és a költségek kérdésében is határozni.

(3) A jegyző határozata ellen közigazgatási úton jogorvoslatnak helye nincs. Az a fél, aki a jegyző birtokvédelem kérdésében hozott határozatát sérelmesnek tartja, a határozat kézbesítésétől számított tizenöt napon belül a bíróságtól a másik féllel szemben indított perben kérheti a határozat megváltoztatását.

(4) A jegyzőnek a birtoklás kérdésében hozott határozatát a meghozatalától számított három napon belül végre kell hajtani. A keresetindításnak a jegyző által hozott határozat végrehajtására nincs halasztó hatálya, kivéve, ha a jegyző a hasznok, károk és költségek kérdésében is határozatot hozott, és az érdekelt fél ebben a kérdésben vagy a birtoklás kérdésében pert indított.

(5) A bíróság elrendelheti a birtoklás kérdésében a jegyző által hozott határozat végrehajtásának felfüggesztését, ha a rendelkezésre álló adatok alapján a határozat megváltoztatása várható.


Ha lesz bírói döntés, akkor azzal a végrehajtható határozattal lehet menni a végrehajtóhoz, aki már kényszerrel is kiteheti.


És ahogy írtam, az általa használt időre használati díjat is kérhetsz, ezt is követelheted a perben.


(Your welcome ;) )

26. 9f46eb6223 (válaszként erre: 24. - Nefaria)
2015. szept. 15. 14:24
köszönöm szépen. van ügyvédem és nincs köztünk jogi vita már az ingatlannal kapcsolatban,de ez a sora sajnos ez a törvény
2015. szept. 14. 17:13
Szerény véleményem szerint az apa eladhatja a saját ingatlanát. Az, hogy a nagykorú fia oda van bejelentve, másodlagos.
2015. szept. 14. 16:15
Azert nem birzokhaboritas mert o a birtokhaborito. Jogszabalyt most nem fogok idezni. Jobban jarsz ha megbizol egy ugyvedet.
23. nefaria (válaszként erre: 22. - 9f46eb6223)
2015. szept. 14. 16:14
Ahogy érzed. Akkor onbir. Ha erőszakot alkalmaz. Ha odamész par markos legennyel es felszolitod h tavozzon lehet maga is menni fog. Csak fenyegetni nem szabad. Egyébként meg irjatok neki ugyvedi felszolitot, legyen benne h hasznalati dijat is kovetelni fogsz *mert ezt is megteheted!
22. 9f46eb6223 (válaszként erre: 21. - Nefaria)
2015. szept. 14. 16:08
Köszönöm szépen a válaszod,csak szerettem volna jogszabályokat látni ha jogász vagy.De azt hiszem inkább várok a végrehajtóra,mert nekem amit itt Te leírsz az nagyon önbíráskodásnak tűnik és birtok háborításnak.
21. nefaria (válaszként erre: 20. - 9f46eb6223)
2015. szept. 14. 13:38

Igen, lennék szíves (ha már ilyen kedvesen kérdezel):


Ha nincs köztetek tulajdonjogi per - pl. a volt férjed érvényesített-e (vélt vagy jogos) házastársi közös tulajdon iránti igényt? - akkor 1. igen, te is kiteheted, ha elég erős embereket tudsz magaddal vinni, akik őt nem bántják, 2. ha ezt nem tudod megtenni, akkor birtokvédelem, aminek a vége a végrehajtó, aki kényszerrel is kiteheti.

20. 9f46eb6223 (válaszként erre: 19. - Nefaria)
2015. szept. 14. 13:17
Akkor lennél szíves nekem megmondani,hogy én a saját tulajdonú ingatlanomba miért nem mehetek be amit a volt férjem használ és nem tulajdonos csak birtokolja az én tulajdonomat???? Végrehajtón kívül is kitehetem? Mert nekem a bíróságon azt mondták hogy meg kell várnom amíg a végrehajtó teszi ki.
19. nefaria (válaszként erre: 2. - Mese)
2015. szept. 14. 10:23

Igen, eladhatja, és igen, kiteheti.

(jogász vagyok és pontos információval rendelkezem :) )

18. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Mese)
2015. szept. 14. 09:00

Lehet, hogy el- vagy ki akarja adni a lakást.


Már miért ne tehetné ezt a sját ingatlanával?


AZ állandó lakcím nem azt jelenti, hogy bármilyen joga van az illetőnek az ingatlanra!

17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2015. szept. 13. 21:37
Köszi, ezeket a részleteket nem tudtam. :)
16. michelle.r (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2015. szept. 13. 21:36
A város van csak feltüntetve, a cím helyén pedig: lakcím nélkül.
15. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Mese)
2015. szept. 13. 21:34
A hajléktalanoknak sincs állandó lakcímük, csak talán egy kerület.
14. michelle.r (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2015. szept. 13. 21:31
Pontosan így van. A birtokbaadáskor - az eladónak be kell mutatnia az igazolásokat minden költség kifizetéséről - közüzemi számlák, közösköltség, ha van, nyilatkoznia kell, hogy nincs bejelentett lakó az ingatlanban.
13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Mese)
2015. szept. 13. 21:28
Nincsenek rokonaitok, barátaitok, akihez be lehetne jelentkezni?
12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2015. szept. 13. 21:28
Szerintem ie eladhatja a tulajdonos, csak a szerződésben benne lesz, hogy mindenki köteles kijelentkezni a lakásból. Amennyiben ezt nem teszi meg, ki lehet papíron is rakatni onnan az új tulajnak kényszerkijelentéssel. Akkor nem lesz lakcíme.
11. mese
2015. szept. 13. 21:18

Akkor mi lesz az állandó lakcíme? kettőnk keresete még albérletre sem elég. Minimálbér alatt keresünk. Ő betanítot munkás,

én pedig egy elszegényedett Egyesületnél vagyok grafikus 4 órában...

10. michelle.r (válaszként erre: 2. - Mese)
2015. szept. 13. 20:50
Igen, mivel ő a tulajdonos, bármikor eladhatja. A fiúnak ki kell költöznie, és kijelentkeznie.
9. simple (válaszként erre: 8. - Mese)
2015. szept. 13. 20:47
Semmi köze az állandó lakcímnek ahhoz, hogy kiteheti-e vagy sem.
8. mese
2015. szept. 13. 20:37
Köszi mindenkinek a válaszokat. De az már szubjektív véleményem, hogy írtó köcsög az apja. Én úgy tudom, eladhatja a lakást, de csak úgy ,hogy az állandó lakcímes is ott tartózkodik,-vagyisa párommal együtt kell laknia az újtulajnak. Vagy a tulajnak biztosítania kell egy ugyanilyen állapotó, költségvetéső lakást a fia számára.A pára szülei, mmost nem itt lanaka, hanem egy másik városban több mint 10 éve. Tudomásom szerint mindenkinek kell állandó lakcímmel rendelkeznie, így bízom benne, nem teszi ki. Nincs is oka rá.A hajléktalanit meg azért csak nem kellene kiváltania... Botrány... Javítsatok ki ha butaságot írtam, kérlek!
7. 9f46eb6223 (válaszként erre: 6. - Klarisszima)
2015. szept. 13. 20:01
Igen,bírósági uton mert még akkor is ő a birtokos.Ki kell mondani a bíróságnak hogy jogtalan a használat,nekem ápr.23-án mondta ki a bíróság és még ül rajta a végrehajtó az is egy hosszú folyomat mire karhatalommal kipakolhatja,elöször felszólítják hogy adja át az ingatlan ha nem teszi akkor kap pénz büntit és ha az sem hatásos majd akkor pakolja ki a karhatalom és majd akkor szolnak hogy mehetek lakattal és még addig megsem hirdethetem a saját házam mert birtokj sértést követek el.
6. Klarisszima (válaszként erre: 5. - 9f46eb6223)
2015. szept. 13. 19:55
Bemenni nem mehet, de ha eladja, az új tulaj kiteheti.
5. 9f46eb6223 (válaszként erre: 3. - Klarisszima)
2015. szept. 13. 19:55
hidd el hogy besem mehet a tulaj ha nem engedik be.mert birtokjogot sért,ez a magyar törvény sajnos.
4. 9f46eb6223 (válaszként erre: 2. - Mese)
2015. szept. 13. 19:53
Szia! Nem tudom pontosan ,de van olyan hogy birtokjog és az erősebb mint a tulajdonjog amíg a bíróság kinem mondja ,hogy jogtalanul bírtokolja a házat és csak a végrehajtó teheti ki,ez nagyon hosszú folyamat. Abból a tapasztalatból írom,hogy nekem is van egy tulajdonom amit a volt férjem bírtokol és be sem mehetek a saját tulajdonomba,tudom hogy fura-muci de a birtokjog erősebb mint a tulajdonjog,remélem segítettem és párod amíg ez nem zajlik le addig talál más megoldást.
2015. szept. 13. 19:51
Igen, kiteheti. És igen, albérlet pénzt is kérhet.
2. mese
2015. szept. 13. 19:40
Lakhatással kapcsolatos. Ha az ingatlan tulaja el akarja adni a lakást, de úgy hogy a fiának az az álandó lakcíme, mit lehet tenni? Semmi családi konfliktus nincs, de a tulaj( a párom apja), albérletete kér a fiától, amiről papír sincs, és ki akarja tenni az utcára. jelzem, a párom nem züllött, normális visszafogott dolgozó ember. Ilyenkor mi a teendő? Ki teheti a saját fiát, hogy állandó lakcíme? (bára a párom nme tulaj) UI: bocsi a gépelési hibákért
1. mese
2015. szept. 13. 19:35
Jogász, vagy pontos információval rendelkezők válaszát várom elsődlegesen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook