Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jehova-babák fórum

Jehova-babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
411. emily (válaszként erre: 410. - 0c97fbb607)
2007. júl. 19. 20:32

Én a beavatkozás utánról beszéltem, és nem mondtam, hogy tuti az lesz, hanem, hogy ESÉLYES.


Felesleges itt "vitáznunk" mert én sosem fogom megérteni a Te álláspontod, Te pedig nem érted az enyém.

2007. júl. 19. 19:07

"de ha meg van rá az esély, hogy a gyerekem a beavatkozás után egészséges lesz, akkor nem hagyom meghalni!"


Szerintem ha egy babának rossz a szíve és műtétek sorozata árán megmarad,hiába él akkor sem egészséges,Ha vérátömlesztésre van egy babának szüksége,az sem egészséges,hiába mentik meg az életét.

Egy egészséges baba megszületik és ahogy kibújik az anyukájából,már nincs szüksége külső beavatkozásra,kivétel ezalól,ha esetleg a köldökzsinorral van gáz,és lélegeztetni kell.

Ha egy baba nem marad életben,az nem volt egészséges,ennyi

2007. júl. 19. 18:14
Láttátok az a részt a Grace klinikából amikor a koraszülötteknél voltak végig??
408. emily (válaszként erre: 406. - 0c97fbb607)
2007. júl. 19. 14:32

Sajnálom.


Én nem arról beszélek, hogy próbáljuk menteni a teljesen menthetetlent is, de ha meg van rá az esély, hogy a gyerekem a beavatkozás után egészséges lesz, akkor nem hagyom meghalni! Neked valószínűleg esélyed sem volt a döntésre és az azért teljesen más! Lehet, hogy most én hangzom érzéketlennek, de ha még nem született meg, talán könnyebb elfogadni, mint ha már a kezedben tartottad.

407. 0c97fbb607 (válaszként erre: 405. - Virgilius)
2007. júl. 19. 14:20
A másik négy úgymond simán,inkubátorban túlélte,a kettőnél alakult ki krízis helyzet.Tehát semmi köze a négy babának a túléléséhez az,hogy elvették a szülőktől.Csak azért maradtak életben,mert életre valók voltak.
406. 0c97fbb607 (válaszként erre: 403. - Emily)
2007. júl. 19. 14:17

Semmi baj az érzékenységgel,amikor elvesztettem a babámat én is telesírtam a párnámat,mert sajnáltam és fájt ,hogy elveszítettem.

Sokszor jut eszembe,hogy most akár 4 -en is lehetnének,ha egészséges lett volna.

De....DE nem volt az.Elvetéltem.Mert így kellett töténnie.

2007. júl. 19. 14:17

A másik 4 gyerek azért maradt életben, mert ők kaptak vérátömlesztést? ... Mert ha ők sem kaptak, viszont ők túlélték, a másik két pici viszont nem, akkor inkább sajnos Myly-vel értek egyet...

Egyébként borzasztó nehéz dilemma lenne ez, nagyon nem szívesen egyeznék bele én sem, hogy bármelyik családtagom is vérátömlesztést kapjon. De úgy látom, az orvosok sem ezzel indítanak, csak legvés

gső esetben alkalmazzák, legalábbis Magyarországon.

404. win (válaszként erre: 402. - 0c97fbb607)
2007. júl. 19. 14:12

Szerintem nem a más véleménnyel van a gond, hanem annak minimum kulturált kinyilvánításával...


De egyetértek Emilyvel abban, hogy én is elvárnám, hogy minden lehetségeset megtegyenek azért, hogy a gyerekem életben maradjon, ha ennek van esélye. Ha nincs, akkor fájó szívvel tudomásul venném, hogy ennyi volt, és ennek így kellett történnie.

De amikor ott a lehetőség -mint ahogy itt is megvolt, és másik 4 gyermek azóta is él és egészséges-, ott igenis elfogadhatatlanank tartom a szülő KIFEJEZETT ellenállását, tiltakozását.

403. emily (válaszként erre: 402. - 0c97fbb607)
2007. júl. 19. 14:09
Szíved joga. Légy kőkemény, én meg maradok ilyen kis csöpögős...
402. 0c97fbb607 (válaszként erre: 401. - Emily)
2007. júl. 19. 14:00

Persze,kifolyhat a könny,meg a nagy érzékenység a képernyőből,de akkor is lehet más vélemény is.

Keményebb,hűvösebb,érzéketlenebbnek látszó.

De én szívemen viselem az emberek sorsát ,meg a földét is.

Ehez pedig nem csöpögős lekvárnak kell a szívem helyén lennie,hanem szívnek,méghozzá kőkeménynek!

401. emily (válaszként erre: 394. - 104bdd8c43)
2007. júl. 19. 13:54

Ha egy csepp esélyt is látok arra, hogy az a csöppség, akit a szívem alatt hordtam, akire annyira vigyáztam, túlélje egy életmentő beavatkozás után, persze, hogy hagynám!!!! És szerintem, aki nem adja meg ezt az esélyt, annak a csöpp gyereknek az gyilkos.

Nem vitázom veled tovább, mert csak magadat ismétled és mocskolódsz, lehülyézel, nekem meg erre semmi szükségem! Szép napot!

400. emily (válaszként erre: 396. - 104bdd8c43)
2007. júl. 19. 13:49
A megszólítás: "Figyeljetek mindannyian!" nem arra enged következtetni, hogy ez csak nekem szólt volna... Na de mindegy....
2007. júl. 19. 13:48

Elolvastam történetet.Nem értek én sem a valláshoz(jehova,kereszténység stb),egyszerü ember vagyok.

Viszont a természet törvényeiben hiszek.

Hiszem ,hogy minden úgy van jól a természetben ,ahogy van.Mert Isten így teremtette.

Ha betegen születik egy baba,az azért van,mert az a két "mag",mégsem illett össze.Ha meghal,azért hal meg,mert nem alakult minden tökéletesen.

Ha nem életre való "csak úgy",akkor el kell mennie,hogy új tökéletes testben születhessen újjá.

Ez így volt régen.De az orvostudomány....magyarul az ember vágya ,hogy hatalommal bírjon az élet és halál felett,legyőzhetetlennek bizonyúlt.

Nem akarom cáfolni,vagy megvetni a tudományt,de azért a nagy jóakaratban(mert abban azért biztos vagyok)elkövettek és elkövetnek egy hatalmas hibát.

Szembeszállnak a természet rendjével.

Avval,hogy a gyengének el kell pusztulnia ,az erőseknek pedig életben kell maradnia.

Így ,ezáltal születhetnek ,csak új,egészséges generációk.

Gyógyíthatatlan genetikai betegségek,gyenge szervezet,meddőség....stb...stb

Sorolhatnám,de felesleges,sose érnék a végére.Ezek mind mind annak a végkifejletei,hogy beleszóltunk a természet rendjébe.

398. 104bdd8c43 (válaszként erre: 397. - 6ee0ffb012)
2007. júl. 19. 13:37
Remélem Hoxa mihamarabb törli ezt a fórumot! Értelmetlen vita az egész!
2007. júl. 19. 13:17
Ez egy teljesen felesleges és értelmetlen fórum!!!
396. 104bdd8c43 (válaszként erre: 395. - Win)
2007. júl. 19. 13:13
Ó, bocs! Az előző h.szólás emilynek szólt!! Tsa!
395. win (válaszként erre: 389. - 104bdd8c43)
2007. júl. 19. 07:29
Szóltam én hozzád egy szót is?! Akkor ehhez tartsuk magunkat a továbbiakban is! Köszönöm!
2007. júl. 18. 22:39

Na ezt szépen leírtad! Itt pont ilyen mindenki aki gyilkosként tekint a szülőkre! Az fáj nektek, hogy ezt a véleményt nem ossza veletek pár ember!


Csak 1 valamit elfelejtettetek: Nem nektek kell itt ítélkezni felettük! 6 baba, mind nagyon pici, minnél kissebbek annál kevesebb az esélyük a túlélésre! Nem ismerjük a pontos körülményeket és így senkinek nincs joga gyilkosnak kikiáltani őket! Olvasd el a 390.-es hsz.-t itt nem is koraszülöttről van szó és mégsem engedné az életmentő beavatkozást ha beteg babája születne!


Valaki megszüntethetné ezt a jehova-babák részt!

393. emily (válaszként erre: 388. - Win)
2007. júl. 18. 21:45

Jah, elfelejtettem, hogy vannak emberek, akiknek mindenki, aki az övékkel ellentétes véleményt ír, az hülye és fogja be a pofáját!

Köszi, hogy figyelmeztettél! :-DDDDDDDDDD

392. emily (válaszként erre: 387. - 104bdd8c43)
2007. júl. 18. 21:43
Édibédi vagy... :-)
391. 104bdd8c43 (válaszként erre: 390. - 0c97fbb607)
2007. júl. 18. 17:42
Ezzel egyetértek! Mind a beteg kisbabának mind a szülőknek egy életre szóló szenvedést jelentene egy olyan beteg kisbaba akinek olyan baja van ami miatt élete végéig valaki segítségére szorul és nem tud teljes értékű életet élni! Most ez így leírva nagyon durván hangzik de ahogy írtad én is így gondolom.
390. 0c97fbb607 (válaszként erre: 389. - 104bdd8c43)
2007. júl. 18. 17:15

Nem ismerem a történetet,sem a jehovákat,de van véleményem arról,ha beteg baba születik.

3 szor szültem.De a férjemmel már jó előre megbeszéltük,ha bármi gond ,vagy probléma adódik,nem engedünk semmiféle komolyabb orvosi életmentő beavatkozást. Ha egy gyermek életképtelen ,akkor meghal.Ez a természet rendje.

389. 104bdd8c43 (válaszként erre: 388. - Win)
2007. júl. 18. 16:07

Figyeljetekek mindannyian!


Egy rokonom, aki a vértranszfúziós állomáson dolgozik ő maga mondta, hogy sosem engedné sem magának, sem egyik családtagjának sem a vérátömlesztést! NEM JEHOVA TANÚJA!!!!

Van aki a vérátömlesztés után 1-2 nappal meghal, vagy olyan fertőzést kap az idegen vértől ami miatt élete végéig szenvedni fog! A magyar orvostudomány nem ismeri a vér összetételét, csak ilyen esetekben ez a legkönnyebb, belenyomják az idegen vért, holott van ennek más módja is! Minden emberre máshogy hat a vérátömlesztés! Hiába vagytok ezen felháborodva, 6 baba volt, mind egy külön egyéniség, ami az egyiknek jó nem biztos hogy a másiknak is jó! Az a kettő baba gyengébb volt és nem bírta ki sajnos. A vérben számtalan olyan fertőzés van amit nem tudnak kimutatni. Egyáltalán nem vagyok reménytelen! Ha kicsit utánnanéznétek ti is akkor talán nem írnátok hülyeségeket! Na Tsa!! olvasni, olvasni ,olvasni!!!!!

388. win (válaszként erre: 386. - Emily)
2007. júl. 18. 13:01

My Darling!

Ne erőlködj, reménytelen, tudod!

;DDDDDDDD

387. 104bdd8c43 (válaszként erre: 386. - Emily)
2007. júl. 17. 22:38
Anyukám! Ha valamihez hülye vagy akkor ne szólj bele!! OK?? Ja, és te tudod kit kiscsillagozz....Te pedig olvasd el a koraszülötteknél kialakuló betegségekről szóló írást!! Addig a ...lapos!!!
386. emily
2007. júl. 17. 17:28
Kiscsillag, nem akarom magam ismételni, ezért olvasd el kérlek újra a 383. hsz-om középső sorát! Köszönöm.
385. 104bdd8c43 (válaszként erre: 383. - Emily)
2007. júl. 16. 23:41

Heh! Most azt hiszed kemény vagy mi?? Én is kérdezhetném tőled hogy te minek vagy itt má megint??

Nézz utánna, én már megtettem!! van olyan oldal, ahol lehet olvasni milyen betegségeket kaphatnak a koraszülöttek ami pillanatok alatt kialakul és sok esetben már későn veszik észre és nem az orvosok hibájából! Csak párat írok neked: agyvérzés, légzásleállás, bélbetegség, vízfejűség..szívgyengeség... Érdemes elolvasni, nem tudhatod, neked is lehet még koraszülött gyereked és akkor rájönnél nem minden a vérátömlesztés. Van amelyik attól hal meg, kilöki a szervezete. Tehát te ne okoskodj itt!!! A modern orvostudomány sem garantálja, hogy minden koraszülöttet meg tud menteni! Vegyél vissza magadból!

384. win (válaszként erre: 383. - Emily)
2007. júl. 16. 09:21
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
383. emily (válaszként erre: 381. - 104bdd8c43)
2007. júl. 16. 09:06

Te mááá megin itt vagy???


Hogyha, hogyha, hogyha.... és ha öreganyámnak pöcse lett volna, akkor ő lett volna öregapám...


AKKOR IS GYILKOSSÁG, AKÁRHOGY IS PRÓBÁLOD SZÉPÍTENI!!!!!!!!!

2007. júl. 16. 08:49

Persze nem kell általánosítani, de sajnos előfordul, hogy a gyereknek perforált a vakbele, de az apa már csak akkor vitte orvoshoz, amikor a rokonok megfenyegették, amikor eltört a saját karja, rohant és begipszeltette. Mindezt ráfogta a vallására.

Isten ezt nem akarja, és nincs a bibliában. HAsonlóak ezek az emberek azokhoz a fanatikus hívekhez, akik a koránt is másképp értelmezik, és a nevében ölnek.

ehhez hasonló tapasztalható a hit gyülekezetében is, ahol bűnnek számít ha bezeg vagy, mert állitólag megszállt a gonosz és ki kell űzni belőled.

Ha az ember ilyet tapasztal egy közösségben, gyorsan kerülje el,mert a biblia sehol nem említi hogy ezt kell tenni. Persze mindig vannak fanatikus vezetők, ezek arról ismernek meg, hogy a közösségnek ők egyszemélyben a mindenható vezetői, és rajtuk kívül csak alatvalók léteznek.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook