Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben: fórum

Jár- e TGYS,GYED,GYES a következő bonyolult esetben: (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. süte
2009. febr. 20. 16:21
remélem tudtok segíteni!jelenleg tgys-t kapok a cégtől ahol 9 éve dolgoztam.Ma tudtam meg h felszámolják a céget.Azt szeretném megtudni,h kapok-e végkielégítést és h az mennyi lesz?Előre is köszi a segítséget. Süte
40. Mandula71 (válaszként erre: 39. - Álom-alom)
2009. febr. 2. 22:43

Állsákeresési járadék alatt nem jár táppénz. TGYÁS akkor jár, ha az igényléskor (ilyen esetben a szülés várható időpontja előtt 4 héttel érdemes igényelni) jogosult vagy az álláskeresési járadékra. Ebben az esetben kérned kell az álláskeresési járadék szüneteltetését és igényelni a TGYÁS-t.

A GYES alanyi jogon jár. Amennyiben az álláskeresési járadék megszűnik és csak utána szülsz, akkor csak GYES-t kaphatnál (illetve az egyszeri anyasági segélyt, de ez nem a munkaviszonytól függ).

39. álom-alom (válaszként erre: 38. - Emily)
2009. febr. 2. 09:19
emily:én álláskeresői járadékon vagyok, szeretnék kisbabát, mert sajnos az előző elment.onnan mehetek e táppénzre?és kapnék e szerinted gyest, vagy gyedet?írj kérlek.köszi szépen.
38. emily (válaszként erre: 9. - 16c01ecc0b)
2008. jan. 17. 16:03
Szerintem meg a gyed is, én ugyanis munkanélküliről mentem szülni és gyedet kapok.
37. Adri20 (válaszként erre: 35. - Adri20)
2008. jan. 13. 12:41
Köszönöm szépen a segítséget!
36. 298dc77b34 (válaszként erre: 35. - Adri20)
2008. jan. 13. 11:31
Sajna csak az alanyi jogon járó dolgokat: gyes-t, családi pótlékot.
35. Adri20
2008. jan. 12. 13:56

Sziasztok!

Én 20 éves vagyok 4 hónapja vagyok férjnél és most derült ki,hogy terhes vagyok!

De nekem az a gondom,hogy én még 1 napot sem dolgoztam, mire számíthatok így, mit kaphatok a gyerek után?

34. Fish (válaszként erre: 32. - Mara1976)
2007. nov. 21. 14:37

en Agnliaban elek a nemzetkozi osztaly kezeli ezeket a MAKnal otthon, es ugy jarnak el hogy ki kell tolteni Nemetoban a megfelelo papirokat amit elvileg a MAK kuld meg nektek, es aztan a nemet illetekets hivatals megkuldi az infokat haza, ossze szoktak hasonlitani mi jar egyes orszagokban es akkor ez alapjan itelik meg a kulonbozetet otthon csak akkor ha fennall a biztositasi jogviszony otthon is

tehat mi pl innen kapjuk a csladit, de otthonrol a kulonbozetet amit itt nem adnak mert itt nincs pl gyes, tehat osszevetik az orszagokat

meg kell nezni hol a jobb az ellatas, de elvileg onnan jar ahol eppen elsz

33. Helena1983 (válaszként erre: 28. - Bündér)
2007. okt. 24. 18:00

Szia Bündér!


Én hasonló képpen jártam, mint Te. Több, mint 4 évig dolgoztam, aztán munkahelyet kellett váltanom a nyáron. Hamarosan kiderült, hogy babát várok. Rájöttek a rosszullétek, és a hányinger miatt, ezért gyorsan, még a próbaidő lejárta előtt kirúgtak. Jelenleg én is munkanélküli segélyen vagyok, én is március végére várom a gyermekemet. Semmi biztosat nem tudok a Gyessel vagy Gyeddel kapcsolatban, ha megtudsz valamit, kérlek szólj! Üdvözlettel.

2007. okt. 22. 12:29

Kedves Szakértő,


A helyzetem a következő:

2003. július 30 óta nem dolgozom, a férjem külföldön dolgozik(Németo) ahol sokat tartózkodom, az magyarországi kiküldő cége fizeti az alapjárulékokat utána és 2007 áprilisig eltartott hozzátartozó voltam. 2003. aug-2004.aug. fizettem magam után TB-t megállapodás szerint, kb. 10.000 Ft/hó volt. 2007. május óta fizetem magamnak az Apeh felé a minimálbér utáni egészségügyi hozzájárulást kb. 6000 Ft/hó. Külföldön az Eu-kártyára látnak el.

Most terhes vagyok 11 hetes. 2008. májusra vagyok kiírva. Voltam otthon egyszer védőnőnél, aki megírta a kismama könyvem, de én Németo-ban járok orvoshoz.

Kérdésem az hogy ebben az esetben Magyarországon hányszor kell megjellenem, hogy kapjak vmilyen pénzbeni ellátást, vagy jogosult vagyok e egyáltalán vmire.

Ha most otthon elmennék dolgozni és bejelentenének, akkor kaphatnék vmi pénzbeli ellátást? Vagy már késő?

Remélem minden fontos információt leírtam.

Köszönöm és várom válaszát

Üdvözlettel:

M.Andrea

31. Bündér (válaszként erre: 30. - Gabi0630)
2007. okt. 11. 16:25
Köszi, már arra a fórumra is írtam, kaptam is választ!!
30. gabi0630 (válaszként erre: 28. - Bündér)
2007. okt. 11. 14:31
Ja, ugyanaz a szakértő van itt, mint amit Kandi javasollt a családinet oldalon, csak itt talán hamarabb válaszol.
29. gabi0630 (válaszként erre: 28. - Bündér)
2007. okt. 11. 14:30

Szia!


Van egy fórum, oda nézz be, ott szakértő válaszol.

[link]

Ott válaszd ki az életmód rovatot, azon belül a szülői munkaközösséget. Ott feljön majd több oldal, keresd azt, hogy:GYÁS/GYED/GYES& egyéb

2007. okt. 11. 13:11

Sziasztok.


Idén máj. 7-étől regisztrált munkanélküli vagyok. Előtte 6 évig dolgoztam. Aztán augusztusban férjhez mentem, és a férjemhez költöztem kb. 400 km-re a régi lakhelyemtől. Munkát is már az új városban kerestem volna. Csakhogy közben július elején terhes lettem, jelenleg a 4. hónapban vagyok. A munkanélküli segélyem 2008. jan. 31-én lejár. A szülés várható időpontja 2008. március vége.


Szeretném kérdezni, hogy mindezek figyelembevételével jár-e nekem bármilyen TB-támogatás, ellátás, GYED vagy GYÁS?


Ha most elvégeznék egy tanfolyamot a munkaügyi központon keresztül, az az időtartam nem számít bele a járadék-folyósításba?


Lehetséges-e, hogy a fennmaradó két hónapra kifizetem magam után a tb-járulékot?

Vagy menjek valahova dolgozni pár hónapra, de ki venne engem igy fel?


Előre is köszönök minden segítséget.

27. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - Jucidanus)
2007. szept. 24. 12:34
Én úgy tudom, h ha a szülést megelőző két éven belül megvolt a 180 nap biztosításod, akkor jár a GYED, amit az akkor fizetésed alapján számolnak ki. 2007-ben a legmagasabb GYED 91.700 Ft, amihez 131000 brutto bejelentett fizetés szükséges :)
26. kandi
2007. szept. 23. 16:15

[link]


Ezen az oldalon találtok olyan szakértőt akitől lehet e-mailben kérdezni

2007. szept. 23. 10:54

sziasztok, most találtam rátok, és mint mindenkinek nekem is lenne pár kérdésem, és megköszönném ha tudnátok nekem segíteni.A helyzetem a következő: jelenleg 3 hónapos terhes vagyok és 1 hónapja dolgozom egy bejelentett állásban,kiszámoltam ha nagyon összeszedem magam meglesz a 180 napom, elötte én nappalin tanultam.

ilyen esetben milyen kedvezményekre számíthatok?

nagyon kösönöm! Niki

24. jucidanus (válaszként erre: 22. - 7130b15964)
2007. szept. 17. 11:51

Tereza, nagyon szépen köszönöm! Igazából minden gondom és megoldásom az időzítéstől függ, ami viszont nem rajtam múlik...


Mégegyszer: köszönöm!


Jucus

23. 7130b15964 (válaszként erre: 20. - Nikike 19)
2007. szept. 12. 19:18

Az az ő nyomora, hogy nem akar visszavenni, csak a törvény úgy rendelkezik, hogy köteles visszavenni. Mégpedig ki kell adnia az időközben felgyűlt szabadságodat (tgyás, gyes idején), 30 napig eleve felmondási tilalom alatt állsz, majd utána felmondhat, 2 hónap végkielégítés + a felmondási idő 45 nap.


Szóval vagy visszavesz, vagy kiadja a szabidat és majd ha letelt a 30 napod, akkor felmond (írásban, megjelölve a felmondás okát) és kifizeti neked azokat, amiket felsoroltam.


Lehet közös felmondással is megszüntetni egy munkaviszony, csak akkor neked is bele kell menned. Ennek is lehet értelme, pl. a munkáltató azonnal, egyösszegben kifizeti neked a fentieket, ami kb. 5.5 - 6 hónapnyi MOSTANI fizetésed (mivel a munkáltató köteles a fizetésedet korrigálni, ha eddig nem tette volna meg, ugyanis az évek során mindenkinek emelkedett a bére, így neked is).


Sok sikert a tárgyalásokhoz! Aztán ügyes legyél, ne hagyd magad!:)

22. 7130b15964 (válaszként erre: 21. - Jucidanus)
2007. szept. 12. 18:53

Először is gratulálok az ikrekhez!


Az én megoldásom a helyzetedre:


1.) a szülés idején biztosítottnak kell lenned vagy nem telt még el 42 nap a biztosítás megszűnése és a szülés között. Mivel neked az álláskereső státuszod nagyjából egyidőbe esik a szülés várható idejével, még akkor sem lenne gond, ha egy pár nappal hamarabb megszűnne a státusod, hisz kizár, hogy annyit késnének az ikrek, hogy kifuss a 42 napból. Szóval kapsz tgyást.


2.) Gyedre akkor vagy jogosult, a.) ha biztosított vagy, b.) ha a biztosítási jogviszonyod a tgyás igénybevételének időtartama alatt szűnt meg, feltéve, hogy a tgyás jogosultságod a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett. Na, ezzel lenne gond, ha a tgyást az álláskereső státus megszűnése után vennéd igénybe. Ezt viszont könnyen el tudod kerülni, hisz a tgyást a szülés várható időpontja előtt 28 nappal már igényelheted.


[link]

2007. szept. 12. 17:48

Sziasztok!

Bonyolult eset? Hát itt vagyok én is! Ha erre tud valaki valami megoldást, hát homlokoncsókolom!

Áprilisban a várandósok sorába léptem, ikreket várok. Csakhogy 2007.06.30-án egyszerűen lejárt a szerződésem, állás nélkül maradtam. Jelenleg álláskeresési járulékon lennék (ha megkaptam volna már minden papíromat hozzá), a járuléjra 2008. jan 12-ig számíthatok. Nos, ezt a dátumot jelölte meg kedves doktorom is a babák várható idejére! A ciki az, hogy a szülés idején biztosítottnak kell lennem, hogy jogosult legyek a gyed-re, és bár azt rebesgetik, hogy az ikrek előbb érkeznek, erre azért mégsem számíthatok! Főleg, hogy felmerült az a kérdés is, hogy az álláskersési járulék után egyátalán jogoult vagyok-e gyed-re? Vagy hogy mennyire fogják kiszámítani, merthogy tudomásom szerint hiába két gyerek, utánuk még mindig csak egy gyed jár, hiába duplázódnak a költségek...

És a kérdés: Hogy lesz nekem gyed-em? (két évre viszamenőleg megvan a 180 nap biztosításom):-)

2007. jún. 28. 10:58

1 gyermek után,2év gyed-en,

1 év gyes-en voltam!A munkáltatóm nem akar visszavenni!2001 től dolgoztam neki 2004 03 01ig Utána Gyed,Gyes.Mire vagyok jogosult?

köszönöm Niki 19

2007. jún. 5. 18:40
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy a munkanélküli alatti időszak biztosított időszaknak felel-e meg? El lehet e onnan táppénzre menni? Köszi!
18. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - 7130b15964)
2007. jún. 4. 22:59

A biztosítási jogviszonyhoz kötött ellátásokról itt olvashattok:


[link]


A lap alján vannak a gyerekvállalással kapcsolatos járadékok.

17. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Pöttyi)
2007. jún. 4. 22:56

A gyes 2007. január 1-től 26 830 Ft. A családi pótlék egy gyermek esetében 11 700 Ft.


A tgyáshoz és a gyedhez biztosítási jogviszony szükséges.

2007. jún. 4. 19:58
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy tudjátok- e mennyi az alanyi jogon járó tgyes és gyes mértéke, összege? Előre is köszönöm.
15. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Pizzas)
2007. jún. 3. 09:22
Igen kaphatsz. Az egyszeri anyasági támogatás, a családi pótlék és a gyes alanyi jogon jár, ehhez nem szükséges biztosítási jogviszony.
14. 7130b15964 (válaszként erre: 10. - Pöttyi)
2007. jún. 3. 09:17

A passzív táppénz 45 napos és ezzel vége. Ha van 4 évnyi munkaviszonyod, akkor a passzív táppénz lejárta előtt vedd fel a kapcsolatot a helyi munkaügyi központtal, regisztráltasd magad és ebben az esedben nem szakad meg a biztosítottságod.


Ha négy éved van, akkor 270 napig lehetsz valamilyen járulékon, ez elég a szülésig. Ha nincs négy éved, akkor ez időarányosan csökkenni fog. Ez a alapján kiszámolhatod, hogy van-e esélyed kihúzni a szülésig vagy legalább addig, hogy a szülés a biztosítottság megszűnését követő 42 napon belül essen. Ha igen, akkor esélyed van az ellátásokra, ha nem akkor az alanyi jogon járó gyest fogod kapni.

13. pizzas
2007. jún. 2. 23:41
Kaphatok-e gyest ha nincs munkahelyem ami bejelentett?
12. Loni (válaszként erre: 10. - Pöttyi)
2007. máj. 30. 15:29
Azt hiszem, hogy a GYES jár. A táppénzről nem tudok semmit.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook