Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Japánból mit érdemes hozni? fórum

Japánból mit érdemes hozni? (tudásbázis kérdés)


2012. máj. 25. 12:07
Pl : Prof Michio Kaku-t az ágyamba !
26. fepi (válaszként erre: 25. - 27be861736)
2009. márc. 26. 12:13
Azt mindenképp, bár nem hiszem, hogy szeretem, de valakinek majd jó lesz
2009. márc. 26. 11:04
1 üveg szakét :DDDDDDDDDDDD
24. emagdi (válaszként erre: 23. - Fepi)
2009. márc. 26. 10:37
ha van ismerősöd, kérd meg hogy vigyen olyan helyre, ami nem turistalátványosság, de mégis érdekes.
23. fepi (válaszként erre: 7. - Princes47)
2009. márc. 26. 10:15

most kérek akkor ötletet, hogy Tokióban mi az amit nem szabad kihagyni. 3 és fél napot leszünk ott.Ebből 2 napra van program. 1.Fuji-Hakone-Izu. 2.Nikko,Toshogu shrine,Kegon waterfall.

Két tokiói ismerősünk mondta, hogy bemutatja nekünk a várost a 3. napon, de kérdezték, hogy van-e valami, amit meg szeretnénk nézni.öTLET?

22. Klimpírozi (válaszként erre: 21. - Klimpírozi)
2009. márc. 20. 13:48

javasolnám - meglehet már túl vagy rajta - a japán nagykövetség honlapát megkeresni, a praktikus tudnivalóktól a hivatalos információkig mindent megtalálsz..

:)

21. Klimpírozi (válaszként erre: 20. - Fepi)
2009. márc. 20. 13:30

erőforrásra már nem emlékszem, de az internet adta információs tömeg átsegít a nehézségeken...

repülőn özön kaját és szórakoztatást kapsz majd, az út rettenet hosszú,de a bécsi tranzitban is van kaja, ne csomagolj, decisnél nagyobb palackot elkobozzák..olvasnivaló legyen nálad,rágó, rágcsa, egy-két szendvics, csokika.... egy könnyű pulcsi, és javasolnék k o m p r e s s z i ó s harisnyát, vagy zoknit venni, lábdagadás, lábfájás, trombózis elkerülése miatt!!!!!

a shinkanzen fantasztikus élmény, előszedtem a képeim a fórummozgás miatt, isteni volt...pöccre pontosan érkezik és suhan luxuskényelemnben.. csodás, nem a MÁV.Hogy a vonaton van-e ellátás, nem emlékszem, alig 4 órát utaztunk rajta, büfé biztosan adott..

20. fepi
2009. márc. 20. 13:21

Köszi mindenkinek az ötleteket.

Bécsi átszálással Tokyo, majd sinkanzennel és lmt expr. Matsuyamáig az odaút. Nem lesz rövid. Nem tudom, hogy a vonaton, repülőn kapunk-e kaját, esetleg csomagoljon is az ember?

Ott milyen erőforrások vannak? úgy értem normál konektor...tudom-e tölteni a dolgaimat?

2009. márc. 19. 15:59
bocs s ok elírásért, mintha csak magam utzanék, annyira izgatott lettem:)
18. Klimpírozi (válaszként erre: 17. - Fepi)
2009. márc. 19. 15:58

nem engednek, nem engednek...ügyes magyar lány vagy te...százszorosan körbeteker, becsomagol a bőröndben, senki meg sem látja:)

Készülj arra, a standard lakásméretek aprókék, célszerűek, a sok munka mellett a minimáűlis otthonlétre tervezve...nagyon birka emberek, szolgalelkűek robotszerűek, a vendéglért, ha magyar odaleznek, a szomszédok a csodádra fognak járni sokáig..csupa jó dolgot vettél, és ahogy javasoltam főzz majd nekik valami magyar kaját,imádni fogják..nálunk a marhapörkölt, a parikáskrumpli nokedlivel,uborkasalátával, a gulyásleves volt a sztármenü..az éttremek csodásak, a színházak fantasztikusak, minden szép éás finom, gyors és prevcíz, és ajj csodás!

Az Utitársnak nagyo jók az7 utikönyvei, készülj fel alaposan, és élvezd minden pillanatát az utazásnak...milyen útvonalo mentek?

17. fepi (válaszként erre: 14. - Klimpírozi)
2009. márc. 19. 15:49
Igen mi is ilyesmit veszegettünk nekik. Muzsikás-Sebestyén Mártával, Képzeld találtunk egy Gundel szakácskönyvet japán nyelven. Varrtam neki egy kékfestő kötényt, mert szeret főzni. 9 éves gyereknek dorombot vettünk, mert valami japán hangszeren tanul. Rubik kockát nem tudom mennyire ismerik? Álítólag piros paprikát nem engednek kivinni, pedig anyukámé párját ritkítja, nem szívesen vinnék vni bolti vacakot. Azt írták nem túl nagy a házuk, de annál nagyobb szerettel várnak.
16. Klimpírozi (válaszként erre: 15. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 19. 12:32
hosszas válogatást követően:))
2009. márc. 19. 12:26
Feleséget.
14. Klimpírozi (válaszként erre: 12. - Fepi)
2009. márc. 19. 12:21
kérdezz bátran, nem most voltam kinn, de ami eszembe jut, megosztom veled:)
13. Klimpírozi (válaszként erre: 12. - Fepi)
2009. márc. 19. 12:09

csodás lesz.. a szád tárva marad sokáig, kell majd erő ami segít becsukni...a család amennyiben tradicionálisan japán, okoz majd érdekes pillanatokat, ha nincs amerikanizálódva, mint a nagyvárosi többség,akkor dívik a tatamin alvás, a pálcikás étkezés, az asztalnál puki-böfi-orrcsula, amit csak akarsz, olyan sorrendben, ahogy az étkezés menete is...egy kis desszert, egy kis leves szürcsi, majd egy kis rizs, hús, ahogy sikerül, közben egy rettenet nagy puki:)

Családnál fürdésre / a családi medencét előbb a vendégnek adják, de előtte a medence szélén le kell szappanoznod és dörzsölnöd magad, utána merülhetsz /vigyázz, a wc érdekes, lábat veszélyben, papucs mindenhova, ahogy a vendéglátó kísérete is mindenhova..

Kyoto a shinto vallás szentélye, ott biztosan beavatnak, zenné ütnek, Tokio a nyüzsgés, a technika világa, már most irigy vagyok rád!!!

Ps: a japánok imádják a mgyarokat, a zenei kultúránkat, Kodályt, a néptáncot, ajándékba ilyesmit végy, esteleg szakácskönyvet, s ha sor kerül rá, a csládnál főzz nekik egy jó paprikáskrumplit...örök híveid maradnak:)

12. fepi (válaszként erre: 7. - Princes47)
2009. márc. 18. 22:51
Azt nagyjából tudjuk merre megyünk, mit nézünk meg, azért kérdeztem amit,de sok kérdés kavarog bennem így utazás előtt. Matsuyamában töltünk 1 hetet egy családnál, akik biztos bemutatják nekünk a környékük látnivalóit. Lesz tea szertartásban, közös főzőcskében is részünk, és kicsit megismerjük hogy él egy átlagos japán család. Majd Kyotó és Tokyo és környezete következik. Reméljük szép lesz.
2009. márc. 18. 22:33

Itt vigyorgok magamban, miket gondolhattok rólam a mocsimmal. :D :D :D Nyilván az ember az élményeit, emlékeket, újdonságot, kellemes látványt, érzéseket hazahozza. A mocsi ugrott be elsőre, mert tényleg nagyon ízlett, nem ragacs édes, mint a nyugati sütik, ráadásul épp ennék valami finomat, de nem tudom, mit, így Japánról ez jutott eszembe amit hozni lehet. Fizikálisan. Az emlékeket úgyis hozza magával, azt nem kell becsomagolni, nem lehet "elfelejteni venni". :)

Amúgy én nem voltam Japánban, de Hong Kong-ban igen és ott volt sok igazi japán étterem, üzlet, nem úgy, mint más nyugati országokban, ahol a japán kaja többnyire európai alapanyok japánosítása. Ja, meg hát van egy japán barátnőm, aki Moszkvában volt csoporttársam, tőle sokat kaptam Japánból. Már amit lehet kapni úgy, hogy nem vagy ott. :)

Azért én még ez után a kis magyarázatom után is azt mondom, a mocsi megér egy misét. ;) Meg a fincsi rizses édes-sós keksz féleségek is. :P

10. Dite
2009. márc. 18. 22:11
Az élményeken kívül ami neked nagyon tetszik azt hozzál. Mert olyan csodálatos dolgok vannak amivel nem lehet betelni. A kultúrájuk is lenyűgöző.
2009. márc. 18. 20:28
Mikor becsúszott a képbe ez afórum, mint új...nekem is az ÉLMÉNY jutott elsőre eszembe. Készíts sok fotót és azután majd fel tudod eleveníteni az emlékeket!
2009. márc. 18. 20:24
ahogy emagdi írta.. emléket,élményt.. amit rögzíts erősen magadban, mert csoda amit ott látsz, haza se akarsz majd jönni, illetve fura lesz minden itthon a kintlét után...ott minden nagy szép és fényes, léptékban, minőségben, szájtátásban..hozz tradicionális fababát, neved kalligráfiáját, jukatát, otthoni kimonót, különleges rizsbort, szakét , csokit, sütikéket,hozd el a shinto szentélyek varázsát, a japán kertek friss, harsogós zöldjét, a tea szertartások különleges hangulatát, hozd el a fujijama kynargós útjait, hozd el a fehér kesztyűs sofőrök vezetési stílusát, a shinkanzen sebességét, hozd el a Ginza, az Akihabara nyüzsgős hangulatát,a japán tinik formabontó szőke haját, a világmárkák tobzódását, hozd ela napfelketét az óveánban,hozd el a felhőkarcolók magasát, hozz el mindent a lelkedben amit látsz, mert ott mindent megtalálsz, mi szem szájnak ingere...figyeld magad, mikor hazajöszz, milyen soká tudzs aklimatizálódni, nekem hónapokig nem sikerükl egyhónapos Japán nagykörót után:)
2009. márc. 18. 20:19

Egy életre szóló emléket, többit úgyis elveszik tőled, vagy itt hagyod.

Nagyon sajnálom, hogy nem azt kérdezted, hogy mit lehet megnézni, hová hogy lehet eljutni.

Szomorú, tudom most meg fogsz rám haragudni, de ez az igazság.

6. Pitypang (válaszként erre: 5. - Fepi)
2009. márc. 18. 19:53
Egy fehér gombóc, hasonlít egy "kopasz" túrógombócra. Nem akarok baromságot mondani, de valami riszes akármiből készül. Persze nem egész szemekből, sima az állaga, majdnem kicsit olyan, mintha gumiból lenne. Persze finom, csak olyan ruganyos ez a fehér rész. Van többféle töltelékkel, de ez a babos valami isteni. Amúgy ne az itthoni bableves babjára gondolj, ez egy édeskés, bordó püré a belsejében, hasonlít a gesztenyepüréhez. Jobban nem tudom elmagyarázni sajnos, keress rá a neten, de ha mész Japánba, mindenképp vegyél/egyél. :) Esetleg el tudom képzelni, hogy japán éttermekben itthon is lehet kapni, de bevallom, Magyarországon még soha nem voltam japán étteremben. :)
5. fepi
2009. márc. 18. 19:44
Miaz a mocsi?
2009. márc. 18. 19:40
Mocsit. Mmmmm... édes vörösbab pürével a közepén. Imádom. :)
2009. márc. 18. 19:33
teát, szerencsemacskát, maszkot, talizmánt, receptkönyvet, zenei cd-t
2009. márc. 18. 19:33
élményeket...
1. fepi
2009. márc. 18. 19:31
Japánból mit érdemes hozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook