Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jobbak az élesztő nélkül készült péksütik, ha igen miért? fórum

Jobbak az élesztő nélkül készült péksütik, ha igen miért? (tudásbázis kérdés)


8. Encsy75 (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2009. ápr. 21. 16:26
Ez igy igaz,az az öregtészta,de tartalmaz élesztőt/én igy tudom és tanultam/az első adag.
2009. ápr. 21. 16:02

Nem igazán értem mire gondol a kiíró. Ha a kelt kontra leveles tésztára, akkor azt mondom, hogy a kettőt nem lehet összehasonlítani annyira más kategória. Nem is lehet egyiket a másikkal helyettesíteni.

Sőt, az élesztőt -tudtommal- semmivel sem lehet helyettesíteni, de miért is próbálná bárki?

6. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - Encsy75)
2009. ápr. 21. 15:18

Még az én gyerekkoromban nem volt élesztő, hanem a kovász, ami a félretett kenyér anyagából van és bizonyos folyadék hozzáadása után kb egy hétig érlelődik. Csak akkor lehet felhasználni.

Az élesztő ennek a moderninált változata,

Bár lehet nem tudom jól.

2009. ápr. 21. 14:51
Az élesztőmentesek leveles tészából vannak legtöbbször, az jóval vajasabb (zsírosabb), mint az élesztős tészták. Én is az élesztősre szavazok.
2009. ápr. 20. 23:22
nem jobbak, sőt!
3. Encsy75 (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2009. ápr. 20. 22:52
a kovász is élesztőből van.
2009. ápr. 20. 19:43
Úgy tudom, hogy amit kérdezel, az a kovásszal készült péksütemények, az élesztő ennek finomított, sűrített változata. Ja és gyorsabb is.
2009. ápr. 20. 19:37
Jobbak az élesztő nélkül készült péksütik, ha igen miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook