Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jár még valaki hasonló cipőben? fórum

Jár még valaki hasonló cipőben? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 5. 21:18

Én már több,mint egy évtizede dolgozom u.azon a munkahelyen.És mára odaáig jutottam,hogy utálom a munkám.:(

Semmi motivációt nem érzek,nem látom értelmét annak,amit csinálok.

Mindezt kevés fizuért.A nap jelentős részét ott töltöm.Érzem,hogy depressziós leszek.Na,jó....Inkább életunt.

Millió helyre beadtam a jelentkezést.De abszolut semmi lehetőség a váltásra.Pedig nekem semmilyen munka nem"büdös".

De" örülök",hogy legalább van hol dolgoznom.

13. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2011. nov. 4. 20:28
Nem ertesz, nekem mar megvan az amivel en szeretnek foglalkozni, csak sajnos meg nem lephetek egy ideig, jobban kikell forrnia. Lenyeg hogy vallalkozast szeretnek egy bizonyos teruleten ami erdekel, de nyilvan ennek ido kell. En azert minden megteszek, amit tudok hogy mielobb lepni tudjak benne. De addig is elni kell valamibol, es ez az amit en utalok. Sajnos mivel egyakltalan nem erdekel a jelenlegi allasom, igy nem akarok semmilyen lepeseket tenni benne. Muszajbol csinalom, addig amig nem tudom azt amit szeretnek.
12. ade3888e36 (válaszként erre: 4. - A1a5b8f69a)
2011. nov. 4. 17:50
Óvatosan a mindig szóval, ha nem ismerjük a jelentését.
11. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2011. nov. 4. 17:41
Én is már több mint 4 éve dolgozom itt, és én is ugyanúgy útálom, mint te :) Már váltanék, gyerekekkel foglalkoznék, de csak júniusban lesz bizim és csak azzal vesznek fel :S
10. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Jasmine24)
2011. nov. 4. 16:57

... IIIiiigen, ez ismerős... az elején élvezed, aztán kiégsz... nos, ehhez kell az érettség... tanulni, tovább képezni magad, más irányba képezni magad.... stb.

Én államig-ban dolgozom, állítom régóta, hogy ez a teljes elbutulás terepe, ha az ember nem találja meg azt a valamit, amiben továbbindulhat, de ezt senki nem fogja megtalálni helyetted, ezt Neked kell. Ha valamikor szeretted a munkát, akkor az annyira nem lehetett rossz... csak egyszer csak rutinná válik, hiányoznak a kihívások, amik igaziból éltetik az embert, ezeket Neked kell megkeresni, nem kínálja tálcán senki. :)

... szerintem... ;)

2011. nov. 4. 16:39

Megértelek, hiszen ötödik éve ebben a cipőben járok. Levelező tagozatos hallgató vagyok, közben a vendéglátásba dolgozom. Rengeteget időt bent töltök, alul fizetnek, sőt még a körülmények sem olyanok amilyenek egy normális munkahelyen kellene lenni.(pl nincs fűtés)

Arra gondolok nap mint nap, hogy hál' Isten, legalább van munkám, soha nem panaszkodtam, mivel sokaknak ez sem adódik meg. Én is látom már a végét, nehéz volt, de a szükség nagy úr... :)

8. Jasmine24 (válaszként erre: 3. - 44b8637c85)
2011. nov. 4. 12:38
:)) Igen, ez tart meg mindig eletben ugymond, mert csak a velom lebeg elottem. Ugrodeszkakent probalom felfogni, de sokszor besokallok.
7. Jasmine24 (válaszként erre: 5. - 9536810fa1)
2011. nov. 4. 12:36

Koszonom a valaszt. Reszben egyet ertek. Tenyleg nem felemelo egyutt dolgozni egy olyan emberrel aki allandoan depressiosan jon be dolgozni.

Bar azt nem allitanam hogy minden munkat meglehet szeretni. Ez inkabb visszafele mukodik. Ugy ertem, hogy az elejen meg szerettem, bar ez eleg eros kifejezes, de ugy elvoltam vele. Nagy ugras volt az elozo munkamhoz kepest. Azonban egy ido utan kiegsz es kezded tehernek erezni, motivalatlanna valik a helyzet.

6. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2011. nov. 4. 12:24
Kelj fel azért, mert a pénzfizetős munkád után foglalkozhatsz a hobbiddal, és minél több energiát teszel ez utóbbiba, annál hamarabb fogja magát akkora vállalkozássá kinőni, hogy meg fogsz tudni belőle élni. :)
5. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2011. nov. 4. 12:06

... egyfajta érettség kell talán, hogy az ember megtalálja a munkájában a szépet és a jót... mert mindenben van, ... gondolom. ("Nem az a boldogság, hogy azt csináljuk, amit szeretünk, hanem megszeretjük, amit csinálunk!")


Ha ennyire utálod, akkor válts munkahelyet, ha megteheted... ha nem, akkor kezdd el átgondolni, hogy mi a jó benn és mi a szép... az már eleve jó, hogy ugye fizetnek érte... ;)

Egy munkáját utáló, nyüglődő ember meg tudja mérgezni a levegőt maga körül, és le tudja nyomni a kollégák napját is... előbb vagy utóbb nem fogják kedvelni, urambocsá kiközösítik... szóval ez egy folyamat. Inkább válts! :)

4. a1a5b8f69a (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2011. nov. 4. 11:57
ezek sajna a kiégés tipikus jelei...vigyázz magadra... ennek a nyűglődésnek mindig pszichoszomatikus betegségek a vége
3. 44b8637c85 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2011. nov. 4. 11:54
Sokan járunk szerintem ebben a cipőben, de Te annyival előrébb vagy, hogy tudod mit szeretnél csinálni és mit nem! Nálam most ugyanez a helyzet, de ezt felfogom úgy mint átmeneti időszakot, ami szükséges ahhoz hogy utána azt tegyem, amit szeretnék. Ha látod a célt Magad előtt és le sem veszed róla a szemed, akkor könnyebb, hidd el!!!:)
2011. nov. 4. 11:41
Megértelek:engem az is nagyon megvislet,hogy egyik óvodából a másikba raktak át...
2011. nov. 4. 11:38

Meglehet hogy a problemam nem tunhet hatalmasnak sok ember szamara, azonban megis szeretnek tanacsokat kerni foleg olyan emberektol akik hansonlo helyzetben vannak.


Sajnos mar regota nem talalok motivaciot a munkamban. Lassan 4 eve dolgozom itt. Igazan sose szerettem, csak amikor ide jelentkeztem meg mondhatni nagyon fiatal voltam es nem tudtam hogy pontosan majd mit szeretnek csinalni. Ez a problema megoldodott 2 eve, mivel vegre megtalaltam azt a szkmat ami igazan erdekel. Eloszor csak hobbi volt, majd lassan kinotte magat a dolog. Sajnos meg ido kell hozza, hogy azzal tudjak foglalkozni teljes allasban, addig muszaj olyan munkat vegezne ami nem erdekel, de kell a penz. Ez nem is volt gond sokaig, jol megtalaltam az egyensulyt a munkam es a hobbim kozott. De mara annyira elfajult bennem az utalat, hogy reggelente alig birok kikelni az agybol es vonszolom magam a munkahelyemre. Remelem hogy ez csak egy idoszakos allapot. Meg nem tudom itt hagyni, illetve probaltam mas munkara jelentkeni, de tulajdon keppen csoborbol vodorbe esnek. Ti hogy elitek tul az ilyen idoszakokat? (bocsi az ekezethiany miatt)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook