Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jobb oldal - bal oldal biztos megkülönböztetése - hogyan lehet megtanítani? fórum

Jobb oldal - bal oldal biztos megkülönböztetése - hogyan lehet megtanítani? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. máj. 24. 12:03

Szerintem vezetésnél ez azért probléma, mert ezer felé kell figyelni plusz még arra is aki navigál... én ismerek olyan embert aki mellett még sem lehet mukkanni, mert egyszerűen zavarja a vezetésben, pedig több, mint 10 éve van jogsija.

Pròbàljtok ki. Tök ismeretlen helyen vezetni ùgy hogy valaki navigál...:)

47. 3a92f8d690 (válaszként erre: 17. - Dóry87)
2010. ápr. 1. 23:18

most megnyugodtam akkor nem vagyok egyedi:-DD


egyébként 7 éve vezetek és kop kop semmi bajnem lett csak a vizsgán írtam ki:_DD

46. 3a92f8d690 (válaszként erre: 4. - Mézgapaula)
2010. ápr. 1. 23:14

:-D Vizsgán felírtam a kezemre J-B


Különben ez nálam is gáz de a jobb mindig az amivel írok de ha agyerek veszi fel a cipőjét vagyis feladom rá és kérdezi még el kell gondolkodjak:_)Hát igen szőke vagyok:_D

45. Mariann7533 (válaszként erre: 38. - 62cc0f78ae)
2009. dec. 14. 20:40
Nem erőltetünk semmit,isten mentsen.Azzal ír,rajzol,vág amelyikkel jól esik.Nálunk a nagybátyám és két unokatesóm bal kezes.Se a férjem se én,se a nagyszülők nem.Viszont a férjem ügyes a bal kezével is,inkább úgy fogalmazok,hogy én egyáltalán semmit nem tudok csinálni a ballal,ő igen.Ja és dobos,ezt csak azért írom,mert ott mind a két kéznek ügyesnek kell lenni,én úgy tudom.
44. a1baa7edcc (válaszként erre: 38. - 62cc0f78ae)
2009. dec. 14. 20:27
Nem tudok rola, hogy lenne balkezes a csaladomban.
2009. dec. 14. 19:12

a barátnőmnél még mindig előfordul, hogy elbambula, és mondom hogy jobbra, tuti balra kanyarodik :D

ilyenkor szoktam mondani, hogy másik jobb, de már mindegy :)) mi rengeteget röhögünk ezen :D

2009. dec. 14. 19:11
én is keverem. Volt egy vidéki barátom, aki nem ismerte a várost, ahol laktam, de elég sokat utaztunk együtt és nekem kellett navigálni. Rendszeresen eltévesztettem. Azt mondta a jobb oldalra ragaszt egy piros csíkot, balra kéket és csak a színeket kell majd mondanom. :-) de erre már nem került sor... viszont jó ötletnek tartottam.
41. 62cc0f78ae (válaszként erre: 30. - Mariann7533)
2009. dec. 14. 19:03
Ja, még egy: órán a 11/1 és az 5/7 néha összekeveredik:P De ezt ne úgy képzeld el, hogy ez az általános, hanem volt már rá példa:)
40. 62cc0f78ae (válaszként erre: 24. - A1baa7edcc)
2009. dec. 14. 19:01
Lehet, hogy nálad másképp jön elő. Téveszteni én sem tévesztek, mert "megtanítottam" magamnak. De ha hirtelen rákérdeznek, én is inkább mutogatok!:)
39. 62cc0f78ae (válaszként erre: 30. - Mariann7533)
2009. dec. 14. 18:58
Én igen!:) 5, Z, S!:)
38. 62cc0f78ae (válaszként erre: 28. - Mariann7533)
2009. dec. 14. 18:55

Nem, problémát nem okoz. Nálam az ösztönös mozdulatok mennek bal kézzel (pl. ha leesik a pohár, ballal nyúlok utána), a tudatosabb, finomabb mozdulatok jobb kézzel. De írni tudok mindkét kézzel pl. Nem hinném, hogy gondot okozna a lányodnál, nálam az volt, hogy ha az egyik kezem elfáradt, rajzoltam/írtam a másikkal tovább. Csak ne erőltessétek, hogy az "ügyesebbik" kezét használja!


Annyi "gondot" jelent, hogy mindkét agyféltekéje fejlett az ilyen embernek (ha hülyén fogalmazok, bocsi), és ugyanannak a dolognak sokszor egyszerre látom több aspektusát is. (Ha ez sem a kétkezesség miatt van, akkor csak én vagyok dinka:D)


Ante és Mariann: nálam az egyik szülőm balkezes, a másik jobb. Nálatok?

37. Mariann7533 (válaszként erre: 31. - A1baa7edcc)
2009. dec. 14. 18:21
Köszönöm.Volt,hogy Dina fordítva írt d betüt,és a hatost.Akkor kicsit gyakoroltunk itthon,és most úgy tünik minden ok.
2009. dec. 14. 18:12
Általánosságban valami olyan dologhoz érdemes kötni ezt ami rendelkezik vizuális tartalommal, és közel áll az emberhez. Ez lehet bármi, csak az a lényeg hogy gyorsan el tudja képzelni, erős kötés legyen, és az alapján már szükség esetén tudja "inicializálni a koordináta rendszert". Nekem ez bevált.
35. giga455 (válaszként erre: 33. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 17:41
Az én oktatóm jót röhögött rajtam, nem volt probléma nála, újra visszavitt ugyan arra az útra és csakazértis jó irányba kellett menni. Azért lehet mert annyira a vezetésre koncentrál, hogy ilyen alapvető dologba már nincs is ideje belegondolni. Nálam legalábbis ez volt. Nem hiányosságnak hívnám, hanem zavarnak. És eléggé kellemetlen is . Nálunk kék szalag-piros szalag emlegetése volt :-) Kis ív- nagy ív szerintem jó ötlet, feltéve hogy a vizsgán is lehet úgy majd, vagy esetleg mutasd neki az irányt közben. Az én oktatóm azt csinálta. :-)
34. emagdi (válaszként erre: 33. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 17:34
ha ott ülsz mellette, akkor simán tudod mutatni a kezeddel is az irányt, vagy valami jól látható dologhoz viszonyítasz (pl a virágbolt felé kanyarodjunk stb)
2009. dec. 14. 17:27
Koszonom a tanacsokat, ugy tunik, nehez ugy. Most az jutott eszembe, hogy ha hagyna, rafestenem / raragasztanam a J/B betuket a kormanyra. De lehet, hogy atterek a "kis ivben / nagy ivben" szavak hasznalatara a jobb/bal helyett, talan azt tenyleg jobban megerti:-)
32. a1baa7edcc (válaszként erre: 30. - Mariann7533)
2009. dec. 14. 15:42
szamokkal nem volt gondom.
31. a1baa7edcc (válaszként erre: 30. - Mariann7533)
2009. dec. 14. 15:40

Neha elofordult, mikor nagyon faradt voltam, hogy nem voltam benne biztos, hogy jo iranyba irom a betut (nyomtatott kisbetukkel szeretek irni, nem folyamatossal), de miota heberul megtanultam irni es hasznaltam is, azota konnyebben megakadok, de a faradtsagomon mulik ez is.


Ne hivd fel ezekre elore a lanyod figyelmet, nem biztos, hogy problemat fog szamara okozni az iras, viszont ha figyelmezteted ra, akaratlanul is elojohet akkor is, ha egyebkent nem okozna gondot.

30. Mariann7533 (válaszként erre: 29. - A1baa7edcc)
2009. dec. 14. 15:27
Hát igen,csak az a baj,hogy neki magyar írásból kell teljesíteni.Én olyanra gondolok,hogy fordítottál e meg pl. számot?Tudod,hogy esetleg tükrösen írtad.Vagy betüt.
29. a1baa7edcc (válaszként erre: 28. - Mariann7533)
2009. dec. 14. 15:18

Jobb kezzel szebben irok, de egeret barmelyikkel hasznalok (bal kezben a kozepso ujjammal billentem a bal egergombot, de ez nem okozott meg zavart). Ezek szokasok inkabb.

Erdekessegkent megjegyzem a bal kezesseg irasban olyan irasmodoknal, ami jobbrol balra halad elonyosebb (pl. heber, arab).

2009. dec. 14. 15:02
Sz.Bella,Ante@ a kétkezességetek okoz valami problémát?Tudom más téma de érdekelne.A lányom bal kezes,de van amit a jobbal is símán meg tud csinálni.Pl. csak jobb kézzel vág ollóval.És gyönyörüen.És eszembe nem jutott,hogy neki a számítógép egerének használata gond lehet,de azt is jobb kézzel csinálja.És egyáltalán nem esik nehezére.Viszont ez írásnál kiütközhet nem?/Most első osztályos/
2009. dec. 14. 15:01

Nekem rendszeresen összekeveredik sajnos. Állítólag ez egy tipikus "női betegség"...

Amúgy ha már autóvezetés előjött, kiválóra vizsgáztam, hibapont nélkül, pedig eltévedtem, mert hiába mondta az oktató hogy balra, én jobbra mentem, de azt szabályosan tettem. Ha meg vezetek, akkor tudom hova akarok menni, nem fogalmazódik meg bennem hogy konkrétan most balra fordultam. Legfeljebb jót röhögnek rajtam, hogy ennyi idősen összetévesztem. Tudom melyik a bal-jobb oldalam, de hirtelen előfordul hogy mégsem. Ez van :-(

26. Depike (válaszként erre: 18. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 14:59
Érdekes, mert én se használom a szavakat, hanem mutogatok, hogy akkor ott arra, itt erre. Nekem is van jogsim, elég sokat vezetek, eddig balesetmentesen, de tényleg nem tudom miért van, hogy mutogatok :-)
25. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 14:58

Piros szivecskét kell rajzolni a bal kézre (tanítók: a tábla bal felső sarkába), vagy piros karkötőt tenni rá- mivel a szívünk bal oldalon van, így ezt kell rögzíteni egy ideig.


Ha ez már stabil, be lehet vezetni a jobb oldal fogalmát.

24. a1baa7edcc (válaszként erre: 23. - 62cc0f78ae)
2009. dec. 14. 14:51
En is ketkezes vagyok, sot zongoraztam is, de nem tevesztek. Nem hiszem, hogy a tevesztessel ez osszefuggesben lehet.
23. 62cc0f78ae (válaszként erre: 4. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 14:46

Én is kétkezes vagyok, és néha problémás. Vezetésnél nem, mert kis ívben kanyarodsz, vagy nagyban... Ott egyértelmű. de tényleg, ha mondanák, hogy jobbra forduljak, neccesebb.


Nekem az segített, hogy tanultam zongorázni-ne kérdezd, miért, gondolom, kontrolláltam azt, hogy a jobb kéz az aktívabb. (Aztán a gitártanulás ezt jól megkavarta:P)


Viszont, ha van mondjuk a bal kézen vmi "megkülönböztető jelzés", amit állandóan hord az illető (óra, gyűrű, karkötő, bármi), az is segíthet abban, hogy rögződjön. Másodlagosan kötöd az információt az adott területhez!:)

22. Molyka
2009. dec. 14. 14:44
Szia! Tanítok, és kb. azóta tévesztem az irányokat, mindent tükörben mutatok és mondok. Amikor autóban navigálok valakit, akkor úgy mondom: Fordulj arra amerre te ülsz, ill. amerre én ülök. Gyereknek könnyebb megtanítani, mint felnőttnek eligazodni ezen. Azt tudom melyik a jobb kezem, melyik a bal, de térben nem olyan könnyű. :)
21. mézgapaula (válaszként erre: 20. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 14:41
Na tessék, most már én is keverem???:-) A bal az ő oldala természetesen:-)
20. mézgapaula (válaszként erre: 17. - Dóry87)
2009. dec. 14. 14:40

Üdv, sorstárs!:-) Szerintem meg van ezzel baj, legalábbis nálunk állandó vita tárgya. Szerintem nem lehet mutogatva navigálni, igenis meg kéne tanulnia, hogy melyik a jobb és a bal. Neki is már legalább 20 éve van jogsija egyébként.

Valaki esetleg, aki megtanulta, hogyan sikerült? Szerintem csak annyit kéne megjegyezni, hogy a "jobb" az ő oldala (ha vezet), de egyszerűen nem tudom beléverni (valszeg nem is akarja megtanulni).

19. giorcub (válaszként erre: 4. - Mézgapaula)
2009. dec. 14. 14:37
mi azt probaljuk meg beleverni a kolokbe hogy amelyik kezevel ir v eszik az a jobb. a masik meg a bal. en is nagyon keson tanultam meg. de ma mar nem kell gondolkodnom rajta. es angolul is magamba vertem mert soxor szuksegem van ra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook