Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Járt valaki Horvátországban?Hova érdemes menni? fórum

Járt valaki Horvátországban?Hova érdemes menni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 2. 18:35

Murter sziget.

Egy kiràndulàst feltètlen megèr a krckai nemzeti park

2012. jún. 2. 17:20
Losinj sziget is gyönyörű. Hangulatos városkák, szubtrópusi-mediterrán éghajlat, delfinek.... elfogult vagyok, de imádom :-)
37. caravell (válaszként erre: 36. - Tixtina)
2009. jún. 19. 09:28

Igen, május 21-től nagyon sokmindenben 10 kg a limit.

Tudom ajánlani (mindenkinek, akárhova utazik) a Magyar Külügyminisztérium honlapját www.kulugyminiszterium.hu ott vannak utazási tudnivalók, a bal oldalon lehet kiválasztani az adott földrészt, országot. Autópapíroktól a személyi papírokig, vámrendelkezésektől az egészségügyi ellátásig sokminden (minden) rendelkezés fent van. Nem tudja mindenki pl. hogy Horvátországban, bár nem EUs állam, a két ország kölcsönös megegyezése alapján ingyenes sürgősségi eü ellátás jár, akkor kell fizetned, amikor egy horvát állampolgár is fizetne. Ehhez vinni kell az Európai Egészség Kártyát (EEK), amit ingyenesen lehet kérni az OEP-től, ezzel igazolod, hogy fizeted a Tb-t, itthon is jogosult vagy. Gyerekre is ki kell kérni, őt is megilleti.

36. tixtina (válaszként erre: 35. - Caravell)
2009. jún. 18. 16:26

Köszi a részletes tájékoztatást.Utánanézek.

Ezek szerint kaját vihetünk itthonról.Pl.konzerveket-szalámit-ilyesmire gondoltam.

35. caravell (válaszként erre: 33. - Tixtina)
2009. jún. 18. 13:12

Autópályán a déli részek is könnyen és gyorsan elérhetőek: nincs akkora zsúfoltság, olcsóbb a szállás, mediterránabb a hangulat. Ha nem szeretsz annyit vezetni, Splitből komppal csodaszép szigetek érhetők el, nagyok (pl. Hvar, Brac) mi két hetet is eltöltünk úgy egy-egy szigeten, hogy nemigen jövünk le róla. Idei cél a Plejesac félsziget, az 700km Bosznián keresztül, de elég kanyargós az út, az gyakorlott vezetőknek való. Ho. északi részén a Losinj szigetet is ajánlanám, gyönyörű! Isztria is szép, csak zsúfoltabb. Látnivaló mindenhol van és a tenger (Rijeka környékét kivéve) mindenhol gyönyörű.

Az árak magasabbak, mint itthon, mi elég sokmindent vinni szoktunk, az idén májustól már nagyon kedvezőek a vámrendelkezések.

34. caravell (válaszként erre: 19. - 9854c8384b)
2009. jún. 18. 12:49
Miért? Szerinted Horvátország nem mediterrán? És földrajzilag sokkal érdekesebb és látványosabb, mint Olalaszország hatalmas sík homokos partja napernyőerdejei...
2009. jún. 18. 10:50

Sziasztok!Rég jártam erre.

Sajnos,múlt évben nem volt időnk tengerpartra utazni,de az idén mindenképp tervezzük.Szeptemberre gondoltam,mert a férjem már szabad lesz-kötetlen munkaidővel rendelkezik.

Olyan helyet ajánljon valaki nekünk-ami viszonylag közel van-kocsival mennénk.Kb 800 km-ig.Nem szeretek sokat vezetni egyhuzamban:))

2009. jún. 17. 11:58
Krka vízesést ne halaszd el!És ha teheted a pitvicei tavakhoz is menj el.Bár nekünk nem jó a tapasztalat a horvátokkal szemben,utálják a magyarokat és ezt ki is nyílvánítják.
31. mbanko001 (válaszként erre: 25. - 89b99f816e)
2009. jún. 17. 11:18
Ezt nem igazán ajánlanám
30. mbanko001 (válaszként erre: 27. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 17. 11:17
Mindkét helyen nagyon szép
2009. jún. 17. 11:17
H megteheted menj el az Isztrián Pulába
2009. jún. 9. 14:17
Most láttam az egyik női magazinban egy Belső-Isztriáról szóló útleírást (pl. Motovun). Hihetetlenül gyönyörű! Én oda mennék, ha telne rá.
2009. jún. 8. 17:57

Krk, Rab, ...


Plitvicka mindenképpen.

2009. jún. 8. 17:51
Pula és környéke
2009. jan. 30. 23:24
Trogir!
2009. jan. 30. 23:17
Jártam Dubrovnyik,Szplit,Szupetár csodálatos volt.
23. 760404
2009. jan. 30. 09:33
Plitvicei tavak.
22. tixtina (válaszként erre: 21. - Lehoagi)
2008. júl. 17. 19:53

5-6 óra?az nem is sok.

Szállást,ott lehet foglalni?

Beszélek a párommal,aztán irány Horvátország.

Már elegem van az itthonlétből.

2008. júl. 14. 22:49
ja alényeg lemaradt, cca 5-6 óra alatt lent vagytok, végig pálya, nincs fennakadás, de ma hazafelé 10 óráig jöttünk, mert át kellett jönni Pesten. Rögötn éreztem, jó helyen vagyok, dugó dugó hátán!!!!
2008. júl. 14. 22:46

Sziaztok. Mi ma jöttünk haza 2 hét Krk-ről. Krk városban voltunk, már 2 éve ugyanott, de bejártuk a szigetet és van még szebb kis városka: Baska. egész déli részén. Gyönyörű és nem olyan lehúzós mint Krk város. Egyébként nem kell bedőlni, nem annyiba kerül, mint a

Balaton. Sokkal drágább, kb. minden kétszerese, mint itthon. Gyümölcsök, ásványviz belépők és egyáltalán, nagyjából minden. Ma 100 euróért 710 kunát vehettek a szigeten!!!! Én is tanulok horvátul, nagyon könnyű, különösen a kötelező orosz nyelv volta miatt ugye!!! Szeretik, ha úgy köszönünk és kérünk, és persze magyarul válaszulnak!!!! Hogy honnan tudják, nemtom!!!!

2008. júl. 14. 22:40
Nem szeretem horvátországot, annyi pénzből olaszországba is eljutsz már, az legalább mediterrán ország és van kultúrája is.
2008. júl. 14. 20:17
Krk sziget. Njivice (kis halászfalu). Igaz, kavicsos/sziklás tengerpartja van, de mi azért mentünk oda, mert nem nagyon szeretünk fürdeni, inkább csavarogtunk egész nap. Amúgy a Beli Kamik Hotelben voltunk, félpanziós ellátással, szuper szobánk volt, minden nagyon szép volt. Az alkalmazottak (pincér, recepciós, takarítónő) nagyon kedvesek voltak, persze azt hozzá kell tennem hogy én tudok horvátul és ezért nem volt nehéz beszélgeti velük. Látszott rajtuk hogy örültek, ha valaki az anyanyelvükön szól hozzájuk (az én anyanyelvem is horvát).
2008. máj. 22. 10:00
Porecs Lanterna üdülőtelep.Mindenkinek csak ajánlani tudom.Tavaly voltunk ott. Idén ujra megyünk.Félpanziós ellátás igényelhető,jó kaja viszonylag jó áron.A hely ideális kisgyerekes családoknak is.Mi 4 gyerekkel voltunk ott különböző koruak.A hely ideális kiinduló pont,hogy az Isztriát bejárjátok.Mi 9-en voltunk, két egymás melletti apartmanban.A Grand Tours honlapján bővebben olvashatsz róla.Képek is vannak fent a helyről.Ezenkivül Zadar mellett is voltunk.Az is nagyon jó hely.Igaz az Isztria és Dalmácia hangulata kicsit másabb.
2008. máj. 21. 12:24
Köszi szépen a sok infot,megnézegetem.
2008. máj. 20. 10:21

Ezt nézd meg, itt egy csomó nyaralóhelyről találsz infót:

[link]

Nekem Rovinj-Porec környéke jött be, a Vir sziget viszont nem tetszet.

2008. máj. 19. 21:53
Dalmácia, Nin és környéke. Pici öblök, tiszta, sekély víz, gyerekeknek biztonságos. Sok kirándulóhely a környéken.
2008. máj. 19. 21:48
rabac non szép hely
12. micsu
2008. máj. 19. 15:56
Én is Rab szigetre szavazok mivel látom pici gyerkőceid vannak és ott van homokos sekély rész is,nagyon nyugis,hely Rab város meg egyszerüen gyönyörű a történelmi városrészével
11. mona82
2008. máj. 18. 07:07
Én tavaly voltam Crikvenicán 4 napot és gyönyörű volt.
10. tixtina (válaszként erre: 9. - Ipi)
2008. máj. 15. 18:36
Mi is arra gondoltunk,hogy ellátogatnánk a szigetre.Sok szépet hallottam róla.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook