Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Javítani a házasságon... fórum

Javítani a házasságon... (beszélgetős fórum)


25. 25d4b44717 (válaszként erre: 24. - Husi76)
2012. szept. 14. 18:58
Gondoltam,hisz nem vagyok uncsi fickó,mint látod:-))
24. husi76 (válaszként erre: 21. - 25d4b44717)
2012. szept. 14. 10:23
Én is kedvellek!!!!!!!!!
23. Szuszika (válaszként erre: 17. - Husi76)
2012. szept. 13. 15:06
Ha már beszéltetek róla az nagyon jó.:) Próbáljatok ki együtt több szabadidős programot, amikor lazán, elvárások nélkül vagytok együtt. Talán érdemes lenne megbeszélni azt is, hogy jobb ha erősitítek, támogatjátok egymást a nehéz helyzetekben. :) Amit leírtál, abból kicsit úgy tűnik, hogy eddig inkább még rátettetek egy lapáttal.
22. Szuszika (válaszként erre: 21. - 25d4b44717)
2012. szept. 13. 15:01

Univerzális megoldás, ja.... mindent megold...

Segítséget kért, nem beszólást...

21. 25d4b44717 (válaszként erre: 17. - Husi76)
2012. szept. 13. 13:18
Esetleg fogyhatnál is némi táplálékmegvonas es tóbb mozgás:-) bocs.
2012. szept. 13. 12:41
Ha nincs miről beszélgetni, akkor az már régen rossz....
19. husi76
2012. szept. 13. 10:35
A férjem meg a gyerekkori sérelmeit emlegeti és szerintem neki is jót tenne a dolog.Ő még nem akar róla hallani:(
18. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 17. - Husi76)
2012. szept. 13. 10:23
A kineziológia jó ötlet,segít megtalálni önamgadat. Egyik barátnőmnek ez tette helyre a házasságát:) Olyan gyerekkori sérlemekre világítottak rá, amikre nem is gondolt, de ugye kihatott a felnőtt életére.
17. husi76
2012. szept. 13. 10:09

Nagyon igazatok van és mi is igyekszünk ezt tenni.Kb. 2hete körül volt egy hatalmas vita amiben a válás is felmerült. Ott megfogadtuk, hogy változni kell és jobban figyelni a másikra.

Ugyanis mi már 3 félidős terhességet elvesztettünk. Ez mindkettőnket megvisel és Ő mindig erre fogja már-már úgy érzem engem tart hibásnak. Én erre csak annyit tudok mondani, hogy nálam jobban senkit nem viselt meg a babák elvesztése testileg-lelkileg benne voltam.

Értem én, hogy szülő szeretne lenni 36 évesen de én mióta az eszemet tudom azóta az anyaságra vágyom.

Montanába nagyon a béka feneke alatt érzem magam és gondolkodom a kineziológiai oldáson is.

16. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 15. - Castellina)
2012. szept. 13. 09:51
Ezt már hallottam én is. De a lényeg az hogy mindkettejüknek akarnia kell a változást és mindekken kell, hogy tegyen érte. Ha valami elromlik, az is két ember hibája...Sosem szabad csak az egyikre mutogatni!! Önmagunkban is kell keresni a hibát.
15. Castellina (válaszként erre: 14. - 7a1c4d35f1)
2012. szept. 13. 09:32

Igen ez így van!


Megkérdeztek egy 50 éve együttélő házaspárt, hogy mi a hosszú kapcsolat titka, azt válaszolták, hogy ha valami nem müködik, akkor azt meg kell javítani és nem eldobni!

2012. szept. 13. 09:27
Üljetek le egy bohár bor mellett és kérdezd meg ő is ugyanígy látja e mint te? Ha igen, akkor lehet tanakodni, hogyan is változtassatok a dolgokon. A legfőbb kérdés: mindketten akartok e változtatni? És lehet, hogy csak másképp kellene hozzá állni néhány dologhoz és minden megváltozik. Tapasztalat beszél belőlem, mi az utolsó percben fordultunk vissza és harmonikusabb a párkapcsoaltom, mint valaha is volt. Mert megpróbálam megérteni a másikat és lejjebb adni a saját onzőségemből. Minél több megértést és szeretetet adtam, annál többet kaptam vissza.
13. csgybzs (válaszként erre: 12. - Castellina)
2012. szept. 13. 09:08
Így van.
2012. szept. 13. 09:06

Próbáld meg kitalálni mire van szüksége érzelmileg, szellemileg, fizikailag és próbáld meg kielégíteni őket!


Egy kapcsolat akkor laposodik el, ha mindkét fél csak magával törődik.

Foglalkozz vele többet és az igényeit elégítsd ki!

Hogy ez neked terhes? Sajnálom, de a párkapcsolat erről szól, a másik emberről, nem rólad.

És az a jó, ha ő is így gondolja:)

És ha nem önző, akkor viszonozni fogja.

2012. szept. 13. 09:03

Ismerni kellene benneteket, hogy tanácsot tudjak adni.

A közös érdeklődési kör sokat segítene.

Keress valami olyan témát, amiről mindketten szívesen beszélgettek. Pl csillagászat, vagy tudományos dolgok, vagy csak lakberendezés, esetleg sport.

Keress olyan tevékenységet, melyet mindketten együtt csinálhattok, pl: kertészkedés, vagy lakásfelújítás, közös sport, hobby stb

10. 25d4b44717 (válaszként erre: 5. - Husi76)
2012. szept. 13. 08:57

Ó Husika,majd kinövi:-)

Valószínű valamiről beszélgetni akar veled.Ha te is felvetel témákat,akkor arról fog beszélni.Eleinte csak kérdezgessed,mindjárt érzi,felnézel rá,adsz a vélemenyére.A ffi szereti,ha a párja felnéz rá:-) :-)

9. csgybzs (válaszként erre: 7. - Husi76)
2012. szept. 13. 08:53

Mert lehet, hogy úgy érzi az otthoni gondokon te agyalsz. Mondtad már neki? Mármint, hogy úgy érzed a munka előrébb van a fontossági listán?

Mondjuk nagyban függ attól, hogy mivel foglalkozik, mennyire felelős beosztás, stb...

2012. szept. 13. 08:50

De ,ha az előbbi nem tetszik.tanulhattok valamit közösen,egymást kérdezve-segítve.

Lehet álmodozni pl.egy kék lagunai nyaralásról,egy elérhetetlennek tünő dologról, majd megtervezni annak megvalósítását.Lehet verset írni.,könyveket megbeszélni.A Biblia könyveit értelmezni,pl melyiteknek mit mond a Job könyve,az evangélium.Miért vagyunk e földön. Mi a célja az életünknek,és így tovább...

7. husi76 (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2012. szept. 13. 08:49

Legjobban az zavar, hogy ez zavar :)

Mióta együtt vagyunk Neki a munka az szent volt és tragikusabban vette ott fel a problémákat mint az itthoni dolgokat.

6. csgybzs (válaszként erre: 5. - Husi76)
2012. szept. 13. 08:43
És ez téged zavar? Vagy eddig nem zavart, de most már igen?
5. husi76 (válaszként erre: 4. - 25d4b44717)
2012. szept. 13. 08:42

A veszekedés nem jó,mert nekünk nagyon nem jól sül el.

Ő egy nagyon sokat beszélő típus de olyan szinten, hogy még én azt mondom "ez a toll piros" Ő 5 mondatban fogja elmondani.

Nos nekem úgy tűnik, hogy csak az Ő problémája a probléma,mert ami történik a munkahelyén majd hogy nem szóról szóra elmondja.

4. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Husi76)
2012. szept. 13. 08:36

Lehet egy jót veszekeni:-) Tudod milen remek békülés jöhet utána?:-) A békülés záróakkordja egy kiadós szeretkezés'hmm.

Ugye eltudod képzelni?

3. csgybzs (válaszként erre: 1. - Husi76)
2012. szept. 13. 08:34

Beszélgetni, közös hobbikat csinálunk, vagy egymás mellett külön-külön (ő kreatívkodik valamit, én pedig közben olvasok, játszom), valami közös sport (pl tenisz, fallabda), kirándulás, séta, társasjáték...

Nem baj ha vannak olyan periódusok, hogy valamelyik fél fáradtabb, esetleg több gond nyomasztja, stb... a lényeg a kommunikáció és, hogy egymásban mindig megtaláljátok az örömforrást és ki tudjatok egymást zökkenteni.

2012. szept. 13. 08:27

kirándulni, elmenni vmi fürdőbe, szép időbe bringázni


otthon: együtt főzni/fürödni/takaítani:D

2012. szept. 13. 08:25

Eléggé ellaposodott a kapcsolatunk.Keveset foglalkozunk egymással és ha ketten vagyunk itthon néha azt veszem észre,hogy nincs mit beszélnünk.

Ti mit szoktatok csinálni együtt?

Milyen szabadidős programot végeztek ketten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook