Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Járóka fórum

Járóka (beszélgetős fórum)


20. Kittycat2 (válaszként erre: 19. - Palenkas)
2009. szept. 14. 12:23
nekünk hálós járókánk volt, de nem nagyon bírta, csak addig tettem bele, amíg kiszaladtam wc-re, ilyesmi. próbáltuk azt is, hogy kivittem benne a konyhába, amíg főztem, és adtam neki mindenféle érdekes konyhai eszközt, amivel játszhatott, ez egy ideig működött, most már nem. jelenleg az előszoba és a konyha le van rakva habtapival, így utánam jöhet a konyhába, ha akar, és ha elesik sincs gond. (még csak próbálkozik a járással) mindig a sütő két belső gázlapján főzök, hogy véletlen se legyen gond, és ha forró vizes lábast emelgetek, akkor beviszem a kisszobába, és adok neki valami régen látott játékot, amivel elvan 5-10 percig.
2009. szept. 14. 12:16
Természetesen én sem órákra szeretném berakni a gyereket, csak a délelőtt annak az órájában, amikor muszáj.
2009. szept. 14. 11:48

nálunk is minden bababiztosra lett megcsinálva mászhatott bármerre...de néha beletettem a járókába ha olyat csináltam.és a járókát az ajtóba húztam akkor nem tudott kijönni a szobából-és akkor tudtam mondjuk a kádat kimosni vagy olyan dolgot csinálni amit a gyerek mellett nem lehet...később az etetőszékben is elvolt egy kis ideig bekötve.

én is féltem a forró fazéktól vagy ha kifertőtlenítettem a kádat stb.

17. Noj84
2009. szept. 14. 11:46

Szerintem is igazad van, Tfazek.

Az én babám még kicsi (hamarosan fél éves lesz), de ő is szól, ha besokallt a járókától.

Napközben járóka-hordozó-kiságy, ha meg az apja estefelé hazaér, és végre nem én tartom a frontot, akkor meg átalakítom a nappalit játszótérré, és nézem, ahogy fetreng. Vagy másfél órát.

így napközben is elvan, meg nagy tere is van a nap végén.

gondolom senki nem tudja a járókába rakni egész nap a gyereket, nem is ez a cél.

2009. szept. 14. 11:32

Sziasztok!

Tfazeknak tökéletesen igaza van! Az ajtórács sem lehet mindig megoldás, mert nálunk pl. akárhová "zárnám" be a gyereket, nem látna a konyhában... Sajnos a konyhában sincs annyi hely, hogy odaférjen a járóka, úgyhogy én pl. a szobában pucoltam a krumplit. Ami olyan volt, hogy csak a konyhában lehetett, akkor beraktam a lányzót a hordozóba, és fel az étkezőasztalra. A sütőt meg csak akkor gyújtottam be, mikor ő aludt.

Nem jó ez a megoldás se, de nem tudtam mást tenni... De ha elfér, akkor már tényleg inkább a fa járóka.

15. tfazek
2009. szept. 14. 11:18
Amúgy meg nem üt ám olyan nagyot, végül is a kiságy is tök ugyanolyan rácsokból van, és abba is beveri. Inkább abba verje be a fejét, mint a tűzhely sarkába.
14. tfazek
2009. szept. 14. 11:16
Egyébként én is annak vagyok a híve, hogy teret kell adni a gyereknek. De hiába zárod be a tök biztonságos gyerekszobába ráccsal, mert ezek a porontyok már csak olyanok, hogy a lábunk alatt szeretnek lenni hála istennek. És mivel nem ücsöröghetek egész nap vele a szobában (sajnos) ezért kell némi kompromisszum. Erre tökéletes a járóka és punktum, korlátozás ide vagy oda (amúgy az ajtórács is korlátozás, az enyén pl a fürdőszobában is imád kúszni-mászni, meg mindenhol)
13. Lexike
2009. szept. 14. 11:15
Nekünk is bevált a fajáróka igaz én tettem bele alulra és körbe egy csíkba szivacsot mert hidegnek találtam, és hogy ne üsse meg magát amikor elesik.
12. tfazek
2009. szept. 14. 11:14
Nekünk fa járókánk van és imádjuk. Korlátozza igen, persze. Pl abban, hogy amikor főzök, akkor magára ráncigálja a forró vizet, a lábam alá másszon, abban, hogyha kimegyek pl teregetni vagy csenget a postás, netán wc-zek, akkor magára rántsa a polcot vagy mittudomén. Addig kell benne hagyni amíg jól érzi magát, egy perccel sem tovább. Mi imádjuk. Ha addig beleteszed amíg főzöl, és ö körbe forogva tud nézelődni gyakorolni a felállást és még dumáltok is közben, az sokkal jobb mintha nyakon öntenéd forróvízzel.
11. mmacus
2009. szept. 14. 11:06
Amikor én gyerekeim kicsik voltak, de már mászó korúak, a kisszoba nekik igazítva át lett rendezve, az ajtófélfára pedig férjem felszerelte a járóka rácsát. Így terük volt, kárt tenni magukban nem tudtak, és bármit csináltam, láttuk egymást. Most már lehet is kapni ilyen babarácsot készen, testvéreméknél a lépcsőnél alul-felül van felrakva.
2009. szept. 14. 11:04

Szia!!


Nekünk fa járókánk van,és imádjuk! Hálát adok a napnak amikor megvettük.Könnyen tud benne mozogni,meg tud kapaszkodni,és lát minket.

Csak ajánlani tudom!!!

2009. szept. 14. 11:03

Nekünk nincs járókánk, mert szerintem egy korlátokat állít fel, és én sem szeretem ha behatárolnak, bekorlátoznak.

Természetesen tudom, hogy sokan használják, de szerintem egy 7és fél hónapos gyereket már nem igazán lehet beszoktatni a járókába. Térre van szüksége, mert az szereti. Inkább adj rá egy jó melegebb nacit és jó kis zoknit, és mehet a mászkálás, felállás, lépegetés. Nagyobb a sérülésveszély, ezért jobban figyelni kell rá.

2009. szept. 14. 10:54
Én a fa és a hálós járókát túl ridegnek találom, de ez csak 1 magán vélemeny attól még lehetnek jók.
2009. szept. 14. 10:52
Nekünk színes műanyag járókánk van és nagyon szeretett benne lenni a fiam, most már, hogy tanul járni tiltakozik, ha bele teszem. De mikor látja, hogy takarítok vagy valami más dolgom van akkor még mindig eljátszik benne.
2009. szept. 14. 10:45
az enyém is fa járókában van, szereti.
2009. szept. 14. 10:38
az enyém szerette a fa járókát-abban állt fel először és ott tipegett benne körbe körbe, a rácsokba jól tudott kapaszkodni...bár idő kellett amíg megszokja hogy beütheti a fejét-de akkorát nem esett benne sosem hogy nagy baja lett volna...
2009. szept. 14. 10:37
Szia! Mi is fa járókát használtunk, nem sokáig,mert hamar "kinőtte".
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2009. szept. 14. 10:34
Nekünk hálós járókánk volt. Én a fa járókát azért nem vettem, mert féltem, hogyha elesik könnyebben megsérül a feje...:(
2. danama (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2009. szept. 14. 10:32
nálunk bevált a fa járóka .-)
2009. szept. 14. 10:32

Sziasztok!

Ötleteket, tanácsokat szeretnék kapni a következő problémához. Délelőtt amikor a konyhában tevékenykedem, a 7,5 hós kisfiam ott van mellettem, eddig hálós járókát próbáltunk, de állandóan beleakad a hálóba, és ordít. Próbáltam simán egy szőnyegre letenni, de kő hideg, mindig lemászik a szőnyegről. Gondoltam, a fa járóka jobb lenne, mert abba nem akad bele, s talán nagyobb is. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook