Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jó a műanyag lencse? Milyen az antireflex réteg? fórum

Jó a műanyag lencse? Milyen az antireflex réteg? (tudásbázis kérdés)


8. grizus (válaszként erre: 7. - Siss27)
2014. jún. 27. 16:40
Igen, természetesen én se azokra gondoltam, hanem színvonalas, optikai lencsékre.
7. siss27 (válaszként erre: 5. - Jstefan)
2014. jún. 27. 14:21
Amiről te írsz,ezek a szemüvegek egy más kategóra.Ezek a gagyi olvasószemüveg kategória,ne keverjük már ide.Azok persze,hogy hulladék műanyagból vannak,minden nélkül és a minősége is gagyi.Jelen kérdéskör pedig nem erről a kategóriáról szól.
2014. jún. 27. 14:18

Nekem világ életemben műanyag,vékonyított lencséim voltak és vannak,született szemüveges vagyok,soha nem volt vele problémám.Ha nem változik a dioptria,akár tizenéveket is kibír a műanyag lencse,főleg aki alapból is vigyáz a szemüvegére.

A műanyag sokkal könnyebb mint az üveglencse.Antireflex rétegem is van,nem kell tőle félni,semmit nem veszel észre belőle,nem tud zavarni.Az kívülről van,hogy ne zavarja a szemet annyira a napfény.Csak kívülről látszik a szemüvegen,abból te nem veszel észre semmit.

5. jstefan (válaszként erre: 1. - Grizus)
2014. jún. 26. 22:26
A műanyag plexi lencse nagyon gyenge minőségű! Azért árusítanak műanyag lencséből készült szemüveget már 300 Ft-tól kezdődő árban. A műanyag nem csak karcolódik hanem a nap sugaraitól az anyag elöregszik, mikroszkópikusan repedezett lesz ami ezáltal a szemet súlyosan károsítja!!! Kérdezz meg egy szemorvost vagy szakképzett optikust ugyan ezt fogja mondani.
4. grizus (válaszként erre: 3. - Dd4fac34d4)
2014. jún. 26. 21:21
Anyám szerint ha a műanyag megkarcolódik, akkor az olyan is marad, míg az üveg nem lesz karcos.
3. dd4fac34d4 (válaszként erre: 2. - Grizus)
2014. jún. 26. 20:10
DE, nekem van több szemüvegem is, egyszerű és multifokális is, sőt multifokális napszemüvegem is van évek óta, miközben meglehetősen rossz a szemem, vagyis magas a szükséges dioptria! És minden szemüvegem könnyített, vékony műanyag lencse, mindenféle rátett rétegekkel, például antireflex és egyebek. És minden szemüvegem tökéletes, törhetetlen, könnyű, nem nyomja az orrnyerget, könnyen tisztítható stb. Szóval nem is értem, mi ez a bizonytalankodás részedről.
2014. jún. 26. 19:27
Senkinek nincs szemüvege?
2014. jún. 26. 17:28
Sziasztok! Kéne vennem új szemüveget, de nem tudom, hogy a fenti dolgok mennyire jók és megbízhatók. A régi szemüvegem szerintem üveglencsés, mert elég nehéz, a műanyag pedig állítólag jó minőségű és sokkal könnyebb, mint az üveg. Ez biztos, de tényleg jó minőség? Illetve nem tudom, hogy az antireflex réteg mennyire jó, nem zavaró? Tudom, hogy ma már ezek alapdolgok, de az én kis régi szemüvegem elég régen készült, azért kérdezem. Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook