Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Járássegítő! fórum

Járássegítő! (beszélgetős fórum)


2009. okt. 14. 15:54

Sziasztok!

Nem tudom hogy is kezdjem, de rugóshintánk nekünk is van, volt (már nem használja) mi szerettük kimertem menni a konyhába mert ha beletettem tudtam hogy nem eshet ki, valamint a doktornéni szerint is erősítette a lábizmát.

Bébikompunk is van, volt.

Nálunk az volt a gond hogy elég hamar felállt bútorok mellett (kézen fogva sétáltattuk is már 6 hónaposan) forogni viszont nem forgot, így gyógytornászhoz jártunk, a tornának köszönhetően elég rövid idő alatt 4 alkalom után már forgot, és mászot, kézen fogva sétált a gyógyt. tanácsára a bébikompot elfeljtettük oly annyira hogy a minap bele ültettük a gyerkőcöt és nem tudta hogy mit is kell csinálnia, előtte pedig már csak úgy kotort vele.

Most lassan 13 hónapos lesz és nem mer úgy sétálni hogy ha csak az egyik kezét fogjuk, sőt ha egyedül meg is áll elég hamar (pár másodperc után) kapaszkodót keres, sokat hordtuk ölbe sőt apukája nyakába már 5 hónaposan stabilan megült.

a

Most mi is azon gondolkodunk hogy veszünk egy járássegítőt, mivel a bébikompot ha hátulról megfogja eltolja de a lába mindig megakad az aljába.

Én azért nem tartanám rossz dolognak mert legalább rájönne hogy anya és apa nélkül is megy ez, és hát nem lenne ilyen bátortalan.

2009. szept. 18. 16:40
Én csatlakoznék adel07 véleményéhez. Szerintem se jó, ha erőltetjük a korai lábra állást.Az én fiam magától, de meglehetősen korán kezdett el járni.Most lúdtalpas és ahogy utána olvastam okozhatja a korai járás is. Ha ezt tudom hamarabb, akkor inkább leragasztom a székhez a fenekét.
2009. jún. 14. 13:54

a legjobb járás segítő módszer az volt, amikor fogtam a kezét és sétálgattunk,amennyit csak akart.

Sőt a mászásnál is, húztunk előtte egy játékot, láncot a földön ő meg egyre gyorsabban mászott érte.

vagy letettünk egy tál finomságot a földre és azért is elmászott.Én az ágyat is azért hagytam egész nap nyitva,hogy tudjon bele kapaszkodni és akkor körbe tipegte.Ezek nem kerülnek pénzbe de segítettek.

2009. jún. 13. 23:01
Mi vettünk Fp-set, de a lányunk csak tekergeti, csavargatja a rajta lévő dolgokat, vagy belepakolgatni szokott, néha tologatja, úgyhogy a járás megtanulásában nem igazán segíti, nem nagyon megy vele. Felesleges volt megvenni. 14 hónapos, de esze ágában nincs járni, csak mászik villámgyorsan, + a bútorokba kapaszkodva lépked, vagy úgy megy, ha fogjuk a kezét. Én azt szoktam mondani, hogy ennyi mászással "zseninek" kell majd lennie! :-)
2009. jún. 13. 11:39
Köszönöm az eddigi és várom a további tapasztalatokat!
2009. jún. 13. 10:35
Én már öt gyerekes vagyok, de egyiknek sem volt semmiféle sgítő eszköze. Vagyis egyszer vettünk egy kompot, de max 1 hét után száműztük, mert a fiam állandóan lement vele a lépcsőn és össze vissza törte magát. Mindegyik felállt valahol , valami mellett. Ágy, kisasztal, lábak stb. csak akkor kaptak lábbal hajtható motort, amikor már biztosan jártak kb. 1,5-2 éves koruk között. Na zat viszont nagyon imádták. megszámlálhatatlan darabot tettek tönkre.
9. ében11 (válaszként erre: 1. - 6505bfef2e)
2009. jún. 13. 08:14

nem kell a járássegítő!

Minden gyerek más ütemben fejlődik!

A miénk a járóka rácsaiban kapaszkodott és ott állt fel, kezdett járni, de az ágy szélében is remekül gyakorolt.amikor már szépen tipeget egyedül is, kapott egy játék bevásárlókocsit és azt tologatta, vagy a babakocsiját.

Az egyensúlyérzéket valóban fejleszti a sok mozgás(pl. a hintáztatás,de az is ha kézben viszi az anyuka, vagy hordóval a testén).

Nem kell bedölni a sok drága fejlesztő ketyerének!

2009. jún. 13. 07:35
Nekünk FP kockafaló vízilovunk volt. De csak akkor kezdtük el használni, amikor már kapaszkodva szépen közlekedett a bútorok mentén. Nagyon szerette! Miután stabilan járt, átalakítottuk bébi taxivá.
2009. jún. 13. 07:32

Sajnos saját tapasztalatból mondom,nem olyan jó ha korán kezd el járni a baba.Nagyon büszkék voltunk,hogy 7hósan fellált és 9hósan lépegetett minden eröltetés nélkül,de hamar kiderült a kis lábai még nem álltak rá készen:-((

Görbék lettek a lábai,amit most 3éves koráig figyelnek egyenesedik e.

2009. jún. 13. 07:21
Én semmilyen segédeszközt nem fogok venni a fiamnak elvégre még van 8 hónapja, hogy megtanuljon stabilan járni és az nagyon hosszú idő.
2009. jún. 13. 07:20
Nálam a mászás teljesen kimarad, meg az egyensúlyérzékem se túl jó és küzdök is rendesen, ha valamit meg kell tanulni :-(.
2009. jún. 13. 07:18
Én inkább sokat hintáztatom a fiamat és hagyom, hogy sokat másszon. Felállni már fel tud és tesz is 1-2 lépést kapaszkodva és én úgy gondolom, hogy ennyi bőven elég is 10 hónaposan.
3. 298dc77b34 (válaszként erre: 2. - OlíviaAnna)
2009. jún. 13. 07:07
Ne haragudj, de miért jó az, ha "8 hónaposan páros lábbal ugrál"? Nem inkább hagyni kellene a kicsit a maga (és agya) ütemében fejlődni?
2009. jún. 13. 06:07
Nekünk járókompunk és ajtófélfára akasztható rugós hintánk van. Ez utóbbi használata eredményeképpen kislányom 8 hónaposan páros lábbal ugrált járókájába kapaszkodva, járókáját (szintén kapaszkodva) körbejárta - mászni csak ezután tanult meg. Nagyon jól megerősítette a lábát és felgyorsította a felállást. Szerintem a bébitaxi csak a helyet foglalja. A járókompot sem igen használtuk. Ha egy picit nagyobb lesz kap majd egy pedál nélküli fabiciklit, sok anyukától hallom ugyanis, hogy remekül fejleszti az egyensúlyérzéket. Kutatások szerint, a fejlett egyensúlyérzékkel rendelkező gyerekek más szellemi területen is élen járnak, valamint kiegyensúlyozottak és boldogok, mert az agyban ezek az idegpályák összefonódnak. Szóval: "door bouncer" és pedál nélküli bicikli.
2009. jún. 13. 04:55
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen járássegítőt válasszak a kisfiamnak! Nagy a választék és teljesen tanácstalan vagyok! Akinek a babája használt kérem írja meg milyet és, hogy bevált-e? Érdemes-e külön járássegítőt venni vagy vegyek bébitaxit, amit annak is lehet használni? Fontosak-e a fékezhető kerekek? Előre köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook