Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jobbkezes anyukák, hogyan tanítjátok bal kezes gyermeketeket? fórum

Jobbkezes anyukák, hogyan tanítjátok bal kezes gyermeketeket? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 20. 13:43
tükörből
2010. jún. 4. 18:25
Nem kell félned,én jobb kezes vagyok,a fiam jobb kézzel csinál mindent,de bal kézzel ír,első osztályba mikor járt,én a jobb kezemmel fogtam a bal kezét és úgy tanítottam,semmi gond nem volt,szépen ír szebben mint a jobb kezesek.Most 20 éves,és most éretségizett.
2010. jún. 4. 08:23
Nálunk is úgy van mint a kérdezőnél. Én jobb férjem is jobb kezes, a kisfiam 4 éves mult ő balkezes. :) Én is nyitottam már erről fórumot régebben. Próbálom jobb kézzel fogni a bal kezét mikor rajzol, irkál. Hasznos tanácsot annyira még nem találtam.
2010. jan. 16. 08:57
ÉN EZT FORDÍTVA KÉRDEZNÉM! ÉN VAGYOK BAL KEZES ÉS ÚGY TŰNIK MIND KÉT GYEREKEM JOBB KEZES "LESZ". HOGY FOGOM VELÜK GYAKOROLNI AZ ÍRÁST? FOGALMAM NINCS. :(
2010. jan. 16. 08:51

Én könnyebb helyzetben vagyok,mivel kétkezes vagyok,és a 2 lányom is kétkezes lett!:)

Ugyan ugy csinálunk mindent jobb és bal kézzel:)

2010. jan. 16. 08:46
nekem volt egy ismerősöm, balkezes, és mesélte, hogy a jobbkezes anyukája tükörből tanította kötni. mondjuk nem kétéves korban :)
2008. nov. 25. 17:15

a bögrén az én felem nincs minta, a süteményes villa nem az én felemen vastagabb

a konzervnyitóval az a gondom, hogy nem találok egy normálisat, ha van ami rendesen nyit akkor már nem is érdekel merre kell tekernem, ollóval szintén, mert ha drága balkezes nem vág, akkor tuti szét vinne a méreg


nem rég vettem egy barkácsgépet nő létemre ez a hobbim, és akkor jöttem rá, hogy hoppá mi van, ha nem két kezes, de az volt


egyre jobban oda figyelnek most már arra, hogy mind a két kézzel lehessen mindent használni

2008. nov. 25. 15:17
Én balkezes anyuka vagyok, és nálunk cipőt kötni,meg ollóval vágni,stb az apuka tanította a gyereket.
11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Welker Melinda)
2008. nov. 25. 15:15
Naaa, így könnyű!.:))
2008. nov. 25. 15:03

Nálunk szerencsénk van én jobb kezes vagyok a férjem bal. Mindkét fiúnk bal kezes, most már jöhetne egy jobb kezes kislány:)

Viccet félretéve nálunk ez soha nem volt téma és az óvodában szembesültünk vele először amikor balkezes ollót kértek a gyermekünknek, addig fel sem tűnt hogy bármilyen módon meg kéne "különböztetni" vagy figyelni rá. Sőt addig amíg egy jobb kezes nagyrészint csak az egyik kezét használja addig az én pasijaimon azt veszem észre, hogy balkezességük ellenére tökéletesen használják mindkét kezüket.

9. Dorka29 (válaszként erre: 2. - Lengyelnehajni)
2008. nov. 25. 13:40

Ne aggódj emiatt.

Amivel talán leghamarabb szembesülsz, az a ceruzafogás, de egy 2 éves gyerek még amúgy is leginkább marokra fogja a ceruzát. Óvodás korában majd már érdemes kijavítani, de ez nem nehéz.


Hirtelen nem is jut olyan az eszembe, ami egy ennyi idős gyereknél még szóba jöhet ezen a téren.


A dominancia amúgy is csak 5 éves korra alakul ki véglesen, illetve addigra illik kialakulnia. Szóval még az is elképzelhető, hogy a másik keze lesz az, amivel rajzolni, írni fog.

8. Dorka29 (válaszként erre: 6. - Martian)
2008. nov. 25. 13:36

Sok mindenben okozhat nehézséget, de nem arról van szó, hogy nem megoldható, csak figyelni kell.


Biztos, Te is szembesültél már ilyenekkel: Nem tudsz konzervnyitót, ollót, stb. használni. Persze ezek egy kisgyereknél még nem aktuálisak, de pl. óvodában a cipőkötés már igen. Pl:Ezt is máshogy csinálják a bal és jobb kezesek.


Vagy elég, hogyha megfigyeled, hogy hogyan rajzolod a kört (balról jobbra, vagy jobbról balra).

7. Dorka29 (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. nov. 25. 13:33
Nálunk is ez a helyzet. Az apja és én is bakezesek vagyunk, de úgy tűnik, hogy a lányunk jobbkezes lesz.
6. Martian (válaszként erre: 5. - Lengyelnehajni)
2008. nov. 24. 21:09
jó de nem értem konkrétan mire gondolsz?
2008. nov. 24. 20:40
Ezzel kapcsolatba vártam volna a hozzászólásokat.
2008. nov. 23. 20:31
na hát én ezt fordítva kérdezném :D én balkezes vagyok, a fiam meg úgy tűnik jobb kezes (lesz), na? őt hogy fogom tudni tanítgatni majd? a lányomat még nem tudom :)
2008. nov. 23. 19:33

én balkezes vagyok, és 30 éves

eddig túl nagy tragédia nem ért emiatt :)

2008. nov. 23. 19:19
Úgy gondolom,kezdünk kialakulni.2 éves a lánykám,jobb kézzel eszik,de szinte mindent bal kézzel csinál.Jobb kezes vagyok,és egy kicsit aggódok,hogyan lehet legyőzni akadályokat a jövőben.
2008. nov. 23. 19:17
Jobbkezes anyukák, hogyan tanítjátok bal kezes gyermeketeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook