Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Járt már valaki dr. Vida Zsuzsanna neurológusnál? fórum

Járt már valaki dr. Vida Zsuzsanna neurológusnál? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Perla del Mar (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2016. júl. 24. 15:12
Igen és odafigyelek, hogy minden biztos feltöltődött-e. Ez elég ciki. Èn tudom, hogy valójában nem 0 pontos vagyok.
46. Perla del Mar (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2016. júl. 24. 15:09
Köszönöm utána nézek az anyagi vonzatának!
2016. júl. 24. 14:25

sajnálom, hogy így összejött minden, de -ahogy írod- így se, úgy se lett volna elég a pontod:


Jövőre jobban felkészülsz és bejutsz!

2016. júl. 24. 14:24
2016. júl. 24. 14:22
2016. júl. 24. 14:21
2016. júl. 24. 14:20

[link]


"◾Diszlexia, diszgráfia és diszkalkulia esetén a hallgató felkeresheti valamelyik igazságügyi logopédus szakértőt az alábbi linken kikeresve a lakóhelyéhez legközelebbit: [link] akinek a szakvéleményét beadhatja az NRSZH-ba. Másik megoldás a Gyakorló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottságtól (Tel.: 461-37-31) vizsgálatot kérni. A vizsgálat mindkét esetben költségekkel jár. "

2016. júl. 24. 13:52
Jaj. Írom mi van. Szóval, ahogy sejtettem nem a Beszédvizsgáló központba kell jelentkezni felnőtt emberként. Későn derítettem ki, mire legyőztem a gátlásomat a "szégyen érzetet". Szóval igazságügyi orvosszakértői vizsgálatot kell kérni. Sajnos az állandó stresszelés görcsölés megtette a hatását a föcim 4-es 49% lett most. Még az ág is húzzon nem töltődött fel a Felvihez. Úgyhogy 319 pont helyett 0 a felvételi pontszámom.( Nem értem el a minimum ponthatárt.) Ég a bőr a képemről. Elvileg 319 pontom van gyakorlatilag 0 :S . Ha a papír már meglenne 330 . Ez is még kevés lenne. Jövőre... Addig jelentkezem a szakértőhöz is. Minél előbb, mert a munkahelyi szekálás megy azóta is egy-két embertől főleg. Viszont ahogy láttam a Felvi fórumán nem biztos, hogy el fogják fogadni a papírt. Valaki szociális papírt nyújtott be és azt írta, hogy elutasították ,mert sulis korában nem volt ilyen. Azt nem tudom, hogy nála a probléma meg volt e sulis korában, nálam igen, csak papír nem volt róla...
39. Perla del Mar (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2016. ápr. 8. 17:14
Ma nem tudtam, mert köztes voltam a munkahelyemen , 8 órás műszakokom volt. ( Egyébként 4 órás vagyok) Ma egy " rémhír" is fogadott, hogy a főnököm elmegy. Ki tudja milyen lesz az új főnök , hogy fogja tolerálni, hogy lassab ügyetlenebb vagyok.
38. zebracsikó (válaszként erre: 36. - Perla del Mar)
2016. ápr. 8. 13:57
Nem fizetős. De hívd fel őket inkább
37. Perla del Mar (válaszként erre: 36. - Perla del Mar)
2016. ápr. 8. 00:08
Felhívom őket. Meglátjuk mit mondanak.
36. Perla del Mar (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2016. ápr. 8. 00:07
Felnőtteknek sem? Én már 32 éves vagyok. ( Ha azt vesszük ebben igaza van az itteni logopédusnak, hogy papíroknak kéne , hogy legyenek a kezemben, de ez ( elsősorban) nem az én hibám. )
35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Perla del Mar)
2016. ápr. 7. 21:43

Nem fizetős.

Ez az állami szerv a beszéd- és nyelvi elmaradások, fogyatékosságok, sajátos nevelési igény megállapítására.

34. Perla del Mar (válaszként erre: 33. - Zebracsikó)
2016. ápr. 7. 16:01
Ez fizetős vizsgálat? Utána nézek mindenképp. Pont ma jött meg a fizetésem 48.000 ft, a szüleimre nem szàmíthatok. Ezért van megköztve a kezem. 😨
33. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Perla del Mar)
2016. ápr. 7. 14:33

Nem értem, miért aprózod el a vizsgálatot. Olyan helyre mentél, ahol úgysem kaphatsz olyan leményt, amivel a felvételi pontjaidat alakíthatnád.

Nem tudok mást javasolni, mint amit eddig már kétszer:

a Beszédvizsgáló Oszágos Szakértői Bizottság tud "többletpontot érő" szakvéleményt adni. Ráadásul ott nem csak logopédus vizsgál, hanem komplex a vizsgálat: pszichológiai, adott esetben gyógypedagógiai, és vannak külső szakembereik (pszichiáter, neurológus, stb.), akik szükség esetén kiegészíthetik a vizsgálatokat, ha szükséges más irányba is elmenni.


Én azt gondolom, kérj egy időpontot tőlük.

32. Perla del Mar (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2016. ápr. 5. 15:57

Itt a kórházba.

Igen , a tájékozódásra gondoltam. (Seterrán gyakorolok. Erre az volt a logopedus) válasza, hogy gondolta. ( Utcán is nehezen tájékozódom, sokszor eltévedek, ha ismeretlen helyre megyek) . Rajz írás nyilván össze függ. Bioszon, térképet nem fog kelleni rajzolni biztos, anatómián lehet rajz meg rendszertanon esetleg. ( Volt akinek bev. állattanból az volt az egyik zh kérdése, hogy rajzolja le a szemet és nevezze meg a részeit. Ez a rendszertan és az anatómia keveréke volt. Egyébként ez volt a szórótárgy anno, nekem simán meglett). Na meg szerves, biokémián van rajz.

31. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Perla del Mar)
2016. ápr. 4. 22:32

Hol voltál logopédusnál?


A mozgásod vizsgálatát kellene elkezdeni, mert az a rajz-írás kivitelezési problémáira magyarázatot adhat, adott esetben "értékelhető" papírt is róla.


Azt hogy érted, hogy a "térképp sem megy2 ?

A térképolvasás, tájékozódás rajta vagy a térképek és ehhez hasonló dolgok rajzolása?

2016. ápr. 4. 16:09
Azt mondta a logopédus, hogy annyira enyhefokú, hogy erre nem mondhatja, diszlekszia, de valami van. Visszaküldött a Vida doktornőhöz. Kèrdezem,erről tud-e adni valami papírt . ( Már úgy értettem amim van ugye), Azt m9ndta erre nem jár, meg hogy erről papír kötegemnek kéne lenni. Na de ilyen alapon a mozgás problémámról is. Gimis t3si tanárnőn Maja nénin kívül senki nem foglalkozott vele, kezdve a sort a saját szüleimmel . Az írás a rajz , nagyon durván kijött. Ugye bioszon is kell a rajz. Nem felmenteni akarom magam alóla, megcsinálom én ahog tudom, csak ne buktassanak meg olyanért amiről nem tehetek. Volt egy környtanos lány neki azt mondták a rajzára,hogy " geológiai nonszensz" nekem mit mondanának? Én is környtanon kezdtem ,akkor még kérvényezni lehetet szakváltást, egy félév után. Mondjam, hogy volt ott olyan tanár aki az írásom miatt buktatott meg, ő még lányt ilyen csúnyám írni nem látott. Akkor vált 3lfogadták a szakváltást úgyhogy nem érdekelt . A többlet pont mellett ilyen miatt kéne a papír. Ami miatt el vagyok keseredve, hogy a SZIE így esélytelen . Maximum föcivel is ( ami kizàrt, mert a térķép is nehezen megy) csak 392 pontom lehet. ELTE esélyes azért, csak ott a tanár aki miatt kirúgtak... Nem tudom kikerülni. Nem tudom mi lesz. Esetleg halasztok és a javítok következőre , hogy oda felvegyenek. (Már, ha az ELTE sikerül persze)
29. Perla del Mar (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2016. márc. 25. 20:28
Persze . Megírom. Szerintem is. Inkább az MRI szerintem. Mikor mondták ezt a diszkeksziát és utána néztem olvastam olyat is, hogy két típusa van. Az egyik neurológiai eltéréses a másik meg szerzett, mikor tanul írni , olvasni a gyerek akkor valami strssz helyzet áll elő. Azt írták, hogy az első típust kimutatja az MRI . A másodikat nem. Ebből gondolom, hogy a mozgás probléma okát is inkább az aMRI mutatná ki. Ha ezt magánban csináltatom az legalább 40000 ft .😨
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Perla del Mar)
2016. márc. 25. 14:19

Pedig muszáj lesz valami képalkotó eljárás, MR vagy CT a mozgásprobléma pontos diagnózisához- szerintem


A logopédiai szakvéleményre kíváncsi vagyok. Majd írj róla!

27. Perla del Mar (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2016. márc. 25. 10:29

A logopèdus elmegyek. Ha van 40 többlet pont lenne

Valószínű magán neurológus lesz. Szeretném már végre tudni okozza a problémát. Hol a probléma. Kiskorom óta van az álmatlanságon lehet benne valami , hogy az is a meningitistől van.

Tudod mi a problémám. A vizsgálat még ok ki tudom fizetni. De a műszerest már nem, mert az több 10000 ft.

26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Perla del Mar)
2016. márc. 25. 09:10

Nem, nem , gyógypedagógus vagyok. Érintőlegesen tudok ilyenekbe belekotyogni.


Mi a következő lépés?


Ha ennyire kéne a többletpont az esetleges diszlexia miatt, akkor már leírtam, melyik szerv tudja megadni a szakvéleményt ehhez.


A mozgásos ügyetlenségnek, koordinációs zavarnak pedig feltétlen utánajárnék. Csodálom, hogy eddig nem vizsgáltak ki emiatt alaposan, akár már gyerekkorban, vagy kamaszkorban.

25. Perla del Mar (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2016. márc. 24. 19:43
Te egészségügyben dolgozol, hogy így képben vagy ezekkel a dolgokka?
2016. márc. 24. 18:05
A nagy semmi volt. Szószerint! Azzal foglalkozott amit az előző írt. Gyógyszer. Semmilyen vizsgálat nem volt. Ne menjetek hozzá!
23. Perla del Mar (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2016. márc. 18. 21:57
Jövőhét csütörtökre kaptam időpontot a doktornőhöz.
2016. márc. 18. 13:33
Na, voltál orvosnál? Van valami fejlemény?
2016. márc. 12. 16:45
Ne keress mindenáron bûnbakokat.
20. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 19. - Perla del Mar)
2016. márc. 12. 16:39

Felnôttként kaptam el a gyerekemtôl a mumpszot... sôt meg a nagyanyja is. Egyikünk sem járt óvodaba...

Ez olyan betegség, amin kicsiként ajánlott átesni.

19. Perla del Mar (válaszként erre: 18. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 12. 16:16
Nem tudom hányszor volt ott járvány. Sajnos én úsztam meg annyival. De akkor még nem volt divat b3tegen oviba vinni a gyerekeket, mint most.
18. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 16. - Perla del Mar)
2016. márc. 12. 14:03
Az óvodákban minden évben van mumpsz (himlô, stb.) járvány.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook