Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játék a gyerekekkel fórum

Játék a gyerekekkel (beszélgetős fórum)

16. sziszi0528 (válaszként erre: 15. - Marrone Ricci)
2018. jún. 13. 10:58
Köszönöm! Igen szokta vinni apa is, bár ő inkább mamához, mert valahogy neki nem nagyon fekszik ez a játszóterezés :). Ha négyen megyünk (szinte minden hétvégén), akkor meg az szokott lenni egészen pontosan, amit leírtál, apa fut a nagy után én meg tolom a kicsit :D.
2018. jún. 12. 14:40
Szerintem mindent jól csinálsz. Munka után a férjed is elviheti a nagyobbat játszóra, addig pihensz egy kicsit, ha a kicsi elalszik a séta után. Vagy mehettek együtt is 4-en, akkor apuka futhat a nagyobb után, te meg tolod a kicsit.
14. sziszi0528 (válaszként erre: 13. - Anyucikóni)
2018. jún. 9. 07:47
Azért,mert 3,5 évig dolgoztam bölcsiben és én "belülről" láttam,hogy mi zajlik azoknak a kisgyerekeknek a lelkében,akiket ilyen oknál fogva,hogy jön a kistesó beadtak... Sírva kérdezték,hogy "anya azért hozott ide,mert ő otthon van a babával?" és még sorolhatnám. Elkezdtek harapni,rendetlenkedni,mert így próbálták szegénykék felhívni magukra a figyelmet. Rettenetesen sajnáltam őket! De nyilván ezt egy gondozónő soha nem fogja mondani a szülőnek,ezeket a folyamatokat ténylegesen csak mi láttuk...
13. Anyucikóni (válaszként erre: 12. - Sziszi0528)
2018. jún. 8. 22:32

Te tudod.

A

És miért nem adtad bölcsibe a nagyobbat? Neked is könnyebb lenne meg a kicsi sem látná hogy ő a második..

12. sziszi0528 (válaszként erre: 8. - Anyucikóni)
2018. jún. 8. 08:35
A nagynak kialakítottam egy napirendet (olyat, amilyen a bölcsiben is van, mert eredetileg úgy volt, hogy visszamegyek dolgozni, ő pedig megy bölcsibe és már eleve így alakítottam, hogy egy gonddal kevesebb legyen), de ugye nem adtam be így hogy jött a második baba, viszont a kicsinek is ezt a napirendet követem! Tehát a kicsit alakítottam a már meglévő nagyhoz, de ez szerintem így is praktikus, de ha pl a kicsivel foglalkozom és a nagynak valami kínja van (szomjas, betojt), akkor nyilván nem kapom ki a cumisüveget a kicsi szájából, hogy rohanjak a nagyhoz, addig vár a sorára, míg megetetem meg gyorsan megbüfiztetem. Azért szerintem az sem jó, ha mindent és mindenkit a nagy mögé helyezünk, mert egyrészt a nagy nem tanul semmilyen toleranciát és türelmet, hiszen egy önző ember lesz belőle akinek minden rögtön kell és ugranak neki, másrészt miért érezze a kicsi, hogy ő mindig második? Ez később törés lenne a lelkében, most az egy dolog, hogy másodiknak jött, de ugyanúgy imádom, mint az elsőt, ugyanúgy bánok velük, hiszen a születési dátum csak egy dátum, az én kicsikém mindkettő a maga kis egyéniségével! :)
11. sziszi0528 (válaszként erre: 7. - Anka.89)
2018. jún. 8. 08:19
Igen, a 0-24-es felügyeletet nem bírja senki sem... Anyósom imádja az unokákat, odavan értük, ha elmegyünk 2-3 órára le sem bír kattani róluk, bezzeg mikor szültem a kisebbiket! Férjem dolgozott, anyósom volt a kicsivel egész nap, amíg én a kórházban voltam, naponta többször hívtam őket, első két nap minden happy minden jó, na már 3. nap mondta, hogy fáradt, meg nem sok mindent tudott csinálni a gyerektől, 4. nap meg már panaszolta, hogy szóljak a férjemnek vegyen ki szabit :)))
10. anka.89 (válaszként erre: 9. - Anyucikóni)
2018. jún. 7. 13:38
Valóban törést okoz neki, hisz ő volt eddig az egyszem gyerkőc. Hosszútávon viszont szerintem jó ha van tetsvére a gyereknek.
9. Anyucikóni (válaszként erre: 6. - Babyapocakban)
2018. jún. 7. 13:05
Nekem nem lesz több gyerekem. Főként ezért, mert nem is akarnék különbséget tenni, de nem is valószínű hogy ezt helyesen (és éppésszel) meg tudnám oldani. Amúgy a tesó mindig törést okoz a nagyobbnak, akár helyesen cselekszik a szülő, akár nem.
8. Anyucikóni (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2018. jún. 7. 13:03
Ezt arra értettem, hogy a kicsi alkalmazkodjon a nagyhoz. Ne az legyen, hogy a kicsi napirendjéhez igazodik a család, mert abból csak tüske lesz a nagyobb részéről.
7. anka.89 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2018. jún. 7. 09:35

Én meg tudom érteni miről beszélsz.

Mikor megszületett a nagyobbik lányom volt már 1 fiam, így éreztem mint te. Mikor a 3. gyerek született jobb esetben a kettő "nagy" eljátszott, rosszabbkor tépték egymást. Ennek már jó pár éve de átérzem.

Amúgy nem, nem kevés amit foglalkozol velük. Senki se bír napi 24ben kétfelé figyelni.

6. babyapocakban (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2018. jún. 7. 09:01

Én sem értem ezt, de Anyucikónitól már máshol is láttam gyerekneveléssel kapcsolatban furcsa hozzászólást.

Nekem még csak egy gyerekem van, szeretnénk testvért már egy ideje, de veled értek egyet, az igények döntsenek, ne az életkor. Nekem is vannak testvéreim és örülök, hogy a szüleim a helyén tudták ezt kezelni, nem minden figyelmet a legnagyobb kapott, mert ő a legidősebb. Ez olyan múltszázadi nézetnek tűnik nekem.

5. sziszi0528 (válaszként erre: 3. - Anyucikóni)
2018. jún. 7. 07:33
Ezt nem teljesen értettem, hogy a kisebb várjon a sorára :). Egyszerre szoktam őket etetni, akinek gázabb a pelusa azét cserélem ki először :), a séta meg azért van hamarabb a kicsivel, mert a gyerekek ebben a melegben csak később jönnek a játszóra és bár a tumultust én sem szeretem, de azért jó ha van 1-2-3 gyerkőc, mert a lányom szívesen játszik, barátkozik velük, ezért megyek vele később játszani. Nem szoktam megkülönböztetni őket, éppen azzal a gyerkőccel foglalkozom, akinek valami baja/kínja/igénye van, ha ez egyszerre történik, akkor várnak (hol egyik, hol másik), amíg be nem fejeztem...
4. sziszi0528 (válaszként erre: 2. - Babyapocakban)
2018. jún. 7. 07:27
Erről hallottam már, megtaláltam a neten is pdf-ben, de szerintem megveszem, mert jókat olvastam benne én is, mellesleg könyvből jobban szeretek olvasni.
3. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2018. jún. 6. 13:56

Szia!


Én nem voltam nagy játszós sose. De visszagondolva, lehet túl toltam még így is. És ha előröl kezdeném, akkor sokkal kevesebbet szórakoztattam volna. Mert ma 6 évesen nem tudja magát elfoglalni egyedül, csak nagyon kevés időt.


Sztem a kisebb gyerek meg várjon a sorára. Ő jött később. :D Az előny mindig a nővéré legyen -főleg most mikor még ilyen kicsi az is.

2. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2018. jún. 6. 13:51

Szerintem bőven elég, amit teszel.


Ajánlom neked az Anya, taníts engem című könyvet, sok ötlet van benne és iskoláskorig tudod használni.

2018. jún. 6. 12:42

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen játékokat és mennyit szoktatok játszani a gyermekeitekkel? Elsősorban kisgyermekekre gondolok. Nekem van egy 2,5 éves és egy 8 hónapos kislányom, de azt érzem hogy vagy keveset foglalkozom vele vagy "unja a banánt". Az a szitu röviden, hogy ugye itthon vagyok velük, apa dolgozik. A délelőtt elmegy a házimunkával (bevonom őt is, nagyon élvezi a teregetést, pakolást, portörlést, felmosást, szívesen segít). Ezeket gyorsan megcsinálom, aztán játszunk mikor mit (rajz, nyomda, gyurma, mondóka, mesekönyv, dupló, babakonyhában főzés, labdázás, tánc vagy egész egyszerűen tálkákkal, kupakokkal, fakanállal, pilleszárítóra lepedőt terítek ebből "bunki" lesz, stb). De hamar elun mindent. Most ne úgy képzeljétek, hogy ezeket minden nap csináljuk, mondjuk olyan 2-3 féle játékot és másnap megint mást, ilyen vetésforgóban próbálom, hogy ne unja meg olyan nagyon hamar... Délután ha apa hazaér, akkor a kicsit viszem sétálni babakocsiban, vele feljövök és megyek a naggyal a játszóra. Egyszerre sajnos nem tudom őket vinni (pedig néha milyen jó lenne délelőtt), mert a nagy mostanában szalad össze-vissza ha meglát vagy megtetszik neki valami, múltkor is úgy kaptam el, hogy ne üsse fejbe a hinta... De akkor a kicsit meg "magára" kellene ugye hagynom a babakocsiban, vagy ha a nagy ki akar menni a játszóról, hogy a kispályán labdázzunk vagy libegőzzünk (ezek ott vannak közvetlenül a játszótér mellett de nem a játszón belül), akkor toljam utána a kicsit, közben figyeljem hova szalad a nagy, na meg a negyediken lakunk lift nélkül, tehát egy szó mint száz egyszerűbb külön-külön vinnem őket még most.


Ti ezt hogyan oldjátok meg, vagy ne parázzak annyira rá, hogy nem jut rá elég idő? Persze, tisztában vagyok vele, hogy nem kell egész álló nap szórakoztatni egy gyereket, de olyan 4-5 órát szoktam vele foglalkozni (ebben benne van a játszóterezés is). Mert ugye ott van a kicsi is, a háztartás is, mosni, főzni, vasalni, takarítani, pakolni állandóan, bevásárolni, stb... Ez sok vagy kevés szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook