Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játszótéri akadálypályák fórum

Játszótéri akadálypályák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Játszótéri akadálypályák

1 2 3 4
93. 8559ed0e1b (válaszként erre: 92. - Ében11)
2009. szept. 20. 16:56
pedig az lenne a természetes ha nem kellett volna beszólnia.:(
92. ében11 (válaszként erre: 91. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 20. 16:24

:(

szomorú...nálunk azért az óvónő dadus szólna ha ilyet látna akár a szülőnek is!

nálunk öcsém beszólt mikor engem meg a pocakomat kísért-így átadták a helyet.

2009. szept. 20. 15:13

Hát terhességem alatt nekem sem adták át a helyet:( csak néztek ki az ablakon.

Annyira tragikus a helyzet..minden nap amikor hozom-viszem a gyerkőcöt az oviba köszönök.Mert nekem ez a természetes.Senki nem köszön vissza.Ez elgondolkodtató,amíg a szülők többsége ilyen bunkó hogy még köszönni sem képes-addig hogy várhatom el hogy a gyereke esetleg tudjon viselkedni? Piti példa: nálunk az oviba kód kell az ajtó nyitáshoz.Direkt rohanok hogy nem menjen már a dadák idegeire az állandó csipogás amikor az orrom elött becsapják az ajtót.Nem hiszem hogy nem lehetne pár másodpercig tartani.

Reggelente az "anyucik" sorban ülnek a padon amin a gyerekeknek kéne öltözniük ha oda férnének.A hátuk mögött vannak a zsákok,amiben a gyerek ruhája van.De nem állnának fel,nem engednék a gyereket öltözni!Pletykálnak mintha csak ők lennének ott,mintha csak az ő gyereküknek kéne hozzá férni a cuccokhoz.

Egyszerűen nem értem az embereket.Én úgy nevelem a Kisfiam hogy vegyen másokat figyelembe,figyeljen másokra..de látom semmi értelme nincs mert eltapossák.

Ja,tavaly amikor a farsang volt már jó látható vaolt a pocim,de ott álltam a terembe mert nem volt hely.Sok apuka ült-ugye nekik jobban kell a hely mint egy ksmamának- és még az ovónő sem szólt hogy esetleg át kéne adni a helyet...

90. ében11 (válaszként erre: 89. - Wendy87)
2009. szept. 2. 13:56

a hely átadást én is tapasztaltam-tényleg a fiatalok tojtak a fejemre pocakkal és néhány nagymami megelőzött a járókerettel-felemelték és futottak, így ők ültek én álltam.

az egoizmusra tényleg nem jó tanítani őket-most kezdtük az ovit-és bizony meglátszik a fiamon hogy egyke.mondta az óvónéni hogy aranyos kedves a gyerek, csak mindig első akar lenni...most neveljük le róla, hogy szépen beilleszkedjen a közösségbe.sokat segít az óvó néni, mert otthon ezt nem nagyon tudja megtanulni, nincs tesó,unokatesó :(

89. Wendy87 (válaszként erre: 86. - 8559ed0e1b)
2009. szept. 2. 13:34

Hát ilyen szülők már az én gyerekkoromban is voltak... Anyukám mesélte, hogy volt egy szomszédunk, a lánya annyi idős volt, mint én, csak neki jóval idősebb anyukája volt. Vagyis nem tudom, hogy tényleg sokkal idősebb volt, de "öregesen" öltözködött, meg viselkedett. Na lényeg, hogy anyu mesélte, hogy olyan rengetegszer volt, hogy egyszerre vittek minket haza a suliból buszon. Ha idős, beteg, vagy kisgyerekes személy szállt fel a buszra, anyukám mindig szólt, hogy adjam át a helyem, szépen meg is tanultam, hogy ezt így illik. A szomszédos anyuka viszont, amikor meglátta, hogy az ő lánya (kb. 6-7 évesek voltunk akkor) át akarja adni a helyét egy terhes kismamának, hangosan rászólt a gyerekére, mondván, hogy ők épp ugyan annyit fizettek a bérletért, mint más, az ülőhely az, aki előbb ért oda.

Szerintem gusztustalan ez az egoizmusra nevelés a szülőktől. Amikor én terhesen buszoztam, hát elvétve adták át a helyüket az emberek, leginkább idősebbek, illetve roma fiatalemberek (nem szeretnék itt most védőbeszédet tartani a cigányok mellett, de azt meg kell hagyni, hogy a többségük olyan családban nő fel, ahol nem ritkaság a terhes nő, megtanulják, hogyan kell hozzá viszonyulni). De fiatalok szinte sose adták át a helyüket. Inkább másfelé néztek. Szóval ja, kb. ezt lehet elérni az ilyen neveléssel. Amikor a szülő úgy gondolja, hogy az ő gyereke az első, mindenki előtt, hát akkor persze, hogy felnőtt korában is ezt fogja természetesnek venni.

88. kiscsirke (válaszként erre: 87. - 9242a6388c)
2009. aug. 29. 19:01
Sajnos a többség...
87. 9242a6388c (válaszként erre: 86. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 28. 14:13
vannak ilyen "anyukák" nem is egy!
2009. aug. 28. 14:08

Az a baj,hogy sok szülő nem szól rá az üngyümbüngyümkéjére:(

Ma a metrón egy 5 év körüli kislány úgy ült hogy nézte a síneket,cipője az üllésen.(ami nagyon szupi mert más tiszta ruhában odaül utánna és tiszta mocsok lesz) Szóval,kisfiam mellette ült,3szor belerúgott a kisfiamba,sem egy bocsánat vagy valami,mintha mi sem történt volna!Negyedszer már nem bírtam tovább nézni ahogy belerúg a gyerekembe-a jó édesanyukája még mindig nem szólt rá- szóltam neki hogy ne rugdossa a kisfiam.Az anyukája bunkó módón nekem esett hogy mi jogon szólók rá Zsófikára:( mondtam neki hogy azért szóltam mert 4szer belerúgott a kisfiamba,amúgy meg neki kéne rászólnia a gyerekére!!Hát a vége az lett hogy én vagyok a bunkó mert más gyerekére rászóltam,a gyerekem meg nem fog belehalni abba hogy belerúgtak!

Nagyon kiakadtam,mi lesz az ilyen gyerekekből?milyen példát látnak?nem értem hogy egy ilyen tapló nőnek minek gyerek?!

85. ében11 (válaszként erre: 84. - 9242a6388c)
2009. aug. 27. 10:06
az enyém is ilyen, de én sűrűn kérek bocsánatot a szülőtől meg a gyerektől is-lassan a gyerekem is hajlandó rá-szépen megtanulja, aztán remélhetőleg leszokik arról hogy mindenkihez odarohan és nagy hévvel játszana-anyósommal pont most beszéltük hogy elég nagy gyerek-nagyobb a 4 éves unokahúgánál viszont a játékában beszédében meglátszik hogy még csak 3 éves.talán ezért van hogy többet várnak el tőle-mert a 4-5 évesek közé simán beolvad.de még nem tud olyan szépen eljátszani a többiekkel...
2009. aug. 25. 19:11

Ma a játszótéren egy kisfiú ráütött Pankára,( csak úgy oda jött) aki csak állt és nézett, aztán nagyon sírni kezdett!

Az anyukája azt sem mondta bocs.. Csak annyit mondotta kisfiának:na ezért nem barátkozik veled senki!

Nem csináltam semmit, nem tudtam mit tegyek, talán jobb így.A kisfiú még jött volna, de inkább elterelgettem a lányomat. megfigyeltem elég agresszív az anyuka is, pl: rángatja a fiát, kiabál stb... Arra nem gondol, hogy vele sem barátkoznak nagyon az anyukák...

83. kiscsirke (válaszként erre: 82. - 18ba5935e0)
2009. aug. 23. 18:45
Szerintem ez teljesen így van sajnos. De én majd tinikorban szeretném felvilágosítani. Undorító, hogy már az ovodában így kell viselkedni? Ott mért kéne érvényesülni? Iskolában tanuljon jól magának, és érvényesülni fog azzal is. Később a munkahelyen, na ott lehet törtetni, mert ott sajnos kell is :(
82. 18ba5935e0 (válaszként erre: 81. - Panke)
2009. aug. 22. 16:09

Sajnos ebben igazad van!


Én is sokat gondolkozom azon, vajon mennyire érdemes a jóra, a toleranciára, az udvariasságra nevelni a gyerekeimet, amikor manapság ezekkel az értékekkel, tulajdonságokkal csak hátrébb kerül az ember, előrébb nem. Helyette a harsányság, a törtetés és a tisztességtelenség a nyerő magatartás. :-(

A lányaim most mennek majd óvodába és bizony egy kissé szorongva várom, hogy milyen élményekkel fognak "gazdagodni"...

81. Panke
2009. aug. 22. 13:42

Teljesen egyet értek a cikk írójával!! Nekem 3 gyermekem van 18, 12 és 9 évesek. Van tapasztalatom bőven játszótér ügyben. De érdekes, hogy kisebb településen ahol jobban ismerik egymást az emberek ott kevésbé élesedik ki ez a probléma. vagy toleránsabbak vagyunk egymással, mert ismerjük egymást vagy tényleg kulturáltabbak itt az emberek.

De az biztos, hogy a nagyváros /Budapest/ játszóterein elég "furcsa" gondolkodású és viselkedésű emberekkel lehet találkozni. Erről akár egy könyvnyi cikket is tudnék írni. De ez nem csak a játszóterekre igaz, hanem egyéb tömegek által használt helyekre " vidámpark, állatkert, stb" is igaz.De ha megfigyeljük a felnőttek viselkedését, máris választ kapunk az összes kérdésünkre, hisz nem az a csöppség tehet róla, hogy mit enged, mire buzdít egy szülő.

A szomorú az az egészben, hogy ők lesznek a jövő generációja. Nekem a középső gyermekem elég simulékony béketűrő gyermek. A kicsi sajnos elég önző, minden igyekezetem ellenére. De azt tapasztaltam, hogy a kicsi szemrebbenés nélkül sokkal több jót ki tud csikarni az élettől, mint a középső, aki mindig jól nevelten kér, sorban áll stb. Lehet, hogy megbotránkoztató a következő gondolatom, de elgondolkodtam rajta, hogy a mai agresszív, neveletlen világban melyik gyermekem fog jobban elboldogulni. A középsőt mindenhonnan ellökdösik, megelőzik, a kicsi mindent elér. SAJNOS?! Nem tudom!

80. kiscsirke (válaszként erre: 79. - Tixtina)
2009. aug. 19. 20:57
Ez teljesen rendben van így.
79. tixtina (válaszként erre: 78. - Kiscsirke)
2009. aug. 19. 20:49

Az a helyzet,hogy nekem huszon egynéhány éves koromban,jóval kevesebb türelmem volt a gyermekekhez,mint később-ugyanis későn érő vagyok.

Lehet, ennek az is az oka,hogy húsz éves koromig nem éltem ki magam-katolikus kollégiumba jártam négy évig,ahol vas fegyelem volt.

Ezért,később vállaltam gyermeket.Pont 30 évesen-mert addigra értem "anyává"minden értelemben:)

78. kiscsirke (válaszként erre: 77. - Hovanetz)
2009. aug. 19. 20:44

Nem akarom bántani a 30-as, 40-es anyukákat, mert ugyanannyi jó anyuka van köztük, mint mondjuk a 20-asok közt. Csak annyit mondanék, mégis van különbség. Türelem, és nézet között.

Azt nem tudom tényleg, hogy egyesek minek szülnek egyáltalán gyereket...

77. Hovanetz (válaszként erre: 76. - Ében11)
2009. aug. 19. 19:56
Én csak azt nem értem ha valaki nem figyel vagy foglalkozik egy kicsit sem a gyerekével illetve a játszótéren nem tudja magát tolerálni,minden kissebb összezörrenésre hangosan és durván reagál,vagyis türelmetlen (az az anya vajon milyen lehet otthon a négy fal között a gyerekével is?)miért szül gyereket? Vagy csak úgy legyen mert másnak is van és esetleg egy bizonyos idő után ez a természetes? Hogy legyen valaki aki később törődik velük ha idősek lesznek és a vagyon ne az államé legyen? Nem értem.
76. ében11 (válaszként erre: 75. - Hovanetz)
2009. aug. 19. 17:14

én is így gondolom.azóta lett nehéz amióta a fiam kinőtte az édes gügyögős togyogós kort.amióta dacos néha hisztis vagy vad-nehéz a játszón lenni vele.mert gyakran a szülők neki ugranak vagy nekem-pedig én rögtön rászólok, nem hagyom randalírozni.ezért elkerüljük a játszót-pedig azt gondoltam órákig kint ülünk majd, főleg nyáron.

de mindig az van hogy a gyereknek is magyarázni kell-persze ez hasznos hisz abból tanulja meg a másik gyerekkel szülővel hogy kell viselkedni-szocializálódik, de közben nagy fáraszt hogy a szülők az első nyekkenésre egymásnak ugranak és mindenki gőzerővel védi a gyerekét-pedig sokszor látom hogy a gyerekek lerendezik maguk között is, helyre áll a béke és játszanak tovább. a szülők meg nem tudnak továbblépni.

én is próbálom jó nevelté tenni a gyereket, de nem minden percben az.most mondta a barátnőm anyukája, hogy volt egy idő amikor nagyon nehéz volt a barátnőmmel-mert mindenki neveletlennek tartotta látta-de aztán rendeződtek a dolgok nála közben a szülei vért izzadtak.

2009. aug. 19. 16:56

Sziasztok! Kiscsirke régebbi játszótéri tapasztalataihoz és az illemhez szeretnék hozzászólni. Én teljesen egyet értek Veled!Nekem ugyan még csak 6hónapos a kisfiam és nincsenek ilyen tapasztalataim (előtte bébiszitterként sem volt ilyen, szerencsére),de a nővérem mesélt egy két jó dolgot!ő a 4 éves kislányával ment a játszótérre ahol egy kisfiú szintén nem engedte csúszkálni a többieket. Egy szülő rászólt mire a kisfiú arcon karmolta és leköpte az anyukát!Természetesen a szülei nem is vettek erről az incidensről tudomást és a játszótér szélén lévő padon trécseltek tovább!

Egy kicsit későbbi alkalommal meg egy roma származású kislány folyamatosan lökdöste a nővérem lányát mire ő rászólt,szépen.A kislány sírva ment panaszkodni az anyukájának mire ő meg a többi Roma ismerőseivel azonnal felálltak és üvöltözni kezdtek és még tesómat akarták megverni!Hát ennyit az illemről! Az ember vagy otthon próbál saját kis játszóteret építeni a gyerekének vagy mehet szenvedni,veszekedni vagy verekedni!

74. 18ba5935e0 (válaszként erre: 73. - Ében11)
2009. aug. 14. 23:23

Mekkora paraszt ez a szomszéd! :-(

Nem is csodálom, hogy anyukád kiakadt!

73. ében11 (válaszként erre: 68. - Wendy87)
2009. aug. 14. 22:17
az enyém is a játszón tanulta meg a legtöbb csúnya szót-de ez legkésőbb az óviban úgyis megtörtént volna...igen az a baj hogy a szülők is rögtön ugranak a gyereknek egymásnak...mi nem mentünk játszóra a mamánál volt most a gyerek és csak a ház elé vitte le,nah a szomszéd rögtön nekiesett a gyereknek hogy neveletlen buta-és nekiállt vitatkozni a 3 évesemmel meg ellenkezni vele-elette a játékait, stb. aztán csodálkozott hogy a gyerekem leutánozta és visszavágott neki.aztán anyunak mondta, hogy a gyerek beteg-de a feje sosem fog meggyógyulni, mert a hiperaktivitás nem fog elmúlni...szegény anyukámat a sírás kerülgette...nem is értette ott rögtön, mert a szomszédnak is van egy 1 éves kislánya...
72. kiscsirke (válaszként erre: 71. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 12. 21:41
Valószínűleg azért voltál összeférhetetlen, mert nem álltál le velük trécselni, bagózni, és isteníteni az ő gyereküket :)
71. 8559ed0e1b (válaszként erre: 68. - Wendy87)
2009. aug. 12. 07:55

Na nálunk is ez van:(

Én egyszer ezt leírtam egy másik topikban ahol magkaptam hogy "biztos összeférhetetlen vagyok"


Szomorúan látom hogy aki ide írt,kb 99%-ban negatív a tapasztalata:(

70. Wendy87 (válaszként erre: 69. - Kiscsirke)
2009. aug. 11. 22:27
Igen, én is úgy voltam vele, hogy kéne neki gyerektársaság, és milyen rossz anya vagyok, hogy így ez nem nagyon van. De mondjuk nálunk amúgy is kevés a vele egykorú gyerek, és szeptembertől bölcsi, szóval ez is megoldódik.
69. kiscsirke (válaszként erre: 68. - Wendy87)
2009. aug. 11. 22:25

No comment!

Egyébként én is akkor viszem, amikor kevesebben vannak. De ilyenkor meg lelkiismeretfurdalásom van, hogy a gyerek akkor így hogy él társadalmi életet. De már rájöttem, hogy elég lesz neki a bölcsi. Így is azt írják az okosok, hogy 2-3 éves korig a kicsik a szüleik társaságát igénylik főként.

2009. aug. 11. 22:14
Hú, mi nagyon nem járunk játszótérre. Itt nálunk kettő is van, vagyis külön tették a homokozót meg a játszóteret, de egyikkel sem vagyok kibékülve. Csak akkor megyünk le, amikor mások nincsenek. Első negatív élményem, amikor ide költöztünk az akkor 20 hónapos fiammal, hogy a játszón köszöntem a többi anyukának, és rámnéztek, aztán elfordultak. Hát mondom ez meg mi volt? Na mondom mindegy, meghintáztatom a gyereket. Azt megunta kb 10 perc múlva, és elindult a mászókához, de felmászni nem tudott rá, mert az egyik nagydarab anyuka rátette a lábát a létrára és úgy dumált. Kisfiam odament hozzá és próbálta elhúzni a lábát, hogy fel tudjon menni, erre az anyuka nekemtámadt, hogy miért nem nevelem meg a gyerekem, ha akar valamit akkor szóljon. Mondom neki, még nem tud szólni, mert kb. 3 szót tud csak mondani. Erre még neki állt feljebb, hogy akkor is megtaníthatnám rá, hogy ne cibáljon másokat ha valami nem tetszik neki. Na most az tény, hogy az én fiam aztán rendesen tud hisztizni, de ebben semmi erőszakos nem volt, a tenyerével próbálta csak félretolni a nő sonkáit a mászókáról, ami elvileg a gyerekeknek van. Nem cibálta, nem dilizett, csak próbált magának utat csinálni. Ha az én lábamat próbálná egy csemete letolni a mászókáról, hát én észbekapnék, hogy nem azon kéne állnom, és mosolyogva utat engednék neki, de nem ám még az anyukáját teremteném le. Akkor döntöttem úgy, hogy oké, átmegyünk a homokozóba. Ott egy fokkal jobb volt a helyzet, legalább köszöntek. Sőt, ott tulajdonképpen nem is volt gond, minden szülő megkérdezte, hogy játszhat-e a gyerek a játékunkkal (mondjuk én ezt nem várom el, mert amit kiteszünk a homokba, az az én szememben közösnek számít, persze ha azt látom, hogy a fiam máséval játszik, akkor arra mindig figyelek, hogy ha a gazdája akar vele játszani, akkor azt azonnal vissza kell adni, meg vigyázunk máséra, meg nem visszük el meg ilyenek, itt meg is kérdeztem, hogy szabad-e, mondták, hogy szabad, meg szerintem csak azért kérdezték, mert én még új vagyok, nem tudták, hogy engedem-e vagy mi van), szóval ezzel nem volt gond, csak ott meg valahogy olyan furák a szülők. Nem az zavart, hogy volt pár anyuka, aki cigizett, istenem, én is dohányzom, mondjuk nem a játszótéren, mert úgy érzem, az nem oda való, meg szemetet csinál meg amúgy is rendelet tiltja, nem is az zavart, hogy volt pár apuka, aki elkortyolt egy doboz sört, inkább az, hogy csúnyán beszéltek a szülők. Nem a gyerekkel, hanem ahogy beszélgettek. Az egyik apuka mesélt valami sztorit a többieknek, és minden második szava a bazdmeg volt, és a többiek is ugyan ebben a stílusban felelgettek. Itt megint csak nem a csúnya szavak ellen van kifogásom, mert megvan ezeknek is a létjogosultsága, bár az elég gáz, ha valakinek minden második szava ilyen, csak éppen szerintem egy játszótéren, gyerekek előtt nem kéne így beszélni. Szóval mi nem járunk játszóra, inkább csak sétálni megyünk be a belvárosba. A játszóra akkor viszem le, ha jön velem valaki, pl. fiam keresztanyujával néha lemegyünk, akkor nem kell azzal foglalkoznom, hogy a többi szülő milyen. De így egyedül nem szeretem levinni.
2009. aug. 11. 08:52
Rosszabb a helyzet, mint amikor a fiam volt kicsi!
66. kiscsirke (válaszként erre: 65. - McKenzi)
2009. aug. 11. 08:24

A paraszt! Már bocsánat.

Akkor az én tapasztalataim még semmik, ahhoz képest amiket még át fogok élni... Ez kiábrándító! Pfffffffff.

65. McKenzi (válaszként erre: 64. - Ében11)
2009. aug. 10. 23:30

:O kedves.. Talán nem hallotta, hogy szóltál?

Néha arra gondolok, hogy sokan idősebbnek nézik a gyerekeket, hiszen már három évesen is nagyon magasak, és talán már elfelejtették ezt

de az is igaz, hogy nem figyelnek a más gyerekére


zenebölcsiben volt, hogy mindenkinek nyilvánvaló volt a fiam félénksége, ennek ellenére egyszer mikor odagurult a labdája egyik anyukához, nem merte elkérni, bíztattam, hogy kérje el -

meg is tette, erre a nő eldobta a labdát a saját gyerekének

64. ében11 (válaszként erre: 61. - McKenzi)
2009. aug. 10. 22:43

úh.én nem merném,még a mamánál a kertben is mindig megyek utána.

most voltunk, van medence és simán egyedül felmászott a medence létráján.de egy fél pillanatra se hagynám egyedül.

a többi emberre meg nem lehet számítani, nem szokás más gyerekére figyelni.mondjuk az én gyerekkoromban ha eltávolodtam anyukámtól abban a pillanatban már kérdezték is a felnőttek hol az anyukád stb.de most más világ van.a múltkor a sétálón előreszaladt a gyerekem, megállt egy bolt ajtajában és szóltam egy hölgynek aki pont ott állt hogy nem nyissa ki neki az ajtót, nem oda megyünk-mire odaszaladtam addigra a hölgy simán beengedte egyedül a boltba a fiam-kinyitotta az ajtót neki!kész voltam.viszont a vonaton segítettek leszállni-lementem előre a csomagokkal és a kezembe adták a gyereket.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook