Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás fórum

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás (beszélgetős fórum)


12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 24. 19:44
Nem akarnám ismételni magam...
11. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2017. márc. 24. 19:00
szerintem ez azoknak is nagyon jó akik esetleg szomszéd nélküli helyen élnek így ha valami baj van tudnak segítséget hívni.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 23. 19:52

Igen, ha tényleg megnyomja azt gombot. Mert biztosan nem sajnálja senki az idős szülőtől az előfizetést, ha valóban tudja használni, és nem zavarja a karkötő, vagy ha a szoba sarkában hever használatlanul.

Ha csak egyszer segít valóban, már megérte.


Láttam olyan készüléket is, ami a szokatlan eseményekre reagál, pl. mozgásérzékelő van benne, ami képes észlelni az elesést, vagy reagálnak a csuklón mért vérnyomás kiugró változására. De ezek már drága holmik.

2017. márc. 23. 19:49
alapjában jó ötletnek tartom és egyedül élő időseknek szerintem biztonságérzetet adhat illetve sok esetben segíthet is.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Magdol)
2017. márc. 23. 18:13

Amit leírtam, már pár éve volt, és nyilván más dolog, ha nem helyben van a központ. De nem kellett sokat fizetni, azt tudom. Mi nem sajnáltuk volna a pénzt, gyerekei, de Anyu nem szerette, miután felébresztették.

Egy nagyothalló, hallókészülékesnek más változatot kellene kitalálni. Mert tényleg töksüket, ha "leteszi a fülét" éjszakára. Pedig akkor arra sem ébred fel, ha mondjuk ég a ház a feje felett, vagy ha betörni készül valaki. Még a saját kutyája is hiába ugat.

7. Magdol (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2017. márc. 23. 16:58
Egyszer az egyik néni télen kiment egy kis fáért, mert elfogyott. Elesett. Na most, ha nincs a nyakában a jelzőkészülék, akkor lehet hogy ott fagy meg. Ott is figyelgetik azért a szomszédok, de azért nem a nap 24 órájában. Ahhoz nem sok kellett volna a hidegben, hogy kihűljön. Már vagy 6 éve volt mikor ezt csináltam, akkor havonta 500 Ft-ot kellett az időseknek ezért fizetni. Úgy gondolom ez nem egy nagy összeg, és biztonságban érezték magukat. Most nem tudom mennyit kell érte fizetni.
2017. márc. 23. 16:50

Anyósomnak volt.

Az egész családnak plusz biztonságot adott.

2017. márc. 23. 15:12

A nagyanyámnak megmentette a gondozónő így az életét.

Furcsálltam, hogy szívpanaszok miatt (infarktusa volt) nem mentőt hívott rögtön, de elfogadtam utólag, hogy az ismert, kedvelt, rendszeresen hozzá járó gondozóban nagy bizalma volt.

Szerencsére időben kórházba került és felépült.

Annak örülünk, hogy ha véletlenül elesne, és nem telefonközelben, akkor lenne rövid időn belül segítsége, és nem kellene esetleg fél napot feküdnie a földön. :(

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Magdol)
2017. márc. 23. 12:04

Persze, és a vaklárma miatt jó a visszahívás is.


Nálunk a faluban nem népszerű, nem is tudom, Anyun kívül volt-e más előfizető is, maga a központ másik településen volt.

Meg is szűnt azóta, nem volt annyi ügyfél, hogy üzemeltetni tudják.


Sokan úgy vannak ezzel, hogy inkább a szomszéd figyel egy kicsit, lát-e mozgást, és a rokonok telefonon tartják a kapcsolatot. A készenlétért nem akarnak pénzt adni, pedig nagyon is hasznos lenne.

2017. márc. 23. 11:51
Én két évig csináltam. Nálunk legtöbben a nyakukba akasztották, és ha valami gond volt, megnyomták. A hívás bement a központba, és onnan telefonáltak nekem, melyik néni, vagy bácsi jelzett, és el kellett mennem megnézni. Legtöbbször olyan fordult elő, hogy elestek, és nem tudtak felállni. Volt egy orvosi táska is, amibe alapvető gyógyszerek voltak mint pl. fájdalomcsillapító, ha netán fájt volna a fejük, és nem volt otthon, adtam nekik. Vérnyomásmérő, vércukorszint mérő, kötszerek, hál istennek ilyenekre nem volt szükség sose. Kulcsot feltétlenül kellett, hogy adjanak, hogy be tudjunk menni, és nem győztük hangsúlyozni, ha bezárják az ajtót, vegyék ki a kulcsot, mert ha benne hagyják, nem tudunk bemenni. Ilyen gond szerencsére nem volt. Nekem nem volt rá példa, hogy valaki nagyon rosszul lett volna, de a váltótársamnál igen, olyankor hívni kellett a mentőt. Szerintem jó kis dolog ez, bár olyan is előfordult, nem egyszer, hogy az egyik néni kint bogarászott a kertben, és ahogy lehajolt, megnyomódott a riasztó, de inkább vaklárma legyen, mintsem baj.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2017. márc. 22. 19:06

Anyukámnak volt egy időben.

Lelkére kötötték, hogy a karóra-szerű jelző mindig legyen rajta.

Anyu ráadásul nagyothalló, ha éjszakára letette a hallókészülékét, semmit nem hallott a világon.


Álmában megnyomódott valahogy a gomb. Anyu arra ébredt, hogy valaki rázogatja, keltegeti. Zseblámpát használt az illető, Anyu semmit nem látott először és megijedt.


A gomb megnyomása után hívták telefonon, ő persze nem hallotta. Erre fel kiszálltak házhoz, de mivel hiába zörögtek, csengettek, finoman feltörték az ajtót, és próbálták költögetni...


Ezután lemondta a szolgáltatást. Amikor pedig a stroke érte, nem telefonált sehová a mobilján sem, mert nem érzékelte, hogy baj lenne, csak megszédült kicsit (azt sem tudta, hogy egy téli napon ücsörög az udvar betonján egy jó órát...)

2017. márc. 22. 18:46
Valakinek vannak tapasztalatai a rendszerrel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook