Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár a kedvezményes tanulás annak, aki gyesen van? fórum

Jár a kedvezményes tanulás annak, aki gyesen van? (tudásbázis kérdés)

18. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - Szisi)
2010. jún. 1. 14:15
Mint irtam gyesen vagyok.
17. szisi (válaszként erre: 16. - Szisi)
2010. jún. 1. 13:29
Ha a heti 20 órát nem haladja meg a képzés, akkor van esélyed, de kérdezz rá! Már telefonon is tájékoztatnak.
16. szisi (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2010. jún. 1. 13:28
Ha van érvényes munkaszerződésed, tehát van munkahelyed, akkor nem támogatnak.
2010. máj. 30. 17:12

sziasztok!

Ha bemegyek a munkaügyibe,akkor lehetséges felvesznek egy tanfolyamra?Gyesen vagyok,lányom nyáron tölti a 2 évet,viszont a szakmámba nem tudok visszamenni bizonyos betegségek miatt.

14. szisi
2010. febr. 5. 09:25

[link]


Ezen rengeteget találsz, keresgélni kell a neked megfelelőt. De ha beírod a Google-ba, hogy "okj képzés" vagy hasonló, rengeteg találatot kiad!

Ja, meg ott van még a www.okj.lap.hu is, csak ez számomra egy kicsit össze-vissza.


Mindenképpen nézelődj, az első oldal, amit megadtam, nagyon jó, és országos lefedettségű gyűjtés.

13. mankusz (válaszként erre: 11. - Szisi)
2010. febr. 5. 09:18
hol találtad?
12. mankusz (válaszként erre: 10. - Szisi)
2010. febr. 5. 09:17

van munkahelyem

határozatlan időre

a baj az,hogy a gyes után oda visszamenni nem tudok,mert 1 órás útra van és 3 műszak:(((

11. szisi
2010. febr. 5. 09:11
Ja, egyébként találtam olyan OKJ-s tanfolyamokat, ahol a GYED-en és GYES-en lévők kedvezményt kapnak, 10%-ot. És akkor nem is kell belevonnod a Munkaügyi Központot...
10. szisi
2010. febr. 5. 09:09

De akkor végül is ez jó hír neked, ugyanis csak várni kell egy kicsit, hátha indítanak a közeljövőben heti 20 órát nem meghaladó időtartamú képzéseket! És akkor máris támogatható leszel!

Akkor a gyerek 1,5 éves kora a GYED-re vonatkozik, ez GYES-nél 1 éves életkor.

2010. febr. 5. 08:59

írtam nekik tegnap mailt ezt írták:

Megkeresésére válaszolva az alábbi tájékoztatást adom:



A 6/1996. (VII.16.) MüM rendelet a foglalkoztatást elősegítő támogatásokról, valamint a Munkaerőpiaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról rendelkezik.



A támogatás alanyai lehetnek:



Támogatható a regionális munkaügyi központ illetékes kirendeltsége (a továbbiakban: kirendeltség) által felajánlott vagy elfogadott képzése annak a személynek:



- aki álláskereső,


Az Flt. 58. § (5) bekezdés d.) pontja alapján álláskereső az a személy, aki


– a munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik, és


– oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, és


– öregségi nyugdíjra nem jogosult, valamint rehabilitációs járadékban nem részesül, és


– az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat, és


– elhelyezkedése érdekében az állami foglalkoztatási szervvel együttműködik, és akit


– az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántart.


Az álláskeresők csoportján belüli külön célcsoportok:


Az aktív korúak ellátására jogosult személynek kötelező a képzésben való részvétele, amennyiben 35. életévét nem töltötte be, és általános iskolai végzettséggel nem rendelkezik.


- aki rehabilitációs járadékban részesül,


- aki 25. életévét - felsőfokú végzettségű személy esetén a 30. életévét – nem töltötte be, és a tanulói, hallgatói jogviszonya megszűnését követően álláskeresési támogatásra nem szerzett jogosultságot,


- aki gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, illetőleg terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban vagy ápolási díjban részesül,


- akinek munkaviszonya várhatóan egy éven belül megszűnik, és ezt a munkaadó a munkavállalóval és a székhely szerint illetékes kirendeltségével előzetesen írásban közölte,


- aki közhasznú munkavégzésen vesz részt, és képzésen való részvételt vállalja [Flt. 14. § (1)].


- aki rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rokkantsági járadékban részesül, - beleértve a teljesen munkaképtelen minősítéssel rendelkezőt is, - ha szakmai alkalmassági vizsgálat igazolja, hogy a képzést követően a foglalkozás gyakorlására munkaviszony vagy egyéni vállalkozás keretében alkalmas [20/1997.(VIII.6.) MAT határozat],



Az álláskeresőnek nem minősülő gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, illetőleg terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban vagy ápolási díjban részesülő személyek képzése akkor támogatható, ha a képzés időtartama hetente nem haladja meg a húsz órát.



A gyermekgondozási segélyben, gyermekgondozási díjban részesülők a gyermek egy éves - gyermekgondozási díj folyósítása esetén másfél éves - korának betöltését követően válhatnak a képzési támogatás alanyává.



Csak a képzéssel kapcsolatos költségek megtérítése adható annak:


- aki gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, illetőleg terhességi gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban vagy ápolási díjban,


- aki rendelkezésre állási támogatásra jogosult álláskereső,


- aki rehabilitációs járadékban részesül.



Jelezni kívánom, hogy jelenleg Győr-Moson-Sopron Megyében induló képzések intenzív heti húsz órát meghaladó formában valósulnak meg, mint pl.:



- Szociális gondozó és ápoló (heti: 30-40 óra)


- Bolti pénztáros (heti: 25-35 óra)


- Élelmiszer- és vegyiáru-eladó (heti: 25-35 óra)



A fentiekre figyelemmel jelenleg nem tudunk az Ön számára képzési lehetőséget felajánlani.



Üdvözlettel:



Andersch Tibor


képzési koordinátor

2010. febr. 4. 14:44

Ilyen esetben sajnos fogalmam sincs.


A józan paraszti eszem szerint nem vagy jogosult a támogatásra, hiszen lesz hová visszamenned, van munkahelyed, az elhelyezkedési lehetőséged biztosított, és a Munk. Közp. gondolom inkább azokat támogatja állami pénzből, akiknek erre nem lesz lehetőségük, így új utat nyit meg előttük egy új szakma támogatásával.


Természetesen a rendeleteket nem én hozom, és napi szinten csak az én esetemben vagyok benne, de jó lenne érdeklődnöd!

Csak egy telefon a helyi kirendeltséghez, és már ott kapásból megmondják, hogy reménykedhetsz-e.

Azt feltétlenül mondd el, hogy aktív helyed van egy állásban, mert ez fontos szempont!

2010. febr. 4. 13:56
nekem van munkaviszonyom...határozatlan idejű.akkor ne is próbálkozzak?
6. szisi (válaszként erre: 3. - Ikresanyu)
2010. febr. 4. 13:52

A főiskolák már se nem ingyenesek, se nem kedvezményesek sajnos...:S

Akkor ingyenesek, ha valaki első diplomáját kívánja megszerezni, és elérte a felvételhez szükséges ponthatárt. Ám ez mindenkire vonatkozik, nem csak a GYES-es kismamákra.

Az egyetlen kedvezmény, amit ad az állam, hogy a gyereket nevelőknek 30 plusz pontot ad a felvételi pontokhoz. Hát nem sok, de ez is több, mint a semmi...

2010. febr. 4. 13:50

Igen, támogat, a feltételekről a Munkaügyi Központ ad felvilágosítást.

Feltétele, hogy ne legyen aktív munkaszerződésed, regisztráltatni kell magad álláskeresőként, a gyerekednek minimum másfél évesnek kell lennie, találnod kell egy akkreditált tanfolyamot, ilyen esetben szükséged lesz egy munkáltatói szándéknyilatkozatra. Ez utóbbi akkor nem kell, ha a Munk. Közp. szervez tanfolyamot, és arra iratkozol be.


Most vagyok benne, mindenképpen érdeklődj utána, mert sok függ attól is, hogy milyen tanfolyamot végeznél el!

2010. febr. 4. 13:13
jaj,de kár:((((((((
2010. febr. 4. 13:08

Sziasztok,


sajna megszüntették ezt a lehetőséget.

Mondjuk nem teljesen,a főiskolák gyes alatt vagy ingyenesek vagy kedvezményesebbek.

2. Erzsó78 (válaszként erre: 1. - Mankusz)
2010. febr. 4. 13:04
Hét évvel ezelőtt,amikor a kislányommal voltam gyesen úgy volt,hogy ha betöltötte a 15 hót akkor igen.De ez régen volt,jó lenne tudni,hogy mik a lehetőségek,mert a kisfiam most 6 hós és én is szeretnék még vmit tanulni.
2010. febr. 4. 13:00
Gyesen vagyok tanulni akarok..a munkaügy támogat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook