Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Járni tanuló babának vegyek cipőt? Ha igen milyet? fórum

Járni tanuló babának vegyek cipőt? Ha igen milyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. szept. 19. 12:12
nincs mit :)
33. Nikimiki01 (válaszként erre: 32. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 11:56

Juhuu,

Köszi a segitseget :)

32. youlcsi (válaszként erre: 30. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 11:54

szerintem simán :)

biztos, hogy használható kültéren is. tiszta bőr, az meg elég stapabíró anyag. szóval bírnia kell a játszóterezést is.

31. Nikimiki01 (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 11:46
Abs-es zokni :):):)::)
30. Nikimiki01 (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 11:28

Ezt néztem ki a cinegebol:


[link]


Szoval azt mondod hogybez jo lenne neki babakocsiban+ jatszoteren? Elegge fazos a laba, most bundis tutyit adok ra es allandoan hideg meg igy is, szoval szerintem mar siman elkell neki a meleg.. A kerdés h ez pl meddig lenne jo ra?

A legoptimalisabb az lenne, ha ez jo lenne addig amig még csak parat lépked kint, meg a homokban ül, maszkal, aztan amikor mar tenylegesen setalgat, vennek a méretének megfelelő rendes kinti cipőt...

Szerinted?

Bentre meg vagy kapnegy puhatalput liliputi v cinege) vagy zokni...de az a legkevesebb, az nem nagy kiadas.

29. youlcsi (válaszként erre: 28. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 10:55

na, azért a most 8 hónaposnak még télig nő a lába bőven ;) na meg úgy gondolom, hogy azért itt mindig vannak készleten csizmik is, szóval nem kell hónapokkal előre gondolkodnod, nem alkalmi ajánlat, hanem a készlet állandó része (még ha szín/fazon változik is)


szerintem ezek abszolút alkalmasak kinti közlekedésre. persze nem hóban gázolni, de amennyit egy cca 1éves babakocsin kívül utcán közlekedik, arra bőven elég.


bentre meg tényleg nem kell cipő, csak ha te akarsz. a bentre jó az abs-es zokni is :D (van,aminek nem pöttyözött a talpa, hanem teljes talp be van vonva szilikonnal)

28. Nikimiki01 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 10:38

Megneztem, a cinegeciponel talaltam olyat ami tetszik, a kerdes hogy ennek a talpa birja e ha telen szeretne kint setalni.

Nem tudom mekkora lesz addigra a laba, de el szeretnem kerulni hogy az elkovetkezendő 3 honapban 30 ezret koltsek cipore (a bundis puhatalpu 8 ezer korul van, a benti puhatalpu 5 ezer, kinti rendes csizma 10 minimum)

Nomeg a jelenlegi gond hogy a merettablazatkobol kiindulva még nem is nagon tudok neki rendes csizmat venni, 11,5 centis lab a legkisebb, az öve 8,5 jelenleg......

27. IzaHold (válaszként erre: 22. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 10:06
Szerintem mindkettőnek, tehát legyen néha cipőben is és anélkül is. :)
26. youlcsi (válaszként erre: 24. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 10:06

én nem divatolás miatt csináltam így, hanem mert tényleg úgy éreztem, hogy akkor van az utcán teljesen felöltözve a gyerek, ha cipő is van a lábán. ahogy kikerült a bundazsákból, mindig volt cipője.

és nem volt utolsó szempont, hogy teljesen természetessé vált számára, hogy cipő van rajta, így később nem okozott problémát... pl sosem vette le, sosem rúgta le, nem rágcsálta stb.

25. Nikimiki01 (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 10:04
Köszi, megnézem
24. Nikimiki01 (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 10:03
Hat, én ennek max divat szempontjabol latom jelentősegét, de igy van, mindenki csinalja ugy ahogy jonak latja :)
23. youlcsi (válaszként erre: 21. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 10:02

liliputinak is van pl puhatalmpú csizmája.

pedipednek is.

cinegecipőnél is van freycoo

22. Nikimiki01 (válaszként erre: 17. - IzaHold)
2014. szept. 19. 10:01

Na ezaz, ahany orvos, annyi féle velemeny.. :/

A mi gyerekorvosunk pl kapasbol harantemelős verziot ajanl, mig a vedono szerint ne adjak ra olyat amig nem szukseges, mert nem alakulnak ki azok az izmok amik magatol helyesen tartjak a labat...

Hat kettőt es kónnyebbet, hogy most kinek higgyek,,,,

21. Nikimiki01 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 09:58
Tudnal mondani egy markat aki gyart ilyet? Benti verzioban tallatam, de ilyen meleget nem....
20. youlcsi (válaszként erre: 18. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 09:58

nem a lakásról van szó, ott máson sincs cipő... de azért a kicsi babának is kijár a (kocsi)cipő... enyémnek nyáron szandija volt. ugyanolyan sima textil talppal, mint a kocsicipőké, csak szandál.


de mindegy is, ez az én véleményem...

19. Nikimiki01 (válaszként erre: 12. - Agnes89)
2014. szept. 19. 09:54

En is igybgondolom, hogy mezitlab a legegeszsegesebb, de csakis kint, bent a sima feluleten annyira mar nem jo talan.

Ja e asszem télen lecsuszunk a mezitlabazasrol a fuben :)

18. Nikimiki01 (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 09:53

Miert gaz?? Miert adnéknra cipőt amig fel se allt?? Babakocsiban ha huvös van ilyen kis tutyit adok ra, vagy gyapjuzoknit, minek cipo, kenyelmetlen es semmire nem jo.

Maszasnal megbkuszasnal a lakasban egyenesen gatolná... Mellesleg a nyári 4 honapban kb mezitlab volt mindig, eszembe se volt cipőbe rohasztani a labat 30 fokban...

17. IzaHold (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 09:30

Amikor a most 10 éves fiam tanult járni a védőnő és a doktornő is azt javasolta, hogy adjak rá cipőt, nem kell mindig, de szokja a lába ezt is azt is. Azt mondták, mindenképpen egyrészt jól szellőző cipőt adjak rá, másrészt pedig ne legyen se túl kemény a talpa, se túl puha, hogy megtanulja, hogy az cipő, s nem mezítlábazás, másrészt pedig a kemény talpon nem hajlítja a lábát, ezért az sem jó. Én rendes cipőboltban találtam ilyen cipőcskét neki, nem tudom, akkor voltak-e ilyen első lépés cipők. Mindegy.

A lényeg, hogy a fázós lábára, ha csak ül, vagy mászik is adtam puha, talprész nélküli cipőt, bentre is két zoknit legalább, ha pl. feküdt és nem volt betakarva, mert csak nézelődött. Tehát szerintem mindenképpen kell cipő. Egy puha, hogy ne fázzon és egy közepes a járáshoz, legalábbis nekünk ezt ajánlották és én ezt tartom helyesnek. :)

2014. szept. 19. 09:30
Nekem szerencsém volt,mert 10 hónaposan már egyedül járt,és épp tavaszodott,sportcipőt elviselte,mást nem,de míg csak próbálkozott addig csak zokni volt rajta.Ő korán kezdte,előbb tipegett mint ült. :D
15. manó2000 (válaszként erre: 5. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 09:11
Szerintem jó ha van rajta cipő. Segíti is a járásban.
14. youlcsi (válaszként erre: 11. - Mirtus30)
2014. szept. 19. 09:11

én úgy tudom, a lábboltozat a sok mezítlábazástól fejlődik a legjobban. na nem betonon, parkettán meg kövön, hanem fűben, kavicson, homokban!

pont ezért ajánlják egyre többen a puhatalpú cipőcskéket, mert lényegében olyan, mintha mezítláb lenne a gyermek.

és egyébként lézetik puhatalpúban irhából készült téli változat is :) szóval ez nem "mamusz", hanem rendes cipő kategória.

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Agnes89)
2014. szept. 19. 09:08

fene tudja... én már pici babaként is, amikor kikerült a bundazsákból, akkor éreztem "felöltözöttnek" a gyereket, ha volt cipő is a lábán.


szerintem elég bután néz ki a csinin felöltöztetett baba, ha a lábán csak 1 zokni van.

2014. szept. 19. 08:59
Szerintem egyaltalan nem gaz,hogy nincs cipo. Ena fiamat,ha tehettem,cipo nelkul setaltattam. Volt hogy zokniban setalt a fuvon,a jardan. Esvtokeletes a mozgaskoordinacioja,3 eves kortarsai kozott is kiemelkedoen ugyes. En a termeszetesseg hive vagyok... Persze kell cipo,idovel,de egy nem jaro babanak nem vennek. Majd csak ha magabiztosan jar,es akkor is a legjobbat.
2014. szept. 19. 08:53
Szia! Igen már az első felállás után ajánlott első lépés cipőt venni. Ez a neve a cipőnek. Azért szükséges mert ezzel nem nyúlnak meg a bokaszalagok és egészségesen fejlődik a lábboltozat is. Nekem a lányommal is és a fiammal is D.D.Step cipőnk volt és nagyon jó.
10. youlcsi (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2014. szept. 19. 08:49

a cinege pl pont puhatalpú. vagy liliputi... pediped.


nagyon pici lábra tudsz varratni méretre cipőcskét pl meskán, vagy Jandó-nál (ha így ráguglizol, kidobja)


az, hogy 8 hónaposan még nincs cipője, nem volt a lábán cipő, szerintem elég gáz :/

9. youlcsi (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 08:46
még annyi, hogy a kisfiamnak kb 2 hónapos korától folyamatosan volt cipő a lábán, ha elmentünk otthonról. amikor vendégségbe mentünk, akkor róla is levettük, mint a nagyokról... szerintem fontos, mert így hozzászokik, megtanulja, hogy az kell... és később nincs olyan probléma, hogy állandóan leveszi.
8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 19. 08:45

amíg lakásban van, addig nem kell. vagy max 1rétegű puhatalpú.

én most már kintre is azt vennék (2-3 rétegű talppal) a totyogómnak, ha tavasztól őszig érne ebbe a fázisba.


enyém tálen tanult menni. elephanten bakancsa volt.

2014. szept. 19. 08:42
Szia! Mi adtunk, Falcon tesorinot. Ez elso lepes cipo, nagyon jo, 19es kellett belole anno, hat picike volt. Azota is csak Falcon cipot hord, most harom evesen 28as kell neki. :) nagyon jo minosegu, kivul belul bor, kezzel keszitett. Nezz utana, ha erdekel! Mi 10 honaposan vettuk, akkor lepegett mar.
2014. szept. 19. 08:37
Ah elkuldte ujra.,
2014. szept. 19. 08:36

Sziasztok,

8 hós a lányom, mostanában ismerkedik amfelállással, a járás meg persze arrébb van, főleg hogy nem vagyunk a kézenfogva sétáltatas hive...

A kérdésem az lennne, hogy ti adtatok a babára cipőt, szandit amikor jarni kezdett.?

Elkezdtem feltérképezni a terepet a neten, de kész káosz, van aki szerint kell, van aki szerint nem. Igyekeztem olyan oldalakat nézni ahol gyogytornászok, ygerekorvosok irjak le a velemenyuket, de még igy is 100 fajta van....


Van ez a kis bőrtopán jellegű, mamusz szerű dolog, Shoopies, Cinege cipo, azt is olvastam hogy ezt már az első felálláskor rá lehet adni, csak hogy szokja a cipő fogalmát, hogy majd ha tényleg járni kezd, ne legyen neki idegen hogy van vmi a laban... Ezzel van vkinek tapasztalata?


A másik dolog, hogy elkezdtünk jatszőtérre járni, sokat ül a homokban, hintaban stb, es mar azert huvos van.. A babakocsiban elég lenne a locsicipo (olyanunk nincs is...), de ha szabadon van, fazik a laba, folyton hideg, es ez csak rosszabb lesz...

Ilyen esetben mit adjak ra?


Nagyon picike a laba, 8,5 cm, nem tudom létezik e ekkora labra vmi kis bundis topán, vagy oldjam meg másképp?


Összessegeben, ha majd tud jarni, milyen cipot ajanlotok első cipocskenek?


Koszi :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook