Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár-e valami anyagi támogatás annak a szülőnek, aki 27 éves látássérült gyermekéről gondoskodik, mert az önálló életre nem képes? fórum

Jár-e valami anyagi támogatás annak a szülőnek, aki 27 éves látássérült gyermekéről gondoskodik, mert az önálló életre nem képes? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 7. 11:42
Ápolási dij is koponyánkénti minimumösszegre jár vagy éppen nem.Ismerősőm is ápolásin volt,haza költözött a lánya,több lett a pénz és nem kapja azóta,igy ingyen csinálja azt amiért eddig kapott valamit.
20. flion
2010. febr. 7. 11:11
Ápolási díj, emelt összegű családipótlék
2009. febr. 13. 21:11
Igenis hogy jár.
2008. nov. 1. 01:30
Ápolási díj estén az önkormányzat az illetékes
17. mamucka (válaszként erre: 16. - Csókica)
2008. okt. 29. 16:55
Igen,ezeket kapta az apukám,és a lányom is kapott mozgáskorlátozott parkolási kártyát.
16. csókica (válaszként erre: 14. - Mamucka)
2008. okt. 26. 02:50

Akkor apukádnál a képviselőtestület döntött valószinüleg,és kellett hozzá a jövedelemigazolás is.Mert a sulyosaknál 5 pont van előirva,és legalább 3nak meg kell felelnie/nem tud étkezni egyedül,tisztálkodni,öltözködni,illemhelyre járni,lakáson belül segédeszközökkel közlekedik

/Remélem a mozgáskorlátozottak közlekedési támogatását is kérted ,mondjuk itt is kellett az I.foku orvosi szakvélemény,és minden év ápr.30-ig kell beadni,és aki megkapja annak jár a parkolási kártya is.

15. mamucka (válaszként erre: 13. - Csókica)
2008. okt. 21. 17:46
Ja,és köszönöm a segítséget!
14. mamucka (válaszként erre: 11. - Csókica)
2008. okt. 21. 17:43
Értem,de az ápolási díjat akkor sem kaptam meg,amikor az apukám hosszú ideig ágyban fekvő beteg volt,mert azt mondták,hogy nem szorulunk rá,így nem is adták meg.A lány pedig 27 éves,és bár a környező helyekre el tud menni egyedül,de szemészetre,meg hosszabb utakra mindíg kell mellé valaki kisérő.
2008. okt. 21. 05:46

1993.évi III.tv.50§ (1)bekezdés f.pontja /rokkantsági járadék/alapján alanyi jogon jár a közgyógy.ig.

Az ápolási dij kérelemhez mellékelni kell még orvosszakértői szerv véleményét,hogy az ápolt tartósan beteg,fokozott ápolást igényel,vagy sulyosan fogyatékos./

2008. okt. 21. 02:22
Irtad,hogy nem valami segitőkészek az önkormányzatnál,nem kell velük akkor foglalkozni,csak kérd el az ápolási dijhoz a nyomtatványokat,kitöltöd,beadot,mivel iktatva kell,kénytelenek rá válaszolni,mert ápolási dijat az kaphat aki a beteg ápolását végzi,de ugy tudom volt egy olyan kikötés is,hogyha az ápoló jövedelemmel rendelkezik nem kaphat ápolási dijat,de ez kifog derülni a kérelmedre válaszolt határoztaból.
2008. okt. 21. 02:08
Menjél be ujra az önkormányzathoz,kérd el a szükséges nyomtatványokat az ápolási dijhoz,és akkor kénytelenek megnézni a szoc.törvényt,hogy jogosult e vagy rá,vagy nem,ez ki fog derülni a megállapitó illetve az elutasitó határozatból.Ha kötelezően nem jár,ugy tudom a képviselőtestület is megszavazhatja az ápolási dijat méltányosságból,/méltányosság=adható de nem kötelező,ha pénzügyi helyzete megengedi/Mert ha gyermeked önálló életre nem képes,indokolt lenne az ápolási dij,én dolgoztam önkormányzatnál,sőt a szoc.törvényben levő támogatásokkal foglalkoztam.
2008. okt. 20. 22:45

ápolási díjat elvileg, de ez függ a helyi rendeletektől is.

kérdezd meg az önkormányzat szociális irodáján.

9. mamucka (válaszként erre: 8. - D8908b786a)
2008. okt. 20. 19:13

Kapok rokkantsági jéradékot,de ezt sem az önkormányzattól tudtuk meg,és majdnem kicsúsztunk annó az időből,mert azt 23 éves korig szabhatják meg,attól kezdve kapom.Azt is csak most tudtuk meg,hogy ilyen esetben az anya otthon maradhat a gyerekével 8 vagy 9 éves koráig,és ez munkaviszonynak számít,de ezt már cseszhetjük.

Ja,most anyu helyett írok amúgy.A vak járadékot kaptam régen,18 éves koromig,de akkor elmentem szakiskolába,és akkor megvonta xy prof,mondván,hogy a kettő kizárja egymást.Így ezt akkor elvették,a családi pótlékot kaptam,majd egy doki javasolta,hogy van ez a fogyi segély,ami olyan mint a vak járadék,ezt akkor megpályáztam,vissza utasítottak,majd ismét megpályáztam,és akkor megadták.Rokkantságival ugyanez volt.Sőt a polg hivatalban meg azt mondták,hogy a közgyógy sem jár,csak úgy,ha a fogyit elveszik,bár erre szerencse nincs szükségem,remélem így is marad.

8. d8908b786a (válaszként erre: 7. - Mamucka)
2008. okt. 20. 17:05
Van szolgálati ideje? Nem jogosult rokkantsági járadékra?
2008. okt. 19. 21:39
Ápolási segélyt nem kap,mivel nem ágyban fekvő,már voltunk bent az illetékes önkormányzatnál,ahol nem valami segítőkészek!!!Családi pótlékot sem kaphat,mert fogyatékossági segélyt kap,és a kettő együtt nem adható.
2008. okt. 19. 20:02

Családi pótlékot szerintem nem kaphat. Mert hogy elmúlt 20 éves. Ápolási díjat viszont szerintem kaphatsz.


Itt találsz róla leírást: [link]

2008. okt. 19. 19:59

mindenképpen kell egy orvosi szakvélemény. mivel 27 éves, ezért nem vagyok egészen biztos benne, hogy jár-e egyáltalán utána családi pótlék. amennyiben jár, a hivatalos orvosi szakvéleménnyel be kell menned a csp. központba, (ha budapesti vagy, akkor azt hiszem a váci úton van az új irodájuk) ott ki kell töltened jó sok papírt, és 2-3 hónap múlva már kaphatod is az emelt összegű csp-t.

ha meg nem jár csp, akkor önkormányzatba tudsz ápolási segélyt kérni, sőt, lehet, hogy igényelheti gyermeked, hogy rokkantsági nyugdíjt kapjon.

2008. okt. 19. 19:52
Próbálj rákérdezni a helyi társadalom biztosítónál, ha lehet kapni, ők igazán tudják. :)
2008. okt. 19. 19:48
Szerintem az önkormányzatnál lehet igényelni ápolási díjat.
2. unax
2008. okt. 19. 19:46

Szia! Ha családi pótlékra gondolsz, akkor a google ezt hozta ki:

[link]

2008. okt. 19. 19:37
Jár-e valami anyagi támogatás annak a szülőnek, aki 27 éves látássérült gyermekéről gondoskodik, mert az önálló életre nem képes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook