Japán (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
20. Lain
2007. márc. 22. 17:44

Vkinek van kedvenc japán eggyüttese vagy énekese?

Nekem sok van pl:Miyavi,Gackt,Dir en Grey,B'z.............................

19. Lain (válaszként erre: 17. - Gyöngyi)
2007. márc. 22. 17:43
Én is mindent Imádok ami japán sajnos még nincs elegendő nyelvtudásom de majd lesz....vmikor
18. Lain (válaszként erre: 16. - 6e423ffabc)
2007. márc. 22. 17:42
Nem baj!!!Lehet hogy elfelejtetted de az ottani élmények a fontosak!:)
2007. márc. 22. 17:40
Fiam 25 éves, alapfokú nyelvvizsgája van japánból és mindent imád ami japán, a kajától az irodalomig.
16. 6e423ffabc (válaszként erre: 14. - Lain)
2007. márc. 22. 17:22
na látod, elfelejtettem, mit jelent a konban va...gáz, de oly rég volt...
15. Lain (válaszként erre: 11. - 6e423ffabc)
2007. márc. 22. 16:56
Ok előre is megköszönöm!!!!!!!!!!!!De még nem tom hova fogok kerülni remélem Tokyo-ba vagy a közelébe.A Haikuk olyan szépek mondjuk néha nem értem őket.
14. Lain
2007. márc. 22. 16:54

Kiejtés szerint vannak leírva a szavak,de remélem azért segít


Ohajó gozaimasz(u) Jó reggelt kívánok.*


O-jaszumi naszai. Jó éjszakát.


Konnicsi va. Jó napot kívánok.*


Dómo arigató gozaimasz(u).: Nagyon köszönöm.

Konban va. :Jó estét kívánok.

Hadzsimemas(i)te. : Örvendek.


Dózo jorosiku.:Ajánlom magamat.*

13. Lain
2007. márc. 22. 16:50

Napi hír

2007. március 22


Új divat a japán tinik között: fülzsír-piszka

Kimonót viselő tinilányok öntötték el Akihabara utcáit. A fiatal hölgyek a térdüket kínálják párnának. A járókelő a lány elé ül, a térdére hajtja a fejét, az ifú leányzó pedig gyengéden kipiszkálja az illető füléből a zsírt. A Súkan Aszahi szerint ez a tavasz legmenőbb irányzata a cosplay-es fiatalok fellegvárának számító tokiói negyedben.


Az eredeti ötlet egy Jamamoto mimi kaki-ten nevű szolgáltatás volt, ahol a fiatal, szexi alkalmazottak egy szál jukatában térdeltek a padlón és úgy tisztogatták a vendégek hallójáratait.

A 30 perces fülpucolás 2500 jenbe kerül.

- Ez a legtökéletesebb terápia, van benne érintés és még egy kis petting is - idézi a folyóirat a cég szórólapját.

A Jamamoto Mimi Kaki-ten lányai elmesélik a szolgáltatás születésének történetét:

- Fogalmunk sem volt arról, hogy ilyen sikerünk lesz. Egyre több a vendég, az egyszerű szararimentől az otakukig.

Mivel a munka alatt végig térdelve, előrehajolva kell dolgozni, a lányok számára elég megerőltető foglalkozásról van szó.

Akihabara egyre több "maid" szolgáltatást kínál. Ezek általában normális boltok - talpmasszázst, szemüveget vagy hajápolást kínálnak -, és csak annyiban különböznek a többitől, hogy francia szobalánynak öltözött fiatal lányok szolgálják ki a vendéget.

2007. márc. 22. 07:30
azaz, egyben írandó...jajjjjjjj
11. 6e423ffabc (válaszként erre: 10. - Lain)
2007. márc. 22. 07:29
ez jópofa, a haikuk...pár dolog bennem is megmaradt, de inkább fonetikusan tudnám leírni, úgy meg minek...szóval, ha kell a kapcsolat...bármikor keress, jól jöhet idegenben!!!Konbanva...az az jó napot!
10. Lain
2007. márc. 22. 07:20

Kono nimocu o hakonde moraeru kana.


Vajon tudnád nekem cipelni ezt a csomagot?


Egyperces nyelvlecke!

9. Lain
2007. márc. 22. 07:19

Rengeteg élményben volt részed!!irigyellek!!:)

Remélem az én utam is ilyen lesz majd!!

Még egy kicsit messze van de kapcsolatok jól jönnének.:)Köszy!!

2007. márc. 21. 21:20

Sziasztok...írnék valamit én is...Egy hónapig éltem és utazgattam Japánban, keresztül-kasul, még 1983.-ban. Hű, de rég volt...Egy néptáncegyüttessel jártuk a Japán városokat, táncoltunk, s éltük az ottaniak nagyon furcsa, érdekes életét.Laktunk családnál,laktunk felhőkarcoló luxus szállodájában.Átéltem tomboló tájfunt,láttam temgerből felemelkedő napot,láttam a Fujijamat, utaztam a Shinkanzenen, rengeteg különlges élményem van, amit a mai napig nem felejtek.Fura kicsi emberek, rettenetes szokások, fantasztikus tájak, a miénktől teljesen szokatlan kultúra.Akkor nem akartam hazajönni, nem akartam a csóró világunkba visszacsöppeni, megannyi számomra újdonság, luxus után..Nagyon más lesz, nagyon fogod élvezni, bár nem lesz egyszerű aklimatizálódni..vannak kinn ismerőseim, a íííTokiói Egyetemen oktató srác, és egy szumóbajnok, ha szükséged van kinti kapcsolatokra!

Mariann

7. Lain
2007. márc. 21. 19:56

Hát amit a középiskolásoknak szokás tanulni:D

Amit ők tanulnak azt tanulom majd én is.Ezt az utat nem adnám oda senkinek!!!:)

2007. márc. 21. 19:28

Gratulálok,szívesen cserélnék veled!:))

Megkérdezhetem mit fogsz tanulni?

5. Lain
2007. márc. 21. 19:17
Én is szívesen kimennék most rögtön de mek is csak majd 2008 -ban egy évre tanulni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!annyira várom már!!!!!!!!!!!!!!!!Olyan szép ott minden!!!!!
2007. márc. 21. 07:44

Nagyon érdekes emberek.

Sajos még nem voltam,de szivesen eltöltenék 1 hetet.A kulturájuk és a konyhájuk szintén nagyon érdekes!

2007. márc. 21. 07:10
Imádom én is és a férjem is.Gyönyörű hely úgy ahogy van.Ha valaki azt mondaná,hogy most pakoljak össze a családnak,mert új életet kezdhetünk egy másik országban,gondolkodás nélkül Japánt választanám.:)))Egyedül a földrengésektől félnék:(((Sajnos nagy valószínüséggel soha nem fogunk eljutni,de soha ne mondd azt,hogy soha.
2007. márc. 21. 01:17
ÉN CSAK A TV-EN SZOKTAM CSODÁLATTAL NÉZNI AZ UTIFILMEKBEN,NAGYON TETSZIK AZ EGÉSZ KE-I,VISELET A SZOKÁSOK ÉS AZOK A TÁLYAK GYŐNYÖRŰEK .DE MEGNÉZNÉM EGYSZERKÖZELRŐL HA TEHETNÉM??SZERETEM A SZINKAVALKÁDOT,ÉS A KIFESTETT GÉSÁK,-HÁT SZÉPEK.
1. Lain
2007. márc. 20. 18:44
Mindenki aki szereti japánt vagy van már tapasztalata van az ottani életről vagy többet szeretne megtudni az írjon!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook