Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jár a GYED az alábbi esetben? fórum

Jár a GYED az alábbi esetben? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 2. 09:27
Köszönöm a válaszokat! fdórinak üzenem hogy azt elfelejtettem leírni hogy táppénzen voltam és azért lettem most munkanélküli.
2010. febr. 1. 16:09
Tehát Te még a régi rendszerbe tartozol bele. 180 biztosított napodnak kell lennie és 3évig maradhatsz otthon. Tehát az igényedet a munkanélküliben kell benyújtanod a Gyed-re.
2010. febr. 1. 16:05
A 2010. április 30-a után született gyermekek esetében gyed-jogosultsághoz szükséges munkaviszony ideje 180 napról 365-re emelkedik, a gyes időtartama pedig háromról két évre csökken.
2010. febr. 1. 16:03
A gyermekgondozási díj megállapítása iránti igényt, a munkáltatóhoz kell benyújtani. A munkanélküli, álláskeresési támogatásban részesülő édesanyának a munkaügyi központhoz kell fordulnia.
2010. febr. 1. 16:01
A junius előtt szülőkre tudtommal még a régi szabályok érvényesek. Tehát ha az elmúlt 1 évben volt legalább fél év munkaviszonyod, akkor jár a gyed. A munkanélküli nem tudom hogy tesz-e valamit hozzá vagy sem... Hogyhogy mától vagy munkanélkülin? Ha eddig dolgoztál miért nem betegszabira mentél?
2010. febr. 1. 16:00
Én úgy tudom, hogy ha kapsz munkanélküli ellátást (asszem most már álláskeresési ellátás a neve) regisztrált munkanélküliként, akkor biztosítottnak számítasz, tehát ha megvan a biztosított napjaid száma akkor jár. Ha jól emlékszem 180biztosításban eltöltött nap kell hozzá. Nem tudom változott-e.
2010. febr. 1. 15:52
Sziasztok olyan problémám van, hogy 02.01-el azaz mától vagyok munkanélküli, de március 17-én szülök. Tehát csak 1,5 hóig jár a segély. Utána jár a tgys is, de a gyed most akkor jár vagy nem? Már nagyon sok oldalt megnéztem de értelmes választ nem kaptam. Kérlek benneteket segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook