Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jelzálog és végrehajtási jog fórum

Jelzálog és végrehajtási jog (beszélgetős fórum)

22. bíborka 89~ (válaszként erre: 21. - Taki31)
2016. máj. 6. 17:01
Sajnálom de várható volt.Nincs semmi jogalapja ,hogy részletfizetést kapjon az úriember .Mondjuk meg is dolgozott érte :( Tudom ajánlani a következőt,bementek vele/NAV/ és kezességet vállaltok a tartozás fizetésére.Elviekben ez nem létezik de azért meglehet próbálni .Inkább azt fizesd mint ,hogy ússzon a ház .Mert utána tényleg sokat fogsz fizetni a semmire .
21. taki31
2016. máj. 6. 10:27
Sziasztok. Na újabb fejlemèny sogornőm részletfizetését elutasította a nav. Ugyhogy ujra lebeg a fejük felett a vègrehajtás. Lehet fellebbezni de alap igazán nincsen
20. taki31
2016. ápr. 6. 17:50
Elmèletileg engedi a bank tovább. A nav-ot nem engedi maga elé. Viszont ha a nav tartozás nem lesz fizetve és meginditják a végrehajtást azon nyomban felbontják a szerződést.
19. Bcicus (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2016. ápr. 6. 12:07
Nem igaz. Ha nem fizetés miatt van akkor így van, de itt fedezetelvonás miatt mondják fel. Plussz a NAV is fogja kérni.
18. bíborka 89~ (válaszként erre: 15. - Taki31)
2016. ápr. 6. 09:20
Azért jusson közben az eszedbe ,hogy egy 25 millióra értéket házat /hacsak ti nem értékesítitek / Jó esetben is max 12 millióért visznek el árverezéskor.Nagyon jó esetben .Tehát még az sem biztos ,hogy kijön az adósság belőle .Mert itt már vannak különböző díjak .Végrehajtói jutalék ,bekapcsolódási díjak stb.Akkor még nem beszéltünk a felmondott hitelről, kamatairól .Kezes vagy,ami adósság megmarad a hitelből azt te is fogod fizetni .
17. bíborka 89~ (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2016. ápr. 6. 09:15
Igen .De itt a lényeg a NAV tartozás.Márpedig ha aki tartozik nem rendelkezik munkahellyel, és nem inkasszózható a számlája akkor jön a VH .Tehát a NAV fogja kérni az ingatlan elárverezését .Már ha ingóságokat nem tud foglalni.A NAV nem fog a lakásra felvett adósoktól vagy kezesektől vonni.Miért tenné .Közük nincs az ehhez az adóssághoz.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Taki31)
2016. ápr. 5. 22:12
Csakhogy amíg a kezestől tudják vonni a részleteket, nem árverezik el az ingatlant.
15. taki31 (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2016. ápr. 5. 14:26

Ez a hitele a páromnak megvolt már mikor mi összekerültünk. Tavaly megkaptuk az elszámolást ès kerestúnk egy kedvezőbb lehetőséget. Nem én lettem volna a kezes csak ugye a teso munkahely hijján szoba sem jöhetett igy èn a páromat nézve elmentem kezednek.

Mostmeg már megy a kapkodás de ugye mi nem tudunk már több hitelt felvenni. Tesoja nem kap ugye munka nélkül ìgy a csodát várja. Ja ès flegmán megkaptam mikor mondtam hogy ha a bank szerzödèst bont viszik azt is ami az èn nevemen van illetve bárlistára tesznek, az volt a válasz ez ezzel jár. Mikor mondtam hogy ha szerzödèst modosít valószinű nem irom alá akkor is visznek mindent mert ez ezzel jár. Csak pislogott.

14. bionet58 (válaszként erre: 1. - Taki31)
2016. ápr. 4. 23:37

Szia!

Van egy jogász aki ezekkel az ügyekkel foglalkozik. A facebookon van neki csoportja, keress rá, és kérj tőle tanácsot. Mindig napra kész a tudása.

2016. ápr. 4. 13:37

Ha találtok ti magatok egy olyan vevőt, aki többé kevésbé a reális piaci áron hajlandó megvenni, bankkal-NAV-val egyeztetni, hogy a vevő először a rápakolt terhelt fizeti ki, és azok után kapjátok meg a különbözetet, ...

Árverésnél ugyanis megelégednek a hitelezők azzal, ha a vevő hajlandó annyit fizetni, amennyi a rajta levő teher, és hogy a tulaj majd pénz nélkül mihez kezd, azzal akkor már a kutya sem fog törődni.

Árverésnél abszolut nem szokták nézik, hogy az ingatlan valódi piaci ára mennyi!

12. Bcicus (válaszként erre: 11. - Taki31)
2016. ápr. 4. 11:38
Pedig valahogy rendeznetek kell. Ha nem lesz részletfizetési megállapodás vagy egyben nem fizetitek ki a bank tuti, hogy felmondja a hitelt. Azt nem értem ha tudtátok, hogy ilyen miért vettetek fel közös hitelt.
11. taki31 (válaszként erre: 10. - Bíborka 89~)
2016. ápr. 3. 09:14

Az a baj nem nagyon dolgozik, max 6-8-9 hónap. "büdös a munka". nem tudunk páromnak is nekem is még ezen kivül is hiteleink vannak személyi kölcsönök, áruhitel stb

Sajnos ebből nincs kiút.

Az a bosszantó az embert egy semmirekellő naplopó sodorta ilyen kilátástalaán helyzetbe.

10. bíborka 89~ (válaszként erre: 7. - Taki31)
2016. ápr. 3. 08:52
Most elolvastam amit írtál.Egyet tudni kell ,a NAV nem nagyon szokott olyan esetben részletfizetést engedélyezni ha azt látja ,hogy nem biztos a teljesítés.Nem igazán értem miért kellett a munkahelyet ott hagyni.Vagyis igen ,hogy ne tudjanak vonni .Ez elég negatív.Na most ha nincs megállapodás nem fizet akkor kérni fogják a végrehajtást.Akkor jártok a legjobban ha valaki felvesz 700ezer személyi hitelt és kifizetitek ezt a tartozást.Különben erre még rámegy a ház.
2016. ápr. 3. 03:25
A vh jog rájegyzése fedezetelvonásnak minősül és a bank felmondja miatta a hitelt, kivéve ha megállapodtok és kap részletfizetést és azt fizeti is.
8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Taki31)
2016. ápr. 2. 17:25
húú, 10,5 millióra kezességet vállalni? jaaaj!
2016. ápr. 2. 04:29

Sziasztok. Köszönóm a hozzászólásokat. Igen nagy bátorság ez hitelkiváltás volt. 1 db ingatlanrol van szo. A párom anyja 50%, párom tesoja ès a párom 25-25% tulajdonosok. Páromé a jelzáloghitel .

A bank azt mondta megprobálnak becsatlakozni a navval. Mert ez hogy vègrehajtási jog van bejegyezve alapbol szerződèsbontással jár. Ha vecsatlakozik akkor szerződèst kell modositani. Az ingatlan 25milliora becsültèk. A hitel 10,5 millio

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Taki31)
2016. ápr. 1. 22:32

Szerintem, ha ti rendesen fizetitek a törlesztőrészleteket, a bank nem mondja fel a szerződést.

Bár tőled elég nagy bátorság volt a mai világban úgy kezességet vállalni, hogy semmi részed az ingatlanban.

Ez most két külön ingatlan, vagy egy ingatlan, amire a párod vette fel a hitelt?

2016. ápr. 1. 11:06
A NAV is rá fogja az ingatlanra jegyeztetni a követelését, és árverezés után először az állammal szembeni követelést egyenlítik ki = NAV, és ha még marad az összegből, utána fogják a bank felé küldeni a maradék pénzt... és mindenki más csak ezek után következhet, ha esetleg még mások is sorban állnak és várnak a pénzükre...
4. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Taki31)
2016. ápr. 1. 10:44
A tesó is tulajdonos a házban?
3. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Taki31)
2016. ápr. 1. 10:43
A bank ezért nem fogja felmondani a szerződéseteket és nem is fogj módosítani. Jelzálogot és végrehajtási jogot annyit rakhatnak rá a házra amennyit akarnak úgy is a banké az elsőbbség mert az övé van legelőször rájegyezve. A NAV-os tartozást pedig abban a pillanatban foganatosítják ahogy lesz a sógornak fizetése.
2016. ápr. 1. 09:30
Azt gondolom felmondja a szerződést.Hacsak nem léptek és nem mentek be a bankba ,hogy megmutassátok folyamatban van a megegyezés.Bár a legtöbb esetben akkor is felmondja .Nem fogja a szerződést módosítani.Miért tenné.Nekik az a probléma ,hogy bejegyeztek még valamit a tulajdonra .Végrehajtás esetén pedig azt gondolom veszélyben az első helyük a kiegyenlítésnél.De csakis az a célravezető ha bementek egyezkedni .
2016. márc. 31. 19:56

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. A páromnak van jelzáloghitele amin én vagyok a kezes. Nem vagyunk összeházasodva . Nem vagyok a házba bejelentve. Az anyja meg a testvére a zálogkötelezett. A tesojának van 700ezres adó-tb tartozása. Decemberbe kért részletfizetést,mire letiltották volna a fizetését otthagyta a munkahelyet. A tulajdoni lapra bejegyeztették a végrehajtási jogot. Elméletileg fel van függesztve a vègrehajtás mig a nav el nem dönti hogy engedi e a részletfizetést. Mivel nem biztos hogy hosszutávon van munkahelye. Nem tudom ilyenkor a bank mit lép? Felmondja a szerzödést ? Vagy csak modositja? Lehet azt már nem akarom aláirni. Közel 20 èv. Önhibánkon kívúl kerültün ilyen helyzetbe. Nem tudom mi lenne a megoldáy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook