Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Joci baba születése fórum

Joci baba születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Joci baba születése

1 2
2009. aug. 17. 14:32

Szia Zseby

Végre elolvashattam:)

Még egyszer gratulálok és sok boldogságot kívánok mindhármótoknak!

Amúgy a dohányzást szerintem nem lehet a "fiatalságára"fogni.Felesleges így általánosítani,mert mindenki más.


Én ismerek olyan 28 évest aki 4.!gyerekével terhes és ezt is végig dohányozza mint az előző hármat!És még apuka is dohányzik és még bent a lakásban is a 8 hónapos gyerekkel a kezében!Akkor azt mire lehet fogni??Szerintem arra,hogy nincs elég akaratereje.És Ő még személy szerint szimplán hülye is,mert meg sem próbálta letenni.Fel sem fogja mit tesz és mennyit árt ezzel a gyerekeinek!Ha már a saját egészsége nem érdekli.


Nem dohányzom és nem is fogok így nem tudom milyen nehéz leszokni.De egyszer történt velem egy érdekes dolog...szilveszterkor pezsgő fejbe vágott picit(amúgy nem szoktam inni:)) és egyfolytában azt éreztem nekem kell egy cigi.Olyan rossz volt.Egy dohányosnak maga a pokol lehet.Persze ez nem felmentés mert a dohányzást én is utálom,felesleges méreg még az embernek és még mennyi mindenkinek árt a cigifüst aki egészségesen élne!

Nekem inkább az jött le,hogy akkor tudatosult benne mi is lehetett volna,mikor kezében tarthatta a kisfiát.Másodiknál már biztosan okosabb lesz és ez az érzés erőt is fog adni!


Legyél erős zseby és dobd el azt a bagót legalább a kisfiad miatt,próbálj meg helyette valami mást csinálni cukorkát szopogatni vagy rágózni.Egy ismerősömnek bevált,igaz annyi Halls cukrot megevett,hogy csak na,de 20 év utána egyik napról a másikra rakta le a cigit,már több mint egy éve.És napi 2 dobozról!Ezek szerint nem lehetetlen.

Nah ennyi a kioktatás :D de ösztönzésnek legalább jó lesz ez a regény:)


Nagyon szép Joci baba,majd tegyél fel még róla képeket ha ráérsz:)

Puszy

2009. aug. 17. 14:31
Sziasztok! Gratulálok én is a kisbabához, nagyon aranyos. Kívánok nektek sok boldogságot!:)
2009. aug. 17. 14:29

Gratulálok Jocikához nagyon jó eglszséget kívánok neki!!!

Én is csatlakozom az előttem szólokhoz "nem értem a dohányzásod"mikor tudtad mennyi probléma van a babával pecsételő vérzés,előtte vetélés.......nos tényleg nem értem????

Én is nagy dohányos voltam de ahogy láttam a pozitív tesztet egyből letettem sőt még a cigiseket is kerűltem és gondolatban a fejem vertem a falba hogy eddig mi a francért is szívtam mert már évekkel előbb le kellett volna tennem.

Lehet hogy azért szívtad mert stresszes voltál a baba állapota miatt de ez sem lenne jó indok.Itt megint magam tudom felhozni példaként .18 hetes várandós voltam mikor egyik hajnal olyan szinten begörcsöltem hogy szörnyű.irny az ügyelet majd ott fél nap alatt kiderítették hogy vakbél......még aznap éjszaka megműtöttek(sopsem felejtem el hogy az anesztes kikérdezett egy somó mindenről.aztán a dohányzik kérdéshez értünk mire én "Nem dohányzom de most elszívnék egy szállal!" olyan réműlt voltam hogy pár centire a babámtól fognak vagdosni.3 sikertelen epi után altattak,mikor magamhoz tértem csak azt kérdezgettem páromtól hogy a babával minden rendben van és megmondaná e ha nem így lenne.......????Napokig nem éreztem a babám nem is akartak megultrahangozni......miutá felépűltem hiába a sok uh és vizsgálat végig attól tartottam hogy valami következménye lesz a vakbélműtétemnek.........hála égnek nem lett!!! Bár nem cigiztem a 9 hónap alatt 39.hétre egy tündéri kis 2800grammos babám születet:0)))

Tényleg nem értem azokat a nőket akik cigiznek terhesség alatt.pl. egy ismerősöm több millió forintot kőltött mesterséges megtermékenyítésre rengeteg vizsgálat orvosknak pénz.stb. és mikor végre megfogant a baba akkor elképedve néztem hogy a férje cigijéből felváltva szíva a slukkokat........áááááááááááááááá (akor még csak 15-16 éves lehettem) de énezen annyira kivoltam hogy iszonyat!!!!!Tehát ezzel nem értek egyet hogy mivel fiatal Jocika anyukája azért cigizett ........tényleg nem bántásként írtam zseby-beby csak nem tudom megérteni,pláne úgy hogy még bocsánatot is kértél a babádtól mikor megszületett tehát még tisztába is voltál azzal hgy rosszat csinálsz neki.

Na lehet hogy most megköveznek de én attól is kiakadok mikor anyuka tolja a babát tök mindegy hogy az pár hónapos vagy pár éves és a cigi lóg ki a szájából és a babakocsi tolókájára rátámaszkodva füstölög a cigi a gyerek fejétől 10 cm-re .............én óvom a cigifüsttől a lányom mivel a passzív dohányosok nagyobb számba szenvednek rákos megbetegedéstől.

2009. aug. 17. 13:32

Én is csak gratulálni tudok a babához!

A többihez pedig csak annyit, hogy sokat küzdöttem a kislányomért, a kistesóért pedig mégtöbbet. Én egészségesen éltem, soha nem iszom alkoholt, nem dohányzom, minden vitamint bevettem, a szénhidrátokat mellőztem, végig feküdtem, mégis problémás terhességem volt. 35 hétre 1550 g súllyal született a kislányom, a testvérkéjét pedig orvosi hanyagság miatt elvesztettük.


A kislányom koraszülöttségéből adódóan állandó felsőlégúti fertőzésekkel küszködik, kruppos, allergiás, és a lehető legtöbb nyavaját hazahozza. Ha nem lenne jó étvágya, gyakorlatilag gyógyszereken élne.

Lehet, hogy a terhességet és a szülést "megúsztad" ennyivel, de azt már végképp nem várhatod el, hogy dohányzás és szoptatás mellett egy makkegészséges gyermeked legyen. Ha már vállaltad - és örülök, hogy ennyire örülsz neki - tudnod kell, hogy nem lehet mindent irányítani, de amit meg tudunk a kis csöppségekért tenni, azt meg is kell. Sokszor háttérbe szorítva a mi szükségleteinket, hogy nekik jó legyen!

2009. aug. 17. 12:50

Gartulálok a babához!

DE természetesen én sem értem hogy ha annyi gond volt miért kell cigi a terhesség alatt:-((


Én Tatabányához tartoznék de pestre járok inkább.

2009. aug. 17. 12:31
Dohányoztál a terhességed alatt és még nyíltan vállalod is?! Inkább nem minősítelek, csak mérhetetlenül szomorú vagyok.
2009. aug. 17. 12:10

Gratulálok az egészséges babához!

Felelőtlenséged miatt alakulhatott volna rosszul is. Látod milyen sokan rosszallják a dohányzást. Én a fiatalságod rovására fogom, hogy bagóztál.

Sok boldogságot kívánok és nagyobb akaratot a következő terhesség alatt.

2009. aug. 17. 11:55
Barbika25.Én nem dohányoztam várandósan,mégis kis súlyu lett a lányom(2.370 gr)Az orvos azt mondta,ez örökölhető.Sajnálom a babódat,remélem a következő sikerülni fog.
2009. aug. 17. 09:00

Kedves Zseby!


A babóhoz én is gratulálok, legyen sok örömöd benne és kívánok minden szépet és jót az életben.


Viszont a terhesség alatti dohányzásról megvan a véleményem.

Ha valaki tényleg vágyik a babára, miért nem képes legalább a terhesség alatt letenni azt a nyanvadt cigarettát??? Borzasztóan felelőtlen voltál, reméljük, a következő babánál már jobban odafigyelsz az ilyesmikre.


Egyébként anyukám is végig dohányzott velem, meg is lett az eredménye, 2.30 kg-mal születtem.

És nem voltam koraszülött!!! Szerencsére más bajom nem lett, de lehetett volna.

12. ibi75
2009. aug. 17. 08:35

Kedves Zsebi!

Legelőször gratulálok én is! Remélem örömötök lesz a picurban. Kívánom, hogy nőjön nagyra és legyen nagyon egészséges.


A dohányzásod én sem kommentálnám. Nem hiszem, hogy nem lehet letenni a cigit, amikor tudod, hogy mire készülsz. Nem tudom milyen, hisz sosem dohányoztam. Egy gyerek élete nagyon nagy dolog! Nem szabad vele játszani. Remélem, hogy a második gyerekkel sokkal óvatosabb leszel és akkor nem lehetnek ilyen gondok.


A dokiról csak annyi a véleményem, hogy neki kötelessége ellátni mindenkit! Véleménye lehet, de a lehető legrosszabbkor osztotta meg veled. Biztosan ő is csak a babát féltette, de azért szülés előtt nyugalmat kellett volna árasztania egy első babás anyuka érdekében.


Legközelebb hátha jobb lesz :)

Mégegyszer gratulálok a babához!

2009. aug. 17. 07:42

Kedves zseby-beby!


Először is szeretnék gratulálni a gyönyörű, egészséges Kisfiadhoz!


Nekem nem tisztem megítélni, hogy felelőtlen voltál-e, amikor 1 vetélés után, illetve egy nem problémamentes várandósság közepette dohányoztál. Azt viszont tudom, hogy az élet kegyetlen és igazságtalan!


Mi 4 éve szeretnénk Babát, de van olyan Sorstársam, aki még ennél is sokkal több ideje vár a Babájára.


Ma reggel, vitaminok és hormoninjekciók számtalanjai, végtelennek tűnő hajnali kelések, és az utóbbi 2 hét félelemmel és vágyakozással teli gyötrelmes várakozása után ugyanazt láttam a terhességi teszten, amit az utóbbi 4 év minden hónapjában is. Egy csíkot. Ugyanazt, ami a legleszomorítóbb és legelkeserítőbb látvány számomra. Ugyanazt, amitől csak potyognak a könnyeim és semminek nem látom többé értelmét. Ugyanazt, ami megöli lassan a testemet és a lelkemet.


Én csak azt kívánom, hogy jusson eszedbe minden pillanatban, amikor az egészséges Kisfiadra pillantasz, hogy micsoda Isteni ajándékot kaptál, minden fajta szenvedés nélkül. Jusson eszedbe, hogy a Csodáért, amit kaptál, felelős vagy.


Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

2009. aug. 17. 06:47
Problémák voltak a lepénnyel, nem nőtt a baba és te dohányoztál?? Ne csodálkozz, hogy az orvosok nem bántak túl szépen veled... Nagyon felelőtlen voltál! Remélem a gyönyörű kisfiad erőt ad a továbbiakban, hogy tudatosabban élj! Gratulálok a babához, élvezd ki a babázás minden pillanatát, legyen rengeteg örömetek Jocikában!
9. 1f9774333a (válaszként erre: 8. - 3a92f8d690)
2009. aug. 17. 06:14

Őszintén sajnálom, azt ami veled történt, de ne rajta töldsd ki a mérgedet, nem Ő tehet róla. Inkább örüljünk vele, hgoy egészséges babája lett. Neked meg sok sikert a következő gólyavadászathoz:)

Szép napot

2009. aug. 16. 23:45

Az orvosok nem véletlenül visekedtek veled úgy ahogy ........remélem következő terhességednél nem leszel ennyire felelőtlen !!!!!!!!!!!!!


A véleményem inkább nem is írom le nagyon elszomorító ahogy itt leírtad a dolgokat.......én 30 leszek és 8 hete vesztettem el a babámat 35. héten .ja és egészségesen éltem!!!!!!!!!Hála az,égnek most kit hibáztatnék ?Magamat!!!Nagyo nagy szerencséd volt hogy a baba egészségesen jött a világra a te felelőtlen viselkedésed miatt!!!Én is dohányos voltam de a pozitív teszt láttán azonnal leraktam a cigit!!!

Mit dondolsz miért volt olyan pici???

AZ eszem megáll mikor ilyeneket olvasok !!!!

7. *Pillango* (válaszként erre: 6. - Mamuci)
2009. aug. 16. 22:40

A cikkírónak én is gratulálok a babához! (a cigizést mondjuk nem értem:( )

Én 5 hónapos várandós vagyok, és Tbányán fogok szülni! Te már szültél ott, vagy honnan veszed, hogy nem jó?:) én alig várom:)

2009. aug. 16. 13:34
Szia! Gondolom T.bányán szültél, hát oda én sem mennék szívesen. Én Komáromban szültem mind a két fiam, és egy rossz szavam sem lehet az orvosokra, sem a nővérkékre. /Régi tapasztalat/. Most nem tudom, hogy mi a helyzet. De azért gratulálok nektek.
2009. aug. 16. 11:00
zsebyke nagy gratula nektek...csodaszép a Kisfiad:)))
2009. aug. 16. 10:59

Gratulálok!Jó egészséget kívánok a babának!

Bár egyet nem értek,ha ennyi mindent megtettetek a babáért,és ennyi probléma adódott a terhesség ideje alatt,miért nem hagytad abba a dohányzást?Tudod az anyatejjel is kapja a baba!?

Remélem nem veszed támadásnak,csak felmerült bennem a kérdés,mivel én is kétgyermekes anyuka vagyok.

Még egyszer jó egészséget neketek!

2009. aug. 16. 10:38
Gratulálok. Látod velünk indultál, s másokkal, de célba értél. Csodaszép a törpe. Gratula
2009. aug. 16. 10:11

Gratulálok a babához!!!!!

Nagyon sok boldogságot Nektek!!!!

2009. aug. 16. 10:03
Az egész akkor kezdődött, amikor teherbe estem, rettentő boldogok voltunk, de a boldogság sajnos nem tartott sokáig... A 9. hétben jártam, amikor elkezdtem vérezni, persze rögtön mentünk a kórházban ahol közölték, hogy a baba nem él, leállt a szíve.

Ugrás a teljes írásra: Joci baba születése
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook