Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jobb a porzsák nélküli porszívó, mint a porzsákos? fórum

Jobb a porzsák nélküli porszívó, mint a porzsákos? (tudásbázis kérdés)


17. Miszti3 (válaszként erre: 16. - Eandi78)
2013. nov. 27. 22:51

A textil porzsák is eltömődik, csökken a szívóhatás, ha nem tisztítod -rázod ki alaposan- minden egyes porszívózás után. Havonta azt is ki kell mosni.


A porzsák nélkülit 10ezerért vettem anno, szerintem nem túl rossz ár, ahhoz képest, hogy 1800 wattos. (igaz, akciósan volt ennyi, ha jól emlékszem) Nem cserélném le porzsákosra.

16. eandi78 (válaszként erre: 15. - Miszti3)
2013. nov. 27. 21:55

Na én pont ezt utálom benne, minden használatnál takarítani, mosni. A porzsákost (textil porzsák) szerintem havonta se kellett kiönteni.

Ezt meg szétszedni darabokra, a szűrőről levakarni a rátapadt port, hajszálakat, a szivacsot mosni.

Már nézegetem az új porszívót, de amíg működik nincs szívem kidobni. Pedig nagyon utálom. Nem véletlenül nem gyártanak már ilyet a nagy gyártók.

Rá van írva, hogy 4 liter dupla tartály, férne bele por rendesen, de ha már az alján van egy kis por alig szív, mert a szivacs és a szűrő eltömődött. És nem olcsó porszívóról van szó.

2013. nov. 27. 20:24

Nekem porzsák nélküli van, mosható HEPA filteres, amivel maximálisan elégedett vagyok, kb. 3-4 éves, még nem volt vele baj, 1800 Wattos.


Minden porszívózás után ürítem, és akkor nem gyűlik benne össze, ami esetleg csökkentené a teljesítményét.

A HEPÁt félévente elég tisztítani, és van még 2 szűrő, ami szintén vízben mosható, ilyenkor azokat is átmosom.

2013. nov. 27. 17:56

Nem.

Hamar meghibásodik, aztán vagyonokat lehet rá költeni.

2013. nov. 27. 17:54

Valamikor én is vettem zsák nélkülit. Aztmondták az üzletben, garancia nincs rá, de egy évig "csereszabatos", vagyis ha bármi baja van, egy ugyanolyan, de totál újat adnak helyette.


Egy év + egy hétig bírta kifogástalanul, után egy hétig még dolgozott ugyan, de egyre csökkenő intenzitással, majd beindult, de a koszt otthagyta a szőnyegen. Jól ki van ez találva! :)))

12. simple
2011. okt. 30. 09:26
Szerintem jobb a porzsákos. Én vettem egy porzsák nélkülit, nem volt olcsó, hogy az milyen jó lesz. Elajándékoztam a francba. Ugyanis a cső végén ahol a tartályba érkezik a por, mindig összegyűlt a kosz, így még azon a nagy csomón is át kellett szívnia mindent, ezáltal kevesebb mint felére csökkent a teljesítménye. Nem értettem soha hogy miért nem szív szinte semmit az 1600 wattos porszívóm. Aztán elmentem egy műszaki áruházba, hogy adjanak nekem egy olyan porszívót amit lehet is használni, nem csak díszként funkcionál. Elmondtam hogy milyen porszívóm van, és akkor mondták el, hogy azért nem tud teljesíteni, mert a tartályban egy helyre gyűlik fel minden. Ott ismertem fel, ez valóban így van. Vettem egy porzsákos porszívót, a másikat meg elajándékoztam. Azóta boldogan, és egyszerűen megy a takarítás, nem kapok idegbajt.
11. pritta
2011. okt. 24. 16:58
nekünk mikor tönkrement az öreg régi el volt dénzve h porzsák nélküli lesz. kevésbé poros minden porszívózáskor és nem kell venni zsákot se hozzá
10. 3fcc53e39c (válaszként erre: 9. - Globus)
2011. okt. 24. 16:50

tudom, hogy vannak, de azt a típust (valószínű nem volt túl népszerű) égen földön nem találtuk!

Köszi, szerencsére már nincs rá szükségünk :)

9. globus (válaszként erre: 8. - 3fcc53e39c)
2011. okt. 24. 16:33

Nagyáruházakban vannak utángyártott porzsákok, rajta feltüntetve, hogy mely típusokhoz jó. A takarítógépem kb. 15 éves, a legközelebbi boltban tudok venni bele :)

Próbáld megnézni itt: [link]

8. 3fcc53e39c (válaszként erre: 6. - Globus)
2011. okt. 24. 16:17
Nekem az a tapasztalatom, hogy 5-6 év után már nem kapni, addig azért működik.
2011. okt. 24. 16:06
Nekünk porzsák nélküli van - praktikus - nem kell porzsákot venni. Kiöntöd a tartályt, kiöblíted és kész.
2011. okt. 24. 16:04
Mire olyan öreg lesz a típus, hogy ne gyártsanak porzsákot, többnyire el is dobhatod a készüléket.
2011. okt. 24. 16:02
A régebbi típuskohoz egy idő után nem gyártanak már porzsákot. Én mindig ezzel szívtam, ezért inkább porzsák nélkülit vettem.
2011. okt. 24. 16:00
Én pont a teljesítményhez nem értek, mármint a számokhoz. Porzsák nélkülit vennék, azért mert az nem "köpködi " vissza a felszívott por egy nagy részét nekünk a levegőbe...
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Bry083)
2011. okt. 24. 15:51

Praktikum szempontjából jobb. Könnyebb takarítani. Csak kiöntöd a port, és elöblíted a tartályt.


Amúgy pedig a teljesítményén múlik.

2. nikletty (válaszként erre: 1. - Bry083)
2011. okt. 24. 15:50

szia

már mint hogy? mi van porzsák helyett

nekünk van egy takarító gépünk, amibe a felszívott kosz vízben köt ki így felfogja, nem megy ki újra a légtérbe a por.

Ill. papírzsákot is lehet hozzá használni, ahol vége a történetnek a hátulján nem jön ki semmi. Ez azét jobb mert fogom kidobom ha megtelt, míg a szövetes zsákot takarítani kell, ill, abban csak megakad a por/kosz/atkák.

Igaz a papírt meg meg kell venni, hogy legyen mit kdibodni :P

Szóval én egészségesebbnek tartom.

2011. okt. 24. 15:47
Jobb a porzsák nélküli porszívó, mint a porzsákos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook