Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Járt már valaki dr. Vida Zsuzsanna neurológusnál? fórum

Járt már valaki dr. Vida Zsuzsanna neurológusnál? (beszélgetős fórum)


1 2
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Perla del Mar)
2016. márc. 12. 13:59

Értem, csak nem volt nyilvánvaló, hogy ez a bátyád az,a kinek agyvérzése volt.

Persze, így kettőnek nincs köze egymáshoz

16. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. márc. 12. 13:58
Nem hiszem, hogy köze lenne a két esetnek egymáshoz. Anyámnál megindították a szülést túlhordás miatt , majd visszatartatták vele a bátyámat, aki emiatt agyvérzéssel született újra kellett éleszteni. Kb 2 évesen tanult meg járni is. Ez orvosi műhiba. Nekem m3leninghitisem lett a mumpsz szövődményeként. Állítólag mumpsz járvány volt az oviban.
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2016. márc. 12. 13:37

Ja, nem olvastam végig,a z utolsó mondatban írod, hogy nincs nevesítve a mozgásproblémád.

Neurológus majd kideríti, mi ez. Valószínűleg a meningitis maradványtünete és mellé még geentikailag meghatározott mozgásos ügyetlenség (mivel a testvérednek is van)

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Perla del Mar)
2016. márc. 12. 13:35
Pontosan mi ennek a "mozgás gond"-nak a neve? Mi a diagnózisod és mik a tüneteid?
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Perla del Mar)
2016. márc. 12. 13:33

Jól tippeltem, mikor átfutott a fejemen a felvételi többletpont.

Ehhez viszont a Beszédvizsgáló Országos Szakértői Bizottsághoz kell bejelentkezned.


Hova felvételizel?

12. Perla del Mar (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2016. márc. 12. 00:45

Ha nem felvételiznék eng3em sem érdekelne különösebb3n a diszlekszia, hogy van -e.

28 év után először szerepel a mozgás gond orvosi papíron, de ahova megyek mundenhol kapom róla a visszajelzést pl most a munkahelyemen. Az osztálytáncból majdnem kiraktak az osztákytarsaim mondván, hogy én mozogni sem tudok. El is mentek az igazgatóhelyetteshez, de ő elküldte őket. Csak itthon nem vesznek róla tudomást vagy csak nem tűnt fel nekik , mert a bátyámnak is hasonló gondjai vannak. Anyám szerint a bátyám kinőtte kb 12 éves korára a lemaradást ehhez ķépes a mai világban simán leszázalékolták vele. A tesi tanártól hallottam 4 éven keresztül, hogy mozgás kordinációs zavarom van

Sok mindent fordítva csinálok pl a panírozásgoz állítólag fordítva rakom a lisztet és a prézlit, a dátumot fordítva íetam a munkahelyemen a könyvbe be , oda kell figyeljek nehogy rosszul nézem . Kicsinek fejen állva rajtoltam mindent, de az abba maradt, logipédushoz jártam a suliba egy halvány emlékképem vsn róla, de nem tudom , hogy emiatt-e.

Papíron szerepel a mozgásgond " A vártnál lassúbb és rendezetlenebb" ennyivel előrébb vagyok, csak a problémám az, hogy bemondásra került rá és nem azér , mert a vizsgálatok alátámasztották.

11. Perla del Mar (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2016. márc. 12. 00:30

Újra felvételizek. Többlet pont jól jönne, ha tényleg van.

A tesómnak hasonló problémái vannak az agyvérzéssel születés miatt , ő le van százalékolva vele 40 %. Rengeteget szekálnak a kollegák a lassúságom miatt , meg az ügyetlenségem miatt. Talán kevésbé mostmár bár az új kolleganőtől visszahallottam, hogy azt mondták neki a többiek, hogy nem szeretnek celem dolgozni , mert engem piszkálni kell , hogy dolgozzak, volt, hogy kinn voltam a tömörítőnél és kihallottam: ha én ilyen csiga lassú lennék de jó lenne nekem! Igen ilyenek miatt , ha olyan lenne az eredmény megprólnám a leszázalékolást, ha csak 40% lenne, mint a tesómnak az is jó lenne. Jövedelem kiegészítésnek, meg biztosabb lenne a munkám , amíg ott vagyok , ha összejön a felvételu augusztusig, ha ne adj Isten mégsem akkor tovább. Nálunk foglalkoztatnak leszázalékolt embereket. Ha mégis elküldenének, akkor meg könnyebb lehetne új munkát találni.

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2016. márc. 11. 23:31

ALváslabor és képalkotó eljárások kellenek a pontos diagnózishoz. Valószínűleg ezekre sor kerül majd, ha korrekt az orvosod.


Mi a vizsgálatok célja? Leszázalékolás?

Az alvásvizsgálatot értem, megértem, miért kell, de a diszlexia irányában ugyan minek? Még ha az is vagy, nem sokat érsz egy papírral róla.

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Perla del Mar)
2016. márc. 11. 23:24

A diszlexiát logopédus diagnosztizálja.

De miért kell Neked erről diagnózis? A ronda írásod a mozgásod problémái miatt olyan, de ez nem diszlexia. Az olvasásod is rendben van. Nem is érdemes ezen a vonalon elindulni- szerintem.

8. Perla del Mar (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2016. márc. 11. 23:01

Akkor ki? A házi orvosom ötlete volt a neurológus. Azt mondta majd ő tovább küld. Nem baj végülis legalább ( ELVILEG ) normális kivizsgálják ezt a mozgás meg alvás dolgot nálam.

Rossz tájékozódás, fejben nehéz számolás , baljobb oldal tévesztés van. Olvasási nehézség nincs, a hónapot is el tudom sorolni gond néljül odavissza.

Az írásom bűnronda, de szerintem az a betegségem miatt . Időnként érzem, hogy nem engedelmeskedik a kezem , mikor formálnám a betűt.

7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2016. márc. 11. 22:40

Ja, és nem neurológus diagnosztizálja a diszlexiát.

Az itteni irományaid alapján nem tartom valószínűnek.

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Perla del Mar)
2016. márc. 11. 22:39

Nem valószínű a diszlexia.

A meningitis pedig okozhatja a mozgásos problémáid, sőt, valószínűleg az alvászavarhoz is köze van

5. Perla del Mar (válaszként erre: 4. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 11. 22:35

A sétáltatáltatást is nyitott szemmel csináltatta .

Az majd kiderül mennyire jó diagnoszta . Remélhetőleg. Ha ezzel a domtornővel is melléfogok ,akkor kénytelen leszek magánba menni :S.

Szerinted , azon problémázhat, hogy pár hete voltam a másik orvosnál. Bár nem itt dolgozik még csak regisztrálnom s3m kell majd. Gondolom látni fogja a másik orvos ( vizsgálat nélküli diagnozisát) .

A kolleganőm azt mondta ő is dixlexiás meg a lánya is. Viszont nekem volt kiskoromban meningitisem Mozgás mindig is problémás terület volt nálam.

4. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2016. márc. 11. 22:21

A kolleganôd nagyon jó diagnoszta úgy exhas.

Gratulálhatsz neki.

3. Perla del Mar (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 11. 22:06
Egyik sem volt !
2. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2016. márc. 11. 18:10
Az a bizonyos sétáltatás csukott szemmel, kitárt, elôre nyújtott kartokkal, , boks megfogása, az orr megérintése, vicsorgás, térdreflex, stb., hogy az agyi idegkörök épek-e. Ez alap!
2016. márc. 11. 17:25
Több problémám van , többek között az alvás ami a doktornő szakterülere. Pár hónapja voltam dr. Cserveni Zsoltnál akkor a beutalón is alvászavar volt. Ő annyit csinált, hogy felírt antidepresszánst meg altatót. Mondtam neki a mozgás problémámat , na arra az volt neki a vizsgálat, hogy végig sétáltatott a szobában. A tesómmal volt elfoglalva aji agyvérzéssel született. Köze nincs a kettőnek egymáshoz. Az egyik kolleganőm azerint dixkeksziás vagyok, csináltam több tesztet azok.szerint is valószínű. Időpontot kell majd kérjek, már csak azerdán tudom megtenni, csütörtökönként rendel itt az esztergomi kórházban. Bízom benne, hogy ez a doktornő alapos lesz minden problémámra. Vélemények?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook