Jóga (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 15. 19:21
Sziasztok! Ma hallottam egy érdekes előadást, egy paptól, hogy ezek a keleti gyógymódok és gyakorlatok nem jó erőket használnak fel, mert keletről olyan vallásból erednek, ahol ezeknek a különböző pózoknak meg gyakorlatoknak olyan jelntésük van, amik démonokat idéznek meg, ill. a gonoszt hivják be. UGyhogy vigyázzatok vele!
2008. okt. 14. 21:35
Helyesbítek, csak neten keresd, könyvesboltban hiánycikk...
30. molnárka (válaszként erre: 29. - Blue Moon)
2008. okt. 14. 20:30
Köszi!
2008. okt. 10. 15:25
2008. okt. 10. 15:23
27. Csipkerózsika (válaszként erre: 26. - Molnárka)
2008. okt. 2. 01:48
Keress rá neten, de könyvesboltban is kapható.
26. molnárka (válaszként erre: 25. - Csipkerózsika)
2008. szept. 30. 20:57
Hol tudom ezeket a gyakorlatokat megnézni?
25. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Molnárka)
2008. szept. 30. 00:46
Mindenkinek ajánlom az 5 tibeti jógagyakorlat(rítus) végzését. Fogyaszt, izmosít, méregtelenít, gyógyít. A hangulatom is jobb tőle. És a legjobb: napi 20 perc alatt megvan, egyszerű, nincs ugrándozás és órákig tartó izzadás...
24. molnárka (válaszként erre: 23. - 200a1d39d3)
2008. márc. 31. 13:42
Köszi!
23. 200a1d39d3 (válaszként erre: 22. - Molnárka)
2008. márc. 26. 21:30
Azonnal alkalmazhatod ezt a technikát,amit itt leírtál,ha nem erőlteted túl a belégzést,mint amire képes vagy,felfrissülsz tőle,és megnyugszol,de ha erőlteted,szédülést is okozhat.
22. molnárka (válaszként erre: 21. - 200a1d39d3)
2008. márc. 26. 21:26
Igen ma olvastam a neten. Ott a hasi légzéssel kezdi, majd a bordalégzés és végül a mellkasi légzéssel fejezi be, aztán kifújás. Mikor kell a különböző technikákat alkalmazni és mikor a kombinált technikát?
21. 200a1d39d3 (válaszként erre: 20. - Molnárka)
2008. márc. 26. 17:59
Én alkalmazom,ami hasi légzést jelent lényegében,de van többfajta légzőtechnika is a jógában.Olvastál róla,hogyan kell?
2008. márc. 25. 21:29
A jógalégzést is kell alkalmaznunk, vagy az egy másik műfaj?
2008. márc. 8. 20:54
Akkor azt nem nekem találták ki. A tempósabb mozgást igénylő sportokat ma már hanyagolom, de azokat jobban szerettem társaságban végezni. Nekem sajnos naponta 1 óránál nincs több időm a sportra, de igyekszem ezt betartani most már minden nap.
18. 200a1d39d3 (válaszként erre: 17. - Molnárka)
2008. márc. 8. 20:47
Nem,a capoeira egy ütemes harcművészeti ágazat.Én az aerobic részét végzem,tehát nem kifejezetten a harcművészeti részét.Annak jó,aki szereti a tempósabb mozgásformákat,kiválóan erősíti a hát izmait főleg.
17. molnárka (válaszként erre: 16. - 200a1d39d3)
2008. márc. 8. 20:44

A súlyokat még kihagyom, még sokat kell fejlődnöm addig.

Az Ágipilates DVD van meg és nagyon szeretem. A capoeirat nem ismerem. Ez is hasonló mozgásforma?

16. 200a1d39d3 (válaszként erre: 15. - Molnárka)
2008. márc. 8. 20:39
Rendszeresen űzöm:))Nagyon jó torna,nekem nagyon bevált,de azért szeretem még a capoeirat is:))Sokféle sport érdekel,mert imádok mozogni,sportolni,szeretem a súlyzózást is.A pilatesnél is használom a súlyokat,így jobban érzem az izmaimat.Ha van kedved,próbáld ki,lehet jó pilates edzéstervre bukkanni az újságokban is,mert én sem mentem el oktatóhoz,de vannak DVD-im is,amik szintén sokat segítenek a helyes elsajátításban.
2008. márc. 8. 20:14

Köszi a jó tanácsokat, megfogadom. Nagyon jó, hogy segítesz nekem, mert a körülöttem élők sajnos nem értenek a jógához.

Egyre jobban érzem magam tőle és sokkal rugalmasabbak az izmaim is.

Mi a véleményed a pilatesről?

14. 200a1d39d3 (válaszként erre: 12. - Molnárka)
2008. márc. 4. 16:42

Én mindennap jógázom.A másik kérdésedre pedig a válaszom,hogy igen,képes megerősíteni a hasizmokat a jóga,de nem árt,ha kiegészíted sima hasizomgyakorlatokkal,ha az a célod,hogy kifejezetten lapos hasaid legyenek,mert hát azért,hogy lapos hasad legyen,nem elég heti két-háromszori jógázás.Mindenképpen ajánlom,hogy egészítsd ki egyéb kedvenc hasizomgyakorlatokkal(ajánlanám a callanetics-féle hasazást),de persze ez bármi lehet.

Vérzés alatt tartózkodni kell a gyertyaállás,ekeállás mindenfajta változatától!Vérzésed alatt ezeket ne végezd!Erősítheti a vérzést a talajon ülve előrehajlás nyújtott lábra gyakorlata.Ezekre figyelj oda,ha nem akarsz magadnak problémákat ezektől.Kitartás!Jól csinálod!:)

13. gpetra (válaszként erre: 12. - Molnárka)
2008. márc. 4. 13:41
A hasizmommal nekem is gond van. Szerintem megerősödik a jógától, de nem baj, ha gyúrsz rá máshogy is. Az soha nem árthat.
12. molnárka (válaszként erre: 11. - 200a1d39d3)
2008. márc. 4. 11:48

Nem, ezt nem tudtam, de akkor nem is jógáztam. Nagyon jó, hogy írsz ezekről a dolgokról, mert ezek felvetődtek bennem épp a minap.

A hasizmommal gond van azt érzem. A jóga meg fogja erősíteni annyira, hogy el tudjam végezni a gyakorlatokat, vagy másképpen kell edzenem rá?

Te hetente mennyi időt szánsz a jógára?

11. 200a1d39d3 (válaszként erre: 10. - Molnárka)
2008. márc. 2. 21:31
Ugyan már,jól csinálod,maga a gyakorlás,a mozgás hidd el,jót tesz neked,anélkül is,ha nem konkrétan a csakráidra irányítod figyelmedet.Később egyébként annyira tudsz majd koncentrálni,hogy ha akarod,a csakrákra is koncentrálhatsz.Szerintem egyenlőre a légzésre koncentrálás,és a gyakorlat helyes végrehajtása legyen a cél.Hidd el,érezni fogod,ha elérted azt a szintet,hogy nem kell annyira odafigyelned a testedre,csak a meditálást,megnyugodást fogod érzékelni,és az nagyon jó.De azt ugye tudod,hogy bizonyos gyakorlatokat nem szabad vérzés alatt végezni?
2008. márc. 2. 19:27

A gyakorlatokat elég jól el tudom végezni, persze van mit tökéletesíteni rajta. Főleg a hasizmom nem akar úgy dolgozni ahogy kellene.

Ezen a DVD-n nincs sem bemelegítés, se pedig nyújtás-lazítás a végén. Azért meg szoktam csinálni amit a pilates után is mindíg.

De!

Néztem a neten jóga gyakorlatokat, ott egészen más az egész. Gyakorlat közben a csakráinkra kell koncentrálni és az energiára. Ezáltal teljesen elbizonytalanodtam, hogy amit én csinálok az lehet nem is jó? Ugyanis ebben semmi ilyesmiről szó sincs.

Most mit tegyek?

9. 200a1d39d3 (válaszként erre: 1. - Molnárka)
2008. márc. 1. 11:00
Hogy megy azóta a jógázás?:))Mesélj:))
8. 200a1d39d3 (válaszként erre: 7. - Molnárka)
2008. febr. 13. 22:17
Hajrááá!Nekem nem ártott,mióta tornázok önmagamtól,immár nyolc éve...
7. molnárka (válaszként erre: 3. - 200a1d39d3)
2008. febr. 13. 22:03
Köszi a biztatást!
2008. febr. 13. 22:03

Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat, úgy látom eddig mindenkinek más a tapasztalata.

Sajnos azért vetettem fel ezt a témát, mert egy kisvárosban élek és nincs lehetőség jóga foglalkozásokra járni. Talán a megyeközpontban, de az sem biztos és messze is van. Megvettem az "Ébreszd fel a tested" DVD-t és próbálom jól csinálni. Remélem ártani nem ártok vele magamnak! Ismeri valaki ezt a DVD-t? Ha igen, mi a véleményetek róla?

Az Ágipilates is megvan, a kezdő program már egész jól megy. Igaz ez nem kimondottan jóga, de hasonlít és én szeretem. Ezt is jó lenne csoportban kipróbálni, kontrollálni, hogy jó-e amit csinálok.

2008. febr. 13. 15:40
Sziasztok, most írok ebbe a fórumba először. Én kipróbáltam a jógát csoportban és otthon is. Nekem a csoportos jött be igazán.Talán azért, mert nekem fontos a lelki kapcsolat is a többiekkel ahhoz, hogy tényleg testtel-lélekkel részt tudjak venni a foglalkozáson.
2008. febr. 13. 15:02
Szerintem érdemes elmenni órára, mert a légzésszinkront, a helyes légzést még ott sem egyszerű elsajátítani, hát még dvd-ről.
3. 200a1d39d3 (válaszként erre: 1. - Molnárka)
2008. febr. 13. 13:31
Én meg tudtam tanulni,nem jártam soha órákra,és nekem jobban is esik a magam nyugalmában,itthon.Szerintem meg tudod tanulni,ami a dvd-én van,és tudod követni az anyagot is,én könyvből tanultam meg,később vettem csak dvd-ét.Így tanultam meg callaneticsezni,jógázni,capoeirázni is.Sok sikert hozzá!:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook