Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó döntést hoztam? fórum

Jó döntést hoztam? (beszélgetős fórum)


1 2
60. Orchidea3 (válaszként erre: 57. - 9a23640872)
2020. dec. 26. 13:09
Köszönöm szépen 😘
2020. dec. 26. 08:54
Az apuka nem segít bele az anyagi terhekbe? Mivel az övéi is a három kisgyerek. Gondolom itthon is nehéz megoldani állandó munkaviszonyt a gyerekek mellett. Nehéz döntés mindkettő.
2020. dec. 24. 10:41
*rá lehet bízni
2020. dec. 24. 10:40

Sok sikert!

Vannak akik eldobják a gyerekeiket, állami gondozásba kerülnek vagy utcára, te gondoskodni szeretnél róluk! Ahhoz, hogy miért és hogyan kerültél ebbe a helyzetbe, senkinek semmi köze. Sajnálatos hogy nem apuka dolgozik ennyit a gyerekeiért de legalább rájuk lehet bízni.

Kívánom hogy mihamarabb hazatérhess majd a családodhoz. :)

56. birebora (válaszként erre: 49. - 346490ec7b)
2020. dec. 23. 11:15
Miért nem indulsz most? Tesztelj és negatív lelettel mindenhol tárt karokkal várnak..vagy nem!
2020. dec. 23. 11:02
Ha lett volna más valasztasom eszembe nem jutott volna az hogy én kimennyek!! Nem lessz könnyű , de tudom azt mért hoztam még ezt a döntést, gyerekeim jó helyen lesznek, én mindig leszek nekik és mindenben számíthatnak Ram!
54. VendrinerPiroska (válaszként erre: 38. - Orchidea3)
2020. dec. 22. 23:46

Nem csak a pozitívakért kell hálásnak lenni. Lehet, hogy azt is meg kell fontolni, ami nem a szájad ize szerint való.

Abba azért gondolj bele, hogy különben sem biztos, hogy akkor jössz és mégy, mikor akarsz, de a jelenlegi helyzetben ez még bizonytalanabb.

Az én apám is dolgozott külföldön, egy részét családdal, a nagyobbik részét magában. Igazság szerint ő elég sokat volt a munkája miatt távol, úgyhogy hozzá voltunk szokva, hogy nincs mindig körülöttünk. Mikor kint volt, 2 év alatt egyszer jöhetett haza, ami azért nehéz volt, még úgy is, hogy mi már középiskolás korúak voltunk a testvéremmel. Az egyik rokonom szintén külföldön dolgozik, ő többször jár haza évente, de mikor kicsi volt a lánya, muszáj volt elszöknie minden alkalommal, mert annyira sírt a kislánya. Olyankor kellett legalább egy hét, amíg abbahagyta és elfogadta, hogy apa nincs otthon. Most már az a furcsa neki, ha otthon van apa.

Egy év, rendszeres hazalátogatásokkal bírhatóbbnak tűnik, de azért a te gyerekeid még nagyon kicsik. Ha tényleg nincs más mód, hogy megéljetek, akkor menj csak.

53. Channa* (válaszként erre: 51. - 346490ec7b)
2020. dec. 22. 23:03

Nem csak közmunka és minimálbér létezik.


Én is elvagyok az itthoni fizetésemmel, mert a minimálbér többszörösét megkeresem. Miért kellene kimennem külföldre, ha itthon van lakásom, autóm, elég pénzem és nem mellesleg itt élnek a rokonaim, barátaim és ismerőseim?

52. dfc04c70e4 (válaszként erre: 51. - 346490ec7b)
2020. dec. 22. 22:14

A gúnyolódással elmehetsz az általad vágyott országba. Biztos nagyon hasznos tagja leszel annak az országnak.


Jó utat kíván egy krumplizabáló közmunkás.

51. 346490ec7b (válaszként erre: 50. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 22. 22:11

"mindent összevetve elégedett vagyok az életemmel"


egy közmunkást se láttam panaszkodni még.. :) mindenkinek van egy kielégítő szint.


amúgy kössz, majd megdolgozom a pénzemért, remélem keményen, te is...

50. dfc04c70e4 (válaszként erre: 49. - 346490ec7b)
2020. dec. 22. 21:57

Csillagod ugyan nem vagyok, de neked jó tőkegyűjtögetést kívánok, hogy mihamarabb indulhass.

Azért kicsit aggódom, hogy ebben a "retek országban" hogy fogod összeszedni magad, hogy minél hamarabb sikerüljön a "hopp".


Kedves kérdésedre válaszolva: igen, mindent összevetve elégedett vagyok az életemmel. Nekem a krumpli mellé más is jutott. :)

49. 346490ec7b (válaszként erre: 48. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 22. 21:11

csillagom, magam sem tudom. de még egy kis tőke gyűjtögetés lesz, aztán hopp.



tán te elégedett vagy? elég a krumpli, vagy mizu?

48. dfc04c70e4 (válaszként erre: 47. - 346490ec7b)
2020. dec. 22. 20:07

Gyönyörű hozzászólás, gratulálok!

Csak azt tudnám, ezek után mit keresel még itthon?

2020. dec. 22. 18:14

orsós országa. pföjj.


én vinném a családot. a gondolat amúgy oké, ez egy retek ország

2020. dec. 22. 08:16

Kedves fórumnyitó!

Ha egyszer meghoztad a döntést, akkor meghoztad. Kész. Mennyiben fog befolyásolni téged az, ha így vagy úgy reagálok?


Egyébként, hogy érdemben is mondjak valamit, akkor azt mondom: én nem mennék. De ez én vagyok.

Na látod? Semmivel sem vagy előbbre a véleményemmel.

Te ismered a gyerekeidet, te ismered a gyerekeid apját.

Idegenek nem látnak bele az életedbe. Hogy adhatnának tanácsot?

45. birebora (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. dec. 22. 08:04

Most mondhatnám, hogy mert felelős döntést hoztál és hoztak azok akik ezt feltudták mérni.

De nem mondom, mert a gyerekek megvannak és ebből kell a szülőknek kihozni a legjobbat ami nekik és a családnak a legjobb.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - Birebora)
2020. dec. 22. 07:59

Én se értem, hogy miért vállal valaki több gyereket, ha egyet sem tud megfelelő anyagi körülmények között nevelni, de mint mondani szoktuk itt a hoxán is. A gyerekek már megvannak, így erről kár elmélkedni.

Most ezt a helyzetet kell megoldani, és ha ez az ára, akkor ezt kell tenni.


Örülök neki, hogy nekem nem kellett sosem ilyen döntést meghoznom...

43. birebora (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. dec. 22. 07:53

Igen van ilyen is, meg olyan is aki fizet és tartja a kapcsolatot a gyerekekkel és a volt feleséggel is.

De 3 gyerekkel, hát nem irigylem a FI-t. Baromi nehéz lehet. Fenntartom amit írtam, nem értem, hogy vállal valaki három gyereket, amikor gondolom már az elsőnél is nehéz körülmények között éltek. Felelőtlenség.

42. Channa* (válaszként erre: 41. - Birebora)
2020. dec. 22. 07:48

Nem szeretnék találgatni, de gondolom vagy nem kap, vagy nagyon keveset.


Egyébként fogalmam sincs mi lesz az apákkal egy válás után, mert úgy hallom nagyon nehezen akarnak gyerektartás fizetni...

41. birebora (válaszként erre: 40. - Channa*)
2020. dec. 21. 20:42
Gyerektartást várhat(na) jó szívvel.
40. Channa* (válaszként erre: 35. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 21. 20:28

Nem értem, hogy miért mindig csak egy pasi teremthet normális anyagi hátteret?


Én mindig többet kerestem a férjemnél. Nem csak kicsivel, hanem háromszor többet, mindig én vagyok a családfenntartó, stb.

Mi ezzel a probléma?


És nem mellesleg én úgy értem, hogy a FI külön él a gyermekei apjától, azaz ő egy egyedülálló anya, így mit várjon?

39. Epresturmix (válaszként erre: 38. - Orchidea3)
2020. dec. 21. 20:27
Kiîrtad ezt a fórumot, hogy meggyőzd magad arról, hogy jól döntöttél, hiszen a döntést már meghoztad. A megfelelő döntések mindig akkor derülnek ki miután már megtörtêntek. Nemde? :)
2020. dec. 21. 20:24
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Pozitívakért nagyon hálás vagyok! Bízok benne h lesz értelme ennek és nem bánom még a döntésem, ami még segít az az h a két nagyobbik gyermekem megértik h miért megyek ki! Egy éve -h egyedül neveltem őket...
2020. dec. 21. 19:46

Barátnőm négy gyermek mellett ment ki Németországba takarítani. Idővel saját családjai, házai lettek, megtanult németül és némi alapot teremtett a gyermekeinek.

Ma a család "kétéltű". Otthon vannak Németországban és Magyarországon is. Nagyon jól beszél mindenki a családban németül.

A gyermekek sokkal rugalmasabbak ebben, mint a felnőttek.

36. birebora (válaszként erre: 35. - Cc7a88f96d)
2020. dec. 21. 19:38
Én csak azt nem értem, hogy amikor az első és második gyerekkel is nehéz anyagi körülmények között éltek miért kellett bevállalni a harmadikat? Legalábbis addig vártak volna míg nem rendezik az életüket.
2020. dec. 21. 19:33
Jò fatökű a fèrjed,hogy nem kèpes normàlis anyagi hàtteret biztosìtani a gyerekeinek.Nem csak megcsinàlni kell őket.Bocsi...
34. Scherlock (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2020. dec. 21. 18:44
Dehogy. Nincs az a pénz, ami nem fogy el...
33. libikóka (válaszként erre: 27. - Orchidea3)
2020. dec. 21. 18:37
CSak a legjobbakat kívánom:)
32. papája (válaszként erre: 1. - Orchidea3)
2020. dec. 21. 18:28

Nézed a híreket? Olyan intézkedések jönnek a még újabb mutáns vírus miatt, hogy lehet nem 3 hetente, de csak 3 havonta tudsz esetleg hazajönni.

Nagyon sajnálom a gyerekeidet, ők mindenképpen áldozatai lesznek, annak a döntésnek, amit te és az apjuk teremtettetek meg.

Jó dolguk lesz az apjuknál ? Képes gondoskodni megfelelően a gyerekekről ?

2020. dec. 21. 18:24

Én is sok sikert kívánok!


Ha úgy látod, hogy nem bírod, vagy a gyerekeknek nem jó, akkor itthon maradsz.



Én egyébként nem mennék ki;) Bár, nem is vagyok olyan helyzetben, mint te. A férjem dolgozott már külföldön, de neki sem való. 2*1 hónapot bírt és a két 1 hónapos kinti munka között 2 év telt el;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook