Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Jó" alvó vagy "rossz" alvó babák? fórum

"Jó" alvó vagy "rossz" alvó babák? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 22. 13:26
Igen nálunk is szopik még a fiam éjszaka, 6 hónapos. Mint írtam, a 2 gyerekkel nem volt ennyi gondom, mint ezzel az egyel :-( :-). Ez a csöppség, üvölt szinte éjjel nappal, ha eszik, ha játszik..egyszerűen borzalmas. Most is olyan fáradt, hogy ordít, és nem tudom megnyugtatni. Hiába a cici, nem alszik el....és biztos nem éhes. Hiába van meg a napi rutin még ha vannak kis csúszások is.........egyszerűen nem és nem és nem alszik.
2014. jan. 21. 20:48
Szia. Engem is foglalkoztat a téma :) ikreim 2 évesek 3 honaposan ataludtak az ejszkat,soha nem kellett őket altayni. Pici 2 hónapos,ő eddig teljesen más.Elso hetekben ha megérezte az ágyat rögtön felébredt,most már van egy rituálenk amivel elalszik,de altatni kell. Éjszaka még eszik...
2014. jan. 21. 12:09
Hmm.... ezek szerint ez a téma senkit nem hat meg igazán :-( Izgalmasabbak, hogy "Mit csinálsz most" meg "Seherezádé"...ja meg a Barátok közt-t ki ne hagyjam már .... :-(
2014. jan. 16. 13:28

Sziasztok!


Sok cikket olvastam arról, hogy a babák nem végigalusszák az éjszakát, hanem csak vissza tudnak aludni önmaguktól. Vagyis míg az egyik baba egy tünemény éjszaka, a másik 2x-3x is felébred, szopizni szeretne, vagy "rosszabb" esetben még szórakoztatni is kell a babát, mert hiába a cici, nem hajlandó visszaaludni se cicivel, se önmagától. Tehát nincsenek úgymond jó babák és rossza babák.... és mégis.


Kíváncsi lennék, vajon mitől is van az, hogy vannak "jó" alvó és "rossz" alvó babák??? Mert hát ezek a cikkek csak azt firtatják, hogy az egyik baba ilyen a másik olyan. És természetesen nem azokról az időszakról van szó, amelyeknél "fel kell ébredni", vagyis a növekedési ugrások, az újdonságok miatti nem alvás.... hanem azokról az időkről, mikor ugyanakkor végig is aludhatnák az éjszakát, mert nem szopizni szeretnének, mégsem teszik.


Vajon az idegrendszerük fejletlensége miatt alakul az ki, hogy vannak olyan babák, akik tudnak aludni és vissza tudják magukat altatni és vannak olyan babák, akik többször is felébrednek az éjszaka folyamán, illetve nem tudnak egyedül visszaaludni és kell nekik a cici :-)


Vagy esetleg a terhesség során az édesanya pörgős élete miatt alakul ez ki??


Tudom, hogy a végig alvás, az nem igazán végig alvás, hanem vannak olyan babák akik megtanulják, hogyan aludjanak vissza és van olyan amelyiket altatni kell.


3 gyermekem közül 2 tünemény volt, az első 3 hónapos kora után aludt, a második a születésétől fogva...a 3.???? na Ő az aki nem hajlandó aludni;de nem csak éjjel, nappal sem :-( :-)


Jó kis dilemma. Hát lássuk, ki mit gondol erről a témáról???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook