Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Játékok szegény gyermekeknek fórum

Játékok szegény gyermekeknek (beszélgetős fórum)

1 2
43. c0dfe81001 (válaszként erre: 16. - A6bc29c843)
2012. nov. 3. 00:12

Szerintem nics ebben semmi kivetni való. Gondolom ezzel részben az is célja az anyukának, hogy minél előbb, minél kisebb korban hozzászoktassa a kislányát az adakozáshoz és a jótékonykodáshoz. Miért is lenne baj az, hogy a kislány is ott lesz az átadásnál? Hiszen a kislány a saját játékait ajándékozza el. Hidd el az a kisfiú vagy kislány, aki majd megkapja a játékokat nem azt fogja nézni, hogy ki adja neki, hanem azt, hogy végre van valaki akitől kap ajándékot, ráadásul ismeretlen embereketől, akiről nem is gondolta volna. Arról nem is beszélve, hogy maga az élmény felülmúl mindent egy kisgyereknél.

Pontosan attól lesz személyes, attól lesz ajándék, hogy tisztában vagy vele, hogy kitől kapod. Nem gondolom hogy ez bármelyik részről is lelkitörést eredményezne vagy kihangsúlyozná a különbségeket.

2012. nov. 2. 21:53
ja és 10 éves
41. 447396604e (válaszként erre: 40. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:52
én is tudnék mesélni..:( most a gyerek osztálytársa omlott össze pszichésen mert válnak a szülei. a gyereket az anyja 17 évesen szülte és otthagyta miatta a sulit. az apa lelépett, és nevelőapa neveli, akitől közös gyerek is született. a közös gyereket jobban szereti a kislányt kevésbé. a kislánynak azt hazudták hogy meghalt az apja, csakhogy ne keresse. most úgy néz ki, marad az anyjánál aki nem tudja eltartani mert munkanélküli. a gyerek kórházba lkerült, mert összeomlott.múltkor közölte velem a kislány, ogy el akar szökni.. áhh..:SSS
40. cooltim (válaszként erre: 38. - 447396604e)
2012. nov. 2. 21:47

Nekem is van ilyen csalad az ismerettsegi korben. 6 gyerek es alig tudnak megelni. Sajnos az Edesapjuk meghalt 39 evesen. Arvan maradtak. Nagyon sokat segitettunk nekik annak idejen, amig elt az Apa. Keresztszulok is vagyunk egy-ket gyereknek. Aztan az Apa halala utan megdzakadt a kapcsolat, anyuka ujra hazasodott egy jomodu emberrel, rank mar nincs szukseg!!! Nagyon sajnalom, mert a gyerekek nagyon helyesek.

Sosem ertettem oket, miert vallaltak 6 gyereket egy 45 nm lakasba...

39. 447396604e (válaszként erre: 37. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:45
ez viszont igaz:DDDD bakker.. nagyszülők:)
38. 447396604e (válaszként erre: 36. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:44

nekem is van az ismeretségi körömben nem egy olyan család akiknek felelőtlenül 4-5 gyerekük van, és folyton nincs pénzük. ez inkább dühít,mintsem adakozásra késztet (nem kissebbség)


most ki leszek átkozva

37. cooltim (válaszként erre: 35. - 447396604e)
2012. nov. 2. 21:42
Ja es meg annyi, hogy a nagymamak eloszeretettel vasarolnak "felesleges" jatekokat a lanyomnak. Nem nagyon veszik figyelembe, hogy van mar 5 db gyurmazo keszlet, vagy rengeteg Duplo (amiket en is a vateran vasaroltam hasznaltan)!!! A jatekai nagy reszet nem is mi vesszuk neki... Es hiaba tepem a szamat, hogy eleg es ne vegyenek neki jatekot tobbet!!!
36. cooltim (válaszként erre: 35. - 447396604e)
2012. nov. 2. 21:40
Vannak dolgok, amiket en is arulok a vateran! Nem ajandekozok el mindent en sem, nyugi! :-) pl. a kinott cipoit eladom. A ruhait meg tarolom. De valahogy a jatekokkal azt erzem, hogy elajandekoznam szivesen. Termeszetesen van egy par kisebb gyerek az ismerettsegi, barati korben, nekik is szoktam odaadni neha. De nem akarok mindent rajuk zuditani...
35. 447396604e (válaszként erre: 33. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:37
hát irigyellek. én sosem voltam adakozó. igaz jó szívű vagyok meg segítőkész, de odaadni cuccot sosem adtam. valahogy úgy éreztem mindig hogy nem azért kaparunk keményen, hogy másnak adjuk őket. inkább kirakom fillérekért a vaterára.
34. cooltim (válaszként erre: 32. - Moonlight13)
2012. nov. 2. 21:37
A kinott ruhait en meg dobozolom egyenlore. Raktarozom a leendo kistesonak, aki ugyan meg nincs utban, de remelem mielobb lesz majd! :-)
2012. nov. 2. 21:34

A vedono nekem azert jutott eszembe, mert annak idejen, amikor megmaradt valami vitaminunk, vagy gyogyszerunk, akkor O ajanlotta fel, hogy elviszi, odaadja mas csaladnak. Termeszetesen nem arra gondoltam, hogy a vedono egybol adja ki egy szegenyebb csalad elerhetoseget. Elotte beszeljen veluk, hogy ok szeretnek - e jatekokat...

De! Maradok inkabb ismerettsegi kor mellett es ugy oldom meg a dolgot.

32. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:34
Én is jó ötletnek tartom. A gyerekem kinőtt ruháit én sem adtam el soha, mindig elajándékoztam olyan helyre, ahol tudtam, hogy több gyerek is van a családban.
31. 447396604e (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2012. nov. 2. 21:31
nem kell ahhoz védőnő. a suliban a gyerekek pontosan tudják egymásról ki él szegénységben. és a gyerekek által a szülők is pontosan tudják..
30. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - Kupaktanács)
2012. nov. 2. 21:29

Mondjuk ez meg jogos...

Adott esetben nem biztos, hogy szeretném, ha a védőnő "reklámozná", hogy mélyszegénységben él a családom... Külön blamás lenne, ha véletlenül a gyerek egyik csoporttársának nevét adná ki... :(

29. 447396604e (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. nov. 2. 21:27
én mindig azt mondom, ha nem eszsed meg, gyerek holnapig nincs kaja:D na, akkor felfogja
2012. nov. 2. 21:24

Par honapja megkerdezte a lanyom, Apa miert jar dolgozni. Ekkor elmeseltem neki, hogy penzt keres a munkajaval. A penzbol tudunk megvenni dolgokat, etelt, jatekot stb. Azota tobbszor beszelgettunk errol Vele. Megertette, tudja mirol van szo. Par napja pedig elokerult ez a tema. Tegnap O kerte, hogy pakoljuk ki es szuntessuk meg a jatszo satrat, amiben jatekokat tartott. Ekkor mondtuk neki, hogy oda lehet ajandekozni szegeny gyerekeknek stb.

Igy teljes a tortenet.

Ha nem ugy fog osszejonni a dolog, hogy kezbol kezbe adjuk - engem az sem zavar!!! Ezt is irtam a forum elejen!!!

27. kupaktanács (válaszként erre: 2. - Bd55e3f068)
2012. nov. 2. 21:20
Ezzel valaha én is megpróbálkoztam, de sajnos nem adnak ki címeket (biztosan így helyes is ez). Ismerőseimtől érdeklődtem, hogy van-e a környezetükben rászoruló gyermek, és volt. Így sikerült a személyes ajándékozás.
26. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. nov. 2. 21:13

Én értem, mit akartál belőle kihozni, szekálás nélkül.

Ezt persze háromévese válogatja... Van, aki igenis felfogja! Aztán van, aki naaaagy szemekkel néz az emberre, mikor erről próbál mesélni.

Gondolom, a fórumnyitó sem előkészületlenül zúdította a gyerek nyakába a naaagy büdös valóságot. És egy hároméves rengeteg mindent képes felfogni, ha szépen, fokozatosan van neki beadagolva, ha nyitottak a kérdéseire, amik persze sosem akkor jutnak eszébe. :) És még sorolhatnám.

25. cooltim (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. nov. 2. 21:12

Szerintem van kulonbseg a ket dolog kozott. 1. Szetmorzslja jatekbol a kiflit. 2. mar nem kivanja es nem eszi meg.

Egyebkent meg, ha hihetetlen is szamodra, de felfogja! Gyerek es nem hulye!

Kotekedni pedig lehet mas forumban is nyugodtan! En segiteni szeretnek valakiknek, mar ebbe is bele lehet kotni?!

24. Mirandas (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:10
Én is ezt szoktam neki mondani, és a kinőtt ruháit is együtt szoktuk összekészíteni, hogy elajándékozzuk.
23. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Szilvita)
2012. nov. 2. 21:10
Egyetértek! :)
22. a6bc29c843 (válaszként erre: 19. - Cooltim)
2012. nov. 2. 21:09

Azért mert befejezi a kiflivel játszást, gondolod felfogja, és soha többet nem teszi? Még gyerek, picike, én mondjuk nem rongálnám hasonló mondatokkal. Ha nem eszi meg a kaját, mert már nem bírja, akkor is azt mondod, edd meg, mert más megenné? :D

Nem a kérkedésre gondoltam. Magába a szituációba gondoltam bele.

21. cooltim (válaszként erre: 17. - Szilvita)
2012. nov. 2. 21:06

Szia Szilvita! :-)

Rendben, beszeljunk rola!!!

20. Szilvita (válaszként erre: 16. - A6bc29c843)
2012. nov. 2. 21:05
Szerintem semmi rossz nincs ebben. Hogy a kislány érezze, hogy adni jó dolog. Aki pedig rászorul, az örül neki. Nem hinném hogy megalázónak tartja, hanem inkább hálás. Legalább is én az voltam, amikor rossz helyzetben voltam, és valaki segített, vagy segíteni próbált.
19. cooltim (válaszként erre: 16. - A6bc29c843)
2012. nov. 2. 21:05

Mi nem vagyunk tehetosebb emberek. Teljesen egyszeru emberek vagyunk. Miert ne fogna fel? Pl. amikor az asztalnal jatszik az etellel - mondjuk egy kiflivel - olyankor is megmondom neki, hogy ezt en nem szeretem es vannak gyerekek, akiknek meg kenyerre sem jut stb. Es tudja, mirol beszelek! Felfogja.

Ha arra gondolsz, hogy esetleg kerkedni, vagy villogni szeretnenk, hat tevedes!!! SEGITENI szeretnenk, ennyi!

De! Azert koszonom a velemenyedet!

18. a6bc29c843 (válaszként erre: 16. - A6bc29c843)
2012. nov. 2. 20:58
Minden felhajtás nélkül.
2012. nov. 2. 20:57

Szia Cooltim!

Barátnőmék elég nehéz helyzetben vannak sajnos, rengeteg adóssággal (tudom, mások is vannak így), van egy lassan két éves kisfiuk, ruhát is alig tudnak neki venni, maguknak meg végképp nem. Ha érdekel, és van esetleg fiús játékotok, akkor megadom az elérhetőséget.

16. a6bc29c843 (válaszként erre: 5. - Cooltim)
2012. nov. 2. 20:56
Ez így olyan direkt. Vagy nem is tudom hogyan nevezzem. Szerinted 3 évesen kell neki erről tudnia még? Egyáltalán szerinted felfogja? Odamentek a szegény gyerekhez, odanyújtjátok a tavalyra kapott barbit. Nekem ez olyan: nézd meg lányom, milyen szarul élnek mások. Mutassuk meg, kik vagyunk. Szerintem. Brr...nekem nem tetszene az ötlet, nem vinném el, és nem azért, mert szégyen a szegénység, vagy mert ezt titkolni kell. Éreztetni a másik gyerekkel a különbséget. Hááát...na persze ez csak az én véleményem. Amúgy meg hová kerülhetne pár tonnányi játék amiket odavisznek? A tehetősebb emberek, nem csinálnak ebből ügyet. Odaviszik, átadják, és slusszpassz.
15. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2012. nov. 2. 20:53
Komolyan???? Erről én nem hallottam, de...ha ez igaz, akkor felháborító! Az ember szíve megszakad értük, aztán meg csalódhat, mert ilyesmi létezik a világon! És ráadásul "gyerekek nevével" élnek vissza. Szomorú lettem. Még szomorúbb.:(
14. e28c748947 (válaszként erre: 13. - Cooltim)
2012. nov. 2. 20:52
Ez nagyon jó ötlet.Ha pedig tényleg azt akarod, hogy az használja akinek szánod, akkor ajánlom, a kéztől-kézbe megoldást, hisz a csomagokat más módon, rengetegen átválogatják....A kérdés, honnan kapnál olyan címet/címeket, ahol tényleg szegény gyerekek vannak...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook