Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jelzáloghitellel terhelt ingatlan vásárlása időigényesebb? fórum

Jelzáloghitellel terhelt ingatlan vásárlása időigényesebb? (tudásbázis kérdés)


26. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 25. - Kondygirl)
2018. febr. 14. 10:30
Igen, én is így néztem most. Bár nekem évi 2 díjmentes rémlik...
25. kondygirl (válaszként erre: 24. - Csgybzs)
2018. febr. 12. 17:24
A tulajdonilap első részéből igen. Viszont azon nincs minden adat rajta. (Tulajok, széljegy....)
24. csgybzs (válaszként erre: 22. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 12. 14:58
Én úgy láttam, már havi 20 nem hiteles tulajdoni lapot lehet lekérni ingyen.
23. kondygirl (válaszként erre: 22. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 12. 07:29
Nincs mit! :) Érdemes nézelődni rajta, mert sok mindnet tudsz intézni.
22. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 21. - Kondygirl)
2018. febr. 12. 07:20
Ú köszi, ezt az ügyfélkapus dolgot nem is tudtam!
21. kondygirl (válaszként erre: 20. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 11. 21:49
Szépen kikéri a banktól, hogy mennyi a tartozása és azt írjátok a szerzibe.:) Amíg hiteles az ingatlan addig jelzálogjog és elidegenítési tilalom van rajta. Ha van ügyfélkapud azon keresztül tudsz egyszerűen lekérni tulajdonilapot. Évente kettőt ingyenesen. Ez nem "hiteles" de láthatod hogy mi szerepel rajta. Címre vagy helyrajziszámra kereshetsz rá.
20. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 19. - Kondygirl)
2018. febr. 11. 19:37
Igen, mi is "csak" ügyvédre gondoltunk.
2018. febr. 11. 17:15
Az adásvételi szerződésbe így kell beletenni, hogy az adott hitelszámlára utalsz közvetlenül. Az eladó ebből nem tud költeni. Sztem felesleges közjegyző ehhez. Nálunk így volt tavaly nyáron. Mondjuk mi eladtunk. Elég a hitel felvételekor fizetni a közjegyzői díjat meg a sok banki költséget. Plusz az ügyvédidíjat. Persze jobb óvatosnak lenni, de ehhez elég egy általad választott ügyvéd.
18. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2018. febr. 11. 14:52

Hmm, az még annyira nem is gáz. Rosszabbra számítottam.

Köszi! :)

17. kisj (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2018. febr. 10. 21:38
Jópár hitellel terhelt lakást adtam már el, de a bank minden esetben a saját pénzét akarta megkapni.
16. kisj (válaszként erre: 2. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 10. 21:32
kb 2 hónappal hosszabb
15. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 14. - Ikebana3)
2018. febr. 9. 14:18

Nem, nem azt semmiképen sem.

Ha esetleg árban meg tudunk egyezni akkor is én is azt szeretném, hogy az ügyvéd fizesse ki az eladó jelzáloghitelét, ügyvédi letéttel.

Hát igen ezek nem olyan összegek szerintem se, hogy "bizalmi alapon" intézzünk ezt-azt...

14. Ikebana3 (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2018. febr. 9. 14:02
Mindenképpen közjegyző előtt történjen a dolog! Legyen mindenről hivatalos papírod, mert aztán a pénzed után futhatsz. A közjegyzővel megállapodhatsz úgy is, hogy mindent hivatalosan ő intéz, a Földhivatalt is. Ezeken nem szabad spórolni, mert ahogy látom az eladó el van adósodva. Az, hogy majd ő kifizet ezt-azt, te csak add oda a pénzt rá, teljességgel kizárt. Bele ne menj ilyenbe!
13. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2018. febr. 9. 10:31

Köszi, ez is jó tipp!


Hát igazából a hitelátvállalásba nem is szeretnénk belemenni.

Még a részleteket most fogjuk megbeszélni, de minket csak akkor érdekel, ha tényleg annyi a jelzáloghitel hátraléka, amennyi és nincs vele se elmaradása, se semmi, nicsn a bank részéről sem elidegenítési tilalom, ilyesmik.

Ebben az esetben az önerő menne az eladó jelzáloghitelének kiegyenlítésére, majd a tehermentes ingatlanra vennénk fel hitelt.

2018. febr. 9. 10:19

Most az jutott eszembe, nem mindegy, hogy átvállaljátok az eladó régi hitelét, vagy először saját nevetekben vesztek fel egy hitelt, és azzal fizetitek ki az eladót.

Meg kell nézni, melyik lenne kamat, futamidő, stb. stb. tekintetében nektek a kedvezőbb. Nehogy a nyakatokba vegyetek egy régi, magas kamatozású hitel átvállalását, ha esetleg most lehet kedvezőbb feltételekkel is hozzájutni???? Járjátok körbe ezt is!

2018. febr. 9. 10:19

Tehermentes ingatlan vásárlása készpénzzel 1 nap. :)

Hiteles ingatlan vásárlása, plusz hitelfelvétel lehet akár több hónap is.

10. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2018. febr. 9. 09:52

Aha, értem, köszönöm.


Igen, beszéltünk már mi is ügyvéddel ezzel kapcsolatban, és Ő azt jelezte, hogy ez hosszadalmasabb lesz, ezért fontos, hogy mikro akarunk költözni.

A bankban viszont azt mondták, hogy -amennyiben csak az az eladó jelzáloghitelének kiegyenlítéséről szól a dolog- akkor "pittyputty" készen vagyunk... :D

Na mindegy végül is itt még sok minden történhet, hiteles igazolást még a hátralékról nem láttunk, illetve tulajdoni lapokat se, csak gondoltam tájékozódom előtte.

Hát igen ügyvéd mindenképpen szükséges az biztos.


Köszi a segítséget! :)

9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 9. 09:31

Nem!

Ha az eladó és a vevő úgy egyeznek, hogy a vevő hajlandó átvállalni a további hiteltörlesztést, akkor kérvényezik ezt annál a banknál, amelyiknél a jelenlegi eladó felvette a hitelt. Akkor ez a bank lefolytatja a vevő hitelképességének vizsgálatát, és ha minden oké, akkor az eladó a kezéhez kapja az ingatlan teljes eladási árát.


Ha a bank nem találja hitelképesnek a vevőt, akkor csak abban az esetben engedélyezi az ingatlan eladását, ha a vevő először a kialkudott vételárból először a fennálló tartozást fizeti ki a banknak, és csak a maradék összeget adja át az eladónak.


Persze ezt feltétlenül ügyvédi segédlettel kell rendezni, mert az adás-vételi szerződést is annak megfelelően kell megírni.

8. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. febr. 9. 09:23

Viszont, ha jól értelmezem a hitelbírálatra mindenképpen sor kerül, ha a vevő eleve hitellel szeretne lakást vásárolni.

Akkro ez csak akkor hosszadalmasabb, ha az eladó hitele és a vevő hitele nem ugyanazon banknál van?

Vagy a hitelátvállalás és a lakásvásárláshoz történő hitelfelvétel 2 teljesen külön folyamat?

Esetleg ki is zárják egymást? Mert Az ingatlanon uyge már van 1 jelzáloghitel, tehát én a lakásvásárlásra szánt hitelemet nem igényelhetem ugyanarra az ingatlanra, ha átvállalom a már meglévő hitelt?

Ez mondjuk így tényleg gáz, ha így van.

7. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. febr. 9. 09:19
Köszönöm! :)
2018. febr. 9. 06:53

Ha hitel van a házon, akkor azt csak úgy lehet eladni, ha a vevő a vételárból először a bankot fizeti ki, és az eladó kezébe csak a fennmaradó összeg kerül.


Ha a hitel átvállalásra kerülne, akkor még hosszabb a procedúra, mert a leendő új tulajdonost, (adóst) is megvizsgálja először a bank, hogy őt hitelképesnek minősíti-e, és hajlandó-e vele hitelszerződést kötni a még fennálló tartozásra, vagy csak úgy járul hozzá az eladáshoz, ha előtte a teljes tartozást kifizetik neki.

2018. febr. 9. 06:13

Még arról esetleg tudna vki infót adni, hogy az jelent-e bármilyen "akadályt", "extrát", "kizárást" az ügymenetben, ha a megvenni szánt ingatlanon nem csak jelzálog, hanem hátralék is van?

Tehát a tulajdonosok egy ideje nem fizetik a hitelt, stb...


Telefonon érdeklődtem már erről az esetről, de akkor nem tudtak bővebb infót adni, csak annyit, hogy "az már gáz"...

4. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 3. - Kondygirl)
2018. febr. 9. 06:10
Köszönöm! :)
3. kondygirl (válaszként erre: 2. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 8. 19:12

Szia,

Miután kifizetésre kerül a hitel, kiállít a bank egy igazolást a Földhivatalnak, hogy a jelzálogjogot töröljék. Erra általában 30 napja van a bankoknak. (Konkrétan utána kell nézni, mert a bank határozza meg). Szóval ha tartja magát a bank a 30 naphoz akkor ennyivel biztosan több. Plusz idő lehet míg egyáltalán eljut a Földhivatalba, főleg ha vidéki az ingatlan és bizonyos napokon van csak nyitva.

2. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - A6f6bb6c75)
2018. febr. 8. 18:26

Sziasztok!


Egy hitellel terhelt ingatlan vásárlása esetén mennyivel hosszabb az adás-vételi folyamat?

Gondolok itt a hitelbírálatra, ingatlanon történő hitel kifizetésére stb...

Tehát egy tehermentes ingatlan vásárlásához képest, mondjuk mennyivel hosszabb ennek a procedúrája -ha hosszabb?

2018. febr. 8. 18:24
Jelzáloghitellel terhelt ingatlan vásárlása időigényesebb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook