Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár-e szabadság gyes, gyed után? fórum

Jár-e szabadság gyes, gyed után? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
24. Gyigor Anita (válaszként erre: 22. - Czfhk)
2007. júl. 4. 07:48
Meg tudnád mondani, hogy hol találok erre rendeletet? Köszi!
23. Krysty
2007. júl. 3. 14:43
Nekem egyben ki kell majd vennem a gyedre járó szabimat. Én is úgy tudom hogy csak az első év után jár.
22. czfhk
2007. júl. 3. 14:27
Én úgy vehettem ki tavaly (második kislányom születése előtt) a szabadságomat (ami első gyermekem születése után halmozódott fel), hogy csak a TGYÁS-ra és a GYED első évére járt szabi. Lehet, azóta is változtak a rendeletek.
21. Icus (válaszként erre: 20. - Gyigor Anita)
2007. júl. 3. 14:00
A barátnőmnek is ezt mondták, most! Állitólag az új törvény miatt, amiben az van hogy a szabidat nem viheted át egyik-évről a másikra. De, erről a Gyes-sesek nem tehetnek. Ők akadályozva vannak a szabi kivételében!!! Nem? Gyorsan egy munkaügyist ide!!!
20. Gyigor Anita (válaszként erre: 12. - Szuszi24)
2007. júl. 3. 13:16
Nekem is azt mondták, hogy a gyed első évére jár a szabadság. Akkor most ez hogy van?
19. Gyigor Anita (válaszként erre: 12. - Szuszi24)
2007. júl. 3. 13:15
Netet böngészve.
2007. ápr. 23. 08:21

Sziasztok!


Terhesség, gyás, gyed, gyes ideje alatt ún. felmondási védelem alatt állunk. Ha visszamegyünk dolgozni, akkor még 30 napig szintén nem mondhatnak fel. Utána jön az otthon töltött idő után is járó szabadság (amit kis is fizethetnek) és a felmondási idő.


Valami, amit kevesen tudnak: ha visszamegyünk dolgozni, akkor olyan arányú béremelést kell kapnunk, amit a hasonló munkakörben dolgozók megkaptak az alatt az idő alatt, amíg otthon voltunk. Ha nincs hasonló munkakör, akkor a cégnél történt béremelések átlagos mértékét.

Na jó, ez "csak" a törvény... :-))


A terhesség idejére csak attól a naptól jár felmondási védelem, amikor a kismama bejeleni a HR-en, vagy egyéb illetékes osztálynak vagy személynek.

17. Icus (válaszként erre: 15. - Sztike38)
2007. ápr. 22. 15:43
Amikor terhes voltam, az én munkahelyemen is voltak leépítések. Mikor elmentél GYED-re, a főnőkődnek alá kellett írni, egy pípirt, hogy a GYED és/vagy GYES idejére, fizetés nélküli szabin vagy, ennek lejártáig passzív állományban vagy, amig nem nyúlhatnak hozzás. Engem is megkörnyékeztek, hogy menjek alapítványhoz, ott ilyen meg olyan jó dolgom lesz, mert ugysem tudnak alkalmazni, amikor vissza jövök. Én azt mondtam, hogy nem, és milyen jól tettem. Mire lejárt a GYES-em, megváltozott a helyzet és még előbb is vissza kellett mennem dolgozni! Csak akkor, írjár alá valamit, ha már van másik munkahelyed. Amig nincs, a GYED/GYES ideje alatt védve vagy.
2007. ápr. 22. 15:26
Én szerintem 26 nap jár már amit irtál abol kiindulva.De nekem azt mondták csak a gyed első évére jár szabi.Én is erröl érdeklödzem onnan tudom.De ha jobban érdekel küldhetek egy rendeletet ha érdekel.
2007. ápr. 22. 15:08
Sziasztok! Nekem is van pár kérdésem: Ha a Gyed alatt tömeges létszámleépítés van a cégnél, akkor engem is elküldhetnek? És akkor az eddig járó szabimat ki kell fizetniük? És tudja valaki, hogy változik a szabi az évekkel? 24 évesen kezdtem melózni 93-ban. Vajon mennyi szabi járt 2005-2006-ra nekem? Jövő héten megyek be a céghez megbeszélni a dolgokat, nem akarok teljesen hülyén odamenni.
14. Icus (válaszként erre: 13. - Bazsó)
2007. ápr. 21. 11:31
Terhesnőnek nem lehet felmondani! Én legalábbis így tudom.
13. Bazsó (válaszként erre: 11. - Icus)
2007. ápr. 21. 09:54

Valószínű senki.

Így kell elfogadnom.

"kedves" volt főnököm(vállalkozó)felmondott amikor terhes lettem!

2007. ápr. 21. 08:38
Nekem azt mondták csak a gyed első évére jár a szabadság.Nekem Májusba jár le a gyesem azért érdeklődök.Mert a munkahelyem elakarja sumákolni a szabimat.
11. Icus (válaszként erre: 10. - Bazsó)
2007. ápr. 21. 07:39
Most, gondolj bele, ha megszünt a munkaviszonyod, akkor ki adja ki a szabidat?
10. Bazsó (válaszként erre: 4. - Icus)
2007. ápr. 20. 22:47

Köszönöm válaszod!:)

Sajnos az én munkaviszonyom megszünt.

9. csacsa (válaszként erre: 3. - Bazsó)
2007. ápr. 20. 16:57
Icus megadta a valaszt! :o)
8. Icus (válaszként erre: 7. - Janita)
2007. ápr. 20. 16:54
Évhez kötött az éves szabadság, legalábbis nállunk. Én 40 éves vagyok, 20 év munkaviszony után nekem 29 napom van egy évben. +2 nap gyerekenként, de azt a férjem vette ki GYES és GYED alatt. Most azt csináljuk, hogy decemberben igényli meg kettőnk közül az akinek kevesebb a szabija.
2007. ápr. 20. 16:21
Természetesen jár.Én most gyesen vagyok előtte gyeden voltam 2,5 évig. Ha összesen letelik a három év kb. 60 nap szabadságot fizet ki nekem a cég.
2007. ápr. 20. 16:11
Jár a szülés évében ki nem vett szabinapjaid, majd utána másfél évre kb.50 nap.
5. Icus (válaszként erre: 3. - Bazsó)
2007. ápr. 20. 13:06
Ha, arra a munkahelyre mész vissza, ahonnan eljöttél, és közben nem szakadt meg a munkaviszonyod, akkor igen. Mikor én is vissza jöttem GYES-ről dolgozni, a béresek kiszámolták, hány nap szabadság jár nekem, a GYED és a GYES alatti időre, és azt kiadták. Az a lényeg, ha ezt nem veszed ki az első napon, akkor ez elveszik. Nekem is volt negyven valahány napom, mivel azonnal kellett a munkahelyemen kezdeni, az első gyerekemnél, ezt kivehettem csúsziba, a második gyerekemnél, pedig kifizették.
4. Icus (válaszként erre: 3. - Bazsó)
2007. ápr. 20. 13:06
Ha, arra a munkahelyre mész vissza, ahonnan eljöttél, és közben nem szakadt meg a munkaviszonyod, akkor igen. Mikor én is vissza jöttem GYES-ről dolgozni, a béresek kiszámolták, hány nap szabadság jár nekem, a GYED és a GYES alatti időre, és azt kiadták. Az a lényeg, ha ezt nem veszed ki az első napon, akkor ez elveszik. Nekem is volt negyven valahány napom, mivel azonnal kellett a munkahelyemen kezdeni, az első gyerekemnél, ezt kivehettem csúsziba, a második gyerekemnél, pedig kifizették.
3. Bazsó (válaszként erre: 2. - Csacsa)
2007. ápr. 20. 12:08
ez mindenkinek jár?
2007. ápr. 20. 12:03
Nekem jart volt 63 napom vagyis annyival tovabb maradhattam otthon.
2007. ápr. 20. 12:00
Jár-e szabadság gyes, gyed után?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook