Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jó sütőtökös recepteket keresek .Hol lehet találni? fórum

Jó sütőtökös recepteket keresek .Hol lehet találni? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 20. 19:32

Hozzávalók:

(10 személyre)


15 dkg vaj

10 + 10 dkg cukor

1 cs vaníliás cukor

1 narancs reszelt héja

4 tojás

20 dkg sütőtökpüré

20 dkg liszt

1 tk sütőpor

40 dkg mascarpone


Elkészítése:


1. A vajat habosra keverjük 10 dkg cukorral és a narancshéjjal.

2. Tovább keverjük, közben egyenként hozzáadjuk a négy tojássárgáját, aztán kanalanként a sütőtökpürét is.

3. A lisztben elkeverjük a sütőport, azt is a krémhez forgatjuk.

4. A fehérjékből kemény habot verünk egy csipet sóval.

5. A fehérjehabot laza mozdulatokkal a masszába vegyítjük.

6. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük (én kb. 24*34 cm-es, magas falú példányt használtam).

7. 170°C-ra előmelegített sütőben (alsó-felső álláson) tűpróbáig sütjük (ez nekem kb. fél óra volt, de a tetején lehet látni nagyjából, mikor érdemes már belebökni).

8. A tésztát rácsra borítjuk, lehúzzuk róla a papírt, meghintjük porcukorral, hogy ne ragadjon a ráfektetett konyharuhára, és feltekerjük.

9. A mascarponét kikeverjük 10 dkg cukorral és a vaníliás cukorral. A kihűlt piskótalapot óvatosan kigöngyöljük (csak erős idegzetűeknek - megrázó képsorok jöhetnek), rákenjük a krémet, és óvatosan, de szorosan feltekerjük.

10. Hűtőbe tesszük.

2010. okt. 20. 19:31

Hozzávalók:

(12 darabhoz)


25 dkg liszt

15 dkg cukor

10 dkg csokoládé

2 tk. sütőpor

1 mk. mézeskalács fűszerkeverék/gyömbér/fahéj

2 tojás

5 dkg vaj

20 dkg sült sütőtök

csipet só

1-2 korty tej


Elkészítése:


Összekeverjük a száraz hozzávalókat egy tálban: a lisztet, a cukrot, a sütőport, a fűszert, csipet sót, a durvára darabolt csokoládét.


A tököt kikanalazzuk a héjából, villával pépesre nyomkodjuk. Összekeverjük a felolvasztott vajjal és a tojásokkal.


Lazán összekeverjük a száraz és nedves hozzávalókat. Ha úgy látjuk, 1-2 korty tejjel nyugodtan lazítsunk a tésztán, nekem elbírta - valószínűleg picit kevesebb volt a tök, mint kellett volna.


A muffinformát kikenjük vagy kapszlikat ültetünk bele, majd belekanalazzuk a tésztát, és előmelegített sütőben 20-25 perc alatt megsütjük.

2010. okt. 20. 19:30

Hozzávalók :

(12 db-hoz)


20 dkg megsült, pürésített sütőtök,

20 dkg barna cukor,

2 tojás,

csipet só,

15 dkg liszt,

1 cs sütőpor,

fahéj,

fél marék durvára aprított dió,

85 ml olaj.


Elkészítése:


A szokásos módon a folyékony hozzávalókat eldolgoztam az egyik tálban, a szárazakat össztekevertem egy másik tálban, majd a két tál tartalmát villámgyorsan összekavartam. Már mehetett is a papírkapszlival bélelt muffintepsibe. 190 C fokra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt sül meg.

2010. okt. 20. 19:21
Rántva is finom
6. Kiscsibe79 (válaszként erre: 1. - 66ef542e3b)
2010. okt. 20. 18:51

Szia!


Beírod a Google-ba, hogy sütőtök receptek, és kidob egy csomó oldalt, ahol mazsolázgathatsz!! Csak győzd végigolvasni!!!:)

2010. okt. 20. 18:47

legfincsibb sütőtökös süti:


Hozzávalók kb. 50 darabhoz:


40 dkg liszt

4 tk. sütőpor

1 tk. só

2 tk. fahéj

45 dkg sütőtök megsütve, villával összetörve

20 dkg nádcukor

2 tk. házi vaníliás porcukor

2 tojás elhabarva

2 dl olaj

2 ek. tej

25 dkg étcsoki felaprítva (nálam csak 10 dkg volt otthon)

10 dkg dió felaprítva


A sütőtököt hosszában elnegyedeltem, kimagoztam és 200 fokos sütőben kb. 30 perc alatt puhára sütöttem. Hagytam kicsit hűlni, majd kikapargattam a húsát és egy nagy keverőtálban villával összenyomkodtam. Külön tálba szitáltam a száraz hozzávalókat és a nedvesekkel felváltva hozzákevertem a sütőtökhöz. A végén a csokit és a diót is beleforgattam, majd az így kapott sűrű tésztából evőkanállal nagy kupacokat raktam egy sütőpapírral bélelt tepsire (egymástól kellő távolságban).

Hagyományos módon 170 fokon kb. 12 perc alatt megsütöttem.

2010. okt. 20. 18:39
jahhh és fűszerezett hirtelen megsütött pulyka vagy csirkemellcsíkokat keverek bele a végén
2010. okt. 20. 18:39
csinálhatsz belőle sütit főzeléket pürét beleteheted a zöldséges rizsbe .... én ha rizsbe teszem bele szoktam még beletenni mellé ananászt meg konzerv barackot apróra vágva ha van időm egybekeverem egy kis főzőtejszínnel és pici liszttel besűrítem
2010. okt. 20. 18:36
Én innen sütöttem meg a sütőtökös sütit,amikor nem túl jó izű tököt vettem.A kisfiam mostanában nincs oda érte,de a süti az ízlett neki!
2010. okt. 20. 18:31
VALAMI JÓ SÜTŐTÖKÖS RECEPTEKET KERESEK .HOL LEHET TALÁLNI

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook