Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jelentkezett valakinél 3 napos láznál más tünet is? (Pl. piros torok, orrfolyás) fórum

Jelentkezett valakinél 3 napos láznál más tünet is? (Pl. piros torok, orrfolyás) (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 8. 09:20

Szia!A lányom 7 hónaposan esett át a 3 napos lázon!Ő nagyon rosszul viselte 39 fok alá alig ment a láza!Neki piros volt a torka,folyt az orra és mindig sírt...Amikor a 3. nap végén elmúlt a láz,jöttek a kiütések,a gyerekorvosunk kórházba küldött minket,de csak azért mert pont hétvége jött és ha bármi történne orvosi felügyelett alatt legyen a gyerek!Gyógyszert nem kapott,csak is lázcsillapítót!2 nap múlva már kezdtek elmúlni a pöttyök!Jobbulást a kislányodnak!

"Három napos láz: Hirtelen magas, nehezen csillapítható láz, aránylag jó általános állapot mellett. 3 nap után elmúlik a láz, és testszerte elszórtan apró kiütések jelnnek meg. Kezelése tüneti, lázcsillapítás, hűtőfürdő, bő folyadékpótlás. Magától gyógyul. Felesleges és káros antibiotikumot adni. Sokszor az antibiotikum adás után, gyógyszerallergiára gondolnak tévesen, a kiütés megjelenése miatt. Ha kielégítő a gyerek állapota, ki kell várni a 3 napot antibiotikum adás nélkül."

2009. febr. 6. 12:44
Az én kislányom is 2 napja köhög és az éjszaka óta lázas
6. 3aeb86a367 (válaszként erre: 5. - Kathlee)
2009. febr. 6. 12:41
Tegnap betegedett le, az iskolából hívtak, hogy lázas a fiam, fájdította a fejét és hányingere volt. Meg köhögött. Ma már tüsszög és az orra is folyik, hol vízszerű, hol sűrű váladék. Reggel is lázas volt, délben mértem neki, akkor szerencsére nem volt lázas.
5. kathlee (válaszként erre: 4. - 3aeb86a367)
2009. febr. 6. 11:17
Hány napja beteg? Nálunk nincs köhögés és tüsszögés, egyszerűen víz szerű váladék folyik az orrából.
2009. febr. 6. 09:21
Az én fiam is beteg, lázas, köhög, tüsszög és folyik az orra.
3. kathlee (válaszként erre: 2. - 1366d1807f)
2009. febr. 6. 08:44
Köszönöm szépen! Lucának két napja van láza, de a torka is piros... Viszont emiatt, max egysze szokott felmenni a láza. Na mindegy, majd figyelem.
2009. febr. 6. 08:35
A lányomnak (most 35 éves) is volt annak idején 3 napos láza. és a negyedik napon jöttek a kiütések. De hamar elmúlt. Ez a ROSEOLA, vagyis "3 napos láz" Nekem megvolt a Dr. Spook (nem tudom jól írtam-e a nevét) könyve, abból olvastam ki. És én mondtam a doktornőnek, hogy hányadik oldalon van. Levette a könyvet a polcról és ő is elolvasta és azt mondta: Igaza van anyuka.
2009. febr. 6. 08:30
Jelentkezett vkinél 3 napos láznál más tünet is? (Pl. piros torok, orrfolyás)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook