Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó tanácsok szoptatós kismamáknak fórum

Jó tanácsok szoptatós kismamáknak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó tanácsok szoptatós kismamáknak

22. Bebe83 (válaszként erre: 18. - Szenasie)
2010. márc. 16. 13:16

Az en velemenyem hogy alkati kerdes valakinek vagy van teje vagy sem mindegy mit eszel mit iszol mit szedsz. 5 honapos a fiam 8.5 kg es szinte csak szopik napi 1 alkalommal eszik gyumit de nem tud jol lakni csak cicivel. Naponta meg mindig 6-7szer szopik es nem iszom sokat (de csak szensavmentes asvanyvizet) azt eszem amit megkivanok es amennyi jolesik (gyumolcs zoldseg nagyon ritkan). Es amugy en is nagyon verszegeny vagyok de vasat sem szedek mar szules utan kb 2 honapig szedtem


^hetesen engem is atvagott a babam azt hittem nincs eleg tejem es elkezdtem tejporozni aminek egy jo gyomorrontas lett a vege amikor is az orvosom azt mondta csak szoptassam ha kell fel orankent. Es bejott csak szoptattam es eleg a tejcsi. 6hetesen a babak valtoznak megnott a tejigenye es kellet 1 par nap amig a szervezetem tobbet termelt.


Ugyhogy kitartas!!!

2010. febr. 14. 22:06
Szia!Igazad van.Én 48kg voltam szülés előtt.57kg-val mentem szülni és szülés utén 52kg voltam,de egy hónap alatt már 49kg voltam.Most 5hónapos a kislányom és már csak 47kg vagyok.Terhesség alatt sem vigyáztam az alakomra és most sem,bérmit ehetek.Mondjuk a hasam még nem az igazi,de azon vagyok,hogy olyan feszes legyen,mint terhességem előtt.
20. TSydy (válaszként erre: 18. - Szenasie)
2008. dec. 30. 23:36

Szia! Szerintem ez tényleg alkati kérdés is, meg szerintem azért lelki is. Ha bízol magadban és hagyod az ösztöneidet dolgozni, sokkal jobban tudsz szoptatni. A kisfiam most három hónapos és csak tejcit kap de 6,5 kiló és a 68-as rugik simán jók rá, pedig én nem vagyok egy nagydarab valaki.

Császárral szültem altatással - mert nem hatott az epidurál - mert a nagyságos úr rettentően kapaszkodott bennt nehogy kiessen, de ahogy magamhoz tértem és bevittek a kórterembe hozták a kissrácot rögtön mellre tettem. Nem mondom, hogy először nem fáj, de szupi krémek vannak és nekem pl. egyáltalán nem sebesedett ki a mellem.

A kórházban a csecsemősök is azt ajánlották, hogy ahányszor csak lehet, szopizzon a kölök ha nincs is a ciciben semmi akkor is. Nem tudom ez segített e nekem is, de én telejeen rábíztam magam az ösztöneimre és hál istennek sikerült. Hogy a vashiánytól kevés a tej, azt meg én cáfolom, mert a 6 hetes kontrollon csináltak vérvizsgálatot (ráadásul terhességi diabéteszem volt és napi 4x inzulinoztam magam)és a vasam még mindíg piszok alacsony, tejcim meg van.

19. Carmen23 (válaszként erre: 18. - Szenasie)
2008. dec. 2. 16:20

Szia!


Hat nekem sok tapasztalatom nincs, kislanyom 6 honapos, most kezdtem neki keves krumplit adni ebedre, anyatejet kapott csak.

Azt szeretnek kerdezni, hogy milyen idokozonkent tetted mellre az elso babadat? Mert szerintem ez is fontos.Nekem az okos emberek egybol taancsokat adtak volna, persze nem kertem:) Ugyanis en akkor tettem mellre, amikor A BABA AKARTA.Sosem neztem az orat, hogyan szabhatnam meg en szegenynek, hogy mikro egyen, amikor a hasamban ott volt mindig neki....

Szoval sosem foglalkoztam vele ,nem aggodtam , es nem is mertem hetente,de igy is szepen gyarapodott, a doktorno elegedett.

Mar az elejetol szedtem egy bogyot, a tejtermelodesre, de nem hinnem, hogy annak koszonheto ,hogy van tejem,Talan annak ,hogygyakran szoptattam, pedig az elejen nagyon fajt.Ejjel is eszik a mai napig 3szor atlag.Vasat jo ha szedsz. en is szedem azert. Ja es sem teat sem vizet nem adtam ,

2008. nov. 22. 12:40

sziasztok!


Én minden féle módszert próbáltam: ittam vagy 3 féle szoptatós teát, fejtem minden szoptatás után, ettem tejet (pedig tejérzékeny vagyok) szoptatós levest stb stb stb... én sem híztam sokat terhesség alatt, de a szoptatás végére kövérebb lettem, mint 9 hónapos terhesen... és mégis 1,5 hónapos kortól utána kellett pótolni a tejemet tápszerrel, míg végül 3,5 hónaposan feladtam. akkor már 3/4 tápszer és '6! tejcim volt naponta... mivel így nem volt értelme elkezdtem "leszoktatni a fiam, és a leszoktatás kb 2 nap múlva a kevés tejem is úgy elvitte mintha sosem lett volna. Szóval tényleg alkati dolog lehet.. most várom a második babámat, elég macerás terhességünk van így sokkal többet olvasok. azt olvastam, hogy a vashiány is okozhatja, hogy nincs teje az embernek... az első vérvizsgálaton kiderült, hogy kórosan vérszegény vagyok, most előre készülök a szülésre-szoptatásra:tömöm magam vassal... szurkoljatok, hátha bejön, nagyon szeretném ha legalább most összejönne.

Ha van valakinek ilyesmi tapasztalata örömmel várom, ha megosztja velem!!

17. d0860dee94 (válaszként erre: 16. - Noriii)
2008. okt. 6. 14:12

míg ki nem veszed a sterilizálóból vagy amíg hozzá nem érsz...


annyira nem kell sztem aggódni az egész miatt!


használod, elmosod, sterilizálod...én így csináltam.


hány hónapos a kisbabád :) ?

16. Noriii
2008. okt. 6. 14:08

Sziasztok!


Az volna a kerdesem, hogy a sterilizalt eszkozok meddig maradnak sterilek? Konkretan ha sterilizalom a mellszivot, aztan osszerakom, rateszem a kupakjat, meddig hasznalhatom?

Koszonom,

Nori

2008. szept. 23. 14:48
"Ne süss!"- engem Ember elkergetne,ha nem sütnék.Meg amúgyis szeretek sütni. :)
14. Arika
2008. szept. 23. 12:36

Sziasztok!


az elsőt császárral szültem én is, a terhességem alatt -toxémiának köszönhetően- 38 kg-t híztam.

mindenki bíztatott, hogy ez azonnal lemegy, mert csak víz.

Hát nem ment!:(


a kislányom 2 éves koráig szopizott, én addig nem is diétáztam...igy mire 2 éves lett, 30 kg -t fogytam.

Én is nagyon sokat ittam, az érdekes barack és narancslevet literszámra.

Szerencsés alkat vagyok, nekem is volt tejem bőven étel-ital fogyasztástól függetlenül.

Majd 3,5 év mulva ujra terhes lettem, de az a 8 kg még rajtam volt..(igen , lustaságból!)

igy megint babát vártam, szültem, és még szoptatok!


Kislányom most 1 éves, és kiinduló súlyomhoz viszonyítva még 15 kilóm van!:(

én a jövő héttől fogok egy diétát kipróbálni..mert kiváncsi vagyok rá..

mellesleg, a második terhességet végig diétáztam, csak vizet iszom, rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem...

nem eszünk fehér lisztet, zsíros húsokat, stb...

és mégis ilyen alkat vagyok....:(


mivel szeretnék egy harmadik babát jövőre..meg kell próbálnom, de ha nem sikerül akkor sem fogok kétségbeesni, hogy nem lettem kétgyerekes anyaként "fotomodell" alkatú...

2008. szept. 9. 21:44

Sziasztok!


A babam 3 honapos, szerencsere szoptatom, es remelem meg sokaig fogom..Viszont mint sokaknal, nalam is a kilokkal vana gondom....Bar mar terhesseg elott is volt..Az a gond, hogy nagyon pici vagyok, 156cm..Igy minden plusz kilo jobban meglatszik..57kg-al kezdtem a terhesseget, 69el fejeztem be...Ami nem annyira sok, orultem is, hogy na majd lemegy hamar...Hat nem...Sot...59kg voltam, amikor kiengedtek...Korai volt az orom, most 63vagyok, majdnem 64 :((( Annyira duhito, a terhessegem alatt alig volt etvagyam, bezzeg az elso honapban ossze vissza ettem , meg is lett az eredmenye....Nalunk inkabb a parom foz, nemigen vagyok nagy szakacs, meghat ezzel is segit...Igy amikro egyedul vagyok, a legegyszerubben elkeszitheto kajat eszem, ami ugye sokszor hizlalo is.... A masik meg, hogy a hasamon is sok folosleg maradt, mindig hordok haslekotot, egy kicsit takar legalabb..... Ti mit tesztek ellene? bar gondolom nem mindenkinek marad egyforman hasa...

12. cilus
2008. szept. 8. 12:09
Tényleg alkati kérdés!Ugyanis már most nagyon keveset eszem és iszom,hogy ne legyen sok a tejem!!Kicsi fiam 19 hónapos de még napi 3-4* ciczik.Azért eszem kevesebbet hogy ne legyen sok tejcs,de így is sok van:))
2008. szept. 3. 15:37
Nekem a szüléssel nem ment le, csak 8 kiló, pedig nem ettem sokat. Inni ittam, tejem nem is volt rendesen, végül szólt az orvos, hogy igyak kevesebbet, mert a sok folyadék se jó. Tejem ettől sem lett, de jött a 3. hónapos forduló, vmiféle hormonváltozás, azóta van tejem rendesen, visszafogytam, és a hajam is hullik. És nem tettem semmit másként. Szóval ahány ember, annyi jótanács. Ja, kisfiam tejfehérje érzékeny, ezért tejszármazék mentes diétán vagyok. A sok zöldség és gyümölcs evést az én kicsim pocija is megérzi. Szerintem erre mindenkinek magának kell rájönnie, mit kell ennie. Ja, és Annelly: nem értem, miért ne foglalkozhatna egy anyuka magával is. Ha rosszul érzi magát a bőrében, hidd el senkinek sem kedvez a családban, a babának sem.
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Vanet)
2008. szept. 3. 14:11

"pl. én nem cigizek, a gyerekem sem fog... "


Ha ez ilyen egyszerű volna, akkor csak a dohányosoknak dohányozna a gyereke és drogosoknak lenne drogos utóbjuk....

2008. szept. 3. 09:49
ez az eltiltás is szerintem ahány eset, annyiféle... anno én nem kaptam cukrot, csokit, míg nem kerültem közösségbe ( akkor is azért, mert már ott is kaptunk) és én egyáltalán nem szeretem az édességet!!! nem kaptam cukros teát és a mai napig így iszom, a napközis teától rosszul voltam... és én nem akartam csak azért is édességet eni, egész egyszerűen megszoktam és kész, szóval szerintem ezt lehet alakítani a gyerekeknél. A másik fontos dolog a jó példa! Ha én pl. én nem cigizek, a gyerekem sem fog... ha sok zöldség, gyümölcs kerül az asztalra, ő is fog enni belőle ( legalábbis remélem :)
8. 158b969926 (válaszként erre: 4. - Annelly)
2008. szept. 2. 20:48
Igazad van! Ezt saját magamon is megfigyeltem, hogy a szervezet jelzi, ha valamelyik tápanyagból hiány van. Én is azt ettem, amit éppen szerettem volna, tekintet nélkül a kilókra. Megjegyzem, ezeket a kilókat elég hamar leadtam, ahogy nőtt a gyerkőc és többet kellet futni utána:).
2008. szept. 2. 20:46
Annelly, szerintem nem. Itthon együtt sokkal finomabb hamburgert készítünk. Egyébként semmi kifogásom az ellen, hogy a mekiben hamburgerezzen a haverokkal néha. Eltiltani nincs értelme, inkább igyekszek más példát mutatni neki, aztán eldönti, melyiket követi. Én arra törekszek, hogy itthon lehetőleg egészséges ételek kerüljenek az asztalra. Ha néha megiszik egy-egy pohár gyümölcslevet, vagy cukrászsüteményt, abba biztos nem fog belehalni.
2008. szept. 2. 15:18

Sziasztok.

Alkati kérdés is!

Én keveset eszem,de (sajnos) sok édességet.Megesik,hogy a folyadékpótlás is elmarad,tejem mégis van,14hónapja.Fogalmam sincs,hogy mit művelhet a szervezetem,mert ettől sokkal jobban odafigyelhetnék,hogy mikor és mennyit eszem.A gyerkőcöm viszont szép nagy és egészséges,ez a legfontosabb:)

5. annelly (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2008. szept. 2. 15:06
ha kitiltod azt amit szeret azzal csak azt éred el, hogy majd titokban megy a mekibe hamburgerezni. szerintem...
2008. szept. 2. 15:04
Én mindenre rácáfolnék. pont most szoptatok, és nagyon hasfájós a csemetém, ebből kifolyólag nagyon kevés zöldséget, gyümölcsöt ehetek. az édesítőszer méreg amúgy, tehát nem használom, vagyis vizet és cukros teát iszom minden nap. kétpofára eszem a krémest, és fincsi háziasételeket, ma pl csülökpörkölt volt... terhességem alatt 22 kg-ot híztam, ebből egy hónap alatt leugrott 10. azóta is folyamatosan fogyok, de versenysúlyomat valsz akkor fogom elérni, ha a darabonként ötkilós cicim visszaalakul. mellesleg nagyon zsíros a tejem, szerintem azt pótolnom kell. éééés ha azt eszel amit megkívánsz és annyit amennyi jólesik, akkor egy kiegyesúlyozott mosolygós anyukája leszel gyermekednek, ami neki sokkal fontosabb, mint hogy csinos légy. mindemellett szoptatás alatt lehet hogy nem a saját érdekeidet kellene nézni.
2008. szept. 2. 13:14

Én rácáfolnék, ez is alkati kérdés. Nekem, míg szoptattam, épp a kalóriadús ételekre volt szükségem. Sokat ettem, és ebéd után rendszeresen lecsúszott a napi 1 zacskó csokis keksz. Ha nem, vészesen fogyni kezdtem, akár heti 2-3 kilót is, amit az 55 kg-ból leadni már necces. Én azt éreztem, hogy nem éhes vagyok, hanem kalória kell. Egyébként elég vékony alkatú vagyok, terhesség alatt 12-16 kg-ot szedtem fel (2 terhesség), ami a szoptatással gyorsan le is ment, sőt. Az első gyerkőcöt 13, a másodikat 17 hónapig szoptattam, a tej mennyiségével nem volt gond, vagy ha mégis gyanús volt, akkor gyakrabban tettem cicire.


Mégegy megjegyzés, hogy én a gyerekeknek sem zsömlét és túró rudit viszek a játszótérre, hanem szigorúan csak gyümölcsöt, zöldséget. Úgy eszik az uborkát a homokozó szélén, hogy öröm nézni. A nagyfiam az apja hízékonyságát örökölte az én étvágyammal. Iszonyú sokat eszik, s ha nem vigyázunk akkor hízik is, mint egy kismalac. Így én is próbálom kitiltani az étrendjéből a cukrot, a fehér lisztet, az édességeket, a cukros leveket.

2008. szept. 2. 12:44

Épp most ajánlottam a cikkedet itt a "Szoptatás alatti étkezés / lehet-e diétázni?" - fórumon, hogy érdemes elolvasni. Teljes mértékben egyetértek, nem kell sokat enni, hogy legyen teje valakinek. Inni kell sokat! Nem 2 helyett eszünk, mert akkor úgy nézünk majd ki, mint egy hízódisznó.

Én soha nem ettem sokat, de pl. édesség nélkül nem bírnám ki, az mindennap kell, melleim is kicsik voltak, mégis sok-sok tejem volt mindig, és tudtam a gyerekeimet szoptatni 10-10 hónapig.

2008. szept. 2. 11:03
A saját tapasztalataimat írtam le arról, hogy mit tegyünk/együnk, ill. mit ne tegyünk annak érdekében, hogy visszanyerjük régi alakunkat a szülést követően. Arról is írok ebben a rövid cikkben, hogy az anyatej termeléshez nem kell tömni magunkat, elegendő megfelelő mennyiségű vízet fogyasztani nap, mint, nap.

Ugrás a teljes írásra: Jó tanácsok szoptatós kismamáknak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook